Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Meni je veci zajeb sudija to sto su djon Dumfrisa okarakterisali kao "faul" sto je potrebno da bi sudio penal. Ustvari je Kejn udario po djonu Holandjanina, koji je ako zakljucimo da je igrao "opasnom igrom" uradio klasicni prestup iz prvog postulata indirekta "Infringement without contact", tako da je trebalo da bude indirektan udarac a ne penal. Nedic me razocarao da nije pricao o tome kada je Dumfris opasno podigao nogu ali nije napravio faul, vec je vratio nazad pre Kejnovog suta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, diego said:

Meni je veci zajeb sudija to sto su djon Dumfrisa okarakterisali kao "faul" sto je potrebno da bi sudio penal. Ustvari je Kejn udario po djonu Holandjanina, koji je ako zakljucimo da je igrao "opasnom igrom" uradio klasicni prestup iz prvog postulata indirekta "Infringement without contact", tako da je trebalo da bude indirektan udarac a ne penal. Nedic me razocarao da nije pricao o tome kada je Dumfris opasno podigao nogu ali nije napravio faul, vec je vratio nazad pre Kejnovog suta.

 

Sklonili su snimak. Saka igrao rukom, i to verovatno obema. Ovakav penal dosuditi je poraz za fudbal. Fudbal je ipak kontakt sport, nije odbojka ili tenis. Dumfries je isao u blok suta, kontakt se desio nakon cele tehnike suta, i to je, kao sto si i sam video, kontakt inicirao Kane a ne Dumfries.

 

Nama ni pod razno ne bi bio sviran penal, za ovako nesto, a ovaj sudija zasluzuje da jedno pola godine odsedi van terena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, diego said:

Meni je veci zajeb sudija to sto su djon Dumfrisa okarakterisali kao "faul" sto je potrebno da bi sudio penal. Ustvari je Kejn udario po djonu Holandjanina, koji je ako zakljucimo da je igrao "opasnom igrom" uradio klasicni prestup iz prvog postulata indirekta "Infringement without contact", tako da je trebalo da bude indirektan udarac a ne penal. Nedic me razocarao da nije pricao o tome kada je Dumfris opasno podigao nogu ali nije napravio faul, vec je vratio nazad pre Kejnovog suta.

 

Nedić je mnogo više razočarao sa "onaj VAR sudija, neznalica, srbomrzac..."

 

Cela analiza Nedića, "srbomrzac" na 02:10

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam pao s kruške na razdeljak da bih prenosio Nedića kao nekog "znalca" i "eksperta", već upravo suprotno, komad neopevane budale. Kao i ostala trojica "analitičara" u studiju, on je tu samo za šou program u koloru. I to prilično bedan, ali prema gledaocu svecu i tropar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

Nisam pao s kruške na razdeljak da bih prenosio Nedića kao nekog "znalca" i "eksperta", već upravo suprotno, komad neopevane budale. Kao i ostala trojica "analitičara" u studiju, on je tu samo za šou program u koloru. I to prilično bedan, ali prema gledaocu svecu i tropar.

Dzanarika, bagrem ili javor - to u tvom kraju uspeva? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Baš razmišljam, zašto ne vrate utakmicu za 3. mjesto? Razumijem da su je ukinuli nakon što je 1960. na Veledromeu Francusku i Čehoslovačku gledalo 9000 ljudi, 1964. je na Nou Camp pogledati Mađarsku i Dansku došlo gledati 4000 ljudi, 1968. je na Olimpicu Engleze i SSSR gledalo 69000, kao i 1. finale, 1972. je u Liegeu Belgiju i Mađarsku gledalo 6000 ljudi, 1976. je na Maksimiru Jugoslaviju protiv Nizozemske gledalo 7000 ljudi, 1980. je Italiju i Čehoslovačku u Napulju gledalo 24000 i to je bilo to. Znači utakmica od početka nije niklog zanimala. Danas je dugačija situacija. Danas bi bili rasprodani stadioni za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igrao je Saka rukom, ali je malo trulo da ljudi koji to koriste kao tresnjicu na njihovu argumentaciju da nije bio penal.

 

Jer argumentacijom koja se koristi da ovo nije penal moze isto tako da se argumentuje da ovo nije uticalo na igru, nije namerno igrao rukom niti je rukom smirio loptu.

 

I ta "argumentacija" pre pije vodu nego da nije penal.

 

I da kontakta nije bilo, otvoreni djon se kaznjava kao opasna igra bilo gde na terenu.

