Jump to content

VN Meksiko Sitija 2023, Ermanos Rodrigez, 29. oktobar


Radoye

Recommended Posts

2 hours ago, Downforce said:

Ja sam opet zaspao...

 

Ako ignorišemo Maxa, ostali deo trke je bio prilično ok. Noris je bio najbolji, nadoknadio je 12 mesta i završio kao peti. Lekler se izuzetno dobro držao sa oštećenim prednjim krilom nakon udesa u prvoj krivini, na kraju treći. Hamilton oduševljen drugim mestom.

 

Sve u svemu, dosadna je dominacija Maxa, ali ovo ostalo skroz ok.

Link to comment
Share on other sites

Znao sam kada je trka, sedim na sofi i tablet u rukama, sve sto treba da uradim je da uzmem daljinski u ruke i pustim trku. Daljinski je na stolu. Mrzelo me je da napravim taj pokret i pritisnem dugme. Toliko mi je bilo sve jedno. NIje mi se ovo nikada desilo. Kao dete sam nervozno iscekivao trku, kao momak, odlagao drzuenja zbog F1, kada sam se ozenio isteravao sam ukucane napolje, starije dete nije smelo da pomisli da pogleda crtaca kada je F1.....sada.......ubili su sport. Ni Wilijamsova, Meklarenova, Ferrarijeva ni Mercedesova dominacija nije bila ovako dosadna svaku trku. U stvari nema veze to sa dominacijom. Ima trka za 2,3,4,5-to mesto. Sada ni toga nema kao pre. Sve je isto, svi imaju istu taktiku, preticanja su procesija kada je DRS zona, ako imalo pipnu jedan drugog, kazne. Ako pak omasi tacku kocenja, nema veze produzi na parking i skoro nesmanjenom brzinom se vrati....Valjda ce biti jos dobrih trka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Previše je dominantan Max, to ubija bilo kakvu draž. I vozač je najbolji i bolid je najbolji... dešavalo se ranije da bude dva tima koja se bore. Danas samo RB postoji, pa posle toga dva stepenika ispod McLaren, Mercedes, pa jedan ispod Ferari... mnogo velika razlika, zato je ljudima dosadno.

 

Ja sam zato pisao u IndyCaru su bolidi isti, i onda taktika i vozač odlučuje, plus gomila caution perioda koji okrenu trku naglavačke. To je za timove stres a za publiku pravi doživljaj.

 

U F1 je sve postalo pod konac kalkulisano, vodi se briga o trošku, niko ne rizikuje previše, Alonsa su sinoć povukli sa trke samo da ne bi arčio bolid jer nema bodova... sve to utiče na publiku. Sad, ne znam Dzoni šta je konkretno kod tebe motiv, ali i meni se desi da prodremam pola trke.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dzoni_m said:

Znao sam kada je trka, sedim na sofi i tablet u rukama, sve sto treba da uradim je da uzmem daljinski u ruke i pustim trku. Daljinski je na stolu. Mrzelo me je da napravim taj pokret i pritisnem dugme. Toliko mi je bilo sve jedno. NIje mi se ovo nikada desilo. Kao dete sam nervozno iscekivao trku, kao momak, odlagao drzuenja zbog F1, kada sam se ozenio isteravao sam ukucane napolje, starije dete nije smelo da pomisli da pogleda crtaca kada je F1.....sada.......ubili su sport. Ni Wilijamsova, Meklarenova, Ferrarijeva ni Mercedesova dominacija nije bila ovako dosadna svaku trku. U stvari nema veze to sa dominacijom. Ima trka za 2,3,4,5-to mesto. Sada ni toga nema kao pre. Sve je isto, svi imaju istu taktiku, preticanja su procesija kada je DRS zona, ako imalo pipnu jedan drugog, kazne. Ako pak omasi tacku kocenja, nema veze produzi na parking i skoro nesmanjenom brzinom se vrati....Valjda ce biti jos dobrih trka.

 

 

U redu, tvoje mišljenje, ništa protiv toga, ali meni je desetogodišnji smor bio RBR + MGP. Ferdža mi nije smetao jer sam die hard fan 😁

Link to comment
Share on other sites

slazem se ja da je i taj period bio dosadan ali si makar imao neke zanimljivosti dalje u poretku. pa 2016-te je bila unutar timska borba. Vettel je samo jednu sezonu bas izdominirao, jednu onako, dve bilo otvoreno sve do poslednjeg metra poslednje trke. generalno meni ni dominacija nekog tima ne smeta. uradili posao, ok skidamo kapu. Vidim da je sve vise problem nekonzistentno kaznjavanje, stednja, velike zone izletanja, vozaci koji moraju da se ponasaju po modelu, voznja po nekim pripizdinama i generalno, mnogo trka, itd itd itd.

