Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

9 minutes ago, Constantin said:

Još je i medjed tu da "podgreje"....

 

Međed je odvalio i ovo:

 

Quote

„Sada od rukovodstva u Beogradu tražim da obezbedi da Srbija prizna srpsko državljanstvo svim građanima Srpske. Sada za to imamo dodatni motiv. Videli smo da u Beogradu postoji deo ljudi koji imaju negativan odnos prema nama i zato nam treba dodatna zaštita“, rekao je Dodik.

 

More, marš! Ja zaista nemam ni želju ni potrebu da biram opštinsku vlast u Bijeljini, da glasam za to kako će biti organizovan gradski prevoz u Banjaluci, kanalizacija u Trebinju ili kako će se održavati vodovod u Višegradu. Mislim da je dovoljno da i žitelji pomenutih i nepomenutih gradova  ne biraju ovo što sam naveo tamo gde mi živimo. Ako hoće da pogledaju Medijanu ili Kalemegdan, da popiju kafu ili nešto pojedu, dobro su došli, ali ako hoće da se pitaju za njihovo uređenje – marš!

 

3 minutes ago, Eddard said:

Ako osoba ode lično da prijavi prebivalište u SUP, sve se završava za par minuta, nikakva dokazivanja i posete nisu potrebna.

...osim ako osoba nema člansku kartu 'biblioteke'. Tada može da prijavi drugog člana bez ikakvih problema, pa makar taj bio i Betmen.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:


 

 


Ako osoba ode lično da prijavi prebivalište u SUP, sve se završava za par minuta, nikakva dokazivanja i posete nisu potrebna.

 

Nije bas to tako jednostavno, pojma sad nemam ko je osoba, i koga ta osoba prijavljuje, moguce je mozda ako se odjavljujes

iz jedne ulice pa prijavljujes u drugu, mada i tu ima nekih zackoljica.

A ako osoba prijavljuje nekog stanara onda je to prilicno zayebano jer narodna milicija trazi tu kojekakve ugovore, a ministarstvo

finansija i placanje poreza.

Link to comment
Share on other sites

Sve to lepo zvuci i dobar je alibi za los rezultat opozicije i promasenu kampanju. Medjutim da je to sve tako imali bi veliku razliku u broju biraca u odnosu na prethodne izbore, ali je nemamo. Razlika je samo 13 hiljada biraca. Tu nema prostora za vise od 5-6 hiljada fantomskih biraca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A sad said:

Sve to lepo zvuci i dobar je alibi za los rezultat opozicije i promasenu kampanju. Medjutim da je to sve tako imali bi veliku razliku u broju biraca u odnosu na prethodne izbore, ali je nemamo. Razlika je samo 13 hiljada biraca. Tu nema prostora za vise od 5-6 hiljada fantomskih biraca. 

 

Glavne stvari su se dogadjala "izbutra" u okviru već postojećih glasova i glasača. Kao što rekoh ranije...glasovi u Nišu ...Madjari su dobili 112 glasova, Zukorlić 166, Ugljanin 59, Šaip Kamberi 25, Albanska alternativa 56, Koalicija za mir i toleranciju (Madjari, Hrvati, Grci...) 200, Srbija na zapadu 176...i dr. Mnogi su, interesantno, po glasačkim mestima, dobijali "okrugle glasove" 10, 20, 40, 70.... ja tu nešto ne vidim, ali osećam....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, A sad said:

Sve to lepo zvuci i dobar je alibi za los rezultat opozicije i promasenu kampanju. Medjutim da je to sve tako imali bi veliku razliku u broju biraca u odnosu na prethodne izbore, ali je nemamo. Razlika je samo 13 hiljada biraca. Tu nema prostora za vise od 5-6 hiljada fantomskih biraca. 

Ali se mora krenuti od negde. I nisu samo fantomi, već mediji, kol centri, kupljeni glasovi, fiktivne stranke itd. Fantomi su nekako prirodno došli u fokus jer se tu preteralo i nekako se najlakše dokazuje koliko su izbori namešteni. 
 

