Jump to content

AO 2024


Helena

Recommended Posts

28 minutes ago, McLeod said:

Zverev mentalno jednostavno nije dovoljno jak i to je to.

 

Da jeste, imao bi vec 5+ slemova, jer rupu u igri nema, kada ne igra puseraj, nego ovako dobro servira i ide po poene.

 

Kljucne poene je ocajno odigrao u oba seta koja je izgubio.

Zverev sa svojim Andreas Sepi forhendom nema rupu u igri, a Siner je novi Berdih.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Rekao sam, kada ne igra puseraj. Sad je poceo. Nema neka oruzja, ali forhend mu je sasvim ok, kakav crni Sepi. Medvedev nema nista pouzdaniji forhend od njega, samo sto Zverev previse cesto igra prepasivno, a ovaj mlati po loptici.

 

A Siner je klasican Berdih. Samo nema ko od ovih nemaca pojma da ga napravi mentalnim patuljkom kao sto su Berdiha urnisala ova trojica.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

Siner je bar duplo bolji igrač od Berdiha. Ja ne mogu da verujem šta čovek piše. Mislim, ok, svako ima svoj stav, ali da sa tolikom sigurnošću napišeš toliko netačnu stvar, ja evo ne verujem.

 

Možda su slične visine i to je sve.

 

Potpuno isti igraci bez plana B u igri. Siner ima stabilniji bekhend, ali opet, nema ko to da pritiska u nedogled. Berdih je igrao u eri kada je bilo 20 boljih igraca od ovih sada koji ce besomucno igrati na bekhend. Takticki mnogo potkovanijih igraca. Jedan Ferer ili Almagro su takticki fuzija Djokovica i Federera za pola danasnjeg top 10.

 

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Njegov volej se ne bi složio 

 

Volej mu je takodje sasvim solidan, kad je krenuo da brlja to je bilo zbog glave. A onda mu se cela igra raspada, kao sto smo videli.

 

Suma sumarum, za turnir je bolje da igra Medvedev finale. I da je dobio 3-0 danas kao sto je trebalo, Zverev bi coukovao tada, da nije danas.

1 minute ago, Dracarys said:

Kakav Berdih, taj je do 25 godine imao samo jedno QF slema u karijeri.

 

 

 

I ja kad igram sa svojim drustvom tenis ne mogu set da izgubim, a onda igram sa ljudima koji su ozbiljniji pa ja ne mogu da uzmem set.

 

Znam da je neverovatno poverovati u to, cudno je, nemoguce i nevidjeno u istoriji bilo kog sporta, ali ipak je donekle bitno s kim igras za rezultat meca.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

Rekao sam, kada ne igra puseraj. Sad je poceo. Nema neka oruzja, ali forhend mu je sasvim ok, kakav crni Sepi. Medvedev nema nista pouzdaniji forhend od njega, samo sto Zverev previse cesto igra prepasivno, a ovaj mlati po loptici.

 

A Siner je klasican Berdih. Samo nema ko od ovih nemaca pojma da ga napravi mentalnim patuljkom kao sto su Berdiha urnisala ova trojica.

Sasvim ok forhend nije dovoljan da bude 5x slam winner kao sto ti pises.

 

Da ne ulazimo u to sto Medvedev ima konstantnu dubinu sa FH strane za razliku od Zvereva, plus je mnogo stabilniji.

 

Berdih je mogao da sanja return igru koju ima Sinner, uz to sto je Siner defanzivno za klasu iznad, dovoljno da napravi ogromnu razliku.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Odlično finale za mene, obojicu igrača volim. Meni je drago da ne gledam Alkaraza ili onog Cicipasa. Siner ekstremno skroman i vredan momak, pun poštovanja. Meda likable as hell.

 

U finalu bih bio slobodan da kažem da će Siner dobiti 90%, čak vrlo moguće u 3 seta, a ako bude ovako igrao na svom servisu kao jutros, onda sigurno.

 

U svakom slučaju nema ovog što kopa po gaćama pa miriše ruke, nema njegovog naslednika po bicepsu, nema ovih promaja u glavi Cicipasa i Zvereva, vreme je da se fino isprati GS finale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

10 minutes ago, John Terry said:

nema ovih promaja u glavi Cicipasa i Zvereva, vreme je da se fino isprati GS finale.

Novaku jedino treba odati priznanje sto je cistio ove pacere i nije im dozvoljavao da se okite nazivom gs sampiona (Cicipas, Beretini, Kirjos osvajaci slema, horor). Sad vec moze da prepusti palicu Sineru i Alkarazu koji ce nastaviti njegovu misiju.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sasvim ok forhend nije dovoljan da bude 5x slam winner kao sto ti pises.

 

Da ne ulazimo u to sto Medvedev ima konstantnu dubinu sa FH strane za razliku od Zvereva, plus je mnogo stabilniji.

 

Berdih je mogao da sanja return igru koju ima Sinner, uz to sto je Siner defanzivno za klasu iznad, dovoljno da napravi ogromnu razliku.

