Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

7 hours ago, Ledd said:

 

 

 

Vama u košarci se nikad neće zalomiti da uzmete medalju, jer nećete ni učestvovati više na takmičenjuma. Toliko ste loši. Mi u fudbalu bar učestvujemo.

 

Što se fudbalskih "medalja" tiče, Srbija u svojim fudbalskim vitrinama ima pehar lige šampiona (to možete da sanjate i to više vredi nego sve vaše medalje u svim sportovima zajedno), pehar klubskog prvaka sveta (isto), Pehar Svetskog i Evropskog prvaka u omladinskim selekcijama, dok je vaš najveći pehar kup Franje Tuđmana.

 

Moram ovako da odgovorim jer si dosadan.

 

 

 

 

Uh, ovo više nisu kruške i jabuke nego ustaše, četnici i partizani i tu se bolje zaustaviti. 

 

Mene zanima samo sportski aspekt.

 

///

 

Mi ne možemo biti potpuno zadovoljni s obzirom na visoke standarde koje smo postavili u zadnjih 30 godina.

 

Realno, Španjolci su nas razvalili a da je bilo sreće bilo bi i 6 umjesto 2 boda kontra Talijana i Albanaca.

 

Što ne mjenja činjenicu da je ova generacija završila s borbom za medalje.

 

Slična situacija kao i 2002. s tim da sad već imamo određeni mladi potencijal.

 

Italija po meni nikad lošija, teško je reći šta im više nedostaje - vrhunski strijelac ili kreativnost.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pad ove generacije nije krenuo od Portugala. Mi smo u narednih 10-ak meseci osvojili najtežu grupu u našoj diviziji lige nacija. Sto nam je kasnije omogućilo da dobijemo laganu grupu za EP. Zgazili smo svedjane 2x, Slovence 4-1 i ispustili 2-0 kod njih. I u zadnjem kolu smo odigrali perfektno i lagano dobili Norvešku. Upravo tada je bila euforija na vrhuncu. Sto je najgore izašli smo i sa Vlahovicem i Mitrovicem napred, i za žiletom na levom krilu  i sa ilicem i Lukicem u sredini. Čak je i kikser Stefan Mitrovic odigrao svih 90 minuta u odbrani. Stvarno smo super izgledali.

 

 

Po meni, raspad počinje od ona 3-4 minuta protiv Kameruna gde primamo 2 smesna gola - I eto do dan danas nismo odigrali ni jednu solidnu utakmicu. Najtragičnije je sto od toga nije prošlo ni dve godine. Većina igrača se dobro poznaju i kostur tima je bio definisan, osim Tadica, svi u ponajboljim godinama, ali eto… 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Мџе said:

Jbg, fudbal nisu olimpijske pa da se računaju medalje. Uz svo poštovanje šta je hrvatska reprezentacije postigla i generalno svetsku reputaciju koja je izgradila, Grci u vitrini imaju trofer, Hrvati ga nemaju.

Grci su povjesno bolji. To zna svatko realan

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

Koliko je Hrvatska imala srece 2018. godine kada su uspeli u tri meca da u penal serijama i produzetku doguraju cak do finala (pri cemu su i Rusi i Danci bas slabo izvodili penale, nisu to bile penal serije koje su odlucili jaci zivci nekog igraca, tipa 7:6 za neku ekipu), toliko nisu imali srece sada.

 

Sto se tice navijanja, za razliku od kosarke gde nisam primetio neke incidente, u fudbalu je Hrvatska reprezentacija olicenje ekstremnog nacionalizma, bukvalno im je neki nezvanicni moto "za ovo smo se borili, da neovisna Hrvatska bude mocna i silna". Pisao je @Bugl Khan o crnim dresovima, nema sta Hrvatska da nosi takve dresove, jer nemaju nikakve veze sa crnom bojom - ali, ustastvo ima i kape sa slovom "U" na Tompsonovim koncertima su skoro sve crne. Albanija je drugo, oni imaju crnu boju na zastavi i ima smisla da nose dresove tih boja. Hrvatska je umesto kockastih dresova 2018. nosila bas te crne, samo u finalu su imali kockaste.

Šimunić dizajnirao nama, Španjolcima, Nijemcima,, Nizozemcima ... da bude moralno. 

