Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

17 minutes ago, DameTime said:

 

Vešto izbegavaš Novaka 😄 

 

Plašim se da me ubacivanje Novaka u ovakve teorije ne odvede putem glavnih junaka iz Fukoovog klatna (da završimo krug sa Ekom).

 

Nadal i Marat Safin su neki maksimum na koji se usuđujem.

 

P.S. To što volim da pominjem NĐ u postovima ne znači da smem da uđem u unutrašnjost piramide.

Edited by Smrtokapa
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2024 at 11:26 PM, Smrtokapa said:

Za razliku od recimo sinkretizma kada Novak Đoković, dok nosi krst oko vrata, poželi fanovima Srećnu novu 7530. godinu od Perunovog stvaranja sveta.

 Ovo je više kretizam nego sinkretizam, ali hajde da ne cepamo dlaku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bitno da li jeste ili nije fasizam, ali definitivno ni meni se ne svidja preovladjujuci svetonazor u Srbiji, koji bi najblaze receno mogli da nazovemo nacionalizmom. 

Dovoljno je zamisliti neku hipoteticku situaciju, sta bi se desilo da recimo Zapad I NATO, nekim cudom, daju odresene ruke Srbiji I da kazu- resavajte svoje probleme kako znate i umete! Zamislimo sta bi se onda desavalo na Kosovu, u Bosni i C. Gori??? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Nije bitno da li jeste ili nije fasizam, ali definitivno ni meni se ne svidja preovladjujuci svetonazor u Srbiji, koji bi najblaze receno mogli da nazovemo nacionalizmom. 

Dovoljno je zamisliti neku hipoteticku situaciju, sta bi se desilo da recimo Zapad I NATO, nekim cudom, daju odresene ruke Srbiji I da kazu- resavajte svoje probleme kako znate i umete! Zamislimo sta bi se onda desavalo na Kosovu, u Bosni i C. Gori??? 

Makedoniji ??? 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Constantin said:

Makedoniji ??? 

 

Mislim da Makedoniju ipak ne bi dirali. Tamo I nema mnogo Srba, a I raspad zajednice sa Makedonijom je prosao relativno mirno. Ali na Kosovu I u Bosni bi izbio haos sigurno, u C. Gori bi organizovali verovatno neki puc I opet pripojili je Srbiji, ili napravili marionetsku drzavu. 

Jer, pretenzije prema tim zemljama su ocigledne. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Vraćanje mandata ne postoji kao institut, postoji ostavka u kom slučaju mandat dobija naredni na listi stranke ili koalicije, odnosno, ako svi sa liste podnesu ostavku, mandate dobija ju kandidati sa liste koja je osvojila najviše mandata, pa redom, kao pri određivanju broja osvojenih mandata.

Ja izgleda imam ograničen smisao za humor, nadevanje pogrdnih ili posprdnih imena pojedincima, sa bilo koje strane, može da mi bude smešno, primereno jedanput, dvaput, posle postaje obična šupljina, čak šupljina bez omota, neograničena.
U kom slučaju su veće mogućnosti opozicije za delovanje, ako prihvate osvojenih, koliko već, mandata, pa uzmu i pare iz budžeta koje im time pripadaju ili ako ostanu van, odreknu se mogućnosti da se koliko-toliko čuju, da imaju novca za papir, benzin i kiriju, imaju poslanički imunitet, mogu da se obraćaju predstavnicima stranih zemalja i organizacija kao izabrani poslanici ili ako se odreknu svegatoga, kažu recimo, neću mandat, i tako ga nisam zaslužio, pao mi je neba.

Ne bih im zamerio ni da odaberu drugu soluciju, ali sam svestan da bi sa daleko manje para morali da ulože daleko veći napor da bi postigli isti cilj, u ovom i narednom a bliskom periodu, tek da se čuju.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Div said:

 

Vraćanje mandata ne postoji kao institut, postoji ostavka u kom slučaju mandat dobija naredni na listi stranke ili koalicije, odnosno, ako svi sa liste podnesu ostavku, mandate dobija ju kandidati sa liste koja je osvojila najviše mandata, pa redom, kao pri određivanju broja osvojenih mandata.

