Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Al svake godine opozicija postavlja sve nize i nize ciljeve. 

 

Prvo su ciljali pobedu a sad samo da uzmu makar nesto, malo da ga zatresu. 

 

Zato ce i Sns opet da pobedi. 

 

Jer opozocija nema 2 grama mozga i svi su ljigavi. 

 

Ja ove godine, za razliku od proslih, necu glasati za Sns.  Verovatno cu glasati za Abanski demokratrsku alernativu ili za Madjare. Posto su mi to jedine 2 liste koje ne prezirem. Ostali, svi do jednog su mi odvratni. 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NMX said:

Strepnja mi je veca od nade kad je BG u pitanju. 

 

ja: veca izlaznost u BG, redovi na birackim mestima, pada mamu mu jebem

 

also ja: kurac baki, to su sve ovi sto su ih u prebacili u BG iz gradova/opstina gde nema lokalnih izbora ove godine

 

ukratko, do 8 sam u Lazi 😒

Same here 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Al svake godine opozicija postavlja sve nize i nize ciljeve. 

 

Prvo su ciljali pobedu a sad samo da uzmu makar nesto, malo da ga zatresu. 

 

Zato ce i Sns opet da pobedi. 

 

Jer opozocija nema 2 grama mozga i svi su ljigavi. 

 

Ja ove godine, za razliku od proslih, necu glasati za Sns.  Verovatno cu glasati za Abanski demokratrsku alernativu ili za Madjare. Posto su mi to jedine 2 liste koje ne prezirem. Ostali, svi do jednog su mi odvratni. 

Brate, šta vas tera da prekinete tihovanje i da se autujete baš danas. Šta sad očekuješ kao odgovor, da gubimo vreme na postove i gluposti. Administracija bi ov o trebalo da briše...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Al svake godine opozicija postavlja sve nize i nize ciljeve. 

 

Prvo su ciljali pobedu a sad samo da uzmu makar nesto, malo da ga zatresu. 

 

Zato ce i Sns opet da pobedi. 

 

Jer opozocija nema 2 grama mozga i svi su ljigavi. 

 

Ja ove godine, za razliku od proslih, necu glasati za Sns.  Verovatno cu glasati za Abanski demokratrsku alernativu ili za Madjare. Posto su mi to jedine 2 liste koje ne prezirem. Ostali, svi do jednog su mi odvratni. 

 

Kad je to opozicija rekla ? Ja koliko slušam njima je cilj pobeda na svim nivoima. Čak i ovi što je pitanje da li će cenzus preći su to govorili.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Ma jeste, ali imao je 12 godina da ga ovde obrazloži. Ovo je klasična provokacija i floodovanje imho.

Brate kao, za prosle izbore sam takodje diskutovao o tome i rekao sam da glasam za Sns iz inata opoziciji jer su mi odvratni. 

Sad kazem da necu ni za Sns da glasam jer su uspeli  da mi budu jos odvratniji od opozicije. 

Van glasanja me bas briga za sve njih kompletno a tek da dolazim ovde da diskutujem o njima. 

Sta je problem? 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Zna se ko je glava u kuci. biggrin.png
Vazda bilo... [emoji1]

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Bežanijska kosa, škola Dragan Lukić, tri biračka mesta, red ko kod Jezde i Dafine.
Kod mene, u OŠ ima nekih 4 ili 5 bm, sad je red oko 50m ispred škole pa kroz dvorište pa kroz zgradu.

Zaboravih da napišem, zvezdara...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Sto se KG tice, ovi moji sto su po odborima kazu da glasaju mladji ljudi vise nego prosli put. Ako predju Nova Snaga i Znamo se cenzus, zavisice od laznih manjina (imamo Crnogorce, Ruse i Slovake) i od toga koliko dobiju mada su svi satro anti SNS ali ne verujem u to. Rakic prelazi cenzus sigurno i Zajedno (krnji SPN + NADA i POKS), to su sigurne opozicione liste.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ima podosta ljudi, Novi Beograd, Bežanijska kosa. Primetio sam da ima dosta mladih u odnosu na prošlu godinu, a na izlazu sa biračkog mesta sam čuo neke od njih kako kažu nešto u stilu da će im sipati g*** u parizer.

 

Organizacija bi mogla da bude bolja, mada je sve prošlo korektno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izborno mesto na Staroj Karaburmi - ceka se u redu bar pola sata, mozda jace. Glavna 'igra' dok sam cekao mi je bila da gledam ko izlazi sa mobilnim telefonom u ruci sa biralista. Mahom stariji, neugledniji, pripadnici romske nacionalne manjine i najsredjenije i nafuranije devojke. Kod dve sam video i sliku listica u telefonu...

Sve u svemu, posle izlaska na izbore i posmatranja svetine oko mene entuzijazam mi je splasao. Igras u neravnopravnoj utakmici, gde su i igraci i sudije potkupljeni. Ali borba mora da traje. Nek nas ima 25% i nek bude chupavo za BG sa teznjom da ih sklonimo bar ovde...

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

Kod mene ima podosta ljudi, Novi Beograd, Bežanijska kosa. Primetio sam da ima dosta mladih u odnosu na prošlu godinu, a na izlazu sa biračkog mesta sam čuo neke od njih kako kažu nešto u stilu da će im sipati g*** u parizer.

 

Organizacija bi mogla da bude bolja, mada je sve prošlo korektno.

Duzan sam da kazem hvala 😉

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...