I nauči kako se bira ko igra u kojem dresu. 

Hrvatska reprezentacija je oličenje nacionalizma. Stolicama tučete Albance na terenu. Nož, žica, Srebrenica. O čemu pričaš ti?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Don Juan said:

Najgora grupa u istoriji međunarodnih takmičenja.

 

Bukvalno preslikana grupa sa Engleskom, Severnom Irskom, Nizozemskom, i Egiptom sa SP 1990

8 hours ago, Barkley#34 said:

Bar da smo izvukli Dancima još jedan žuti.

Ja bih voleo da smo jedan primili. Da pošaljemo Engleze na Nemce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Važi. Nije, bila je svetski prvak 2 puta i 3 puta uzela evropsko, bila pored toga 2 puta srebrna na olimpijadi pored bezbroj finala i polufinala ali eto nije uspešnija. Inače u tome nije ni poenta. Poenta je tvoj upis, tj. tvoji upisi, koji su na nivou srednjoškolaca.

Da se bar možemo zamjenit 

 

14 hours ago, Ledd said:

 

 

Kako nije?

Ako misliš samo na nezavisnu Srbiju (a ne SRJ iako je i to bila de facto Srbija sa drugim imenom) i ona je uspešnija.

 

Dva srebra na Evropskom prvenstvu, dva srebra na Svetskom prvenstvu i jedno srebro na OI.

 

Da ne govorimo da smo mi u košarci prava velesila i objektivno uvek jedni od favorita za zlato, vi to u fudbalu realno niste.

 

 

 

Da je barem nama nogomet sranje. Al nismo te sreće

8 hours ago, Ledd said:

 

 

 

Vama u košarci se nikad neće zalomiti da uzmete medalju, jer nećete ni učestvovati više na takmičenjuma. Toliko ste loši. Mi u fudbalu bar učestvujemo.

 

Što se fudbalskih "medalja" tiče, Srbija u svojim fudbalskim vitrinama ima pehar lige šampiona (to možete da sanjate i to više vredi nego sve vaše medalje u svim sportovima zajedno), pehar klubskog prvaka sveta (isto), Pehar Svetskog i Evropskog prvaka u omladinskim selekcijama, dok je vaš najveći pehar kup Franje Tuđmana.

 

Moram ovako da odgovorim jer si dosadan.

 

 

 

 

Ajme nivoa. Hrvatska ima 5 košarkaških. To možete doseći nikad, uz sve pare koje ti uzimaju da daju Panteri. 

On je odredio što više vrijedi 😂

Svakako moralno

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Molina23 said:

Znam da tako zvuči, samo sam jako razočaran tim Bog i batina sam ovde pristupom koji provejava od kad je otišao u Arabiju. To za mene nije onaj stari brat Mitro koji diše za tim. Čak jedan lelemud Jović ima više osećaja koliko može i šta treba da radi na terenu i izgleda 3 puta korisnije.

 

Piksi je apsolutni dunster i amater, isto tako nema muda da preseče i zato ide iz kompromisa u kompromis kao i svaki poltron. To je posebna priča. Međutim Mitrović da ima manje ega i više mozga, sam bi tražio izmenu i pustio Vlahovića u vrh napada od poluvremena. I pobedili bi. Danci su nam se pristojno nudili u par navrata al' ko nas jebe. 

Slažem se u potpunosti. Upravo taj nedostatak svesti o svojim trenutnim sposobnostima mi je najcrnji utisak o njegovom učešću na EP. Da stvar bude još gora, nema na klupi čoveka sa autoritetom koji bi to iskontrolisao i koristio ga u optimalnoj meri. Ako de Mitar ne bi složio s tim, onda doviđenja. Ovako em je on bio loš em se Piksi sakrio iza njega i ostalih igrača koje je postavljao ofrlje, kao dete kockice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srbija jeste nebitna u fudbalu i uvijek će biti, osim ako nas ne usere žestoko neka generacija, ko šta nas je usrao Đoković u tenisu.

 

Ali u nekom zdravom sistemu, i sa limitiranim igračima može da se prebace očekivanja makar povremeno. Kao što je Slovenija prošla grupu a u ekipi ima igrače iz slovenačke lige.

