Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

21 minutes ago, Amigo21 said:

Bodo nije bas naivna ekipa, sreca je sto nemaju vruc teren al ne valja sto im je prvenstvo u toku pa su u takmicarskom ritmu uveliko. Mislim da mozemo da prodjemo al ne treba njih gledati kao neku naivnu ekipu, bez lopte dosta trce, moracemo sa njima da se natrcavamo a to nece moci sa Kataiem, Rodicem pa se nadam da ce Milije biti pametan...

Pa i nama je prvenstvo u toku i do utakmice sa njima ćemo odigrati još dve utakmice. Jeste da je kod njih odigrano 18 kola, ali ima vremena da se složi tim kako treba i da već od sledeće utakmice zaličimo na tim koji zna šta hoće. Ja sam optimista i ne bih da sudim po ovome do sada prikazanom. Dobro je što se prva utakmica igra u gostima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi su sve samo ne naivan protivnik, iako je mogao doci i na papiru jaci rival.

Norvezani su u takmicarskom ritmu, samim tim sigurno uigraniji i spremniji od Zvezde, tako da ce po meni biti veoma izazovan dvomec za plasman u grupu.

Link to comment
Share on other sites

Jbt procitam na b92 naslov "Fantastican zreb za Zvezdu!" i ulazim u vest siguran da smo izvukli Apoel/Slovan, kad ono hladan tus...

 

Kakvi prokleti smecari. Bode je verovatno najuigraniji i najtezi protivnik, koji igra fudbal koji nam najmanje lezi. Nismo bez sansi, ali nismo ni favoriti.

Link to comment
Share on other sites

Ako gledamo snagu ostalih potencijalnih protivnika, žreb je odličan. S druge strane mi smo trenutno neorganizovana i raspuštena banda koja igra fudbal iz prošlog veka(bukvalno). Najveći minus je žalosni trener.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

Bila. 

Ove godine im otišlo petorica najboljih igrača. I dalje su opasni ali daleko od ozbiljne ekipe u odnosu na prethodnu godinu. 

 

To je kod njih stalnica. Sto godina piče taj isti sistem pod Knudsenomm, koji je atraktivan/efikasan i izbacuje njihove glavne igrače u izlog. Ako se ne varam, u zadnje 3-4 sezone su svaki put prodali po barem 2 igrača za najmanje 5m. I mi smo pre par godina bili zainteresovani za onog veznjaka, koji je na kraju otišao u Wolverhampton ako se ne varam.

Kako god, do sada su uspevali da pronadju adekvatne zamene i nastavili da igraju dobro. Možda nisu opasni kao u onoj sezoni kad su umalo izbacili Milan u dvomeču, ali su jedan lep primer malog kluba, koji je kvalitetnim radom i forsiranjem modernog fudbala uspeo da se pojavi na evropskoj fudbalskoj karti, i da tamo ostane.

 

Gledao sam ih često, jer su zanimljivi za gledanje. Igraju moderno, brzo, sa mnogo kombinatorike i trčanja bez lopte/menjanja mesta. Ako me sečanje dobro služi, vole da napadnu taj neki B-gap (ako mi dozvolite termin iz američkog fudbala), izmedju beka i štopera, i tako unose pometnju u protivničkoj odbrani. 
Jedno je sigurno, ako Miloje počne sa Rodićem, primamo 2 komada u prvih pola sata, a ako posle toga ne zameni, onda još 3 do kraja.

Siguran sam da če kolega @Мџe da pripremi neki kvalitetan preview, da se detaljnije upoznamo sa protivnikom

Edited by L' Imperatore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, atmsfr lnČ said:

Bodo nije lose realno ako ne mozemo njih da dobijemo ni ne treba da igramo LS

Slažem se. 

Samo ne treba ih ni malo potcenjivati, nije im otišlo pet već dva bitna igrača u odnosu na prošlu sezonu.

U poslednje tri godine u evropskim takmičenjima imaju po dve pobede protiv Rome, Bešiktaša, Seltika (u eliminacionom delu LK), što je bolji rezime od našeg u istom periodu. Od Dinama su ispali golovima u završnici produžetka pre dve godine, tako da daleko od toga da je lak rival.

