Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Rodic i Spajic su prespori za ovu utakmicu + sto se igra na vestaku pa lopte lete po terenu. Mimovic mi je nekako plasljiv tako da bi da se pitam krenuo u odbrani sa Seulom, Vanjom, Djigom i Stojicem pa menjao po potrebi ako slucajno gubimo na poluvremenu Rodic ili Mimovic umesto Stojica.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Markoss said:

Jel ste spremni za Rodu?

 

Drkusic isto klupa. 

Nismo.

Da je sreće ova dvojica uključujući i Spajica bi bili ne na klupi nego van zvezde. Ovako ćemo gledati jednog pored drugog,  dva igraca koji nemaju zajedno snage za 20 min, a kiks je unapred zakazan.

To je još jedan dokaz rada u klubu, gde se doveo kamion igraca, gde su neke pozicije prenatrpane, ali je ta pozicija rodica uvek otvorena,  I volsebno se niko ne dovodi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bih cak radije video Rodica ako je alternativa Mimovic sto ne znaci da mislim da ce Rodic odigrati dobru utakmicu. Samo znam da bi Bodo radio sta god zeli na levoj strani ako Mimovic igra. Vise mi smeta Spajic koji ce sigurno pripremati bar jedan zicer za Bodo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

Ja bih cak radije video Rodica ako je alternativa Mimovic sto ne znaci da mislim da ce Rodic odigrati dobru utakmicu. Samo znam da bi Bodo radio sta god zeli na levoj strani ako Mimovic igra. Vise mi smeta Spajic koji ce sigurno pripremati bar jedan zicer za Bodo. 

Otkud Mimovic levo? Desno je igrao..

Ona utakmica na pripremama protiv Taljaresa je bila horor sa njegove strane. U prvih 5 min je imao dva gruba kiksa , početnika, kada su nas pritisli..Kada je bio pritisak rezultata u prvom kolu sa Lucanima,  bio je jedan od najgorih. Ne pamtim kada sam video na jednoj utakmici da je neko onoliko puta iz cista mira izbacio loptu u aut. 

 

Tuga je veća što mi imamo samo Rodica levo i njega desno....jedan nema snagu za ozbiljan fudbal,  drugi ni znanje ni kvalitet. Sad je došao Seul, ni njemu se ne zna pozicija, čas može levo, čas desno, on je verovatno zamišljen da krpi po potrebi. U ligi je mimovic desno zbog bonusa, pa će Seul igrati levo jer rodić "odmara"...

Nama su bekovi ogroman problem. Ni ti su brzi, niti sposobni za visok tempo trčanja, ni ti su u stanju da imaju kvalitetan centaršut. Bukvalno popunjavamo samo broj. 

Prošle godine u LS...Micko je bio smehotres...o rodicu je bilo sta izlisno reci.. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, No name said:
2 hours ago, Milko Miller said:

Ja bih cak radije video Rodica ako je alternativa Mimovic sto ne znaci da mislim da ce Rodic odigrati dobru utakmicu. Samo znam da bi Bodo radio sta god zeli na levoj strani ako Mimovic igra. Vise mi smeta Spajic koji ce sigurno pripremati bar jedan zicer za Bodo. 

Otkud Mimovic levo? Desno je igrao..

 

Po levoj strani iz njihovog ugla, njihova leva strana = nasa desna strana.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Igor_ said:

Miloje ce izvesti tim koji moze da igra na X. Nece se taj otvoriti u gostima. 

Nemoj da vas zacudi Stojic kao Dmc i treci pozadi. 

Ja sam vise za to ako to znaci da ne igra Rodic, a Pumi da se ubacuje i pomaze Mirko/Luka

Link to comment
Share on other sites

Miloje ima neku svoju ideju da mu taj što igra desnog beka ulazi u sredinu i zato mu ne odgovara Korejanac na toj poziciji pa je moguće da čak gledamo Stojića pre nego Mimovića večeras

Rodić je tu, nažalost ali svake godine odrade tako da je on neminovnost na toj poziciji

Ipak najviše zavismo šta će uraditi Hvang i Elšnik ne sredini terena, ako oni uspeju da nadigraju Norvežane onda će biti lepo veče za nas navijače FKCZ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CuaTheTime said:

Da posto je inace poznat da igra sa tri pozadi

Jako poznat, ako ne gledas formaciju na flashscoru. Uvek je imao nekog igraca koji bi se u defanzivnoj formaciji postavljao kao treci stoper. Pogledaj sta su Jovancic i Jovicic igrali u defanzivnoj postavci protiv Salzburga i Jangbojsa kad nas je Miloje vodio. 