 

Plasman na EP u konkurenciji Bugarske i Crne Gore nikako ne može biti uspjeh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Počeću od vrha problema a to je FSS gde se usidrilo kuso i repato samo da bi uzeli lovu a o modernom fudbalu tu niko i ne razmišlja.

Takav savez naravno nalazi i selektora koji se lepo uklapa u sve to a selektor je stvarno jedno pasipoljansko seljče koje se uvuklo u guzicu glavnom voždu pa sad sve svoje frustracije iskazuje na mestu selktora pošto mu se jlte može eto ima zaštitu. Ajde što taktički loše stoji u odnosu na druge selktore nego je kvaran kao tri šuplja zuba a s'druge strane kukavica kad treba da se razreši neki veći problem u ekipi. Sinoć je tako džukački kao poslušao glas javnosti da Samardžić počne utakmicu ali ga je spojio sa igračima koji ne mogu jednu loptu prema napred da odigraju i naravno u poluvremenu je on krivac i piksi može da se šepuri " eto vam samardžića". Živkovića i Mitrovića ne bi promenio makar oni statirali na terenu. Znam da ima ugovor i da će ga teško neko promeniti ali srpski fudbal sa njim ne može da ide napred to je vidljivo.

O igračima generalno nema mnogo novog da se kaže, neki su poluspremni, neke stižu godine ali ajde voljni momenat sem u par situacija je uglavnom bio dobar. Vidljivo je da smo tektički i tehnički u zaostatku za evropskim igračima a isto tako je vidljivo da mali broj naših igrača radi na sebi tj na otklanjanju svojih mana. Izgleda da je cilj samo da se uzme lova i čeka penzija.

Rajković je bio odličan, ono sinoć što je odbranio Eriksonu retko ko brani, svaka čast na sve tri utakmice

Odbrana više nego dobra, plašili smo se njihove igre ali su i borbenošću i disciplinom i znanjem pokazali da se na njih može računati još dugo vremena.

Bočne igrače nemamo tu komentar nije potreban

Vezni red nam je rak rana i glavni razlog uz spoljne igrače što nemamo igru, gudelj je tu da kvari igru, Ilić je još zelen a i sklon nekim čudnim greškama, Sergej u nekom svom filmu, Lukić jedini može da da doprinos ali isključivo na poziciji zadnjeg veznog, svako guranje napred je samoubistvo. Samardžić je malo igrao ali vidi se da ima potencijal, kod piksija šansu dobiti neće pa ne znam da li možemo tu nešto da očekujemo. Tadić zna ali više ne može da doprinese koliko treba. 

Napadači su nam glavno oružje ali da bi bili efikasni treba im se doturiti lopta u fazu napada, po meni dupliranje ih samo sputava a ono sinoć sa tri centrfora je taman za trenera nekog Pukovca a ne selektora ekipe na EP.   

Na kraju osvrnuću se i na nas navijače, u značajnom broju se pratila reprezentacija ali bez ikakve organizacije i ikakve podrške sa tribina. Bitno je da su se otimale zastave od pijanih Engleza, tražili zalutali Albanci i srbovalo po 10 sati po Minhenu a kad počen utakmica tajac i psovke na račun igrača i piksija. 

Generalno nismo za ovaj nivo fudbala i svaki odlazak na veliko takmičenje je veća šteta nego korist pošto ništa naučili nismo iz prethodnih situacija.

 

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni malčice me nije dotaklo ispadanje reprezentacije SNS-a. Po izjavama se vidi veliki uticaj Vučića na Piksija. Poraz se pretvara u pobedu. Nadam se samo da diktator neće uleteti i u avion košarkaša, a osećaj sa kojim pratim košarkaše nikada nisam imao za fudbalere. Sada imam samo gađenje i za klupski i za reprezentativni fudbal, naprednjački smrad je nepodnošljiv. 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Bugl Khan said:

Da se bar možemo zamjenit 

 

Da je barem nama nogomet sranje. Al nismo te sreće

Ajme nivoa. Hrvatska ima 5 košarkaških. To možete doseći nikad, uz sve pare koje ti uzimaju da daju Panteri. 

On je odredio što više vrijedi 😂

Svakako moralno


Ne bih ja to menjao jer mi je kosarka sport broj 1 ali svakako hvala na ponudi 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su mogli Muslina da smene posle kvalifikacija, morali su i Stojkovića, pošto smo mi neuspeh doživeli već u kvalifikacijama. 