Link to comment
Share on other sites

@L' Imperatore Ma ja o njima znam koliko i ostali, verovatno i manje. Van lige petice ja pomno pratim samo našu, grčku i rusku ligu (samo pravoslavni fudbla bre 😁), tako da ako neko zna nešto neka napiše da se informišemo malo. 

 

Gledaćemo ih protiv Poljaka pa ćemo deliti utiske i isečke s tim da ne bih Poljake unapred otpisao. U ovim kasnim pretkolima uvek imaš ekipe koje su u naletu i one koje stagniraju ili su u padu. Tako je AEK roknuo Dinamo ili mi onomad Spartu a može i Jagelonija ove. Za nas bih se plašio da smo ekipa koja stagnira ili je u padu da nije bilo ovih pojačanja. Sada verujem da imamo dosta kvaliteta i opcija da možemo da se izborimo sa ovima u naletu (ako uopšte i jesu) iako, naravno, imamo rupa u odbrani.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo21 said:

Bodo nije bas naivna ekipa, sreca je sto nemaju vruc teren al ne valja sto im je prvenstvo u toku pa su u takmicarskom ritmu uveliko. Mislim da mozemo da prodjemo al ne treba njih gledati kao neku naivnu ekipu, bez lopte dosta trce, moracemo sa njima da se natrcavamo a to nece moci sa Kataiem, Rodicem pa se nadam da ce Milije biti pametan...

Samo sto Katai nece igrati

Link to comment
Share on other sites

Bodo/Glimt je dobar tim, ali saglasan sam da ako imaš ambiciju da igrač LŠ to je otprilike nivo koji moraš da savladaš.

 

Prodaju igrače, ali bogami i ulažu. Pomenuo je neko Sinkernagela (Votford), Solbaken je prešao u Romu, a pre dve sezone igrao im je Victor Boniface koji je posle jedne sezone u Rojal Unionu otišao u Leverkusen. Botheim je prodat za 7.5 miliona Krasnodaru i potom otišao besplatno kroz 6 meseci (pretpostavljam da ima veze sa ratom).

 

Na primer u sastavu je ponovo Hauge koji je imao dobru rolu u Milanu pre par sezona i dovode domaće i skandinavske igrače. Doduše, deluje da su pre 2 nedelje prodali ponovo najboljeg igrača, vezni Gronbek je otišao u Ren za 15 miliona.

Znači ozbiljan skauting i ozbiljan sistem. Jagielonija ima nekoliko Španaca i Portugalaca, ali mislim da je Bodo veliki favorit.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ikac said:

Bodo/Glimt je dobar tim, ali saglasan sam da ako imaš ambiciju da igrač LŠ to je otprilike nivo koji moraš da savladaš.

 

Prodaju igrače, ali bogami i ulažu. Pomenuo je neko Sinkernagela (Votford), Solbaken je prešao u Romu, a pre dve sezone igrao im je Victor Boniface koji je posle jedne sezone u Rojal Unionu otišao u Leverkusen. Botheim je prodat za 7.5 miliona Krasnodaru i potom otišao besplatno kroz 6 meseci (pretpostavljam da ima veze sa ratom).

 

Na primer u sastavu je ponovo Hauge koji je imao dobru rolu u Milanu pre par sezona i dovode domaće i skandinavske igrače. Doduše, deluje da su pre 2 nedelje prodali ponovo najboljeg igrača, vezni Gronbek je otišao u Ren za 15 miliona.

Znači ozbiljan skauting i ozbiljan sistem. Jagielonija ima nekoliko Španaca i Portugalaca, ali mislim da je Bodo veliki favorit.

Znaci Bodo glimt je ono sto Terza hoce da zvezda bude haha

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ikac said:

Bodo/Glimt je dobar tim, ali saglasan sam da ako imaš ambiciju da igrač LŠ to je otprilike nivo koji moraš da savladaš.