Defanzivno su bas tu negde, samo si nekad morao da skines pet linija da uzmes poen protiv top 5 bar 10 puta u mecu, a danas je dovoljno da loptica ide na 10 cm od linije, ako je osnovna, laganih pola metra. Ritern mu jeste malo bolji ali to ne pravi nikakvu specijalnu razliku, jer je danas Djokovic za dve klase najbolji server u top 10, a pre 10 godina je bio prosek, uz sav napredak koji je napravio. Berdih, Conga, Ferer, Verdasko, pa i taj Marej, Tim su za ovu novu generaciju HOFeri. I ispratili bi ih u mediokritetstvo sa sve Sinerom

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Defanzivno su bas tu negde, samo si nekad morao da skines pet linija da uzmes poen protiv top 5 bar 10 puta u mecu, a danas je dovoljno da loptica ide na 10 cm od linije, ako je osnovna, laganih pola metra. Ritern mu jeste malo bolji ali to ne pravi nikakvu specijalnu razliku, jer je danas Djokovic za dve klase najbolji server u top 10, a pre 10 godina je bio prosek, uz sav napredak koji je napravio. Berdih, Conga, Ferer, Verdasko, pa i taj Marej, Tim su za ovu novu generaciju HOFeri. I ispratili bi ih u mediokritetstvo sa sve Sinerom

Defanzivno nisu ni blizu, ne znam stvarno odakle ti to. Prvo sto se Siner znatno bolje krece, drugo sto su Sinerovi defanzivni udarci mnogo stabilniji.

 

Jedino sto im je zajednicko je sto imaju 10/10 tehniku koja im omogucava jednostavno generisanje snage u udarcima, ali je Berdih ipak morao da bude znatno bolje pozicioniran da bi upao u svoj sweet spot, Siner je u stanju da generise ludacku snagu i iz defanzive.

 

Ritern je isto znatno bolji, ne malo bolji, sto definitivno pravi ogromnu razliku, narocito na najvisem nivou.

 

Spominjanje Ferera ovde je skandalozno, covek je bio klasicni gatekeeper koji nije imao nikakvo oruzje da dobije kvalitetnijeg igraca od sebe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Berdiha sam cenio, jer se dobro secam da je prvi skinuo "auru" o nepobedivom Federeru, bukvalno niko na turu mu nije mogao nista, i onda dodje jeb.. Berdih i pobedi ga, to je bilo ravno senzaciji. Ipak, mentalno ogranicen igrac sto se tice najvisih dometa. Siner (trenutno) nije bolji od njega jer ima 10 titula a Berdih  14 i par vise polufinala slema, ali trebalo bi da se desi cudo tipa da se Siner povredi u finalu protiv Medvedeva, da slomi nogu ili tako nesto, i da se vrati tenisu tek za 10 godina pa da Berdih ima neke sanse da sacuva prednost. Drugim recima, naravno da ce Siner prepisati Berdiha po svim merilima. Medjutim, on (Siner) jeste dobar igrac ali koji ne preliva kvalitetom ni u jednoj od kategorija udaraca, eventualno servis kad ga krene, i krakat je i previsok da bi dugo vladao tenisom, jer se to nikad nije desilo u istoriji. Spreman sam da vidim da se to desi i prvi put, ali realnije je da ce Alkarazi i ostala nesto niza, a konstitucijom nabijena generacija "provaliti" njegov servis, koji ne moze uvek da bude kao nivo sa ovog turnira. Da su igrali uvece, bez sunca, senke i visoke temperature, uveren sam da bi ga Djokovic dobio.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, drungarija said:

 

Novaku jedino treba odati priznanje sto je cistio ove pacere i nije im dozvoljavao da se okite nazivom gs sampiona (Cicipas, Beretini, Kirjos osvajaci slema, horor). Sad vec moze da prepusti palicu Sineru i Alkarazu koji ce nastaviti njegovu misiju.

Ja ne znam, Alkaraz je lepo krenuo, digao se hajp kao oko Radukanu, reklamira Luj viton i ostale brendove, igra egzibicije, ali teniski stagnira.

On nije imao ozbiljnog protivnika do Zvereva i ovaj ga počistio.

S druge strane Siner, medijski ne toliko atraktivan, pa ni hajpovan se vinuo, radeći tiho i predano.

 

Sad bih volela da on uzme AO.