 

Mi smo slaba reprezentacija, nama jedino Vlahovic igra u iole ozbiljijem timu, ostali su po raznim Al Sababima, Al Hilalima, Verderima i prosečnim serija a timovima. 

 

O komentarima selektora ne bih, mislim da i nema potrebe. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Da se bar možemo zamjenit 

 

Da je barem nama nogomet sranje. Al nismo te sreće

Ajme nivoa. Hrvatska ima 5 košarkaških. To možete doseći nikad, uz sve pare koje ti uzimaju da daju Panteri. 

On je odredio što više vrijedi 😂

Svakako moralno

To je bilo u vreme SFRJ - posle Atine `95. i silazenja sa postolja koji uspeh u kosarci?

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

To je bilo u vreme SFRJ - posle Atine `95. i silazenja sa postolja koji uspeh u kosarci?

:default_coffee:

A Bari je bio kad?

Atena? To ono kad su tako pljačkali Litvu da su ih morali molit da se vrate da ih pokradu do kraja? To u životu nisam vidio. Ali se olfo zaboravilo jer postolje. Uspjesi u košarci jbt. To niko živ ne gleda ako nisu OI. Zamišljam Nijemce za 20 godina kako lupaju o Schroederima i Wagnerima

Edited by Bugl Khan
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska ima 4 kosarkaskih medalja ne 5. 1 srebro i 3 bronze od 92.-95. kada su imali jako dobru generaciju stasanu u SFRJ.

U zadnjih 30 godina nije osvojila nista, nije ni pre ali govorim o medaljama. Jedno polufinale 2013. (jer su epskim userom dobili Ukrajinu u cetvrtfinalu) i bili dva puta rutinirani u polufinalu i malom finalu za trece mesto.

I posle toga je Hrvatska imala solidne do cak dobrih ekipa ali su nesto stvarno najblize Srpskoj fudbalskoj reprezentaciji po mentalitetu, internih svadja, diletantnog strucnog kadra itd.

 

 

4 minutes ago, Bugl Khan said:

A Bari je bio kad?

Atena? To ono kad su tako pljačkali Litvu da su ih morali molit da se vrate da ih pokradu do kraja? To u životu nisam vidio. Ali se olfo zaboravilo jer postolje. Uspjesi u košarci jbt. To niko živ ne gleda ako nisu OI. Zamišljam Nijemce za 20 godina kako lupaju o Schroederima i Wagnerima


Sta je tacno bilo kradja protiv Litvanije? Cuveni peti faul Sabonisa ili onaj faul u napadu Karnisovasa koji se video iz aviona 😄 Kakvi mitovi, Boze dragi 😄 

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bugl Khan said:

A Bari je bio kad?

Atena? To ono kad su tako pljačkali Litvu da su ih morali molit da se vrate da ih pokradu do kraja? Uspjesi u košarci jbt. To niko živ ne gleda ako nisu OI. Zamišljam Nijemce za 20 godina kako lupaju o Schroederima i Wagnerima

Gledalo se dok su igrali Radja, Kukoc, Drazen, Aca, Stojko.... posle se zagubilo u sivilu.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Problem sa licnim greskama said:

Hrvatska ima 4 kosarkaskih medalja ne 5. 1 srebro i 3 bronze od 92.-95. kada su imali jako dobru generaciju stasanu u SFRJ.

U zadnjih 30 godina nije osvojila nista. Jedno polufinale 2013. (jer su epskim userom dobili Ukrajinu u cetvrtfinalu).

I posle toga je Hrvatska imala solidne do cak dobrih ekipa ali su nesto stvarno najblize Srpskoj fudbalskoj reprezentaciji po mentalitetu, internih svadja, diletantnog strucnog kadra itd.

 

 

Ajde se koncentriraj i pročitaj post na koji sam odgovorio.

Just now, Kronostime said:

Gledalo se dok su igrali Radja, Kukoc, Drazen, Aca, Stojko.... posle se zagubilo u sivilu.

 

Gledam i Cernogorza. To znači šta? Da je bitno? Globalna gledanost i pare određuje što je bitno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...