Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

21 minutes ago, Eddard said:

Pa činjenica je da Thai ima tu reputaciju. E sad, zašto je ima i da li odgovara istini, o tome treba da diskutujemo.

Pa evo , recimo, neko se ovde iskida od smeha koliki je Thai GDP per capita - kao Srbija. A sticem utisak da im je realni GDP zapravo 3x veci od zvanicnog. Eto - pogledajte njihov vozni park: gotovo u rangu sa americkim i australijskim! 4WD im je standard. Yoyo je pre izvenog vremena i postovao ovde neke slike - sta Thai voze, u mestu koje je neka "selendra" ekvivalent Babusnice u Srbiji!!! 

Drugo, te price da ce te "spopasti" bilo gde, bilo koja zena -tipa prodavacice odece u prodavnici ili salteruse u banci/posti - to je preterano. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

 

Pa to je kao da neko kaže "Ja čitam Kurir i gledam Pink, zbog čega ja o Thai znam samo za sex turizam?" pa da mu se ja pravdam. Mediji idu za senzacijama, prepisuju jedni od drugih a novinari, da nešto u životu znaju radili bi to a ne pisali o stvarima o kojima nemaju pojma. A naivna i neupućena publika, čita to iz dosade, ni ne razmišlja da li je to u stvari tako.

Ja nemam pojma zasto pricas ovako bezveze, te stvari dolaze iz istrazivanja, UN, policijskih istraga...pa ni mediji u Thailandu nemaju problem da to kaze, da je Thailand jedan od No. 1 sex tourism spots. Kakvi te kurir i Pink spopali.

Zna se da milioni idu na Thailand bas zbog toga.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Darth Bane said:

Ne bas sve sto dolazi sa neta- ali  neke turisticke tipizirane predstave - uostalom imali smo prilike da citamo i na ovom topicu : reputacija za Thai kao sex-tourism destinaciju I sl. Takva reputacija ( i  stereotipi) sve stvaraju upravo usled raznoraznog "smeca" sa interneta ( premda naravno nisu svi internet izvori smece). 

 

Cekaj ........ nemoguce je da sam pomesao, zar ti nisi rekao da si se zaljubiska u neku trandzu u Tajlandu i da ti je Yoyogi porucio da je to odvratno i da mu se povraca? A ja sam napisao da to nije u redu s njegove strane i da je to tvoj izbor koji bi svako trebao da ispostuje ??? Kakve ja veze imam s tim sto si ti bio sa trandzom, pa nisi sa mnom bio :krstipd4:

 

I ti i on ste izrecitovali cenovnik svih mogucih seksualnih usluga u Tajlandu u cent ......... pa kako vi to znate? To ozbiljni, porodicni ljudi ne znaju, nemaju pojma koliko kosta droga, a koliko kurve. Ne interesuje ih, ne koriste, ne pazare.

 

Ja ne znam koliko to kosta, sto kaze tvoj prijatelj ja ne znam ni gde je Tajland, ali vi ste detaljno upuceni, a sa druge strane negirate da je svetska prestonica seksa ...... ko tu koga???

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Ja nemam pojma zasto pricas ovako bezveze, te stvari dolaze iz istrazivanja, UN, policijskih istraga...pa ni mediji u Thailandu nemaju problem da to kaze, da je Thailand jedan od No. 1 sex tourism spots. Kakvi te kurir i Pink spopali.

Zna se da milioni idu na Thailand bas zbog toga.

 

 

 

Eto vidis. A moj je utisak (videcemo sta ce yoyogi da kaze) je da je sex - negde na zacelju liste prioriteta! Prvo lepa priroda,  plaze, opustajuca I relaxirajuca okolina, dobra hrana ,a na kraju dodje I sex kao - slag na torti! A I ti "beli, istetovirani " , "lonely planet style" turisti , iako na prvi pogled izgledada dolaze radi sexa - zapravo im je prvo na listi prioriteta - da se dobro "naroljaju"! Da se valjuju ulicama od pijancenja - jer tako ne mogu da se ponasaju u svojim zemljama - nemaju tu slobodu. To je kao kad vidis Ozije  na Baliju - kao pusteni s lanca. Idu na Bali, osim surfovanja naravno, jedan od glavnih razloga im je da - piju do besvesti. Dok se ne uroljaju da ne znaju vise za sebe! Dok ne dozive tzv "black out" ! na takve Thai gledaju sa prezirom - ono sto je Yoyogi vec napomenuo. 

 

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Cekaj ........ nemoguce je da sam pomesao, zar ti nisi rekao da si se zaljubiska u neku trandzu u Tajlandu i da ti je Yoyogi porucio da je to odvratno i da mu se povraca? A ja sam napisao da to nije u redu s njegove strane i da je to tvoj izbor koji bi svako trebao da ispostuje ??? Kakve ja veze imam s tim sto si ti bio sa trandzom, pa nisi sa mnom bio :krstipd4:

 

I ti i on ste izrecitovali cenovnik svih mogucih seksualnih usluga u Tajlandu u cent ......... pa kako vi to znate? To ozbiljni, porodicni ljudi ne znaju, nemaju pojma koliko kosta droga, a koliko kurve. Ne interesuje ih, ne koriste, ne pazare.

 

Ja ne znam koliko to kosta, sto kaze tvoj prijatelj ja ne znam ni gde je Tajland, ali vi ste detaljno upuceni, a sa druge strane negirate da je svetska prestonica seksa ...... ko tu koga???

