Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

9 minutes ago, Markoss said:

In other news, nezadovoljni su svi Pumom. 

 

😂😂😂

 

Jbt, kakav cirkus. Da ih nema, trebalo bi ih izmisliti. 

 

Pa oni su ga doveli. Jedino ako su ga doveli na slepo, bez da su pogledali minut snimka kako čovek igra

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, No name said:

čemu su služile pripreme, kad od tih priprema i uigravanja tima , više od 70 % igraca ne igra zvanične utakmice, I ono što igra igra drugu poziciju....

Vec se pisalo da ce pripreme rotirati i dobiti minute oni koji nisu igrali i mladi igraci. Ne znam sta se pravite prosti kao da se nije pisalo

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, CuaTheTime said:

Vec se pisalo da ce pripreme rotirati i dobiti minute oni koji nisu igrali i mladi igraci. Ne znam sta se pravite prosti kao da se nije pisalo

Nisu problem pripreme...rotiraj do mile volje....pitam zašto se rotiranje radi na zvaničnim utakmicama...

Kako vidiš činjenicu da je  u tri kola sve stopere izrotirao i igrao svako sa svakim...

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CuaTheTime said:

Da bi svima dao sansu, pravi istu gresku kao i Bahar

Šansu daješ na pripremama...i naravno u zvaničnim utakmicama,  ali ne menjaš skoro pa ceo tim, nego imaš kičmu tima, i postepeno uvodiš novajlije i mlade igrače....imaš neku fizionomiju tima, i kako tim treba da igra, u toga se držiš......... a onda uzme sve ih izrotira da igra svako sa svakim, izmeša pozicije, nekima promeni mesto, i gde je tu uigranost? I posle se pitamo zašto tim izgledao onako bezidejno protiv najslabijih timova u ligi....

Slažem se za Bahara, isto je uradio kao što sad ovaj radi

 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, No name said:

Šansu daješ na pripremama...i naravno u zvaničnim utakmicama,  ali ne menjaš skoro pa ceo tim, nego imaš kičmu tima, i postepeno uvodiš novajlije i mlade igrače....imaš neku fizionomiju tima, i kako tim treba da igra, u toga se držiš......... a onda uzme sve ih izrotira da igra svako sa svakim, izmeša pozicije, nekima promeni mesto, i gde je tu uigranost? I posle se pitamo zašto tim izgledao onako bezidejno protiv najslabijih timova u ligi....

 

I ja sam protiv tog rotiranja da ne shvatim ozbiljno. Svakako prolazimo bodo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Radonjic hoce u Arabiju. 

 

In other news, nezadovoljni su svi Pumom. 

Meni poslije prve utakmice izgledao sumnjivo. Nadati se da ce dati sansu Jovanovicu, da nece stavljati Olajinku, Duarte ili nekome trećem izmišljati poziciju. 

Sve u svemu, nekad se sa sjetom podsjetim dana kad nismo imali kinte. Ovoliko promašaja u skautingu mogu imati samo totalni duduci. Jebali ih i Marin i Mrkela i ostale neznalice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko preterujete i mračite, sasvim solidan posao radimo poslednjih nekoliko prelaznih rokova, što se uostalom i vidi po izlaznim transferima. Naravno da ne može sa svakim igračem da se pogodi, to ne uspevaju ni klubovi sa najboljim skautingom, a kamoli mi koji imamo brojna ograničenja, što finansijska, što logistička.

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Za ta ograničenja, krivica je u odgovornima u klubu, posebno što se tiče logistickih. A nije da nemamo novca u poslednjih 4-5 god i da polako gradimo tu mrežu skauta i polako idemo  korak po korak u modernizaciji kluba ( naravno da nista ne moze odmah i sad).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fat Zadd said:

Za ta ograničenja, krivica je u odgovornima u klubu, posebno što se tiče logistickih.