Ako će ovo uticati da izbori budu ponovljeni ili da barem sledeći budu malo pošteniji onda nije piši propalo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

Nije bas to tako jednostavno, pojma sad nemam ko je osoba, i koga ta osoba prijavljuje, moguce je mozda ako se odjavljujes

iz jedne ulice pa prijavljujes u drugu, mada i tu ima nekih zackoljica.

A ako osoba prijavljuje nekog stanara onda je to prilicno zayebano jer narodna milicija trazi tu kojekakve ugovore, a ministarstvo

finansija i placanje poreza.

 

(iz ličnog iskustva, podebljano iz citiranog) Traže 3 dokumenata, saglasnost, dokaz o vlasništvu (što je meni OK) i plaćen porez na nekretninu (što je meni isto OK). I brzo ide ostalo digitalno copy/paste.

 

Iz Srbije u Srbiju nema odjavljivanja, prijavljivanje novog prebivališta briše staro.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

More, marš! Ja zaista nemam ni želju ni potrebu da biram opštinsku vlast u Bijeljini, da glasam za to kako će biti organizovan gradski prevoz u Banjaluci, kanalizacija u Trebinju ili kako će se održavati vodovod u Višegradu. Mislim da je dovoljno da i žitelji pomenutih i nepomenutih gradova  ne biraju ovo što sam naveo tamo gde mi živimo. Ako hoće da pogledaju Medijanu ili Kalemegdan, da popiju kafu ili nešto pojedu, dobro su došli, ali ako hoće da se pitaju za njihovo uređenje – marš!

 

Ma čekaj....Ako taj iz Bjeljine želi srpsko državljanstvo....može. Ako će da glasa, može, ali za Parlament...ali na lokalu, ili Bjeljina ili Beograd, Niš....i to najmanje godinu dana da guli Niški asfalt. Ako je uzeo srpsko državljanstvo pre 5 godina, a pogotovu ako se doselio u Bg tada, što ne bi imao ista prava kao ja koji sam se doselio prošle godine.Ovako...plaćaš porez u Bjeljini, a odlučuješ da Gagula  troši pare kako 'oće....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, A sad said:

Sve to lepo zvuci i dobar je alibi za los rezultat opozicije i promasenu kampanju. Medjutim da je to sve tako imali bi veliku razliku u broju biraca u odnosu na prethodne izbore, ali je nemamo. Razlika je samo 13 hiljada biraca. Tu nema prostora za vise od 5-6 hiljada fantomskih biraca. 

 

A šta ćemo sa time što su slične malverzacije primećene i na prethodnim izborima? Nažalost, nisu dovoljno dokumentovane i tu je prošao voz, ali sada je klupko počelo da se odmotava, dok prvi put imamo i jasne izjave iz EU i SAD da je birački proces bio problematičan.

 

Nije problem ako opozicija osvoji 5, 15 ili 25% ukoliko tako birači hoće, ali svinjarije sa bugarskim vozovima, fantomima, kupovinom glasova bacaju senku na ceo izborni proces.

 

A ove svinajrije koje spominje Mdže su tek druga priča.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, A sad said:

Sve to lepo zvuci i dobar je alibi za los rezultat opozicije i promasenu kampanju. Medjutim da je to sve tako imali bi veliku razliku u broju biraca u odnosu na prethodne izbore, ali je nemamo. Razlika je samo 13 hiljada biraca. Tu nema prostora za vise od 5-6 hiljada fantomskih biraca. 

