Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

155 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      2


Recommended Posts

I da je ssp izasao bilo bi isto ili skoro isto, jer vecina ljudi nije htela da izadje na izbore pod istim uslovima. Glasaci opozicije nisu sekta pa da im komandujes. Djilas je to shvatio i stao na tu stranu, da ne bi omasio kao u proslosti. Prosto vecina u bg-u nije htela jos jednu farsu iz decembra. Mozemo da diskutujemo kakvi su biraci ali tako je.

Biram borbu se izblamirao jer je sns mogao da im obori skroz listu u bg-u. Nemaju kadrove za vise od neke opstine. Nisu hteli da slusaju ni savete pravnika Sofije Mandic, Tanasija Marinkovica. Farsa oko potpisa je oterala jos biraca u apstinenciju. Manojlovic je osetio prazan prostor i uleteo da pokupi kajmak. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja bio sa ortakom na pivu u subotu veče i rekoh mu kako prvi put imam utisak da ću pogrešiti šta god da odaberem: da glasam ili apstiniram. Za to stanje mog uma je ovog puta kriva opozicija. Cela.
Izašao sam i ne kajem se ni najmanje. Ja sam bojkotovao izbore 2020.i mislim da je to bila greška i nije mi problem da to priznam. Nisu se sa jednostranačkim skupštinama (narodnom i lokalnima) potresli ni Mordor ni strani faktori...ne bi ni sada..niti bi za pola godine uslovi bili bolji,iako je jasno da je SPN morala ostati jednistvena. Uostalom - u jednom momentu će novo ujedinjenje biti neophodno ponovo..bar se nadam..

Rezultati u Somboru:
Mordor 66,6
Sombor protiv Nasilja 18,38
Izlaznost:43,8

Decembar:
Sauron - 48,38
SPN - 22,51

Najveća pobeda Oskarova je što sada ima podeljenu i zavađenu opoziciju..mislim da bi njeni simpatizeri i birači trebali sada da spuštaju tenzije polako..

Ipak,utisak celog jučerašnjeg dana: kako je Anica Dobra mogla da se uda za ONO?! :smiley5:

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, suptil said:

Vrlo je zanimljivo da ovde postoji politicki instinkt da se na prvu razume ko je Nestor a ne postoji instinkt da su ambasade pomogle Vucicu da dodje do legitimiteta

 Vrlo zanimljivo.  Na kraju gradjani ispastaju. 

Odakle te ideje da ambasade (valjda slobodnog sveta) treba da bojkotuju lokalne nazovi voždove u Srbiji, zbog malog procenta stanovnistva te zemlje koje stvarno prihvata vrednosti slobodnog sveta?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U 9h objavi cesid na osnovu 100 odsto obradjenih glasova, SNS u Nišu 29 mandata..u 15h, nakon "validacije", ipak 30...nadam se da im ovo nece proci...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne da Mordor ni Niš..nadam se da će Nišlije da brane rezultat..

Sa tim u vezi - moje Vojvodine definitivno više nema..nestala..osiromašena,opljačkana,ponižena..sa promenjenom krvnom slikom..drži se za skute svojih gospodara ne bi li joj udelili milostinju pa glasa li glasa za njih..tuga i plač šta ostade od pokrajine..

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, szsd21 said:

U 9h objavi cesid na osnovu 100 odsto obradjenih glasova, SNS u Nišu 29 mandata..u 15h, nakon "validacije", ipak 30...nadam se da im ovo nece proci...

cesid i ipsos sve dobijaju od sns-a, tako da....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ras kass said:

I da je ssp izasao bilo bi isto ili skoro isto, jer vecina ljudi nije htela da izadje na izbore pod istim uslovima. Glasaci opozicije nisu sekta pa da im komandujes. Djilas je to shvatio i stao na tu stranu, da ne bi omasio kao u proslosti. Prosto vecina u bg-u nije htela jos jednu farsu iz decembra. Mozemo da diskutujemo kakvi su biraci ali tako je.

Biram borbu se izblamirao jer je sns mogao da im obori skroz listu u bg-u. Nemaju kadrove za vise od neke opstine. Nisu hteli da slusaju ni savete pravnika Sofije Mandic, Tanasija Marinkovica. Farsa oko potpisa je oterala jos biraca u apstinenciju. Manojlovic je osetio prazan prostor i uleteo da pokupi kajmak. 

Da se ne lazemo ne bi bilo isto, SSP i NADA nisu isto sto i LDP ili Tadic, ali je samo njihovo neizlazenje izazvalo konfuziju kod biraca, nekima je prosto receno dokurcila vise i opozicija koja ne moze da se slozi oko osnovnih pitanja . Bojkot ima smisla ako hoces da borbu prebacis na masovne proteste, imas neku internacionalnu podrsku koja bi mogla da pritisne rezim. Nista od toga ne postoji , zato je bojkot izbora glupost, a tek delimican bojkot od grada do grada neverovatna glupost. Najbitniji rezultat ovih izbora je  to sto je Vucic uspeo da pocepa opoziciju i to ne svojom pamecu,

vec njihovom gluposcu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Nema preteranog razloga za slavlje u Nišu, čak i da je SNS osvojio 29 odbornika, Miodrag Stanković prvi na listi koalicije Nada ne bi podržao opoziciju u Nišu u formiranju vlasti, ili bi podržao SNS ili bi se izjasnio da neće ni sa kim i onda bi se išlo na nove izbore. On je čovek SNS-a to je opšte poznato. 