Ja izgleda imam ograničen smisao za humor, nadevanje pogrdnih ili posprdnih imena pojedincima, sa bilo koje strane, može da mi bude smešno, primereno jedanput, dvaput, posle postaje obična šupljina, čak šupljina bez omota, neograničena.
U kom slučaju su veće mogućnosti opozicije za delovanje, ako prihvate osvojenih, koliko već, mandata, pa uzmu i pare iz budžeta koje im time pripadaju ili ako ostanu van, odreknu se mogućnosti da se koliko-toliko čuju, da imaju novca za papir, benzin i kiriju, imaju poslanički imunitet, mogu da se obraćaju predstavnicima stranih zemalja i organizacija kao izabrani poslanici ili ako se odreknu svegatoga, kažu recimo, neću mandat, i tako ga nisam zaslužio, pao mi je neba.

Ne bih im zamerio ni da odaberu drugu soluciju, ali sam svestan da bi sa daleko manje para morali da ulože daleko veći napor da bi postigli isti cilj, u ovom i narednom a bliskom periodu, tek da se čuju.

 

 

Naravno da ne postoji vraćanje mandata, ali postoji neulazak u Skupštinu i neučestvovanje u odborima, što nije isto. A vid' u kojim sve odborima učestvuje gospodin:


 

Quote

 

Članstvo u odborima

Odbor za kulturu i informisanje (član)

Odbor za zaštitu životne sredine (predsednik)

 

Članstvo u grupama prijateljstva

Albanija

Island

Jamajka
(predsednik)

Holandija

Malta

Peru

Gruzija

Irska

Hrvatska

Mongolija

Moldavija

Portugalija

 

 

Vidim da je učešće u odboru koji se bavi kulturom i informisanjem imalo ogroman uticaj, a baš me zanima i kako funckioniše prijateljevanje sa drugovima Jamajčanima, ali i sa ostalima. Jesu li pili rum, ili bar kafu?

 

A vid' tek ovo:


 

Quote

 

Nema saradnje sa opozicijom

– Ne mislim ništa dobro ni o opoziciji, ali tu ima kvalitetnih ljudi. Pogledajte Mariniku Tepić. Kapa dole za ono što radi. Svaki pošten čovek u zemlji mora da kaže „ovoj ženi moraš da se diviš!“. Kakva je to hrabrost, bez obzira kojoj stranci pripada. Ali bivša vlast, Đilas i Jeremić su doveli Rio tinto, a sad su protiv njega. U njihovo vreme je počeo projekat sa mini hidroelektranama. Zato sa njima nema saradnje – izričit je Jovanović.

 

 

Kako li je odjednom Đilas postao toliko dobar za zajednički izlazak na izbore? Možda zato što je finansirao izdržavano lice koje je krvavim šetnjama izborilo pravo da nastavi da bude izdržavano lice.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Kako li je odjednom Đilas postao toliko dobar za zajednički izlazak na izbore? Možda zato što je finansirao izdržavano lice koje je krvavim šetnjama izborilo pravo da nastavi da bude izdržavano lice.

 

Pa dobro, u politici se prave kompromisi, uostalom, u pravu je za to što je rekao.

 

A, u vezi članstva u odborima i predsedavanjima istim, koji je poslnik doprineo unapređenju stanja u oblasti u kojoj je angažovan, recimao, Marinika je:

Quote

Članstvo u odborima

Odbor za kontrolu službi bezbednosti (član)

Odbor za odbranu i unutrašnje poslove (zamenik člana)

Članstvo u ostalim radnim telima i delegacijama

Parlamentarni odbor za stabilizaciju i pridruživanje (predsednik

treba li da je krivimo za stanje u službama bezbednosti, jel je ona postavila Vulina za direktora BIA.

Ili zbog Marinike ne ide nešto najbolje pridruživanje EU.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Div said:

treba li da je krivimo za stanje u službama bezbednosti, jel je ona postavila Vulina za direktora BIA.

Ili zbog Marinike ne ide nešto najbolje pridruživanje EU.

 

 

Ja ni za koga od njih nisam rekao da su krivi. Marinika je ukazala javno više puta na propuste u ovim političkim delatnostima jer kao članica odbora ima dosta informacija. Kad čujem da su na Jamajci organizovani dani rakije, a ovde dani ruma, onda povlačim reč.

 

Slažem se i za kompromise, a mnogo cenim kompromise zasnovane na $$$. Ako mu Đilas ne odgovara zbog Rio Tinta, odgovara mu njegov novac. Sasvim očekivano za izdržavano lice za koje ne znam zašto su ga primili u koaliciju.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Div said:

 

Ja izgleda imam ograničen smisao za humor, nadevanje pogrdnih ili posprdnih imena pojedincima, sa bilo koje strane, može da mi bude smešno, primereno jedanput, dvaput, posle postaje obična šupljina, čak šupljina bez omota, neograničena.

