Jump to content

RG 2024.


Helena

Recommended Posts

Gledala sam protiv Runea ali priznajem da sam pred kraj više dremala, a protiv Ruda samo prvi set, u svakom slučaju nisam obratila pažnju.

Što li Borg izgleda ovako utučeno, a ni u toku meča nije bio mnogo vedriji.

Link to comment
Share on other sites

Pa ima i pocetak meca protiv De Minaura, kad je rekao jedno na bacanju novcica, pala je druga strana i onda tvrdio da je on bas to rekao i sudija prihvatio.

  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Boxy said:

Bravo momce :thumbup:

 

Jbg., retke su godine kad se ovde ne slusa spanska himna :classic_biggrin:

Pa mi smo onda dobro prošli, 4 puta, malo li je :s_d:

13 minutes ago, alcesta said:

Baš me zanima hoće li objaviti ono za duplu grešku kao što su naknadno uradili za Novakov meč. Mada ne verujem da bi ikakav momentum Zverevu pomogao. Prosto je previše neodlučan kad ima priliku ili se smota kad je najvažnije, i to uvek kad pomislim da je najzad sazreo.

Sve menjaju takve odluke, naročito kod labilnijih igrača.

Doduše, i Alkaraz je servirao za teći set, pa puko.

I fala svetom Đuri da se završilo ovo prljavo igralište i da se prelazi na divnu zelenu travu.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Žao mi je Saše..nakon pobede nad Rafom sam pomislio da možda može da ode do samog kraja. Bilo bi tu i neke simbolike.
Očito da su dva seta u finali slema maksimum. Šteta..ima mnogo aduta u igri,bez jasne slabe tačke,jako dobar na svim podlogama..džaba kad glava to ne prati. Čak je ove godine bio dobar mentalno,ali opet je ostajao prečesto neodlučan u poenima u finalu.

Karlos je jednostavno bio bolji na kraju,uspeo malkice da podigne igru,a Saša to više nije mogao da isprati.

Edited by Drug Crni
slova
Link to comment
Share on other sites

Bravo, Karlitos!

 

Vidim da je popularno da se navija protiv Španca... ali ovaj je dobar.

 

P.S. Zverev večiti luzer.

1 hour ago, Don Dusko said:

Navedite better love duo than Zverev i izlasci na mrezu?

 

Novak i izlazak na mrežu, 200. na listi će mu uvaliti passing shot

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DameTime said:

Bravo, Karlitos!

 

Vidim da je popularno da se navija protiv Španca... ali ovaj je dobar.

 

P.S. Zverev večiti luzer.

 

Novak i izlazak na mrežu, 200. na listi će mu uvaliti passing shot

Si gledala USO '23.finale?

Nisi.

Link to comment
Share on other sites

Ja ostajem pri smeču, još imam traume od poslednjeg meča :classic_biggrin:

 

21 minutes ago, Boxy said:

 

On je fin, nije se uopste bunio, sudija se malo zbunio, ali kako je Zverev bio bas samouveren, a Alex cutao, onda je poverovao Zverevu.

Ima na tviteru ceo tak deo, pokusacu da nadjem

Evo ga

 

https://x.com/GameSetAndTalk/status/1798765265976741934?t=920qNfJYp_tUnW4-mNHmHg&s=19

Auuu, nekako ovakve stvari više očekujem od Cicipasa, nisam dosad primetila kod Zvereva.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovde realnije objašnjenje da je i on zaboravio šta je zvao. Da je planirao da izvara, puno bolja prilika mu se iskazala tamo gde mu je sudija rekao da javi kako je pao novčič. Ladno je mogao reči ball. A i ono, coin toss, nebitna situacija. Zašto bi tu neko hteo da vara.

 

A da je bilo pogrešnih označivanja otiska lopte, jeste. Ne mogu da se sjetim egzaktnih situacija, ali ostalo mi je u glavi nešto na tu temu. 

 

I danas recimo u petom setu, govori sudiji da je Alcaraz zaustavio poen. Što naravno nije bilo tačno, samo mu je bilo krivo što je zicer zapuco u mrežu backhandom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

I danas recimo u petom setu, govori sudiji da je Alcaraz zaustavio poen. Što naravno nije bilo tačno, samo mu je bilo krivo što je zicer zapuco u mrežu backhandom.

Neće biti baš tako.
Zastao je malo Alkaraz nakon lopte koja je kačilaliniju,kao da je oklevao nakon udarca..nije Sašina pritužba bila posve neosnovana

Link to comment
Share on other sites

Zastati i zaustaviti poen nije isto.

Znaš i sam da sudije u svom govoru pre meča svaki put upozore na to. Kada se traži challenge/provera to mora biti odma, te jasno i glasno.

Imali smo u Madridu slučaj kad Rafa (protiv De Minaura?) nije uradio stvari po propisima, pa sudija nije hteo da proveri taj otisak.

Link to comment
Share on other sites

Sve mi je jasno..Alkaraz jeste na momenat govorom tela "sugerisao" da kao da želi da zaustavi poen..Saša je mašio zicer maltene i sam je kriv naravno.
Ali ne bih svejedno rekao da je demonstrirao nekakav kulovluk u konkretnoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

Karlos je samo mesec dana nakon 21. rodjendana osvojio slem na svakoj podlozi, ima 3-0 u finalima, bio je broj 1 gde ce se verovatno ubrzo i vratiti.

 

Da nikad vise nista ne osvoji, vec usao u all time greats. Neverovatno.

 

Jedino je Vilander imao takav burst tako mlad, mada je njegove tri titule od sedam doslo na AO gde nisu igrali svi top igraci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Karlos je samo mesec dana nakon 21. rodjendana osvojio slem na svakoj podlozi, ima 3-0 u finalima, bio je broj 1 gde ce se verovatno ubrzo i vratiti.

 

Da nikad vise nista ne osvoji, vec usao u all time greats. Neverovatno.

 

Jedino je Vilander imao takav burst tako mlad, mada je njegove tri titule od sedam doslo na AO gde nisu igrali svi top igraci.


 

I to je na dva od tri osvojena GS-a igrao finale u pet setova. Negdje sam vidio da sad ima nevjerojatnih 11-1 u petom setu u karijeri. Još je impresivnije što je barem pola tih pobjeda ostvario protiv odličnih igrača, barem koliko me sjećanje služi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, neko me sabotira said:


 

I to je na dva od tri osvojena GS-a igrao finale u pet setova. Negdje sam vidio da sad ima nevjerojatnih 11-1 u petom setu u karijeri. Još je impresivnije što je barem pola tih pobjeda ostvario protiv odličnih igrača, barem koliko me sjećanje služi.

Siner x2, Zverev, Djokovic, Tijafo, Cilic, Struf, Ramos, Cicipas, Gojovcik, Ucijama. Dobio ga je samo Beretini na AO 2022.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...