Nisam mislio striktna formacija sa tri pozadi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Miloje ima neku svoju ideju da mu taj što igra desnog beka ulazi u sredinu i zato mu ne odgovara Korejanac na toj poziciji pa je moguće da čak gledamo Stojića pre nego Mimovića večeras

Rodić je tu, nažalost ali svake godine odrade tako da je on neminovnost na toj poziciji

Ipak najviše zavismo šta će uraditi Hvang i Elšnik ne sredini terena, ako oni uspeju da nadigraju Norvežane onda će biti lepo veče za nas navijače FKCZ 

Moram priznati da nisam stigao da odgledam celu utakmicu protiv Cukarickog ali mi se činilo da Mimovic nije ušao toliko u sredinu jer ni nema neke velike potrebe da ulazi bek da stabilizuje sredinu kad igraju Elsnik-Hvang za razliku od slučaju kad su na primer Hvang-Kanga igrali na sredini. Ali možda grešim.

Edited by Milko Miller
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor_ said:

Jako poznat, ako ne gledas formaciju na flashscoru. Uvek je imao nekog igraca koji bi se u defanzivnoj formaciji postavljao kao treci stoper. Pogledaj sta su Jovancic i Jovicic igrali u defanzivnoj postavci protiv Salzburga i Jangbojsa kad nas je Miloje vodio. 

Nisam mislio striktna formacija sa tri pozadi. 

 Kakvu ekipu je imao dobro da nije igrao sa osmoricom pozadi

1 hour ago, Milko Miller said:

Moram priznati da nisam stigao da odgledam celu utakmicu protiv Cukarickog ali mi se činilo da Mimovic nije ušao toliko u sredinu jer ni nema neke velike potrebe da ulazi bek da stabilizuje sredinu kad igraju Elsnik-Hvang za razliku od slučaju kad su na primer Hvang-Kanga igrali na sredini. Ali možda grešim. Z

Zato je vidi cuda odigrao bolje cim mu je sklonio tu odgovornost

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, atmsfr lnČ said:

Nije Mimovic bas tolika katastrofa u defanzivi meni je vise sto zna da ispanici sa loptom u nogama i preda je ispred nasih 16 a Bodo igra konstantan presing i svakako bi bio on desno a Seol levo kad bi pocinjao.

 

3 hours ago, Milko Miller said:

Moram priznati da nisam stigao da odgledam celu utakmicu protiv Cukarickog ali mi se činilo da Mimovic nije ušao toliko u sredinu jer ni nema neke velike potrebe da ulazi bek da stabilizuje sredinu kad igraju Elsnik-Hvang za razliku od slučaju kad su na primer Hvang-Kanga igrali na sredini. Ali možda grešim.

 

  Hteo sam da napisem par utisaka posle utakmice sa Cukom,  ali...  😄

  Nije MimovicMimovic uopste bio toliko los, ali u situacijama kada se branimo od pozicionog napada stoji malo visoko,  nije u liniji sa ostalom trojicom iz odbrane i dosta kasni sa pomoći u 16 kada napad ide sa njegove kontra strane, ili iz sredine i ostavlja previse prostora.

  Ti problemi sa pozicioniranje su jos izraženiji kada protivnik napada na njegovoj strani u nekoj polukontri, i nema pomoc krilnog igraca... previse prostora ostavlja, previse sporo se vraca, ubili bi nas po toj strani, osim ako RWa ne igra Olajnika.

 

4 hours ago, CuaTheTime said:

Da posto je inace poznat da igra sa tri pozadi

 

Igrao je, I to u tekućem prvenstvu, samo je potrebno kad kad pogledati po koju utakmicu.

 

  Osim standardnog tandema Rodic/Spajic, iz svima znanih razloga, brine me i golman. Iz mnogo razloga mi ne uliva poverenje i sigurnost. Ali ajde da se nadam da je to period prilagođavanja i trema 😄

Link to comment
Share on other sites

4 1 ili 5 1 ili 5 2 za Bodo, ne ide se u Evropu sa penzosima u odbrani. 

Bilo koji drugi rival, pa cak i Turci, su bili bolja opcija od hokeja na ledu i staklu sa Bodo Glimtom. 

 

Treba samo pokusati da steta bude sto manja, da bi revans imao smisao, poraz cak i od 2 razlike nije nedostizan u Beogradu. 

Ljudi nisu ni svesni da jedna Roma ili Ajax su spasavali guzicu protiv njih jer naprosto im je bilo uzasno tesko da igraju na onom staklu. 