Nije poenta u broju glasova SNS poenta je u tome da je SPN osvojio manje nego sto su se nadali a tu moraju sebe da pogledaju u oci(izbor kandidata,kampanja...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

 

Ma čekaj....Ako taj iz Bjeljine želi srpsko državljanstvo....može. Ako će da glasa, može, ali za Parlament...ali na lokalu, ili Bjeljina ili Beograd, Niš....i to najmanje godinu dana da guli Niški asfalt. Ako je uzeo srpsko državljanstvo pre 5 godina, a pogotovu ako se doselio u Bg tada, što ne bi imao ista prava kao ja koji sam se doselio prošle godine.Ovako...plaćaš porez u Bjeljini, a odlučuješ da Gagula  troši pare kako 'oće....

 

Sve što kažeš je tačno, a taj iz Bijeljine ima da glasa u konzulatu ili ambasadi, baš kao i onaj iz Čikaga, Minhena ili Beča. Nije ni problem ako se neko doselio i živi i radi tamo gde piše. Problem je ako živi u Bratuncu i navrati da glasa na Vračaru za njihovu opštinu ili za gradsku vlast. Za tako nešto – marš.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sve to lepo zvuci i dobar je alibi za los rezultat opozicije i promasenu kampanju. Medjutim da je to sve tako imali bi veliku razliku u broju biraca u odnosu na prethodne izbore, ali je nemamo. Razlika je samo 13 hiljada biraca. Tu nema prostora za vise od 5-6 hiljada fantomskih biraca. 
Pogledaj crtin izvestaj o raznim vidovima manipulacije.
Glasac insajder se javio crti u novembru. Premesten je iz Smedereva u Grocku da bi mogao da glasa u BG na lokalnim.
Odmah posle izbora on je izbrisan, verovatno vracen u Smederevo.
Niko drugi nema uvid u biracki spisak osim SNS, a oni imaju mogucnost neogranicene manipulacije.
Ubedjen sam da oni sad sredjuju spisak da izgleda kao da nista nije bilo.
Uporedis spisak na dva razlicita datuma, kazes super, par hiljada vise ili manje, a pojma nemas sta se desavalo u medjuvremenu.
Imas i slucaj gde oni pasiviziraju adrese i brisu ljude iz spiska, ubace svoje fantome i broj ostane slican.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vezano za izbornu kradju, samo bih vas podsetio na izjavu Stamatovica "o legitimnom prebacivanju biraca".

 

https://n1info.rs/vesti/seoba-biraca-pred-izbore-sns-ih-privremeno-prijavljuje-tamo-gde-bi-moglo-biti-neizvesno/

 

Ta izjava se kosi sa elementarnom logikom, te pravom i pravdom. Mafijaska organizacija. I sve se ovo znalo i pre izbora, zato je posebno tuzno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vendetta said:

Pogledaj crtin izvestaj o raznim vidovima manipulacije.
Glasac insajder se javio crti u novembru. Premesten je iz Smedereva u Grocku da bi mogao da glasa u BG na lokalnim.
Odmah posle izbora on je izbrisan, verovatno vracen u Smederevo.
Niko drugi nema uvid u biracki spisak osim SNS, a oni imaju mogucnost neogranicene manipulacije.
Ubedjen sam da oni sad sredjuju spisak da izgleda kao da nista nije bilo.
Uporedis spisak na dva razlicita datuma, kazes super, par hiljada vise ili manje, a pojma nemas sta se desavalo u medjuvremenu.
Imas i slucaj gde oni pasiviziraju adrese i brisu ljude iz spiska, ubace svoje fantome i broj ostane slican.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 

Toje rak rana, ovi Bosanci samo su sprdanje, ali i to treba uzeti za ozbiljno.

 

Srbija je pusta, u gradovima su citave ulice prazne, jedna osoba ( moje licno iskustvo) obilazi te kuce, uzima i placa racune

za vlasnike koji su uglavom u USA, Novi Zeland i AU, a svi ti vlasnici dobijaju glasacke listice i to sve zna SNS u gradu od recimo

20-30.000 stanovnika i tim glasackim listicima Vucic pravi vladu. Ti ljudi ( mislim na Marsovce sa glasackim listicima tih ljudi)

ujutru grasaju za Skupstinu, a onda ih vozaju u Beograd glasaju jos jednom.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zvezdarac said:

Nije poenta u broju glasova SNS poenta je u tome da je SPN osvojio manje nego sto su se nadali a tu moraju sebe da pogledaju u oci(izbor kandidata,kampanja...)

