Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

6 hours ago, Coz29 said:

Zamenis Pantera sa Kevinom Porterom Jr i ne moze da bude downgrade ozbiljan.

Kevin Punter jr

Kevin Porter jr

 

Realno, gomila timova ne bi ni primetila razliku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Grobarcina1992 said:

Zach LeDay is released from Partizan and has a two-year deal with Milan. Only the paperwork remains for hid return to Italy. 

 

More on @Eurohoopsnet

 

Ode nam braco i Zeko

Hteo sam da postavim. Ali uvek moram da menjam domen da bi se embedovao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, božija noga said:

Hteo sam da postavim. Ali uvek moram da menjam domen da bi se embedovao.

 

 

 

 

Update... 

  

7 hours ago, Kooineeperk said:
8 hours ago, Charles De Ketelaere said:

Taman što su komšije ispratile nepozdravljače, a uskoro će i prljave krilne centre, treba još i domestic violence da im omogućimo za moralisanje.

 

Cekaj polako, nije to konacna lista! 😄 

 

 Samo da Vujosevic ode.

 Onaj sto peva uvredljive pesme o Zvezdi pa posle mora da spava na kaucu kod ortaka iz KKCZ jer ga je zena ciganka izbacila iz gajbe da ga ne bi puskom docekala? 😄 Istekao ugovor, znaci checked.

 Onaj sto se plezi klupi protivnika i fleksuje, pa posle dolazi da se izvinjava? 😁 Istekao ugovor, znaci checked.

 Da nepozdravljac ne igra vise na nasim terenima.

 Da prljavog mesara vise ne gledamo inace ce ozbiljno povrediti nekoga

 Da nas vise ne miri onaj sto je dosao da pomiri vecite 🙂 (dobro, produzio je ugovor, ali da nas vise ne "miri" ako moze). 

 

 

Svakom se moze naci nesto ako se bas potrudimo 😄 Smislicemo, ne mora taj domestic violence 😄 

 

   Da prljavog mesara vise ne gledamo inace ce ozbiljno povrediti nekoga

 

Jos samo taj Zoc da ode...  

 

😄

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim ce biti totalno novi koncept i za navijace i za Zeljka. Izgleda da se ide na fajtere a ne na zvezde i zvezdice. Kapiram da je projektovani budzet za plate ove godine manji znaci ispod 13 miliona za plate igraca. Ako ostanu Smith, Ponitka, Aleksa, Smajli, Trifunovic, Balsa, dosao Vanja, Nakic, plus jedno  6 pojacanja, bice totalno nov koncept igre. Sad ima mesta za 6 pojacanja od po 1 milion u proseku, samo treba dobro pazariti. 

Link to comment
Share on other sites

Dizem obe ruke za KPJ! 

To ce biti ili pukovnik ili pokojnik potez, ali nece biti sredine - ili ce se potpuno prepustiti svojim ludostima u Bgu koji to omogucava ili ce da se izlozi na navijace i na povratak u NBA.

 

NWG i Vanja kao osiguraci koji su ipak iskusni EL igraci pa nece bas sve zavisiti od njega a mogu obojica igrati i bez lopte, pa ce biti komplementarni. Jedino sto bi bili sitni sa spoljnom linijom (ali imaju odlican wingspan) NWG KPJ Vanja ali onda juriti neke atletske zveri na 4 i 5 koje ne moraju biti u napadu previse talentovane.

Edited by Magia
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Don Dusko said:

Motli je Kaboklo za bogate. Dobar u napadu ali u odbrani glup i brzo ulazi u problem sa licnim greskama.

Nije ni cudo sto Saras hoce da ga se odrekne.

 

Zato su Sanli i Papagiannis odbranbene zveri protiv kojih tesko koji bek moze da dodje do lagane pozicije za sut ili da prodje do samog kosa.

 

Motley je mnogo opasniji igrac od grckog stabla, dok je on bio u igri protiv KKP Fenerbahce je uspeo da se odvoji na +10, sto bi se topilo cim bi ga zamenila bukva od 2,20.