 

Ali ima i do toga što igramo slabu i neatraktivnu ligu, pa igrači za koje smo zainteresovani sigurno baš i ne trče da potpišu za nas... Vidimo i na primeru nekih domaćih igrača da im je povratak u Srbiju poslednja opcija, pretpostavljam da ni sa strancima nije mnogo drugačije.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Guru said:

 

Ali ima i do toga što igramo slabu i neatraktivnu ligu, pa igrači za koje smo zainteresovani sigurno baš i ne trče da potpišu za nas... Vidimo i na primeru nekih domaćih igrača da im je povratak u Srbiju poslednja opcija, pretpostavljam da ni sa strancima nije mnogo drugačije.

 

Naravno,  ima i do toga. To je još jedan deo slagalice.

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan sam najavio sta bi moglo biti sa Pumom. Bez ikakvih informacija, cisto na osecaj, i nije mi drago sto sam izgleda bio u pravu. Mi ne umemo sa takvim igracima na krilu, a pritom smo trenutno u bahatom modu gde nikoga ne cekamo da proigra nego prihvatamo samo instant doprinos. Nadam se da se nece isto dogoditi i sa Milsonom.

Link to comment
Share on other sites

Po meni ne fali mnogo da na kraju imamo sasvim solidan tim:

 

Glazer (Ilic, Gutesa) - X (Rodic, Avdic), X (Stojic), Djiga (Spajić, Milosavljević), Seol (Mimovic) - Hvang/X (Kanga, Knezevic), Elsnik (Dalsijo, Sljivic), Ivanic (Ilic, Maksimovic) - Milson (Olajinka, Katai), Serif (Duarte, Sremcevic), Puma (Jovanovic) 


Fali kvalitetan bek i stoper, a i dobra zamena za potencijalni odlazak Hvanga. Možda igrač drugih karakteristika jer je tu vec Elsnik. Od klasičnog viska ostali su samo Gordic, Djuric, Degenek i Lučić gde ni bi trebalo da bude teško da se nadje ok rešenje za njih. Tu je jedino Degenek problematičan zbog plate, ali njemu ugovor svakako istice sledeće godine. Mozda ne bi bilo lose da Knezevic ide negde na pozajmicu gde će igrati celu sezonu jer je on gladan minuta i zaslužio je da ima jaku minutažu. Pored Gutese, Milosavljevića i Maksimovica stavio bih još i Avdica i Sremcevica na dvojnoj da igraju za Graficar paralelno. Najviše se plašim oko Lekovica i Pruceva jer po meni nemaju šta da traže u timu, a ne bi me čudilo da na kraju ne idu nigde i da zbog toga ne dovedu stopera, a prenatrpe napad. 
Sto se Radonjića tiče, tu Fabricio nema nikakve informacije nego mu Radonja kaže šta da napise. Secam se i za zimski prelazni rok koliko je puta pisao oko Radonje i ko je sve kao zainteresovan za njega. Očigledno je da proba da nadje još neki jak ugovor bilo gde na svetu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nama treba jedan levi bek, pod uslovima da desno igra Seol i da bude pojacanje. Ono što sam video protiv tekstilca nije dobro nikako , ali uzimam u obzir da je izašao iz povrede, da mu je ovi prvi meč itd. Igrao je da ne pogreši,  a na kraju je to i uspeo umalo da povedu 1-0 da Ilić nije odbranio zicer posle njegove greške. Uglavnom statičan, I igra bez rizika, dodavanje prvom do sebe i to uglavnom u nazad. Ali opet kažem to je jedan.meč, čekamo još utakmica. 

 

Drugo igrač koji nam je potreban je ofanzivni vezni, plejmejker na sredini, koji će igrati "glavom", biti ta spona na sredini koja će uposliti krila i špiceve sa golom.

Mi takvog igrača nemamo...Mi imamo "radilice,I defanzivne vezne,   koji teško mogu da kreiraju. 

Recimo kada Kanga igra on deli lopte sa naše polovine, I to su uglavnom duge lopte ka napadaču, ili prosledi pas u noge krilnim igraču, gde ovaj ide na postavljenu odbranu i teško može da probije jer je uglavnom udvojen. 

 

Špic igrač mora biti vise licem okrenut ka golu, Isto kao i krilni napadač,  da mu se da lopta u prostor, izmedju linija protivnika. Ovako nama napad kreiraju defanzivci, pa i stoperi, I mi se tu mucimo .

