Jump to content

Davis Cup & druga timska takmičenja


zoe Bg

Recommended Posts

Videla sam :frusty:

Uz to linijski gomilu grešaka a ni skupljači loptica nisu baš budni...

Kad su već razmontirali stari DC, mogli bi za domaćinstvo u grupama da se postave viši kriterijumi.

 

Laslo je bio sjajan koliko sam gledala, tj. koliko mi antivirus dozvoli da virkam u strim pre nego što me izbaci.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Rekao si da ćeš možda igrati sutra. Da li je bitno da li smo prvi ili drugi u grupi?

– I mi to pokušavamo da razumemo. Stvarno ne znam ko ovde kosi a ko vodu nosi. Videli smo na TV, kažu da se u Malagi ukrštavamo sa drugom grupom u zavisnosti da li smo prvi ili drugi. Potom su iz ITF rekli da se sve ekipe izvlače iz šešira. Stvarno mi nije jasno kako oni ne znaju svoja pravila. Nama je bitno da što više pobeđujemo za Srbiju zbog timskog duha i amtosfere. I da završimo kampanju sa perfektnim skorom. Plan je da igram sutra ali porazgovaraćemo uoči meča.

:smiley5:

Makar su onemogućene kalkulacije po grupama pošto niko ne zna tačno pravila :classic_rolleyes:

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probala sam da nađem kako se određuje u narednoj fazi ko se sastaje po grupama, i osim što na DC sajtu piše da prvi iz jedne (koje?) grupe igra protiv drugog iz druge (koje?) grupe, drugo ništa nisam našla ni u pravilniku koji ima skoro 150 strana :smiley5: naravno pošto mi ne pada na pamet da sve to čitam moguće da mi je promaklo, ali su stvarno mogli biti precizniji.

Link to comment
Share on other sites

Kako bi tek igrao da od ovoga nešto bitno zavisi? Koliko god da mu podloga ne odgovara, sad makar nema nekog pritiska, mogao je da proba da odigra što bolje može i da malo podigne samopouzdanje za nastavak sezone. 

Nadam se da će bar Đere u idućem meču pokazati šta zna. Svaka mu čast za ovo juče, pa i da izgubi danas, dovoljno je da ne izađe da otalja, a verujem da neće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako bi Djere eventualno izjednačio , očekujem da Viktor stavi Kecmanovica u dubl. Stav Lajovica je za ozbilnu kritiku. Bez obzira što je plasman obezbedjen, za grb se ovako ne nastupa. Nije fer ni prema Novaku koji  se grči da im obezbedi od patika , delova opreme do prolaza dalje 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novak drži ovaj tim u Svetskoj grupi, ili kako se već sad zove. Kad njega ne bude, Srbija prelazi u niži rang takmičenja, i jedina uteha je što će makar moći da igraju mečeve po starom, pred domaćom publikom. Samo je pitanje ko će te mečeve dolaziti da gleda.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Steta sto Hamad nije bio prijavljen, njemu bi ovaj prvi mec bas legao, rival iz njegovog ranga, pa da se odmere. Lajovic bolje da je rako da mu se ne igra.

 

Finci dobise oba singla i izbacise SAD, svaka im cast. Kanadjani sa fjucers igracima obezbedili zavrsnicu, a tamo je i Australija posle maksimalnog trijumfa protiv Svajcarske. Sutra duel Britanaca i Francuza direktno odlucuje o jos jednom putniku, dok ce Italijani juriti pobedu nad Svedjanima za plasman u zavrsnicu.

Link to comment
Share on other sites

Rekoše da igraju dubl da bi se uigrali za Malagu, ali zašto se uopšte uigravaju za Malagu u dublu? Ćaćić očigledno bolje funkcioniše sa Kecmanovićem. 

Jedino objašnjenje koje imam je da je Novaku negde u malom mozgu ostalo ono o Ferariju u garaži iz finala sa Česima i da se sad trudi da se to ne ponovi. Kako god, nema mnogo smisla.

Link to comment
Share on other sites

https://sportklub.n1info.rs/tenis/davis-cup/cacic-novak-i-ja-smo-probali-novu-taktiku/

 

OK, isprobali ste, sad nemojte više :classic_biggrin:

 

13 minutes ago, Elias said:

Sa druge strane sa obzirom na to ko se sve plasirao u finalu DC-a, Srbija je izraziti favorit u Malagi, imo.

Ne bih ja baš toliko bila sigurna, ne može se dobiti na Novakove poene samo, a ko zna kako će da izgledaju ostali.

Evo potvrdio Troicki da se Kecmanović povredio na zagrevanju.

https://sportklub.n1info.rs/tenis/davis-cup/troicki-moramo-da-popravimo-dubl/

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je hoće li Endi biti prvoplasirani Britanac u timu tada, ako bude igrao. Zapravo i nemam pojma ko sve igra i kakav im je ranking, mrzelo me da gledam :classic_biggrin: ali definitivno naš dubl nema šta da traži protiv njihovog, ko god igrao.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...