Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, McLeod said:

Ne znam na koji nacin ce biti izmesani sa Vucicevim malim listama, niko nece preci cenzus. Jedino ako Vucic to po nalogu ne odradi ali ce time svoj procenat svesti ispod 40% a ne znam koliko mu je to u interesu. Po nervoznim i agresivnim nastupima Ponosa i Djilasovih poslednjih dana vidi se da su se zajebali. Jedino ko tu radi svesno ili nesvesno za Vucica su oni.

 

Mogu i da se predomisle ako to misle, nije kasno. Uvek mogu da podmetnu neki razlog zašto su se predomislili.

 

U svakom slučaju, ja neću glasati više dok opozicija ide na izbore rascepkana. Tačno da sad izađu i ovi što bojkotuju. SPN je bio projekat koji je za 6 meseci postigao više nego bilo ko posebno za 12 godina. I tako lako su ga rasturili. Počinjem da verujem da "opozicija" (ili bar veći deo njih) ni ne želi da dođu na vlast... zadovoljni su i sa mrvicama... je nemam motiva da glasam za njihove mrvice...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Novom Sadu opozicija složna:
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/374183/Opozicija-udruzena-u-Novom-Sadu-Pogledajte-kojih-12-stranaka-cini-najvecu-koaliciju-protiv-SNS-a.html

Zanimljivo da su tu i LSV i POKS. 
Uglavnom, sa ovim zajedničkim nastupom u NS mi bojkot nema smisla. Mada mi je ok što razmišljaju lokalno i, da kažem, imaju neku stranačku autonomiju na nižim nivoima.
Sa ukrupnjenom opozicijom + Kreni promeni, šanse u NS su prilično velike. Mada sam juče prisustvovao razgovoru dvojice narkomana o kupoprodaji glasova, tako da je mašinerija spremna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uvrnuto said:

U Novom Sadu opozicija složna:
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/374183/Opozicija-udruzena-u-Novom-Sadu-Pogledajte-kojih-12-stranaka-cini-najvecu-koaliciju-protiv-SNS-a.html

Zanimljivo da su tu i LSV i POKS. 
Uglavnom, sa ovim zajedničkim nastupom u NS mi bojkot nema smisla. Mada mi je ok što razmišljaju lokalno i, da kažem, imaju neku stranačku autonomiju na nižim nivoima.
Sa ukrupnjenom opozicijom + Kreni promeni, šanse u NS su prilično velike. Mada sam juče prisustvovao razgovoru dvojice narkomana o kupoprodaji glasova, tako da je mašinerija spremna.

Poskupeli su glasovi...za 20 kapilarnih na Detelinari nudi se 1000 €....

 

Predstavnici koalicije "Biramo Niš", koju čine Narodni pokret Srbije, Demokratska stranka, Zeleno-levi front, Pokret slobodnih građana, kao i pojedinci Tamara Milenković Kerković, Slaviša Dinić i Miloš Bošković, predali su u ponoć Gradskoj izbornoj komisiji u Nišu potpise podrške za listu čiji je nosilac i kandidat za gradonačelnika Đorđe Stanković. Imena kandidata još ne otkrivaju.

https://www.juznevesti.com/Politika/Koalicija-Biramo-Nis-druga-predala-potpise-za-izbore-u-Nisu-celu-listu-jos-ne-otkrivaju.sr.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

U Novom Sadu opozicija složna:
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/374183/Opozicija-udruzena-u-Novom-Sadu-Pogledajte-kojih-12-stranaka-cini-najvecu-koaliciju-protiv-SNS-a.html

Zanimljivo da su tu i LSV i POKS. 
Uglavnom, sa ovim zajedničkim nastupom u NS mi bojkot nema smisla. Mada mi je ok što razmišljaju lokalno i, da kažem, imaju neku stranačku autonomiju na nižim nivoima.
Sa ukrupnjenom opozicijom + Kreni promeni, šanse u NS su prilično velike. Mada sam juče prisustvovao razgovoru dvojice narkomana o kupoprodaji glasova, tako da je mašinerija spremna.

 

Biće još opozicinih lista koje će sve da puknu ali će nažalost uzeti nešto glasova i pomoći SNS.

Link to comment
Share on other sites

@uvrnutoslična koalicija je na lokalima u Zrenjaninu i Somboru.
U Zrenjaninu SSP ide sa DSS.