 

Milsona čekamo...Puma je sve ono kontra od Bukarija..i na pripremama se videlo , kuda sve plovi sa njim... .spor, skuplja u napadu,  igra alibi igru bez rizika, nije u stanju da probije, da razvuce protivnika. 

Ovde bi već Jovanovića forsirao i gurao svaki meč u startnu....protiv JLS,  dok bi Pumu još sačekao u Evropi.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, No name said:

 

Drugo igrač koji nam je potreban je ofanzivni vezni, plejmejker na sredini, koji će igrati "glavom", biti ta spona na sredini koja će uposliti krila i špiceve sa golom.

Mi takvog igrača nemamo...Mi imamo "radilice,I defanzivne vezne,   koji teško mogu da kreiraju. 

Mi nemamo defanzivnog veznog

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, No name said:

Nama treba jedan levi bek, pod uslovima da desno igra Seol i da bude pojacanje. Ono što sam video protiv tekstilca nije dobro nikako , ali uzimam u obzir da je izašao iz povrede, da mu je ovi prvi meč itd. Igrao je da ne pogreši,  a na kraju je to i uspeo umalo da povedu 1-0 da Ilić nije odbranio zicer posle njegove greške. Uglavnom statičan, I igra bez rizika, dodavanje prvom do sebe i to uglavnom u nazad. Ali opet kažem to je jedan.meč, čekamo još utakmica. 

 

Drugo igrač koji nam je potreban je ofanzivni vezni, plejmejker na sredini, koji će igrati "glavom", biti ta spona na sredini koja će uposliti krila i špiceve sa golom.

Mi takvog igrača nemamo...Mi imamo "radilice,I defanzivne vezne,   koji teško mogu da kreiraju. 

Recimo kada Kanga igra on deli lopte sa naše polovine, I to su uglavnom duge lopte ka napadaču, ili prosledi pas u noge krilnim igraču, gde ovaj ide na postavljenu odbranu i teško može da probije jer je uglavnom udvojen. 

 

Špic igrač mora biti vise licem okrenut ka golu, Isto kao i krilni napadač,  da mu se da lopta u prostor, izmedju linija protivnika. Ovako nama napad kreiraju defanzivci, pa i stoperi, I mi se tu mucimo .

 

Milsona čekamo...Puma je sve ono kontra od Bukarija..i na pripremama se videlo , kuda sve plovi sa njim... .spor, skuplja u napadu,  igra alibi igru bez rizika, nije u stanju da probije, da razvuce protivnika. 

Ovde bi već Jovanovića forsirao i gurao svaki meč u startnu....protiv JLS,  dok bi Pumu još sačekao u Evropi.

 

Postoji li ikakvo racionalno objasnjenje (znam da ne postoji)zasto je Anan pozajmljen OFK-u? Igra se sa Cukarickim,bio je odlican i protiv Novog Pazara,poceo da igra za Ganu.......da nije mozda jer je Roda bolji od njega?:) Neverovatno...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MiskoNis said:

Postoji li ikakvo racionalno objasnjenje (znam da ne postoji)zasto je Anan pozajmljen OFK-u? Igra se sa Cukarickim,bio je odlican i protiv Novog Pazara,poceo da igra za Ganu.......da nije mozda jer je Roda bolji od njega?:) Neverovatno...

Anan je sasvim solidno igrao i na pripremama,  pogotovo onaj meč sa Argentincima. Zašto je pozajmljen a zna se da kuburimo sa bekovima ostaje nepoznato. 

Radojević je takodje pozajmljen a već druge pripreme prolazi sa timom. Mijailovic koji je pokrivao desnu stranu takodje prodat. 

Doveden Seul povredjen...

 

Rodić je tu i to je još jedna tužna istina. Na drugoj strani se forsira mimovic koji nije dorastao ovom nivou fudbala, pa doktor nauka misli ako je uspeo sa Nedeljkovićem da će moći i sa drugima.

 

Mi levo imamo rodica koji bi morao uveliko biti van tima, ali volsebno opstaje, I desno mimovica koga ne treba nesto preterano komentarisati. 

Seul će da krpi obe strane, jer eto to bože može da igra i levo i desno...naši magovi skautiranja su to uvedeli pre drugih.