 

14 hours ago, Kooineeperk said:

Kako god, oslobodili ste se plate koje sigurno moze bolje da se utrosi, ako on vec igra kako je igrao ove sezone i ne vidi vise neki motiv - onda je ovo skroz logicno. 

 

Takav koncept u evropskoj kosarci, oslobadjanje od velikog ugovora i trosenje tih para na jednog od milion odlicnih slobodnih igraca ne postoji. To je svakako tacno u evro fudbalu ili u NBA, gde postoji puno dobrih igraca na trzistu.

 

Evo, Real ostane bez Tavaresa i Hezonje, oslobodi im se ogroman novac, mogu da dovedu 4 odlicna igraca - koga da dovedu, a da ne budu drasticno slabiji?

 

Monaco je mogao da ustedi na plati koju dobija Mike James i onda da dovede... koga?

 

Partizan svakako ne moze dovede ni problizno dobrog igraca na poziciji dva kao sto je bio Punter, takvog nema na trzistu. Cak ni za LeDaya nema zamena ako ne racunas Mellija ili Voigtmanna. Preostale opcije su Clyburn, Thiemann, Kalinic i Hezonja, neki od ovih nisu realni, a neki nisu prave cetvorke.

 

KKP je bio jak na pozicijama na kojima je mogao da zadrzi igraca - izgubili su Exuma i doveli Doziera koji je dosta slabiji, izgubili su Lessorta i doveli Kaminskog koji je bio dosta slabiji. Sad ostaju i bez Puntera i LeDaya.

 

Ne postoji klub koji dovede kompletnu novu prvu petorku i koji je u toj sezoni uspesan. Da, PAO je osvojio titulu, ali je PAO je imao srece da je doveo jednog od najboljih plejmejkera i jednog od najboljih skorera u EL. Bez jednog od njih dvojice oni ne bi igrali ni na F4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Exum, Punter, Nunnally, Leday, Lessort. Kakva je to ekipa bila i kakvu košarku su peglali u jednom periodu. Najbolju u Evropi. Ubeđena sam kako bi taj tim mogao da napravi još bolji rezultat da su duže ostali na okupu... ali #jbg.

  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mr.Robot said:

Izgleda da se ide na fajtere a ne na zvezde i zvezdice.

 

Na osnovu cega to tvrdis?

 

7 hours ago, Mr.Robot said:

Kapiram da je projektovani budzet za plate ove godine manji znaci ispod 13 miliona za plate igraca

 

Isto pitanje.

 

Polako, kao sto sam pisao i mojima, tek je krenuo prelazni rok. Jebiga, sad biraju najbogatiji.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

23 hours ago, Kooineeperk said:

Kako god, oslobodili ste se plate koje sigurno moze bolje da se utrosi, ako on vec igra kako je igrao ove sezone i ne vidi vise neki motiv - onda je ovo skroz logicno. 

 

Takav koncept u evropskoj kosarci, oslobadjanje od velikog ugovora i trosenje tih para na jednog od milion odlicnih slobodnih igraca ne postoji. To je svakako tacno u evro fudbalu ili u NBA, gde postoji puno dobrih igraca na trzistu.

 

Evo, Real ostane bez Tavaresa i Hezonje, oslobodi im se ogroman novac, mogu da dovedu 4 odlicna igraca - koga da dovedu, a da ne budu drasticno slabiji?

 

Monaco je mogao da ustedi na plati koju dobija Mike James i onda da dovede... koga?

 

Nisi uopste razumeo sta sam napisao. 

 

Rekao sam da te pare mogu bolje da se utrose - umesto da imas Pantera kao jednog od najplacenijih igraca u EL, mozes te pare pametnije da potrosis, na primer da dovedes Lojda, Kennana, Vildozu, Marinkovica, ili nekog drugog dosta dobrog beka i da ti ostane da isto tako, jednako dobro, pokrijes i neku drugu poziciju.

 

Partizanu u protekloj sezoni nisu bile problem ni pare ni dostupnost igraca na trzistu.