 

 

 

Ogranicen smisao za humor je bolje nego nepostojeci smisao. Ja spadam u ove sa nepostojecem smislom jer mi uopste nije smesno davanje pogrdnih imena politicarima vec mi je to veoma ozbiljno i realno i taman kako treba da bude:

 

Cekaj zar sva ova divna stvorenja mogu biti kako kazes `supljina bez omota`: Guzijan, boskic, tuta cuta, francuz, parizer, Puki, trut, bizon, pacov, zmija, budala...i svi ostali koje sam nehotice zaboravila ali ispravljam cim se setim...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Div said:

 

Vraćanje mandata ne postoji kao institut, postoji ostavka u kom slučaju mandat dobija naredni na listi stranke ili koalicije, odnosno, ako svi sa liste podnesu ostavku, mandate dobija ju kandidati sa liste koja je osvojila najviše mandata, pa redom, kao pri određivanju broja osvojenih mandata.

Ja izgleda imam ograničen smisao za humor, nadevanje pogrdnih ili posprdnih imena pojedincima, sa bilo koje strane, može da mi bude smešno, primereno jedanput, dvaput, posle postaje obična šupljina, čak šupljina bez omota, neograničena.
U kom slučaju su veće mogućnosti opozicije za delovanje, ako prihvate osvojenih, koliko već, mandata, pa uzmu i pare iz budžeta koje im time pripadaju ili ako ostanu van, odreknu se mogućnosti da se koliko-toliko čuju, da imaju novca za papir, benzin i kiriju, imaju poslanički imunitet, mogu da se obraćaju predstavnicima stranih zemalja i organizacija kao izabrani poslanici ili ako se odreknu svegatoga, kažu recimo, neću mandat, i tako ga nisam zaslužio, pao mi je neba.

Ne bih im zamerio ni da odaberu drugu soluciju, ali sam svestan da bi sa daleko manje para morali da ulože daleko veći napor da bi postigli isti cilj, u ovom i narednom a bliskom periodu, tek da se čuju.

 

Naravno. Politika mora da bude pragmaticna, narocito kada protivnik ima sve resurse u rukama.  Sada je rec o novcu koji je neophodan za finansiranje stranackih aktivnosti, koje, kako smo videli, i nisu bile narocito intenzivne u predizbornom periodu.  Zamislimo da nema prenosa sednica Skupstine - mislim da 80% biraca ne bi ni znali ko su Cuta i Marinika,  da ne pominjem one manje eksponirane.  Sto se tice diskusije o Cuti, bez obzira na to da li su njegovi stavovi ispravni ili ne, on je sada jedna korisna alatka, kao sto je to bio Velja Ilic u Djindjicevom vremenu, i zbog toga treba da bude tu gde jeste. Ja naravno ne mislim da treba zabraniti rudarstvo u Srbiji, sto ne znaci da Cuta nije koristan kada napada vlast.  Neka apostolska, potpuno ispravna politicka opcija u koju bi verovale i najiskrenije duse se nece nikad pojaviti, a i da se pojavi imala bi mali procenat glasova na izborima.          

Edited by Edinburgh
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI 2023, prognoze, analize i odjeci
2 hours ago, Edinburgh said:

Naravno. Politika mora da bude pragmaticna, narocito kada protivnik ima sve resurse u rukama.  Sada je rec o novcu koji je neophodan za finansiranje stranackih aktivnosti, koje, kako smo videli, i nisu bile narocito intenzivne u predizbornom periodu.  Zamislimo da nema prenosa sednica Skupstine - mislim da 80% biraca ne bi ni znali ko su Cuta i Marinika,  da ne pominjem one manje eksponirane.  Sto se tice diskusije o Cuti, bez obzira na to da li su njegovi stavovi ispravni ili ne, on je sada jedna korisna alatka, kao sto je to bio Velja Ilic u Djindjicevom vremenu, i zbog toga treba da bude tu gde jeste. Ja naravno ne mislim da treba zabraniti rudarstvo u Srbiji, sto ne znaci da Cuta nije koristan kada napada vlast.  Neka apostolska, potpuno ispravna politicka opcija u koju bi verovale i najiskrenije duse se nece nikad pojaviti, a i da se pojavi imala bi mali procenat glasova na izborima.          

