Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, fancy said:

 

Vreme poluraspada SNS je otprilike vreme poluraspada uranijuma238

 

Biće značajni dok jednog bude bilo izvan institucije zatvorenog tipa.

Takvo duboko ukorenjeno zlo svakako ne može sjahati preko noći. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

N1 se hvali sinoćnjom gledanošću u SBB-ovoj mreži dok je prenosio skup ProGlasa.
 

Quote

N1 – druga najgledanija televizija sinoć

Televizija N1 sinoć je u periodu od 20 do 22 sata bila druga najgledanija televizija u SBB mreži, pokazuju merenja TV Beata [na pametnim prijemnicima u SBB-ovoj kablovskoj mreži].

Za vreme realizacije emisije “N1 direktno” tokom koje smo prenosili dešavanja u centru Beograda i skup inicijative Proglas, N1 je bila druga najgledanija televizija u slotu sa shareom 14,26%. Jedino je bio gledaniji Sport Klub koji je u tom periodu prenosio utakmicu Evrolige.

Gledaoci su prenos pomenutog događaja mogli da prate ekskluzivno na našem kanalu, a dodatno smo omogućili i gledanje programa na sajtu n1info.rs kao i preko naših društvenih mreža.

 

nJhlVK5.jpeg

 

Na nivou celog dana, televizija N1 je bila treća najgledanija televizija sa share-om od 10,04% dok su javni servis i jedna televizija sa nacionalnom frekvencijom bili ispred nas.

Ovo je dodatna potvrda da se gledaoci okreću N1 kao izvoru informacija kojem veruju za vreme važnih društvenih događaja. Tokom cele izborne kampanje, N1 je među svim kanalima u Srbiji u proseku bila na četvrtom mestu.

 

5S98S7a.jpeg

 

Zahvalni smo što naši gledaoci i čitaoci prepoznaju N1 kao nezavisnu i objektivnu televiziju čiji se urednici i novinari iz dana u dan trude da svoj posao obavljaju na najprofesionalniji mogući način.

U nedelju uveče, nakon zatvaranja birališta u 20h, gledaoce očekuje emisija “Izborna noć” – prvi rezultati izbora, analize sa gostima u studiju i komentari.


https://n1info.rs/vesti/n1-druga-najgledanija-televizija-sinoc/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Perkos2 said:

Moja prognoza je da će na R>epublici dobiti SNS i ostati da vlada a da će Đilas i Marinika dobiti vlast u BG ali uz pomoć manjih stranka koje će im biti kamičak u cipeli sve vreme.

Najviše me zanima može li (to je vrlo upitno) AV da ugasi SPS što mu je glavni zadatak na ovim izborima, ako to uspe lako će zadovoljiti apetite ostalih " opozicionara" 

 

Sa prognozom se potpuno slažem, mada ne znam koliko bi bilo isplativo otarasiti se rezervnog igrača. Sa jedne strane, SPS će moći više da ucenjuje i da dobije više mesta u budućoj vladi, ali sa druge, ne znam koliko bi se isplatilo igranje sa budućim koalicijama, imajući u vidu sve manji broj glasova. Sve ostale stranke su i dalje relativno slabe, a glasove dobijaju na konto priče da su protiv SNS-a. Ako bi npr. Zanoktica prešla na drugu stranu, za šta postoje indicije, onda može ili da se slika sa celom strankom, ili da se jednostavno utopi u SNS. Od budućih glasova bi mogla da se oprosti jer njeni glasači, ma kakvi bili, jesu protiv SNS, a ako se cela stranka tamo učlani, onda zavisi od već prisutnih krokodila u maloj bari. Jeste da ih je relativno malo, ali onda svoju sudbinu veziju za SNS, čiji će rejting padati.

Link to comment
Share on other sites

Zašto ne bi bila pobeda ako bi se u BGu SPN udružio sa... "desnicom"?

 

Ko je to levo orijentisan u SPNu? Zeleno levi front?

 

Ako se gleda ko je za "davanje"/"nedavanje" KiM, šta će to na gradskom, beogradskom nivou da se odlučuje?

 

Šta, jedni će da hoće da dižu gradske poreze (levica), a drugi bi da ih smanjuju (desnica)?

 

Mislim, mi smo u totalnom klincu, par svetlosnih godina od podele na levicu i desnicu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brian Setzer said:

Ako se gleda ko je za "davanje"/"nedavanje" KiM, šta će to na gradskom, beogradskom nivou da se odlučuje?

 

Mogla bi da eventualno iskrsne svađa oko murala sa onom svinjskom glavurdom , oko toga da li će se održati Prajd ili ne i slična identitetska pitanja.

Mada su  i te svađe bolje nego jednoumlje i despotizam. Pluralizmu se u zube ne gleda, pogotovo u svetlu 10+ godina diktature. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

Stanivukovic i Dajkovic shodno svojim intelektualnim kapacitetima igraju covjece ne ljuti se sa Vucevicem. I podrzavaju SNS.