 

Prodaju igrače, ali bogami i ulažu. Pomenuo je neko Sinkernagela (Votford), Solbaken je prešao u Romu, a pre dve sezone igrao im je Victor Boniface koji je posle jedne sezone u Rojal Unionu otišao u Leverkusen. Botheim je prodat za 7.5 miliona Krasnodaru i potom otišao besplatno kroz 6 meseci (pretpostavljam da ima veze sa ratom).

 

Na primer u sastavu je ponovo Hauge koji je imao dobru rolu u Milanu pre par sezona i dovode domaće i skandinavske igrače. Doduše, deluje da su pre 2 nedelje prodali ponovo najboljeg igrača, vezni Gronbek je otišao u Ren za 15 miliona.

Znači ozbiljan skauting i ozbiljan sistem. Jagielonija ima nekoliko Španaca i Portugalaca, ali mislim da je Bodo veliki favorit.

 

Prijatelju, da sad mi krenemo da nabrajamo nase prodaje Mijatovic 8 mil , Nedeljkovic - Aston Villa 8 mil, Bukari 7 mil 

itd itd gde bi smo dosli, ne znam zasto se potenciraju te prodaje, kad smo i u tok segmentu ispred njih, realno. 

Osim toga, ti sto su prodati , vise nisu deo tima, tako da koga briga uopste sta su prodavali i koga, isto kao i sto i njih boli uvo koga smo mi to prodavali i za koju cenu, bitna je sadanjost i to je to. 

 

Imamo skuplji tim sa vise talenta, imamo trenera isto kao i oni, vise sezona u timu, domaci trener, sprega navijaci trener ista kao i kod nas. Zaista ne znam cemu ova potcenjivanja nas, ne kazem da smo bolji, ali nismo ni losiji, sve dok se ne dokaze suprotno. 

Zaista ne znam, sta ocekuju pojedinci ovde od zreba za play off LS, mozda Grafose ili Surdulicu?

 

Rival je po meri, prolazan, ako ne mozes njih da izbacis , nema sta da trazis u LS, isto kao i sa Haifom, Sherifom i Omonijom, podbacio si jer nisu bio spreman ili dovoljno pametan, valjda su naucili nesto , kvaliet sigurno imamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Bodo Legia 2 3

Legia Bodo 2 0 

 

ovo je bio dvomec u kvalfikacija za LS 2021, rutiniranje  od strane poljskog sampiona. 

 

Ne znam po kom osnovu se potcenjuje sampion Poljske??? Jagelonija mozda nije zvucno ime, ali biti prvak ispred Lecha, Legije i ostalih u ligi sa 34 kola je ultra zeznuto, gde je svako kolo nagazna mina za sve njih tamo, gde svako svakog moze da zvekne. 

 

Mozda nije poljska liga neki reper niti ne znam koliko jaka liga, ali je ozbiljna sa dosta love, puno para od TV prava i sa bundesligaskim stadionima kapacitet od 30k i fantasticnim navijacima svih klubova. 

 

Tako da uopste nisam siguran da je Bodo rival za play off. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Prijatelju, da sad mi krenemo da nabrajamo nase prodaje Mijatovic 8 mil , Nedeljkovic - Aston Villa 8 mil, Bukari 7 mil 

itd itd gde bi smo dosli, ne znam zasto se potenciraju te prodaje, kad smo i u tok segmentu ispred njih, realno. 

Osim toga, ti sto su prodati , vise nisu deo tima, tako da koga briga uopste sta su prodavali i koga, isto kao i sto i njih boli uvo koga smo mi to prodavali i za koju cenu, bitna je sadanjost i to je to. 

 

Imamo skuplji tim sa vise talenta, imamo trenera isto kao i oni, vise sezona u timu, domaci trener, sprega navijaci trener ista kao i kod nas. Zaista ne znam cemu ova potcenjivanja nas, ne kazem da smo bolji, ali nismo ni losiji, sve dok se ne dokaze suprotno. 

Zaista ne znam, sta ocekuju pojedinci ovde od zreba za play off LS, mozda Grafose ili Surdulicu?