 

Ako drugovi opoziciJonari hoće podršku Zapada, a ovih dana je intenzivno traže, onda im nije potreban istočnjački potrčko kao dotični tuta-muta-Ćuta, koji se bavi kosmetiĆarenjem i ne bi uvodio sankcije kremaljskom kepecu, napada zapadne firme dok ćuti kada su u pitanju one sa istoka, a ne može mu se naći radna biografija ni kada izvrneš čika Gugleta sa svih strana. Ako opoziciJonari misle da će da ruše SNS sa kremaljskim potrčkom, onda im je bolje da se bave nečim pametnijim, kao npr. heklanjem ili Vilerovim goblenima.

 

Lepo bi bilo da dobiju pare za stranačke aktivnosti, ali džaba im pare jer se parama ne kupuje mozak. I bez para su mogli da shvate da im organizovanje rekreativnih šetnji vikendom ne može doneti baš mnogo koristi, kao ni Marinikina glupost sa štrajkom glađu. Vikend-rekreacija nije donela ništa, a Marinika baš i nije ispunila obećanje da će štrajkovati dok se stvar ne sredi.

 

Nije problem ni da normalne partije dobiju malo glasova, a tako i treba da bude. Ume Uncle Sam to da pritisne kad zatreba, a mogao bi uskoro da malo zavrne finansijsku slavinu i da natera pregojenu EU birokratiju da uvedu vize i bar neke sankcije.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ako drugovi opoziciJonari hoće podršku Zapada, a ovih dana je intenzivno traže, onda im nije potreban istočnjački potrčko kao dotični tuta-muta-Ćuta, koji se bavi kosmetiĆarenjem i ne bi uvodio sankcije kremaljskom kepecu, napada zapadne firme dok ćuti kada su u pitanju one sa istoka, a ne može mu se naći radna biografija ni kada izvrneš čika Gugleta sa svih strana. Ako opoziciJonari misle da će da ruše SNS sa kremaljskim potrčkom, onda im je bolje da se bave nečim pametnijim, kao npr. heklanjem ili Vilerovim goblenima.

 

Lepo bi bilo da dobiju pare za stranačke aktivnosti, ali džaba im pare jer se parama ne kupuje mozak. I bez para su mogli da shvate da im organizovanje rekreativnih šetnji vikendom ne može doneti baš mnogo koristi, kao ni Marinikina glupost sa štrajkom glađu. Vikend-rekreacija nije donela ništa, a Marinika baš i nije ispunila obećanje da će štrajkovati dok se stvar ne sredi.

 

Nije problem ni da normalne partije dobiju malo glasova, a tako i treba da bude. Ume Uncle Sam to da pritisne kad zatreba, a mogao bi uskoro da malo zavrne finansijsku slavinu i da natera pregojenu EU birokratiju da uvedu vize i bar neke sankcije.

Potreban im je svaki aktivista, i sa njim a i bez njega su tanki. To je jedan od razloga zbog kojih pomoc zapada ne stize.  Stvar je u tome da ovde jos od 1989, jedna te ista politicka opcija konstantno dobija 1.5 - 2 miliona glasaca, i to bez ukradenih glasova, a to je veliki broj. Mi nemamo dovoljan broj ljudi koji bi hteli da grade normalno drustvo - to se vidi iz nekadasnjeg prvog reda do Djindjica (Vesic, Krstic, Mali itd). Jedna radikalna promena, tipa sankcije, priznanje, genocid, uzimanje imovine, izvedena u kratkom roku dovodi do teskog sukoba, koji bi se lako prosirio i van Srbije, a to bas i nije u interesu zapada. Sa druge strane, videli smo koliko godina je bilo potrebno da se smeni smradov rezim, uz sankcije i uz podrsku zapada. Ja bas i nemam mnogo godina za bacanje, zato i podrzavam svaki potez koji ce dovesti do smene vlasti na izborima, i tu ne trazim istinu, pravdu, iskrenost, cestitost - pobeda je ono sto se racuna.  Vrline su za neki drugi posao, ili tacnije one su za vreme kada se uspostave ljudski pravni okvir, postovanje zakona i neoboriva moc institucija.       