 

Prvom bi bolje stajalo da razvija kore za pitu, a drugom da suši njeguški pršut. Od toga bi bilo koristi jer se bar može pojesti. Doduše, ne znam da li bi savladali tako komplikovane intelektalne poslove.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Selina said:

Itelektualnije bi izgledali da igraju sah, al valjda ne umeju i o nda domine, ne ljuti se covece,

 

Stanivukovic i Dajkovic su ijekavci  kao i ja - tako da ne um-ije-ju 🙂 Bez obzira na ekavsko titlovanje.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ras kass said:

 

Nije mi jasno sta pokusava da kaze,?

Samo da potvrdi da je jedino bitno guranje NS. Jedino relevantno istrazivanje je ono sto izgleda najbolje po opoziciju iako je agencija fantomska. I takodje ne mislim da je tacno, ali najrealnije deluje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Ne znam ni koje, ni odakle....ko može i zna nek proveri. Ništa manje objektivno od IPSOS-a verovatno....

 

spacer.png

 

Recimo ovo istraživanje je ono zbog čega ponekad prezirem našu stranu. I nekad mislim da su gomila nesposobnih imbecila (često i jesu) i da je Vučiću prelako sa njima.


Dakle, istraživanje sprovede OFID. Za koje naravno niko nije čuo sem par entuzijasta. Me included.

 

I gle čuda, firma osnovana pre 3 meseca.

 

I gle čuda, isti lik osnivač za dinar i direktor.

 

I gle čuda, isti lik predstavnik Srbija protiv nasilja u RIKu.

 

I kako da se ne gadiš. Mislim ja nemam dileme za koga glasam u nedelju ali kad sledeći put naguzimo ono debelo rusofilsko govno od Djordja Vukadinovica za istraživanja koja NSPM radi, ili IPSOS i Bogosavljevića, bar da budemo iskreni i kažemo da su to prava istraživanja, sa uzorokom i rezultatima koje oni na kraju malo našteluju u svom pravcu.

 

A ovo istraživanje, source:

 

c249c3b7-ddf0-4a01-98e2-f7ef4547fed8_tex

 

 

 

1 minute ago, McLeod said:

Samo da potvrdi da je jedino bitno guranje NS. Jedino relevantno istrazivanje je ono sto izgleda najbolje po opoziciju iako je agencija fantomska. I takodje ne mislim da je tacno, ali najrealnije deluje.

 

Mhm. Evo ti iznad ko je radio istraživanje. Bukvalno blam.

Edited by NMX
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iako sam svestan 'kvaliteta' istrazivanja koja smo mogli da vidimo.

 

Meni je kad to koreliram sa celom kampanjom i prethodnim iskustvima ipak utisak da su i parlamentarni mogli da budu veoma cupavi da smo imali dve celovite opozicione kolone.

 

U Beogradu bi u tom slucaju sigurno pali, ali i ovako ima sanse, a mozda i nije lose da levi blok na lokalu izgleda snaznije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ponovo... mafija ne gubi na izborima. Pa ni u Beogradu. Kakvo crno prepuštanje Beograda opoziciji. Ima gomila afera i lopovluka koje bi im otkrili, što bi im drobilo rejting dalje i na republici (pa bi morali da kradu bagerima glasove i u Srbiji, kao u Beogradu). Ne smeju oni to da dozvole. Ne bi ni bilo izbora da Vučić sumnja u svoju pobedu. Kampanja je loša jer znaju to. Ne treba im kampanja za Beograd, jer da je samo rejting u pitanju, bez krađe i kupovine glasova, bili bi počišćeni. Ovako, uvezli su ko zna koliko, glasaće ko zna koliko preminulih, naknadno će prekrajati koliko im treba... i na kraju, ako zafali, ucenjivaće i kupovati odbornike. Namerno su stavili izbore pred NG i Božić, da ako i krenu neki protesti, da se brzo smanji broj ljudi zbog toga (a hoće)... bukvalno su na sve mislili. I ne, nije defetizam, mafija je to... moraće da se brani izborna volja na ulici, sad ili neki sledeći put, ali moraće... naučio je Vučić mnogo od Miloševića i Tadića (na njihovim greškama), i ništa neće prepustiti slučaju... jer Vučić ne vlada rejtingom, već krađom i manipulacijom... prošli put su bili malo iznenađeni izlaznošću u Beogradu (nisu dovoljno pokrali) i desilo se da opozicija ima u zbiru više... ali šta vredi kad nisu svi opozicija... za ovaj put su spremni...

 

Ova Ipsosova anketa vam je otprilike koliko planiraju da objave u izbornoj noći, +- par procenata... opozicija ako ima bar malo pameti, mora da se pojavi pre Vučića sa rezultatima, a ne da čeka njega... 

