Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

11 hours ago, Dragan Mićić said:

Subjektivan osecaj je da u svim klubovima Superlige imamo po petoricu nasih na pozajmici. Osim u FKP naravno

uz klauzulu da ne igraju protiv Zvezde

posle se ovde neki čude kad kažem da je prvenstvo od srarta neregularno

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

uz klauzulu da ne igraju protiv Zvezde

posle se ovde neki čude kad kažem da je prvenstvo od srarta neregularno

Јако безвезна прича обзиром да и у много јачим лигама клубови стављају ту клаузулу. Нерегуларности можемо гледати у бројим другим стварима, ово свакако није једна од њих.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ПрекоДрине said:

Јако безвезна прича обзиром да и у много јачим лигама клубови стављају ту клаузулу. Нерегуларности можемо гледати у бројим другим стварима, ово свакако није једна од њих.

iskreno sam se nadao da su naši banditi sami osmislili ovu sprdnju kad ono oni prekopirali jače lige, nekad davno u vreme sfrj kad su se ganjalil Zvezda i dinamo za titulu bukvalno odlučujući gol Dinamu je zabio njihov igrač na pozajmici u Rijeci a zvao se Fabian Komljenović, tu su kiksnuli i Zvezda ih prestigla

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Dusko said:

Druze praksa je da se stavi klauzula da pozajmljen igrac ne moze protiv maticnog kluba da igra.

A da se ne stavi bilo bi price iz maticnog kluba mu rekli da kiksne ako bude tesko i tek onda bi bilo price o toj neregularnosti.

eto otvorio si mi oči da ne znam za tu praksu u srpskom fudbalu, to što je  to praksa ne znači da je dobro 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2024 at 10:02 PM, Ikac said:

Ovakav transfer Kneževića nije nesvakidašnji slučaj, dosta velikih klubova radi ovakvim principom zato što prvoligaški klubovi više ne žele da razigravaju tuđe igrače bez ikakve koristi. Recimo Karvahal je igrač koji mi prvi pada na pamet. Čiste pozajmice su realnije u januaru ukoliko neki tim upadne u borbu za opstanak i nema drugog izbora nego da pristane na tako nešto u cilju opstanka.

 

Ono što je ovde problem je naravno Terzić i što deluje da će nezavisno od razvitka Kneževića ta klauzula biti aktivirana, osim ako baš ne uznapreduje naglo i zasluži transfer preko. Zato ja navijam da mali ipak izabere Vojvodinu po istom principu, a zapravo idealno bi bilo da to uradi TSC i vidimo Kneževića u nekim evropskim utakmicama.

 

Inače, ono malo što smo videli od njega je baš ohrabrujuće i deluje da momak u perspektivi može da dođe i do reprezentacije. Pitam se da li bi bilo drugačije da smo ostali na Ligi Evrope i da li bi u tom slučaju ostao u timu i dobio šansu.

Ma ovo što se radi na relaciji Zvezda-OFK je kriminal. Mi jednog od talentovanijih igrača poklanjamo bukvalno. Razumem da su ga prodali za neke pare i za procenfe, ali besplatno a da posle plaćaš da se igrač vrati je besmislica. Još naravno poklanjaš OFK-i procente od narednih prodaja. Od kada je otišao Bahar od klinaca se "razvija" opet samo Mimović, ostalo je ili rasterano ili zaboravljeno. Vrtimo se u krug i opet je isto kao u prethodnim sezonama kada je Miloje bio na klupi. Da nije bilo Bahara,Nedeljković bi se sada borio za.mimute sa Mimovićem, a Mijatović bi bio u OFK-i.

Neverovatno je da imaš "rudnik" mladih igrača od kojih ne možeš a da ne prohitiraš, a dovode se razne Pume za milione i posle ne znaš šta ćeš sa njima.

Meni je sve ovo nakaradno.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ПрекоДрине said:

Јако безвезна прича обзиром да и у много јачим лигама клубови стављају ту клаузулу. Нерегуларности можемо гледати у бројим другим стварима, ово свакако није једна од њих.

Kad smo kod toga da li će Silas moći igrati protiv Stuttgarta, nisam nigdje vidio tu informaciju?

Link to comment
Share on other sites

Sad se traži rešenje za Pumu jer su obe strane nezadovoljne. Samo ovde bi trebalo da uzme odgovornost i onaj ko je skautirao Pumu I koji ga je doveo .

Ne znam samo u šta su gledali kada su ga dovodili.  Sve kontra od onog šta nama treba. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Druze praksa je da se stavi klauzula da pozajmljen igrac ne moze protiv maticnog kluba da igra.

A da se ne stavi bilo bi price iz maticnog kluba mu rekli da kiksne ako bude tesko i tek onda bi bilo price o toj neregularnosti.

Zamisli samo neku situaciju da nema te klauzole i da igramo recimo protiv IMT-a i da Lucic napravi neki penal. Pa ni Dunav ni Sava nas ne bi oprali. Moje misljenje je da je ovako postenije...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ПрекоДрине said:

Јако безвезна прича обзиром да и у много јачим лигама клубови стављају ту клаузулу. Нерегуларности можемо гледати у бројим другим стварима, ово свакако није једна од њих.

 

1 hour ago, Don Dusko said:

Druze praksa je da se stavi klauzula da pozajmljen igrac ne moze protiv maticnog kluba da igra.

 

Legitimno - jeste. Da je praksa - kako gde. 

 

Meni najdraži primer je Morientes koji je na pozajmici u Monaku izbacio Real u sezoni kada je finale bilo Porto - Monako. Iz glave u LŠ dešavalo se i sa Kutinjom, Hames Rodrigezom, Kingsli Komanom, sva trojica su igrajući za Bayern pobeđivali i davali golove matičnim klubovima. Možda UEFA ne dozvoljava, ali mislim da je dogovor na klubovima. Recimo Barsa i Real su mogli da očekuju Bajern u nokaut fazama.