 

Koliko je SPN očekivao ? Ja se ne sećam da su tako nešto ikad govorili osim da idu na pobedu.

 

@A sad

 

Fantomska državljanstva nisu izum za ove izbore, to se sistematski radi već godinama. Ima njih i više od 40k kada bismo sve uzeli u obzir. Neko reče skoro da u BiH ima blizu 200k sa duplim državljanstvom, ok nisu svi fantomi neki imaju i regularne papire, ali ih ima jako mnogo koji nemaju veze sa Srbijom.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Licno  samo nekoliko puta dozivela sledece:

Pred izbore dolaze neki SNS-ovci da pitaju da li u kuci ima ljudi koji su kao "posustali"

pa da onda oni dodju u nedelju da se stari ljudi ne bi deranzirali, i takvih ima mnogo.

Drugi ne dolaze da pitaju, samo SNS.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdarac said:

Nije poenta u broju glasova SNS poenta je u tome da je SPN osvojio manje nego sto su se nadali a tu moraju sebe da pogledaju u oci(izbor kandidata,kampanja...)

 

SPN može i treba bolje, ali je problem to što se broj glasova koji dobijaju asimptotski približava granici koja je u ovim uslovima moguća za jednu opozicionu koaliciju levice i centra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

SNS je uzeo preko 2000 glasova vise na gradskim nego na parlamentarnim na Novom Beogradu.
To znaci da su imali gomilu glasaca koji nisu imali pravo glasa na republickim, nego samo na beogradskim izborima.
A to su fantomski biraci, dovezeni ili iz Bosne, ili iz ostatka Srbije.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vendetta said:

Rasa Nedeljkov iz Crte je juce rekao da su interne migracije biraca mnogo brojnije nego dovlacenje glasaca iz Bosne.
Pogledajte izvestaj, vrlo je lepo objasnjeno.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 

 

Zato je Sekti on glavni državni neprijatelj...jasno sad. 

Link to comment
Share on other sites

Srbija:

 

Izbori 2012: 6.770.013 ljudi na spisku
Izbori 2023: 6.500.666 ljudi na spisku

Razlika: 269.347

 

Popis 2011: popisano 7.186.862
Popis 2022: popisano 6.647.003

Razlika: 539.859

 

Dakle, birački spisak se za 11 godina smanjio samo upola onoliko koliko bi se moglo očekivati.

 

Tu i te kako ima prostora za svakojake manipulacije, naročito kad se ima u vidu dodatno brisanje nepodobnih iz njega.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Smrtokapa said:

 

SPN može i treba bolje, ali je problem to što se broj glasova koji dobijaju asimptotski približava granici koja je u ovim uslovima moguća za jednu opozicionu koaliciju levice i centra.

Upravo. Drugim recima, toliko nas je slobodnih, (zdravo)mislecih. Ima jos apstinenata, ali malo/nedovoljno. Sad ostaje ili ici na lokal/teren i probati da se potkupljena slabomisleca masa pridobije ili probati da se uplaseni i ucenjeni oslobode straha. U ovom trenutku, ja zaista nemam nista protiv par incidenata i hapsenja. Ali hapsenja, ne 'Zver Bosko imao testeru, ija-ija-o'. Samo da puritance to ne odbije... A i Nestor je to maestralno blokirao, kao da mu je neko to rekao, lol.

Inace, tuzno je, ali prostor za rast SNP jedino iole ima na ustrb sns-a, ostali biraci su previse zadrti... Realno-opozicona desnica, jaka podrska zapada ili nego mega sranje - samo to moze skloniti Vucica na nivou drzave...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...