U Somboru će se lista zvati "Sombor protiv nasilja" i obuhvatiće sve članice nekadašnje SPN izuzev SSP i Zajedno. I uključiće i neke lokalne pokrete takođe. Izaći ću iako sam nezadovoljan i uslovima i načinom na koji je opozicija ovo hendlovala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je (NS) nudjeno da obezbedim 10 sigurnih glasova za 400 jura, pre cetiri dana.
Isti dan, kada mi je to ponudjeno, telefon mi je zazvonio jos jedno 10-ak puta, cak i od strane ljudi za koje znam da nisu politicki opredeljeni, kamoli clanovi stranke, da se nadjem na njihovoj listi sigurnih glasaca za novcanu naknadu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RatzenStadt said:

Meni je (NS) nudjeno da obezbedim 10 sigurnih glasova za 400 jura, pre cetiri dana.
Isti dan, kada mi je to ponudjeno, telefon mi je zazvonio jos jedno 10-ak puta, cak i od strane ljudi za koje znam da nisu politicki opredeljeni, kamoli clanovi stranke, da se nadjem na njihovoj listi sigurnih glasaca za novcanu naknadu.

 

Ja sam jednom te popisivače i svedoke izbacio iz avlije i više mi se nikada nisu izvoleli priprdeti na vrata niti telefon. Kontam da sam im tamo zamrčen kao đavo. Nema leba od mene.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ja sam jednom te popisivače i svedoke izbacio iz avlije i više mi se nikada nisu izvoleli priprdeti na vrata niti telefon. Kontam da sam im tamo zamrčen kao đavo. Nema leba od mene.

 

 

Jesi ovo ti ?

 

 

Ovo vam je inače tutorial kako da vam više ne dolaze i ne zovu.

 

🙂

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ja sam jednom te popisivače i svedoke izbacio iz avlije i više mi se nikada nisu izvoleli priprdeti na vrata niti telefon. Kontam da sam im tamo zamrčen kao đavo. Nema leba od mene.

 


A dobro, ja pricam o drugarima, poznanicima, koje (relativno) redovno vidjam, i u proslosti sam im istim recima, vrv i tezim, stavljao do znanja da odjebu od mene...
...naravno, koristeci "friend priviledge", nrv da to ne treba primati k srcu xd

 

Pred ove i poslednje (a i pretposlenje) izbore sam, posto sam generalno cesto blizu "vatri" i svedocim svakojakim zakulisnim radnjama, cesto u nekom osecaju, tesko ga je i opisati, kao kombinacija besa i apatije. Surealno je sve sto se desava u izbornom procesu. Besmisleno je ovo nazivati izborima uopste. Besmisleno je I o nekim ifeologijama raspravljati. Ovo ne zadovoljava nijedan kriterij slobodnih izbora kakve liberalna demokratija treba da obezbedi. Sarada najobicnija. Potpuno banalizovano glasanje. Jesu ovako izgledali izbori u zapadnoevropskim zemljama npr, pre 100 godina? SNS je kao neki hibrid Ponzijeve i piramidalne sheme.


Zato mi je suludo to sto se tako skrutinizira svaki opozicioni lider, dlaku u jajetu trazimo Boskou, Savou Manojlovicu, Grbovicu...

 

Onda se setim kako je tesko postati iole istaknuto lice u srpskoj politici bez aminovanja sluzbe, pa me natera da sidjem u novi, dublji krug pakla.

Edited by RatzenStadt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, RatzenStadt said:

Meni je (NS) nudjeno da obezbedim 10 sigurnih glasova za 400 jura, pre cetiri dana.
Isti dan, kada mi je to ponudjeno, telefon mi je zazvonio jos jedno 10-ak puta, cak i od strane ljudi za koje znam da nisu politicki opredeljeni, kamoli clanovi stranke, da se nadjem na njihovoj listi sigurnih glasaca za novcanu naknadu.

Pa što se ne dogovorite, svako svakom da bude "kapilarac" i uzmete kintu...:64:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Pa što se ne dogovorite, svako svakom da bude "kapilarac" i uzmete kintu...:64:

A be Konstantine, to je razradjen i uredjen sistem rada.
Ni na svadbu vise nemos doci sa praznom kovertom. Na ulazu te ceka zapisnicar, sa sve laptopom i eksel tabelom pred kojim otvaras poklon, da se sve lepo i uredno dokumentuje.