Evo iz prošle sezone u ligi - protiv Juventusa su dva najveća talenta, Soule i Baranečea, na pozajmici u Frozinoneu, igrali. 

 

Mrzi me da tražim ali mislim da je i Lukaku dao gol Čelsiju dok je igrao za Everton.

Nije neregularno, matični klub ima pravo da traži, a druga strana se u vašim slučajevima verovatno pita apsolutno ništa. Imate po 50 puta jači i skuplji tim od tih ekipa, kapiram da ta deca i ne bi nanela nekakvu štetu.

Edited by Charles De Ketelaere
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Charles De Ketelaere said:

 

 

Legitimno - jeste. Da je praksa - kako gde. 

 

Meni najdraži primer je Morientes koji je na pozajmici u Monaku izbacio Real u sezoni kada je finale bilo Porto - Monako. Iz glave u LŠ dešavalo se i sa Kutinjom, Hames Rodrigezom, Kingsli Komanom, sva trojica su igrajući za Bayern pobeđivali i davali golove matičnim klubovima. Možda UEFA ne dozvoljava, ali mislim da je dogovor na klubovima. Recimo Barsa i Real su mogli da očekuju Bajern u nokaut fazama.

Evo iz prošle sezone u ligi - protiv Juventusa su dva najveća talenta, Soule i Baranečea, na pozajmici u Frozinoneu, igrali. 

 

Mrzi me da tražim ali mislim da je i Lukaku dao gol Čelsiju dok je igrao za Everton.

Nije neregularno, matični klub ima pravo da traži, a druga strana se u vašim slučajevima verovatno pita apsolutno ništa. Imate po 50 puta jači i skuplji tim od tih ekipa, kapiram da ta deca i ne bi nanela nekakvu štetu.

To da pozajmljeni igrači ne mogu da igraju protiv matičnih klubova je protiv pravila fer pleja i ja sam apsolutno protiv toga. Zvezda ima igrača za izvoz, a kako stvari stoje i za poklanjanje, tako da se pravi totalno neregularna atmosfera. 

No na koncu će Zvezda da plati najskuplju cenu, a nije da nismo to videli u prošlosti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Charles De Ketelaere said:

 

 

Legitimno - jeste. Da je praksa - kako gde. 

 

Meni najdraži primer je Morientes koji je na pozajmici u Monaku izbacio Real u sezoni kada je finale bilo Porto - Monako. Iz glave u LŠ dešavalo se i sa Kutinjom, Hames Rodrigezom, Kingsli Komanom, sva trojica su igrajući za Bayern pobeđivali i davali golove matičnim klubovima. Možda UEFA ne dozvoljava, ali mislim da je dogovor na klubovima. Recimo Barsa i Real su mogli da očekuju Bajern u nokaut fazama.

Evo iz prošle sezone u ligi - protiv Juventusa su dva najveća talenta, Soule i Baranečea, na pozajmici u Frozinoneu, igrali. 

 

Mrzi me da tražim ali mislim da je i Lukaku dao gol Čelsiju dok je igrao za Everton.

Nije neregularno, matični klub ima pravo da traži, a druga strana se u vašim slučajevima verovatno pita apsolutno ništa. Imate po 50 puta jači i skuplji tim od tih ekipa, kapiram da ta deca i ne bi nanela nekakvu štetu.

 

To je sve interni dogovor izmedju klubova, UEFA se tu ne mesa. Ako se klubovi dogovore, igrac moze da igra, opet, ako se dogovore suprotno...

 

Videcemo za Pumu sutra sta ce biti, blizu je da ode, ali spustili su obestecenje ovi kad su skontali da ga nismo licencirali za LS. 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv video sa treninga danas. Pogotovo poslednji deo koji počinje na 1:50 gde je pola terena podeljeno na 3 dela sa po 7 igrača u svakom (narandžasti, žuti markeri i tamno plava oprema) i sa jednim igračem u svetlo plavom markeru. Verovatno se vežba build-up i presing dok plavi marker služi da pomogne ekipi koja ima posed tako što će im doneti brojčanu prednost.
 

Lepo je videti da to uvežbavaju, ovaj segment će nam posebno biti važan u LŠ.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suptil said:

Navijaci Benfike bili veeras na Maksimiru na Toridinoj tribini. Dakle navijaci Benike dosli po neke transparente Torcide koje ce u cetvrtak biti na Marakani ili ce i Torcida krenuti put Beograda....

Na Maksimir došli po Torcidine transparente?

I odakle Torcidi tribina na Maksimiru 😄

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, No name said:

Sad se traži rešenje za Pumu jer su obe strane nezadovoljne. Samo ovde bi trebalo da uzme odgovornost i onaj ko je skautirao Pumu I koji ga je doveo .

Ne znam samo u šta su gledali kada su ga dovodili.  Sve kontra od onog šta nama treba. 

Sta su gledali hmmm kombinaciju.

 

E dovedes onog stopera iz TSC i Pumu i posle 2-3 meseca hoces da ih prodas (prvi je vec otisao)

 

Da li Mitar Mrkela ima neku odgovornost.

Gori od njega je onaj nesrecni Ivica Kralj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, suptil said:

Navijaci Benfike bili veeras na Maksimiru na Toridinoj tribini. Dakle navijaci Benike dosli po neke transparente Torcide koje ce u cetvrtak biti na Marakani ili ce i Torcida krenuti put Beograda....

Oni su decenijama u prijateljskim odnosima a zastave su mogli doneti i bez odlaska na Maksimir

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...