 

Mi se spremamo za učešće u LS, a i dalje opcije poput rodica, Kataia, I dalje se oslanjamo na Kangu kad zagusti, a tu je i Spajic kapiten koji je uz rodica jedan od najnespremnijih igrača u timu.

 

Jedni igrači prodju pripreme, I onda budu prodati pred početak takmičenja, a jedni se dovedu bez priprema da odmah uskoce u tim..., luda kuća. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MiskoNis said:

Postoji li ikakvo racionalno objasnjenje (znam da ne postoji)zasto je Anan pozajmljen OFK-u? Igra se sa Cukarickim,bio je odlican i protiv Novog Pazara,poceo da igra za Ganu.......da nije mozda jer je Roda bolji od njega?:) Neverovatno...

Tesko ce Anan dobiti minute kod Milojevica posto ne pipa odbranu

Link to comment
Share on other sites

Vruće napolju, ne mogu da spavam i razmišljam koliko je zajebana formacija 4-3-3 koju koriste dominatna ekipe kao Bodo ili Zenita. Sve više klubova se okreće njoj jer ti pruža više mogućnosti u napadu od sada klasične 4-2-3-1. Opet, da bi je uspešno koristio moraš da budeš za klasu bolji od ostatke lige ili barem većine klubova. Što gledajući hajlajce Bodoa i prateći rusku ligu oni to jesu.

 

Dve najveće prednosti su ogroman broj opcija u napadu i velike mogućnost osvajanja lopte u visokom presingu. Kada lopta stigne u drugu trećinu terena nastaje ogroman problem za ekipu koja se brani. Ako igraš u 4-2-3-1 nemaš dovoljno igrača da pariraš ekipi koja te napada iako imaš dva pivota. Dve veznanjake utrčavaju u prostor i lako se postavka transformišu u 4-1-5 ili još gore ako koriste vingbekove onda to bude nešto kao 2-3-5. Naravno glavna mana je što se ostavlja ogroman prostor za kontra napade ili i kada se poziciono braniš imaš ceo jedan prostor izmedju sredine i odbrane koji ostaje nebranjen i koji je najrinjivi deo za odbranu. Ako se protivinik doćepa tog dela, šansa ili polu-šansa im ne gine. Ovde može da se vidi kako Zenit to radi u napadu, gde jedan igrač sredine ostaje nazad i glumi pivot dok kod Bodoa je to još ofanzivnije (pivot ne postoji):

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Ili još strašnije kada vršiš presing gde možešda koristiš 6 igrača na protivničkih 4 i gde obično mora da se šalje ili duga lopta ili dribling ili jednostavno gubiš posed. I Zenit i Bodo postižu ogroman broj golova i time kompenzuju one koje eventualno primaju iz kontra napada ili svopstvenih grešaka. Mislim da bi ovo bio bolji recept za našu ligu od postojeće 4-2-3-1, za Evropu verovatno ne ali je moguće transformisati je u 4-2-1-3 (sa dva pivota) ili 4-2-2-2 (centafor se spušta a krila ostaju napred) koja bi bila dobra postavka za kontra napade. Nešto ovako otprilike:

 

spacer.png

 

Mane u ovoj formaciji su očigledne a to je Rodić, sa druge strane imamo toliko pokretnih igrača sa dobrom igrom u oba pravca da bi bila šteta ne probati je.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Мџе said:

Mane u ovoj formaciji su očigledne a to je Rodić, sa druge strane imamo toliko pokretnih igrača sa dobrom igrom u oba pravca da bi bila šteta ne probati je.

Stavi Avdica levo i neces imati problem

Link to comment
Share on other sites

CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR, 20.00 (TV Arena Sport P1)

 

Crvena zvezda (4-2-3-1): M. Ilić - Stojić, Spajić, Leković, Seol - Hvan, Elšnik - Prucev, Ivanić, Milson - Duarte.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Ovo je verovatno nesto najblize prvoj postavi za evropske utakmice

Igrače rodić sigurno. Njega ne zanimaju ove jsl.

Treba računati da će umesto Pruceva igrati Puma ili Jovanović. 

Ali ovo bi trebalo da je to , naravno i Glazer kad se vrati.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...