Link to comment
Share on other sites

Nestorovic skolski primer inzenjerina, svuda od 7.5-8.5%, nidje da omane.

3 minutes ago, Drug Crni said:

On neće da prepusti ni kakvu prioizdinu,a kamoli Niš 

Uznemirujuće bolestan čovek. 

 

Vidis da su nocas preplavljali zapisnike u Nisu.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drug Crni said:

On neće da prepusti ni kakvu prioizdinu,a kamoli Niš 

Uznemirujuće bolestan čovek. 

 

Ma kakvi , gde da prepusti Niš, pa Niš je treći grad po veličini u Srbiji, to ni u ludilu nije moglo da se desi. Nekoliko scenarija su bila u opticaju i da je SNS osvojio 29 mandata, ili bi ponovili izbore na nekoliko biračkih mesta što bi bilo dovoljno da SNS odnese prevagu ili bi Miodrag Stanković podržao SNS koaliciju ili bi rekao da ne želi ni sa kim i onda bi se ponovili izbori u celom gradu, a na tim ponovljenim izborima bi bila angažovana cela mašinaerija, "patrole" koje bi obilazile "sigurne glasače" , dovoženi bi glasači iz drugih gradova u Srbiji i iz R. Srpske itd. i onda bi SNS osvojio  31+ odbornika , ceo sistem je već dobro razrađen

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pletilja said:

Nisam u toku, odkud A. Dobra na ovoj temi?

 

Ima ovde: https://www.danas.rs/vesti/politika/izbori-2024/izbori-napad-beograd/

 

Anica Dobra nije učestvovala u tome što se desilo, ali je vlasnik lokala Softić njen muž i lokalni SNS-ov kabadahija.

 

Njen izbor bračnog partnera je njena stvar, ali je činjenica da je taj lik običan ološ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Skyglidersve se slažem..on na ovaj ili onaj način ne sme da dopusti da igde bude poražen.
@Pletiljaja sam uveo A.Dobru u priču..izvinjavam se tebi na tome..bio sam blago šokiran kad sam video ko joj je (bio) partner..izvinjavam se i Anici i ovim putem je pozivam na večeru pored Dunava..u znak tog izvinjenja..bez one strvine,podrazumeva se

  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Ako se opet nešto nenpromeni u toku noći Savski venac će imati novo rukovodstvo.

 

Opasno se kuva na Novom Beogradu.

Za nas iz provincije - može li malo razumnije?
Ko je osvojio većinu?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

spacer.png

SNS + rus 50 467

Opozicija  53 799

 

 

Kako bese ide preraspodela mandata? D'ontov sistem? Treba napraviti simulacije. Deluje da je bas nategnuto, bice sigurno i ponavljanja izbora na nekim BM, i treba se boriti za svaki glas. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

 

 

Kako bese ide preraspodela mandata? D'ontov sistem? Treba napraviti simulacije. Deluje da je bas nategnuto, bice sigurno i ponavljanja izbora na nekim BM, i treba se boriti za svaki glas. 

Ma kako reče Sky....ima nekolikoscenarija....prvo, uvalili su sinoć dobar procenat glasova, pa im nije uspelo. Nagazili su Cesid, jer Blagojević je kod njihov ministar, jel...pa je on preinačio broj glasova i mandata, sledećavarijanta je kupovina poslanika, ako ni to ne bi uspelo ponavljali bi se izbori. Inače ovaj Pera Adiddas iz Ruske stranke je bivši poverenik SNS Opštine Palilula...ne da Žvalavi vlast, kratko je vreme da zabašuri sve lopovluke, jer sve što se mažnjavale pare, dobar deo se vraćao u stranku, a da je samo to. Ne predaje se Smradikal, nema predaje SNS ostaje....:furious:   

Link to comment
Share on other sites

CeSID radi sa uzorkom pa su greske u nivou neke tolerancije moguce, a kako je nategnuto za svaki glas moze da bude i ovako i onako... Ne bih tome pridavao znacaj. 

 

Druga stvar su kupovine odbronika. Za to radi govnjiva motka. 

 

Treca stvar (i zapravo osnovna) su malverzacije sa postojecim glasovima na ovim izborima i to treba jako dobro ispratiti i braniti svaki glas. 

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro odradio kalkulacije po Dontovom sistemu, da je Biramo ostvario bolji rezultat za nekih 150 glasova, oni bi dobili jedan mandat vise a SNS jedan manje. 

 

Eto cisto kao primer kako je svaki glas bitan. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...