Edited by Edinburgh
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Edinburgh said:

Potreban im je svaki aktivista, i sa njim a i bez njega su tanki. To je jedan od razloga zbog kojih pomoc zapada ne stize.  Stvar je u tome da ovde jos od 1989, jedna te ista politicka opcija konstantno dobija 1.5 - 2 miliona glasaca, i to bez ukradenih glasova, a to je veliki broj. Mi nemamo dovoljan broj ljudi koji bi hteli da grade normalno drustvo - to se vidi iz nekadasnjeg prvog reda do Djindjica (Vesic, Krstic, Mali itd). Jedna radikalna promena, tipa sankcije, priznanje, genocid, uzimanje imovine, izvedena u kratkom roku dovodi do teskog sukoba, koji bi se lako prosirio i van Srbije, a to bas i nije u interesu zapada. Sa druge strane, videli smo koliko godina je bilo potrebno da se smeni smradov rezim, uz sankcije i uz podrsku zapada. Ja bas i nemam mnogo godina za bacanje, zato i podrzavam svaki potez koji ce dovesti do smene vlasti na izborima, i tu ne trazim istinu, pravdu, iskrenost, cestitost - pobeda je ono sto se racuna.  Vrline su za neki drugi posao, ili tacnije one su za vreme kada se uspostave ljudski pravni okvir, postovanje zakona i neoboriva moc institucija.       

 

Ne bih rekao da su tanki koliko su šuplji i tupavi, mada mi se čini da ih Zapad ne podržava jer mnogo nešto igraju Kaljinku. Mislim da bi sankcije bile veoma korisne, naročito ako se odrade kako valja, npr. oni stanovi u Bugarskoj, neki dinar u stranim bankama sa zna se čijih računa i tako to. Ne vidim nikakav sukob na pomolu osim jeftinog kevtanja za široke narodne mase.

 

Slažem se da i bez sankcija ili bilo čega birači naprosto hoće takav režim, a ja protiv toga ne mogu ništa. Neka uživaju u tome, ja neću nikome da kvarim užitak.

Link to comment
Share on other sites

On 12/31/2023 at 2:31 AM, koca popovic said:

Ne bih da mudrujem. Tebe smatram veoma obavjestenim. Ali koje ti je ovo pitanje? Ameri su kao sto znas veoma pametni za sebe, a za druge to je vec druga prica koju i ti znas. Na primjer Italija i mafija 1942 itd.Oni  kao sto i sam znas saradjuju sa svakim ko im odgovara. O svojoj zemlji treba da brinu oni koji zive u doticnoj zemlji. Ne moze ti neko drugi zeliti dobro ako to ti sam ne zelis sam sebi. Ja sam uvjek bio ( i ostao) optimista ali nesto gubim ( pomalo) nadu kad je u pitanju Srbija. Svi kritikuju obican narod koji glasa kako glasa. A sta reci o skolovanim ljudima kao sto ste vecina ovdje na forumu i filozofirate o nekim nebitnim stvarima u ovom trenutku u kom se nalazi vasa Srbija. Da li ste svjesni sta (ovo se odnosi na sve zainteresovane za drzavu Srbiju) se dogadja? Ovaj sto je na vlasti pravi dvije veoma opasne stvari. Kao prvo stvara se narod bez nekog misljenja i duznicko ropstvo. Licno sam cuo mosljenje kako se prave autoputevi u njegovo vrijeme. Jedno malo pitanje za sve koji ovo citaju. Da li su zuti  i Titovci bili glupi pa nisu znali da prave autoputeve? Nego je dosao mesija i genije i zapoceo sve to. Ima tu mnogo pitanja.

 

Ja uporno pisem i pricam da ovde nisu u pitanju ni nacionalizam ni Kosovo ni Rusija ni zapad nego vlast vrhovnog lazova koji ima sve medije i koji je zarad moci i dozivotnog vladanja ovom zemljom pogazio sve ono za sta se 15 godina zalagao i opusteno nastavio da dobija 50-60% glasova na svakim izborima jer svima to odgovara.