Pare tek posle glasanja, nista vise unapred, svakom cvorisnom kapilarcu za svaki glas koji je garantovao i koji je potkrepljen dokazom koji treba da sadrzi sliku licne karte zajedno sa glasackim listicem na kojem je zaokruzen SNS dodeljenom bojom hemijske.

Imaju i informacioni sistem u kojem ljudi, JMBGovi ne mogu da se ponavljaju na dve liste, izvuceni podaci iz baze podataka sa popisa stanovnistva. Imaju neogranicene resurse, ljudske, finansijske i tehnoloske.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RatzenStadt said:

A be Konstantine, to je razradjen i uredjen sistem rada.
Ni na svadbu vise nemos doci sa praznom kovertom. Na ulazu te ceka zapisnicar, sa sve laptopom i eksel tabelom pred kojim otvaras poklon, da se sve lepo i uredno dokumentuje.

Pare tek posle glasanja, nista vise unapred, svakom cvorisnom kapilarcu za svaki glas koji je garantovao i koji je potkrepljen dokazom koji treba da sadrzi sliku licne karte zajedno sa glasackim listicem na kojem je zaokruzen SNS dodeljenom bojom hemijske.

Imaju i informacioni sistem u kojem ljudi, JMBGovi ne mogu da se ponavljaju na dve liste, izvuceni podaci iz baze podataka sa popisa stanovnistva. Imaju neogranicene resurse, ljudske, finansijske i tehnoloske.

Pa ništa...igraj dvoznak :lala2:

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Klotzen said:

Jesi ovo ti ?

 

Ne, ja sam im prilično kulturno odgovorio da nemaju šta da me pitaju takve stvari, sad kako sam njima delovao ne znam, ali to je bilo zadnji put da su došli.

Niko iz moje familije nije stranački zaposlen tako da verovatno nemaju na osnovu čega da me vrbuju i ucenjuju.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Constantin said:

Pa ništa...igraj dvoznak :lala2:

 

Pa brt, samo sam hteo da kazem koliko je ideologija irelevantna, koliko smo politicki neobrazovani i izvitopereni. 

Na forumu se seciraju neke reci i nastupi politicara iz opozicije, analiziraju njihovi potezi i sl.

...a ono 80% glasova za stranku koja suvereno vlada i uziva poverenje ljudi, bar sudeci po rezultatima izbora, zapravo budu kupljeni/iznudjeni/iz licnog interesa xD

Apsolutno je nebitno koju pricu prodavali ljudi iz opozicije ( a i iz vlasti), sta ce ukljucivati njihov aktivizam. Tj bitno je, ali u vrlo niskom procentu.

 

To je nenormalna politicka klima.

E'o, kod mene u prigradskom naselju placaju i ucenjuju za glasove. Haha, ni ovde ne bi pobedili da je borba na terenu postena, i pored toga sto su u opoziciji sve sami teletabisi. 

 

Edited by RatzenStadt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dok te ne podrzi Zapad, nista ti ne vredi sto te podrzava `istok`. Tako da bojkot ne znaci nista osim da nisi za politiku. Oni koji se bore, tj. biraju borbu, bar mogu da skrenu paznju na sebe, jer ne mislim da je sramota izgubiti namestene, unapred pokradene i nefer izbore. Veca je sramota biti decenijski ljutit sto te niko ne shvata ozbiljno dok si uvek na ivici bojkota i dok imas zamerke na izvesne ambasadore....Djilas se previse druzio sa `cuvenim` bojkotosem Boskicem, sada se udruzio sa Milosem Jovanovicem takodje bojkotasem. Sta je tom liku? Pritom nista ne objasnjavaju kako ce da opstruisu izbore, dozvolili su da se ljudi zgledaju u zbunjenosti i cekaju da bar neko nesto pojasni sta im je ciniti tog drugog juna....

 

Gledala sam intervju sa Savom. Zaista nije mutav sto se tice opstinskih tema, tipa kanalizacija, otpad, saobracaj, zagadjenje i slicne stvari. Jedino nedajboze da ga pitate nesto sire od toga, prosto da se vidi gde se politicki nalazi  - e tada, gospodin Savo pocinje da skvici i kurcevito zaobilazi odgovor u smislu  - Nikada necu reci sta mislim o pitanjima kao sto sto su pitanja koja odredjuju jednu drzavu, njen opstanak i politicku zrelost. Zato Savo se bavi iskljucivo malim pitanjem a to je srpski san posebno ako nisi rodjen tu. Biti gradonacelnikom.