 

Value for money. Panter ga je ove sezone dao malo, i na parketu a i u svlacionici izgleda. One skoro-pa-F4 sezone je dao vise, mada i tada mislim da je bio preplacen. 

 

Ubedjen sam da ce Vanja Marinkovic, iako razlicit tip igraca od Pantera, poneti kapitensku traku i dati mnogo vise u narednoj sezoni, i na parketu i van njega, za ono novca sto prima, sigurno duplo manje od Pantera. Zato sam malo i ljubomoran na komsije ali sam im iskreno cestitao na povratku Vanje. Vanja je bas sazreo kao kosarkas. Neki ekvivalent toga bi bio da se Guduric sada vrati u KKCZ (sto se nece desiti). 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ubedjen sam da ce Vanja Marinkovic, iako razlicit tip igraca od Pantera, poneti kapitensku traku i dati mnogo vise u narednoj sezoni, i na parketu i van njega, za ono novca sto prima, sigurno duplo manje od Pantera. Zato sam malo i ljubomoran na komsije ali sam im iskreno cestitao na povratku Vanje. Vanja je bas sazreo kao kosarkas. Neki ekvivalent toga bi bio da se Guduric sada vrati u KKCZ (sto se nece desiti). 

 

I ja msm da ce ovo biti pun pogodak...

Bas je igrao zrelo u Baskoniji. Sad ce morati da doda i lidersku crtu na a posebno van terena.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Magia said:

Dizem obe ruke za KPJ! 

To ce biti ili pukovnik ili pokojnik potez, ali nece biti sredine - ili ce se potpuno prepustiti svojim ludostima u Bgu koji to omogucava ili ce da se izlozi na navijace i na povratak u NBA.

 

Never gonna happen. Kada te USA canceluje u bilo kojoj delatnosti, tamo si zavrsio za sva vremena. A nisal siguran koliko bi to bio dobar potez za nas. Ne za imidz kluba (ovde ionako sve prolazi, a KPJ bo bio glavna zvezda Srbije), vec mentalno labilan lik da nam organizuje igru je zaista zadnje sto nam treba sledece sezone, nakon ovakve uzasne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem ovaj sentiment ka Panteru. Jeste, vrlo je dobar igrač, ali nije igrač koji čini tim boljim. Nije igrač koji treba da nosi celu priču, koji može da je odvede do titula, sistema. Čovek igra svoju igru, i ne odstupa previše od toga. Ako ne ide, nema veze, šutiraj. Ako izgubim, nema veze. Ništa nema veze dok ja mogu da igram svoje. I zato mi je drago što se rastura ovaj gangsta koncept u potpunosti. Od prvog dana mi nije legao, i, iako sam uživao u prošlogodišnjim pobedama, nikad to nije bilo to, nikad nisam mogao da se identifikujem sa fazonom koji su furali.

 

Dovođenje Vanje mi je dobar signal, nadam se da će se nastaviti u tom pravcu - da dominantno ponašanje bude to što Vanja donosi. U takvom okruženju bi recimo Lesor odskakao, ali bi bio pod kontrolom. Čini mi se da je Željkova ideja bila da će uspeti nekako da složi kockice, ali na kraju mu se desila klupska 2005. Drago mi je da je odustao od tog koncepta, sad se nadam nečem novom, sa Vanjom kao nosiocem ideje.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikolaTest said:

I ja msm da ce ovo biti pun pogodak...

Bas je igrao zrelo u Baskoniji. Sad ce morati da doda i lidersku crtu na a posebno van terena.


Nikako ljudi da shvate da ova vremena ne rađaju lidere, već “dečake” sa 27 godina kako ga najaviše…

 

Danilović je imao 25 godina kad je zakucao preko Sabonisa…

Link to comment
Share on other sites

Just now, mfmilan said:

Ja ne razumem ovaj sentiment ka Panteru. Jeste, vrlo je dobar igrač, ali nije igrač koji čini tim boljim. Nije igrač koji treba da nosi celu priču, koji može da je odvede do titula, sistema. Čovek igra svoju igru, i ne odstupa previše od toga. Ako ne ide, nema veze, šutiraj. Ako izgubim, nema veze. Ništa nema veze dok ja mogu da igram svoje. I zato mi je drago što se rastura ovaj gangsta koncept u potpunosti. Od prvog dana mi nije legao, i, iako sam uživao u prošlogodišnjim pobedama, nikad to nije bilo to, nikad nisam mogao da se identifikujem sa fazonom koji su furali.