 

Cak i ovakva situacija sa SPN kao jedinom pravom alternativom lici na eksperiment da se Srbija pretvori u UK ili USA (ili Spaniju i Grcku pre raspada dvopartijskog sistema) - jasno je da se pravi akcenat na stabilnosti, a slobodni izbori i sloboda mislenja je u nekom petom planu, to i nije za glupe gradjane Srbije. Od DS strancica se prave nekakvi laburisti ili socijaldemokrate, od SNS se pravi slika da su konzervativci/narodnjaci/republikanci. Neko ce reci (zapravo, mnogi ce reci), pa super, imamo 90% proEU poslanika, jedini nemamo populisticku desnicu u Evropi - mozda, ali to samo znaci da ljudima koji guraju stabilnost u prvi plan odgovara da SNS stalno ostane na vlasti jer ce tako imati stranku koja laze da je antiEU, a nije i opoziciju koja je proEU. 

 

Sve se tu vrti oko pitanja slobode i sigurnosti - ne moze se imati i jedno i drugo. Izbor je ili vecna vlast Vucica i partije koja je nastala kao skup svih preletaca Srbije na jednom mestu ili slobodni izbori i jaka desnica u parlamentu, ono sto smo imali od 2000. do 2012. I ako je ljudima koji sebe smatraju obrazovanima, koji drze do nekakvog morala, koji nisu imali i nemaju tako tezak zivot demokratija nije na prvom mestu, zasto bi se onda siromasni koji se prodaju za 3000 ili cuvaju radno mesto brinuli o slobodi govora, zarobljenim medjima, nenormalnoj kampanji jedne stranke, uzdizanju jedne licnosti u status bozanstva?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oh goldberg oh...zar je moguce da se ovde ljudi pitaju zasto ova vlast vec jednom ne pada ili kada ce pasti....i da li je moguce da se veruje da je to samo do nek udruzenoe anti vucic izborne strategije? Posebno sto ako nismo naivni, znamo da do takve strategije nece doci sve dok to ne pozeli svet a ne samo par revolucionara koje politicka strast drzi nekoliko dana i onda splasne....Sve dok opozicija hoce da vucic padne ali da borba za kosovo nastavi da traje do kraja planete....

 

Sve dok se veruje da je nebitno ko je Predvodnik sa Idejom, i sve dok se misli da su ideologija i ponuda nesto nebitno - e sve do tada ce Vucic da jase i to dva konja i dve kamile istovremeno!

 

 

Link to comment
Share on other sites

U Srbiji nema ni levice ni desnice, a skoro sve stranke su populisticke. Ove je bitno smeniti cak i ako nova vlast ne bude nista bolja, jednostavno niko ne treba da ima neogranicenu vlast , ako barem mislimo da se sacuva  "d" od demokratije.

Edited by DJORDJE
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

...nema potrebe za opstim mestima...nismo u skolici,

no mozda nisam dobro videla u koji smo razred zalutali - novo, potpuno sveze gradivo koje treba nauciti je sledece:

 

- u srb ipak ima demokratije pa ajd da je sacuvamo

- niko ne treba da ima neogranicenu vlast

- nema levice ni desnice

- svi su populisti

 

Otkrice milenijuma. Ali sada je lakse kad ovo znamo, ima da ih sredimo! Ali molim bez urusavanja slova d od demokratije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Torresinho said:

Dosta brzo je Ceca Bojkovic stigla od zli ljudi iz SNS me ne pustaju u narodno pozoriste u Nisu do tezge u tom istom pozoristu evo krajem januara. 

 

Ako misliš na predstavu Ženski razgovori, tu gostuje Akademija 28. Ako su pozvali Akademiju 28, oni se i pitaju za glumce, pa mogu da u glumačku postavu uključe i Đilasa i Šolaka ako hoće.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Torresinho said:

Dosta brzo je Ceca Bojkovic stigla od zli ljudi iz SNS me ne pustaju u narodno pozoriste u Nisu do tezge u tom istom pozoristu evo krajem januara. 

Sta je tu sporno? Ona moze da igra gde hoce i kad god hoce - ta pozicija je gradjena decenijama.   Sad su to "shvatili" i zli ljudi iz SNSa, pa eto moraju da je puste unutra, tj rek'o im sef da je steta veca ako je ne puste. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Edinburgh said:

Sta je tu sporno? Ona moze da igra gde hoce i kad god hoce - ta pozicija je gradjena decenijama.   Sad su to "shvatili" i zli ljudi iz SNSa, pa eto moraju da je puste unutra, tj rek'o im sef da je steta veca ako je ne puste. 

 

A i u nekim profesijama ne ide baš sve po partijskoj liniji. Čak i na režimskim medijima ima dosta sadržaja sa glumcima koji su se posrali u usta SNS-u

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...