 

Penal je izuzetno glup, ali ko ih jebe, mozda sledeci put nece da mu to padne na pamet.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Stiletto said:

 

Jugoslavija/SCG/Srbija nije dala gol iz penala na SP i EP evo ravno 42 godine.

nek vježbaju

14 hours ago, Old 666 said:

Dobro ljudi zaboga. Nek navija ko za koga hoće i protiv koga hoće i zbog čega hoće. 

eeeeej, nećemo pretjerivat

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, PorodicneVrijednosti said:

Ne postoji univerzum u kojem se otvoreni djon moze okarakterisati kao isao u blok. Penal je cist ko suza koliko god se pokusalo spinovati da je Kane inicirao kontakt. 

U Hercegovini psuju i biju sudiju  koji to dosudi - neces ti skoro u zavicaj....

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, berti said:

Krol, Han, Hulshof, Krojf, Rep, Rensenbrik...

Kakvo je to rivalstvo bilo sa onom Nemackom Brajtnera, Kajzera, Milera, Majera...

Jel isina da su u finalu 1974 bili toliko jači da su nakon 1:0 krenuli ponižavat Nijemce, presigurni u sebe? Mislim, to je priča koju je Neeskens ispričao. Poveli na početku, krenule finte, slanje Nijemaca po bureke. 1:1, kao ajmo sad opzbiljnije, i prije poluvremena 1:2. Kako, šta, pa mi.... više sreće za 4 godine. I tad su bili dovoljno jaki, ali kako Cruyff nije htio igrat nogomet na livadama di su tjedan prije ljudima pucali u glave...Argentina uzela finale. Više sreće za 32 godine....treća sreća valjda.... Kakva nepravda da Argentina ima 3, niti jedan pošten, a Nizozemska nula.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Dusko said:

Ako je bila prvo ruka Sake pa tek onda kontakt onda jbg nije penal.

Kao sto nije bio penal Nemcima gde je Kukurelja igrao rukom zbog ofsajda pre toga.

 

Nije penal jedino ako je Saka igrao rukom jer se danas sankcionise apsolutno svaki kontakt ruke ofanzivca s loptom. Sam kontakt je apsolutno nesporan i nema ama bas nikakve price o bloku ili iniciranju kontakta kad ides ko sivonja otvorenim djonom. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Igrao je Saka rukom, ali je malo trulo da ljudi koji to koriste kao tresnjicu na njihovu argumentaciju da nije bio penal.

 

Jer argumentacijom koja se koristi da ovo nije penal moze isto tako da se argumentuje da ovo nije uticalo na igru, nije namerno igrao rukom niti je rukom smirio loptu.

 

I ta "argumentacija" pre pije vodu nego da nije penal.

 

I da kontakta nije bilo, otvoreni djon se kaznjava kao opasna igra bilo gde na terenu.

 

Penal je izuzetno glup, ali ko ih jebe, mozda sledeci put nece da mu to padne na pamet.

Penal kao penal je čist. Ali ako je Saka prije igrao rukom, to nisam vidio, onda je ruka slobodan udarac za Nizozemsku, a ne penal.

Ukenjat će se u finalu svejedno. Ne možeš sa likovima iz Bunemoutha uzet EURO, ne možeš.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

nek vježbaju

 

Pa i nisu imali puno mogućnosti za vežbu. Za Jugoslaviju/SCG/Srbiju su u istoriji SP i EP svirano samo 5 penala:

 

SP 1962. protiv Urugvaja (dao Skoblar)

SP 1982. protiv Hondurasa (dao Pižon Petrović)

EP 1984. protiv Francuske (dao Piksi Stojković)

SP 1990. protiv Kolumbije (omašio Hadžibegić)

SP 1998. protiv Holandije (omašio Mijatović)

 

Sam Šuker je šutirao i dao više za Hrvatsku, a gde su ostali... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, McLeod said:

Igrao je Saka rukom, ali je malo trulo da ljudi koji to koriste kao tresnjicu na njihovu argumentaciju da nije bio penal.

 

Jer argumentacijom koja se koristi da ovo nije penal moze isto tako da se argumentuje da ovo nije uticalo na igru, nije namerno igrao rukom niti je rukom smirio loptu.

 

I ta "argumentacija" pre pije vodu nego da nije penal.

 

I da kontakta nije bilo, otvoreni djon se kaznjava kao opasna igra bilo gde na terenu.

 

Penal je izuzetno glup, ali ko ih jebe, mozda sledeci put nece da mu to padne na pamet.

 

Ti bi se malo držao pravila striktno, kad ti odgovara, a malo se ne bi držao, takođe kad ti odgovara.

 

Da li je Saka namerno igrao rukom je irelevantno, on je  skrenuo putanju lopte i po pravilima je uticao na dalji tok akcije i to nepropisno.