5 minutes ago, diego said:

Berdiha sam cenio, jer se dobro secam da je prvi skinuo "auru" o nepobedivom Federeru, bukvalno niko na turu mu nije mogao nista, i onda dodje jeb.. Berdih i pobedi ga, to je bilo ravno senzaciji. Ipak, mentalno ogranicen igrac sto se tice najvisih dometa. Siner (trenutno) nije bolji od njega jer ima 10 titula a Berdih  14 i par vise polufinala slema, ali trebalo bi da se desi cudo tipa da se Siner povredi u finalu protiv Medvedeva, da slomi nogu ili tako nesto, i da se vrati tenisu tek za 10 godina pa da Berdih ima neke sanse da sacuva prednost. Drugim recima, naravno da ce Siner prepisati Berdiha po svim merilima. Medjutim, on (Siner) jeste dobar igrac ali koji ne preliva kvalitetom ni u jednoj od kategorija udaraca, eventualno servis kad ga krene, i krakat je i previsok da bi dugo vladao tenisom, jer se to nikad nije desilo u istoriji. Spreman sam da vidim da se to desi i prvi put, ali realnije je da Alkarazi i ostala nesto niza, a konstitucijom nabijena generacija "provaliti" njegov servis, koji ne moze uvek da bude kao nivo sa ovog turnira. Da su igrali uvece, bez sunca, senke i visoke temperature, uveren sam da bi ga Djokovic dobio.

Danas ne bi nikako.

Novak sigurno nije zaboravio da igra tenis preko noći, nešto tu nije štimalo, a nije ni važno, gotovom poslu pogovora nema.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Defanzivno nisu ni blizu, ne znam stvarno odakle ti to. Prvo sto se Siner znatno bolje krece, drugo sto su Sinerovi defanzivni udarci mnogo stabilniji.

 

Jedino sto im je zajednicko je sto imaju 10/10 tehniku koja im omogucava jednostavno generisanje snage u udarcima, ali je Berdih ipak morao da bude znatno bolje pozicioniran da bi upao u svoj sweet spot, Siner je u stanju da generise ludacku snagu i iz defanzive.

 

Ritern je isto znatno bolji, ne malo bolji, sto definitivno pravi ogromnu razliku, narocito na najvisem nivou.

 

Spominjanje Ferera ovde je skandalozno, covek je bio klasicni gatekeeper koji nije imao nikakvo oruzje da dobije kvalitetnijeg igraca od sebe.

Dobrog tenisera cine ne samo udarci, vec i fizicka sprema i mentalna stabilnost kao i takticka potkovanist. Ferer je bio spomenut u okviru takticke potkovanosti. Jeste bio gatekeeper, ali keoz kapiju ne bi prosli neki kao Siner. Ritern ne moze da se uporedjuje po efikasnosti jer je ovo uz jos mnoge druge stvari era slabih servera. Danas je Fric jedan od boljih servera na turu, bukvalno give me a break. Kretanje solidnije, ali utisak o sweet spotu imas zato sto je danas manje kretanja potrebno da se u njemu nadjes. Danas se manje trci, manje rilja, poeni su maltene duplo kraci u proseku nego pre desetak godina. Ali ne zbog boljih napadaca, nego zbog slabije spreme i manjka kvaliteta.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Šta je tu je. Naosvajao se australija, ima li 10 ili 12 nije tragedija. Po meni greška igranje davis cupa, trebao je završiti sezonu nakon završnog mastersa. Sinner je u naletu kao šta je Alcatraz bio, ali to traje do momenta kad ih bolje upoznaju i počnu se igrači bolje pripremati za njih. Evo vidimo da se Alcaraz već muči ponavljati dobre rezultate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Ace Rimmer said:

Šta je tu je. Naosvajao se australija, ima li 10 ili 12 nije tragedija. Po meni greška igranje davis cupa, trebao je završiti sezonu nakon završnog mastersa. Sinner je u naletu kao šta je Alcatraz bio, ali to traje do momenta kad ih bolje upoznaju i počnu se igrači bolje pripremati za njih. Evo vidimo da se Alcaraz već muči ponavljati dobre rezultate.

Siner neće tako proći, te dve godine koliko je stariji znači mnogo i ko što rekoh, nije hajpovan toliko.

 

I nije slab brate tol'ko na pare, Alkaraza su gurnuli u mašineriju, ni Fed u tim godinama nije bio ni blizu ovoga.

 

Link to comment
Share on other sites

Svi ce svakog dobijati, kada pricamo o Top 5, i u naredne dve godine ulazimo verovatno u onu fazu gde  4 razlicita tenisera mogu da uzmu po jedan slem godisnje, kao sto je bilo par godina sa Vavrinkom, Marejem, Djokovicem, Nadalom i Federerom. Djokovic jedini moze da zabode 2-3, i eventualno Alkaraz 2 ako mediji prestanu da ga siluju. To je ustvari bilo tako najrealnije i prosle godine, pa Djokovic zamalo da uzme sva 4. Alkaraz i Siner kao novi "rivalitet" ostaje da se vidi i dokaze, trenutno sto kaze Blaz Sliskovic "rezultat iz real" 4:4, ali pre ce da ode na Alkarazovu stranu kada mu ovaj provali servis a u svom napreduje, jer nema Siner druga jaka oruzja. Zverev ce se pojaviti jos par puta u zavrsnici, tu ostaje da se vidi da li ce biti novi "Vavrinka" ili "Nalbandijan".

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...