Kvota od 1.6 je iskljucivo radi terena i nicega vise, jer po kvaliteti oni nisu jaci od FKCZ , to cak i oni sami znaju, ali tek cete videti patnju na ovom terenu, kad oni krenu da lete, ljudi bukvalno spavaju tamo, znaju kako odskace, kojom snagom da daju sebi for, ma sve sve sve je drugacije nego na prirordnoj travi.

 

I ne znam koliko je ovo pravedno od UEFA da jedan tim ima ovakvu komparativnu prednost nad rivalima, ovo je cak i poluregularna utakmica tj uslovi, posebno ako se zna kakav je ulog. 

 

Trebalo je insistirati da se igra u Oslo na prirodnoj travi. 

 

Ali ajde, nadajmo se da su te price o terenu samo izmisljotina i preuvelicavanje medija. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Ako se obestini ovaj najavljeni sastav imaćemo po mom skromnom mišljenju 3 mine u prvih 11 koje su spremne da explodiraju svaka na svoj način i u raznim situacijama.

Prva mina je među stativama koja do sada nije bila ubedljiva ni na domaćim oranicama a kamoli na ovako važnom Evropskom meču.Za sad jako neiskusan,nesiguran i ne uliva poverenje ni navijaču a ni defanzivnim kolegama.

Drugi je Spajić,nedodirljivi kapiten,koji ima tu privilegiju da ne prođe dobar deo priprema ali direktno sa plaže i ispod suncobrana da uđe u kopačke i zauzme mesto o mlađima i boljim od njega.Ali momak je izgleda poput belog medveda.Spor je, loših procena ,upitne fizičke spreme i kao takav ne zaslužuje prvih 11.

Na kraju ova treća mina koja ne vidi minut u domaćoj ligi ali uvek poput Feniksa vaskrsne u prvoj postavi u svakom vaznom Evropskom meču.Neuništivi građevinski investitor koji po direktivi radi na terenu šta se od njega traži (derbi prošlogodišnji) ili pak posle prvih 30 minuta se bori za vazduh i da preživi do poluvremena.

Imam utisak da se namerno ne traži rešenje na levom boku da bi Terzin pijun igrao kad to oni požele.

Sve u svemu,zanemarujući ovu trojicu ,veliki deo ce zavisiti od naših igrača u veznom redu,koliko ce moći da iskontrolišu njihovu brzinu i osvajanje terena kao i brzu izmenu pasova i mesta,sve ono što naša trenerska piksla ne može ili ne zna da implementira u našoj igri.

Zato očekujemo dva defanzivna bloka,igranje u golmanovom krilu igru na palac i duga na Šerifa pa šta nam Bog da.

Reklo bi se za Miloja bodić ko kolačić.

Doduše ako ne prodješ u dvomeču neki Bodo/glimt koji ćeš klinac u LŠ?

Napred Zvezdo!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto ste toliko mracni. Tacno je da unazad par godina ne igramo na nivou takmicarske dvomece u plejofu. Vreme je medjutim da se stane na kraj tom nizu. Sta je Bodo? Sasvim je sigurno da Bodo nije neko ko ce da te nadigra. Nas najveci neprijatelj smo mi sami. Ako pak budemo na nivou odigramo disciplinovanu takmiarsku utakmicu bice sve to dobro.  Da li je moguce da Rodic ne moze da zakrpi levu stranu ni protiv osrednjih takmaca u plejofu? On mozda ne moze u grupnoj fazi ali da li je toliko oronuo da pravi kikseve u plejofu? Uz malo srece nadam se da ce biti zatvorena korektnoleva strana. Nadam se Duranteu od starta. Zdravorazumski je i rkusic u 11 medjutim ziceraska igra Milojevica mozda ima druge prioritete. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dzistrou said:

Ljudi sebe nazivaju navijačima Zvezde i cvikaju od Bodo Glimta. Svašta!


Pa nije kao da u poslednja tri ciklusa kvalifikacija za LŠ nismo ispali od Omonije, Šerif Tiraspolja i Makabi Haife. 
 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

I ne znam koliko je ovo pravedno od UEFA da jedan tim ima ovakvu komparativnu prednost nad rivalima, ovo je cak i poluregularna utakmica tj uslovi, posebno ako se zna kakav je ulog. 

 

Zato treba nekako da za revanš ako je moguće uguramo utakmicu u neki termin 17:30 - 18:00 da ih sprži sunce ko moj kukuruz ... 😄 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...