 

Zašto ovako slobodno ne tumačiš i situaciju u nastavku akcije. Zašto se ne pitaš da li je Dumfries namerno zakačio Kanea ili nije? Zato što ti to ne odgovara.

 

Dakle ako hoćemo da se striktno držimo pravila, ovde je trebalo suditi ruku Sake i zanemariti dalji tok akcije.

 

Ako hoćemo da slobodno tumačimo igru, onda nema ni ruke Sake ali nema ni penala jer Dumfries nije uticao na putanju lopte. Kontakt je bio nakon šuta.

 

Ili, da se malo našalimo. Ne postoji univerzum u kojem se na ispravan način može opravdati celokupan sled odluka sudija i VAR sobe. Ali oni su odlučili da selektivno poštuju pravila i dosude penal Englezima. Ni prvi ni poslednji put, a Holanđani će morati da se pomire sa time.

 

Sećam se finala kupa kad je Zvezdi poništen gol Šerifa Endiajea jer je pobogu 15 sekundi ranije u akciji on bio u ofsajdu. A ovde ne da se nije gledalo 15 sekundi pre šuta Kanea, nego nisu gledali ni 3 sekunde, inače bi videli ruku.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Jel isina da su u finalu 1974 bili toliko jači da su nakon 1:0 krenuli ponižavat Nijemce, presigurni u sebe? Mislim, to je priča koju je Neeskens ispričao. Poveli na početku, krenule finte, slanje Nijemaca po bureke. 1:1, kao ajmo sad opzbiljnije, i prije poluvremena 1:2. Kako, šta, pa mi.... više sreće za 4 godine. I tad su bili dovoljno jaki, ali kako Cruyff nije htio igrat nogomet na livadama di su tjedan prije ljudima pucali u glave...Argentina uzela finale. Više sreće za 32 godine....treća sreća valjda.... Kakva nepravda da Argentina ima 3, niti jedan pošten, a Nizozemska nula.

Lale su bile tada favoriti, mislim da jeste Neskens pricao da im se obila o glavu samouverenost.

Nemci su i 1954. bili autsajderi u finalu protiv tada moćne Mađarske. Madjari su ih u grupnoj fazi razvalili sa 8:3, čini mi se. Pa ipak, u finali su Nemci slavili. Imaju Švabe to nešto, doduše sve manje vazi ono cuveno da u fudbalu uvek oni pobeđuju.

Da, velika je šteta što Holandezi nemaju bar jednu titulu. Sigurno najveca fudbalska nacija koja nije bila prvak sveta.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ti bi se malo držao pravila striktno, kad ti odgovara, a malo se ne bi držao, takođe kad ti odgovara.

 

Da li je Saka namerno igrao rukom je irelevantno, on je  skrenuo putanju lopte i po pravilima je uticao na dalji tok akcije i to nepropisno.

 

Zašto ovako slobodno ne tumačiš i situaciju u nastavku akcije. Zašto se ne pitaš da li je Dumfries namerno zakačio Kanea ili nije? Zato što ti to ne odgovara.

 

Dakle ako hoćemo da se striktno držimo pravila, ovde je trebalo suditi ruku Sake i zanemariti dalji tok akcije.

 

Ako hoćemo da slobodno tumačimo igru, onda nema ni ruke Sake ali nema ni penala jer Dumfries nije uticao na putanju lopte. Kontakt je bio nakon šuta.

 

Ili, da se malo našalimo. Ne postoji univerzum u kojem se na ispravan način može opravdati celokupan sled odluka sudija i VAR sobe. Ali oni su odlučili da selektivno poštuju pravila i dosude penal Englezima. Ni prvi ni poslednji put, a Holanđani će morati da se pomire sa time.

 

Sećam se finala kupa kad je Zvezdi poništen gol Šerifa Endiajea jer je pobogu 15 sekundi ranije u akciji on bio u ofsajdu. A ovde ne da se nije gledalo 15 sekundi pre šuta Kanea, nego nisu gledali ni 3 sekunde, inače bi videli ruku.

Ja se drzim pravila samo ukazujem na to da si recimo ti izmedju ostalih tvrdio da nije penal pre nego sto smo videli Sakinu ruku.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Ja se drzim pravila samo ukazujem na to da si recimo ti izmedju ostalih tvrdio da nije penal pre nego sto smo videli Sakinu ruku.

 

I to i dalje mislim. Ovde nema penala kako god da gledaš, da li striktno pratiš pravila ili ne, nema penala. Sudija se odlučio da vidi ono što ide u prilog Engleskoj a da ne vidi ono što ide u prilog Holandiji.

 

I nikom ništa.

EDIT: Da se ogradim od onih pacijenata u studiju RTS sa onim "srbomrscima" i to.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...