 

Pričaćemo u nedelju uveče...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Issey said:

Ova Ipsosova anketa vam je otprilike koliko planiraju da objave u izbornoj noći, +- par procenata... opozicija ako ima bar malo pameti, mora da se pojavi pre Vučića sa rezultatima, a ne da čeka njega... 

 

Ovo.

 

To je i Boban Stojanovic pricao neki dan na N1/Nova ass. Ne sme da se ide na spavanje sa Vučićevim rezultatima a mi ćemo naše ujutru. Kad se opravi softver koji je crko (to se jebeno desilo). Nego u pola 10 najkasnije. Rezultate za Beograd. Imaju uzorak (to znam za sigurno). Vrlo reprezentativan.

 

Pa izvuci podatke makar Marinika i harmonikaš rukom pisali kredom na tabli pa sabirali na abakusu. Ne zanima me.

 

 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Postoje mnogo duze od 3 meseca. Nebitno, nijedno istrazivanje nije tacno. Sto se tice kradje, bar u Beogradu, na biralistu nije moguca. I taj mit oko glasanja mrtvih ne znam kad cemo da prevazidjemo, tako se nikad nisu krali izbori. Tamo gde nema kontrolora pises sta hoces, nebitno je da li glasaju mrtvi ili ne, isto tako mozes i da "ispravis" glas nekog ko je stvarno izasao. U Beogradu to ne moze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Postoje mnogo duze od 3 meseca. Nebitno, nijedno istrazivanje nije tacno. Sto se tice kradje, bar u Beogradu, na biralistu nije moguca. I taj mit oko glasanja mrtvih ne znam kad cemo da prevazidjemo, tako se nikad nisu krali izbori. Tamo gde nema kontrolora pises sta hoces, nebitno je da li glasaju mrtvi ili ne, isto tako mozes i da "ispravis" glas nekog ko je stvarno izasao. U Beogradu to ne moze.

 

Ko ti kaže da nisu ubacili gomilu svojih kao kontrolore za opoziiju? Bilo je i ranije prepravljanja korektorom zapisnika, "peglanih listića"... imaju oni načina...  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Postoje mnogo duze od 3 meseca. Nebitno, nijedno istrazivanje nije tacno. Sto se tice kradje, bar u Beogradu, na biralistu nije moguca. I taj mit oko glasanja mrtvih ne znam kad cemo da prevazidjemo, tako se nikad nisu krali izbori. Tamo gde nema kontrolora pises sta hoces, nebitno je da li glasaju mrtvi ili ne, isto tako mozes i da "ispravis" glas nekog ko je stvarno izasao. U Beogradu to ne moze.

 

Formalno im firma postoji 3 meseca. Singl avanture jednog čoveka koji je istovremeno i agencija pre ovog avgusta teško da možemo da računamo.

 

Nije nijedno tačno. Samo mene zanima kome ovo ide u korist? Da Đilasov potrčko objavljuje istraživanja i bleji u RIKu.

 

Da naši kažu opušteno ljudi, deremo ih u BG, vidite istraživanje i da onda standardno lenja i razmažena opoziciona glasačka ekipa ostane gajbi ili bleji negde (ko je rekao maj 2012. i lepo vreme taj dan a IPSOS rekao da Boris dere Tomu u drugom krugu sa 58% - 42%).

 

A ovo oko glasanja si u pravu. Mene više brinu živi koji glasaju. Koje su, ovim inžinjeringom sa gradovima gde nema glasanja lepo omogućili. Ako im je prošli put falilo 70k glasova da imaju kao ostatak opozicije (makar i sa desničarima) zajedno, onda ne znam kako sada to mogu da nadomeste a da nisu natrpali najmanje 50k novih sugrađana. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ras kass said:

Cela ta desna prica ima nekih 15% kapacitet. 7 lista ide na istu pricu, i onda se cude sto popadaju ispod cenzusa. Francuz jedini pricao o skidanju rezima, ostali nacosi bi da smene Djilasa..

Nažalost, bez udruživanja sa tim moronima je nemogućeskinuti sns sa vlasti čak ni u Beogradu. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ras kass said:

Cela ta desna prica ima nekih 15% kapacitet. 7 lista ide na istu pricu, i onda se cude sto popadaju ispod cenzusa. Francuz jedini pricao o skidanju rezima, ostali nacosi bi da smene Djilasa..

 

Videćemo Francuza na delu. Kad dođe momenat da sa opozicijom ruši mafiju. I dalje mi je u sećanju da mu je SNS štampao materijal za neke prethodne izbore. A nije se nešto pretrgao ni da se ujedini desnica... kao da je jedva čekao da propadnu pregovori. Mogao je bar sa Jeremićem ako ništa drugo. Jeremić i Tadić će baciti oko 3% glasova... uspeo sam da ubedim troje da ne glasaju za Tadića/Radula, a dvoje će za Francuza umesto Nestorovića...  da se ne bacaju glasovi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...