Mislim da meni uniformisanost smeta i komercijalizacija svakog aspekta. A F1 je postala upravo to.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je što je Perez u formi Latifija. Skroz je potrošen i ne zna gde se nalazi. Pa u poslednjih 6 meseci ni na jednom treningu nije bio ispred Maksa (možda jeste jednom, ali se ne sećam) a kamoli da bude makar malo zanimljivo na trci. Pa onaj niz gde nije ispevao ni u Q3 da uđe.... Ali je Njuvijeva mašina takva zver da je čak i takav Perez drugi u šampionatu.

 

Elem. Dajte Alonsa u taj Red Bul sledeće godine, da makar gledamo dobro trkanje.

 

ps: slažem se da je broj trka preveliki. Što je mnogo, mnogo je. 20 treba da bude maksimum.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dzoni_m said:

Znao sam kada je trka, sedim na sofi i tablet u rukama, sve sto treba da uradim je da uzmem daljinski u ruke i pustim trku. Daljinski je na stolu. Mrzelo me je da napravim taj pokret i pritisnem dugme. Toliko mi je bilo sve jedno. NIje mi se ovo nikada desilo. Kao dete sam nervozno iscekivao trku, kao momak, odlagao drzuenja zbog F1, kada sam se ozenio isteravao sam ukucane napolje, starije dete nije smelo da pomisli da pogleda crtaca kada je F1.....sada.......ubili su sport. Ni Wilijamsova, Meklarenova, Ferrarijeva ni Mercedesova dominacija nije bila ovako dosadna svaku trku. U stvari nema veze to sa dominacijom. Ima trka za 2,3,4,5-to mesto. Sada ni toga nema kao pre. Sve je isto, svi imaju istu taktiku, preticanja su procesija kada je DRS zona, ako imalo pipnu jedan drugog, kazne. Ako pak omasi tacku kocenja, nema veze produzi na parking i skoro nesmanjenom brzinom se vrati....Valjda ce biti jos dobrih trka.

 

Same here. 

 

Iako nisam mirisao Šumahera lakše mi je padala njegova dominacija u odnosu na ovo sada. Dešavalo se da na nekoj trci 2004. godine kada Šumi nabije 30+ sekundi u odnosu na drugoplasiranog razmislim da prebacim kanal ali baš tada puste onboard kako ga upravo taj Šumaher cepa pun gas uz vrištanje V10 motora i kako koči pred svaku krivinu na ivici i pogađa apex kao da su kvalifikacije! Tada ostajem prikovan do samog kraja makar ih Šumi sve obišao za krug (uključujući i moje Meklarene). 

 

A šta sada imamo? Već desetu sezonu motora koji zvuče kao "Sloboda" usisivač uz molbe inženjera vozaču da pričuva gume-motor-menjač-gorivo pa tako gledamo da vozači skidaju nogu sa gasa 300 metara pre krivine. O sramotnom sklanjanju sa putanje u slučaju napada bržeg bolida tek da ne pričam jer "svako vozi svoju trku" mada to ide i na greh DRS-u. Setimo se Petrova i Alonsa 2010. u Abu Dabiju i one odbrane pozicije. Da je bilo DRS-a ništa ne bi bilo od toga ali to je bilo pravo trkanje. Defanziva je je deo trkanja ali još tada je neko odlučio da je ukine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drago said:

 

Iako nisam mirisao Šumahera lakše mi je padala njegova dominacija u odnosu na ovo sada. Dešavalo se da na nekoj trci 2004. godine kada Šumi nabije 30+ sekundi u odnosu na drugoplasiranog razmislim da prebacim kanal ali baš tada puste onboard kako ga upravo taj Šumaher cepa pun gas uz vrištanje V10 motora i kako koči pred svaku krivinu na ivici i pogađa apex kao da su kvalifikacije! Tada ostajem prikovan do samog kraja makar ih Šumi sve obišao za krug (uključujući i moje Meklarene).

I meni fali upravo to - svo to ekstremno ludilo koje smo tada gledali i slusali. Jos se secam kadrova kad gledamo stazu kroz krosnje drveca u starom Hokenhajmu...dok ovi prolecu ispod...

 

Nekoliko tipova guma koje slobodno biras, motore koje razvijaju tokom sezone pa cak i menjaju svaku trku ako treba...mnogo je tu vise raznovrsnosti bilo.

 

Ovo sad sve maltene isto. Razlikuju se po obliku bocnih usisnika...:classic_sad:

 

Neretko gledam stare onboarde samo da se podsetim tog ludila.

 

Svojevremeno me cela ulica cula kada gledam trku, sto zbog zvuka bolida sto zbog mene koji vicem i komentarisem glasno.

 

Sada me cuju kako hrcem. :sleep_1:

 

 

 

Ovaj fazon jbg...

Edited by Downforce
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...