 

Rival je po meri, prolazan, ako ne mozes njih da izbacis , nema sta da trazis u LS, isto kao i sa Haifom, Sherifom i Omonijom, podbacio si jer nisu bio spreman ili dovoljno pametan, valjda su naucili nesto , kvaliet sigurno imamo. 


A gde sam nas potcenio? Bukvalno nisam spomenuo naš tim u postu. Niti sam rekao da smo lošije prodavali, naprotiv evo cveta kao FM da neko igra. Samo sam konstatovao kako klub dobro radi i da su favoriti protiv Jagielonije. A ako bi uzeli stvarno da upoređujemo naše i njihove transfere, u poslednjih 5 godina su ispred, pogotovo sa ovim poslednjim od 15M. Jeste bitna sadašnjost kao što si rekao, samo je očigledno da kada nekog prodaju imaju spremnu zamenu već u timu, dok konkretno naš sportski sektor prodao Bukarija pa jurili igrače po Izraelu i Portugalu. 

 

Mi smo favoriti, Milojević neće biti iznenađen snagom ovog tima, mada šira javnost hoće pošto su ih videli samo u listama kladionica.

Edited by Ikac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzakala said:

Taj Bodo je pre par godina tukao Murinjovu Romu 6 1 cini mi se.

 

Tako su i navijaci Omonije i Serifa govorili za nas i Liverpul 🙂

 

Nije Bode laka ekipa ali u plej ofu za LŠ nema Suduve i Kairata i sličnih tako da moramo biti zadovoljni i ovakvim žrebom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Противници сасвим по мери, и Норвежани и Пољаци. Кука се како нисмо имали среће јер нисмо извукли најслабији пар Слован - Апоел а шта би се тек писало да је остао стари систем квалификација?

 

Под Станковићем противници за ЛШ су били Омонија, Шериф, Хаифа. Неки у 3. неки у 4. колу, дакле све су то екипе са којима може и треба да се игра фудбал. Све екипе које долазе из средњег ранга па и доњег дела европских лига. Није тада а ни сад запала ниједна од екипа из најјачих лига због подела на стазе шампиона и лигашке стазе.

 

Хоћеш да играш ЛШ против најјачих клубова из Европе, причаш и сматраш да ти је ту место, а страхујеш и тресеш се од екипа које су сличне па и слабије од тебе. Некада си у последњем колу пре ЛШ ишао на екипе које су завршавале прошлу сезону као 3 и 4 у Енглеској (сад би то били Ливерпул и Астон Вила), Италији (Јувентус и Аталанта), Шпанији (Ђирона и Атлетико Мадрид), Немачкој (Бајерн и Лајпциг) а сад се кука јаој што шампиони Норвешке и Пољске. Партизан ишао на Њукасл, Звезда на Милан.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Prodje 7 godina.... Po meni utakmica u kojoj se Zvezda "vratila". 20-25k ljudi ali onih pravih navijaca koji su poslije izgubljene titule i dalje vjerovali u nesto.

 

Prvih 15 minuta juris na gol Sparte i razbijanje dosta skuplje ekipe od nase tadasnje.

 

Nadam se da Miloje planira izaci ovako protiv bilo koga u plej ofu i sa ovakvim pristupom ne sumnjam da prolazimo dalje.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo će da bude najjača priča ikada ako se desi da prodamo Đigu (ako je istina da ga traže Lans i Kristal Palas, nemamo nikakve šanse da ga zadržimo) i da Drkušić na kraju završi u PAOKu kao što Grci javljaju da je blizu.

Link to comment
Share on other sites

Zvezda mora odigrati taj dvomec iznad trenutnih mogucnosti, a na osnovu do sada vidjenog.

Miloje mora izaci iz svojih sablonskih pantalona i pronaci sistem kojim moze da se plasira u Ls, jer to treba i mora biti cilj - tekme sa najjacim timovima u jevropi.

Izrazito jakanLE kao cuvena utesna nagrada moze tek biti opasno razocaranje...

Do ovog dvomeca imamo i meceve prptiv Pazara i Cuke, koji takodje mora da se dobiju, a u trenutnim okolnostima niti jedan mec nije lagan i nevazan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...