 

Pa donio vam je titulu predprošle sezone a da nije bilo onog incidenta u Madridu donio bi vam vjerovatno i F4 a tamo ko zna šta bi bilo.

 

Nakon toga je vjerovatno došlo do zasićenja pa nije više bio na tom nivou ali neozbiljno je reći da nije igrač koji može da vodi ka uspjehu. I prije vas je vodio Armani na F4.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kooineeperk said:

Rekao sam da te pare mogu bolje da se utrose - umesto da imas Pantera kao jednog od najplacenijih igraca u EL, mozes te pare pametnije da potrosis, na primer da dovedes Lojda, Kennana, Vildozu, Marinkovica, ili nekog drugog dosta dobrog beka i da ti ostane da isto tako, jednako dobro, pokrijes i neku drugu poziciju.

 

Eh, taj balkanski fazon uštede para; neću da mnogo platim kvalitetne patike nego ću za iste pare da uzmem dva para patika, ali manje kvalitetna. :lol_2: Nijedan od pobrojanih igrača ne može biti zamena za Kevinovu klasu, mada ja Vanju obožavam.

 

Neće Partizan uštedeti pare od Puntera i Ledaya već sad treba naći dva igrača kojima će se dati slične pare, a da su bar jednako kvalitetni nosioci na EL nivou. Problem je što je takvih igrača malo na tržištu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kooineeperk said:

mozes te pare pametnije da potrosis, na primer da dovedes Lojda, Kennana, Vildozu,

Pametnije je da ih baciš u bunar.

 

Ne poznajem tržište niti igrače, samo da izjavim da bih želeo da, ako je moguće, sastavimo ekipu bez divljaka-privatnika, a vidim da se razna takva imena pominju. Mislim da takvi u globalu više odnesu nego što donesu.

 

Pantera od druge sezone nisam posmatrao tako (kontra utisku koji ima kolega mfmilan iznad), jer je u toj sezoni promenio, unapredio igru, a i okruženje mu je prijalo. Već smo prežvakali ovu sezonu, ali nisam siguran da ćemo naći unapređenu verziju njega a ne gleda mi se novo eksperimentisanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Eh, taj balkanski fazon uštede para; neću da mnogo platim kvalitetne patike nego ću za iste pare da uzmem dva para patika, ali manje kvalitetna. :lol_2: Nijedan od pobrojanih igrača ne može biti zamena za Kevinovu klasu, mada ja Vanju obožavam.

 

Neće Partizan uštedeti pare od Puntera i Ledaya već sad treba naći dva igrača kojima će se dati slične pare, a da su bar jednako kvalitetni nosioci na EL nivou. Problem je što je takvih igrača malo na tržištu. 


slozio bih se sa tobom sve.. medjutim (da ne kazem ali 🙂 ) doslo je do obostranog zasicenja.

 

meni je nejasno kako ljudi ne mogu da  ukapiraju da su pre svega i Ledej i Panter zeleli da odu odavde a  i Zeljko tj klub se nije bunio.

 

kao veza koja je bila top, sve ferceralo, mislis zenis se/udajes al na kraju ispadne da to nije to i obe strane prosto zele da odu jedna od druge (bez svadje, ruznih reci i sl)

 

dakle, Partizan nije nikog pustio, oterao i sl vec se razisao i prosto menjamo koncept.

 

da, necemo moci lako naci bolje igrace… vetovatno cemo zaliti za jednim i drugim ali zivot ide dalje….

 

meni je najvaznije da je Zeljko tu, i da igramo EL, za sve ostalo sam miran

Edited by ScepanScekicSto
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...