 

.....if I can make it there
I'm gonna make it anywhere
It's up to you Be o gra de...la la la

 

 

....znam da mnogi vide bg izbore kao nesto nebitno da bi se akteri odredjivali prema geopolitikama,ali nije tako. Tako `nezainteresovan` moze se biti samo kada preuzmes vlast, e onda radis svoj lokalni posao i ne osvrces se na visoke teme. Tek tada,

 

 

ps. procitacu ostale postove da ne ispadne da sada ovde pisem nesto sto ste vec napisali,

ali samo bih se osvrnula na Mcleodov post u vezi n1 - nedajboze da sretnes nekoga ko se citav hrani na enjedinici i kazes slucajno u razgovoru kako na izbore treba izaci - Gotov si! Skacu na tebe, ispadaju im beonjace - kao da si mu opsovao veru. Ni mrtav na izbore. Ni mrtva na izbore. Izdajice izdajice, sramno, sramotno sto su izdali Djilasa hvaljen mali od nuklearke Milos Jovanovic itd.

 

....iskreno nista mi oko toga nije jasno samo se pretvaram da jeste....

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, Div said:

 

 

"I did not have sexual relationship with that woman"...

 

Politicare uhvatiti u lazi lakse nego oteti torbicu starijoj zeni na ulici.

 

I dobar povod za kratki addendum na mojih par upisa od danas...


...s obzirom na to koliko mi se politicari gade, da se na bavljenje politikom pogotovo u SRB gleda s podozrenjem od strana pucanstva, da je na neki nacin sramota baviti se politikom, da je necasno, da je prljavo i da se zbog toga najcesce samo bolesno ambiciozni, oportunisti i krimosi upustaju u te vode. Ozbiljan "mentalitet laktanja" i poseban moralni profil je potreban da bi dosao do visih politickih pozicija ovde...

 

...a i priznacu, s obzirom da su mi ideje politickog uredjenja u kojem je drzava samo "nocni cuvar" vrlo bliske...

 

moj izbor je najcesce prema stranci koja u politickom programu ima smanjenje i ogranicenje vladanja...
Nazalost, narodu koji je vekovima imao stranca i tlacitelja za gazdu, a posle i komunizam, nije lako iskoreniti podanicki mentalitet i prodati minarhisticke ideje. Njima je to potpuno strano.
To je valda Ceda trebalo da sprovede, ali neslavno je zavrsio 😞

Ko bi bio najblizi njemu, tj politicaru kakav je Ceda trebalo da postane? Rekao bih Grbovic.

5 hours ago, Constantin said:

 

 

Iskreno se nadam da ce se ukapirati meme, jer ako moram da ga objasnjavam, vec je propao...

 

image.png


EDIT:

@Klotzen , ovaj je neki tvoj komsija ako se ne varam xD

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Jbg, Rusija npr ima bespotrebne izbore.
Kina ni nema izbore.
USA od 2016-e ima kvalitetnu komicnu notu za izbore.


Mi pak, ih imamo previse, ali u svake objedinjujemo karakteristike izbora vodece tri svetske sile xD

 

2 hours ago, Klotzen said:

Ovo je u BG, ja sam iz NS. Ne sećam se tog drugog videa.

 

 

Mislio sam da poznajes legendu 😞 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RatzenStadt said:


Kina ni nema izbore.

Heh, Kina ima vrlo složene "izbore" (sa navodnicima) za Narodni kongres, koji mobilišu partijsku mašineriju. Čak ima i 8 drugih kaobojagi partija. Naravno, ceo kongres nema nikakvu stvarnu vlast u praksi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Heh, Kina ima vrlo složene "izbore" (sa navodnicima) za Narodni kongres, koji mobilišu partijsku mašineriju. Čak ima i 8 drugih kaobojagi partija. Naravno, ceo kongres nema nikakvu stvarnu vlast u praksi.

Nesto od toga bi moglo i u Srbiji da se primeni, a ne da o svemu odlucuje Hill. Recimo da se politicki pluralizam ostvaruje u okviru SNS-a.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...