Jashar, nisam rekao da nema toga, ima naravno, ali ne treba preterivati. ima I puno drugih atraktivnih stvari za videte I doziveti u Thai, osim sex-a. Ukratko : za svakoga ima po nesto. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

 

 

Jashar, nisam rekao da nema toga, ima naravno, ali ne treba preterivati. ima I puno drugih atraktivnih stvari za videte I doziveti u Thai, osim sex-a. Ukratko : za svakoga ima po nesto. 

 

Meni je to savrseno jasno, nijedna zemlja nije poznata samo po seksu, ali je Tajland mnogo poznatiji od Avganistana i Irana, pa i od Srbije, Zimbabvea i jos jedno 194 zemlje, posto ih ima 195.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Eto vidis. A moj je utisak (videcemo sta ce yoyogi da kaze) je da je sex - negde na zacelju liste prioriteta! Prvo lepa priroda,  plaze, opustajuca I relaxirajuca okolina, dobra hrana ,a na kraju dodje I sex kao - slag na torti! A I ti "beli, istetovirani " , "lonely planet style" turisti , iako na prvi pogled izgledada dolaze radi sexa - zapravo im je prvo na listi prioriteta - da se dobro "naroljaju"! Da se valjuju ulicama od pijancenja - jer tako ne mogu da se ponasaju u svojim zemljama - nemaju tu slobodu. To je kao kad vidis Ozije  na Baliju - kao pusteni s lanca. Idu na Bali, osim surfovanja naravno, jedan od glavnih razloga im je da - piju do besvesti. Dok se ne uroljaju da ne znaju vise za sebe! Dok ne dozive tzv "black out" ! na takve Thai gledaju sa prezirom - ono sto je Yoyogi vec napomenuo. 

 

To sta je tebi prioritet, nema veze sa time sta je prioritet ponude na trzistu, to je isto kao da mi kazes da si otisao u striptiz bar zbog dobre muzike :classic_smile:

i onda naravno ocenis da su svi ostali dosli da bi se napili.

Zna se da zemlja zaradjuje dosta na sex turizmu, a vas dvojica kao ma ne to je zabluda ima i lepe prirode i dobre hrane :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Klotzen said:

Inace nisu oni dobili taj epitet o seks turizmu sada u vreme interneta nego 80-ih i 90-ih kada vecina nije ni znala sta je internet. Unazad 10-15 godina cak polako i menjaju tu percepciju u svetu ali to ce da potraje.

 

Tačno. Uveli su bezvizni režim za Ruse koji su istisnuli bar pola onoga što je bila Pattaya. Dva miliona Rusa, porodični ljudi sa decom. Da ne govorimo o Kinezima, kojih 15 miliona koji su posetili Tajland 2019. ničemu ne doprinose sex turizmu. Sex turizam je na otprilike 10-15% onoga što je bio 1990-ih.

Druga stvar, od 2003. je u Thai obavezno školovanje 9 razreda (pre toga je bilo 6 razreda) pa su devojke koje su pre bilie maltene bespomoćne sada sa i tih makar 9 razreda škole našle posao po fabrikama i rade za više para nego što naši rade  u Kragujevcu u "FIAT-Zastava".

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Squabbit said:

Khao san road je onako bas ultra turisticka ulica u bankoku. Realno nista za videti mada je ambijent gotivan

 

Nije baš turistička, to je pre bekpekerski geto. Khao = pirinač, Sarn = neljušten, u opni. To je ime ulice. Tu oni na budžetu mogu da nađu jeftino i smeštaj i sve moguće informacije za destinacije gde nameravaju da idu, da kupe karte, sve.

Thai, osim vlasnika biznisa i onih koji tu rade, slabo tu zalaze.

 

Vidi ovo: supermarketi, robne kuće, u stranom vlasništvu, čak i tamo gde nema turista, kasirke i osoblje nose deda mraz kape oko Božića.

U Khao Sarn - niko. Jer su vlasnici biznisa Thai koje Božić ne zanima, ne znaju ni šta je to.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Meni je to savrseno jasno, nijedna zemlja nije poznata samo po seksu, ali je Tajland mnogo poznatiji od Avganistana i Irana, pa i od Srbije, Zimbabvea i jos jedno 194 zemlje, posto ih ima 195.

 

Godine 2000. Thai je imao 10 miliona turista. Od toga, 4 miliona samih muškaraca. To su bile te godine iz kojih ta fama i dalje kulja po netu.

 

Sada (2019 podaci), ima 40 miliona. ne samo da se taj broj sex turista smanjio zbog jakog THB, pa ako ih  sada i ima 2 miliona oni su ništa prema moru od 40 miliona mainstream.

 

Sa obaveznih 9 razreda škole (u Japanu je obavezno isto 9 razreda a oni koji ne nastave školovanje su na nivou statističke greške) , ko je izgurao 9. razred dobra šansa da će nastaviti i dalje. Potpuno druga slika nego kada je (do 2003) bilo samo 6 razreda obavezno.

 

Ta nova injekcija bolje obrazovane omladine koja je svojim stasanjem ušla u promet od 2008.  uništava sex industriju kvantitativnom smrću: nema ko to više da radi. Možda lujke, narkomanke, pa su i one svele sve to na "short time". Nema više "girlfriend experience".

 

Kaže mi prijatelj, vlasnik lanca "Taco" restorana i još nekoliko frančiza i advokatske firme za strance, sve je njemu propalo 2008. Baš nekako kada je prva generacija po novom obrazovnom sistemu izašla iz srednje škole pa i nastavila dalje. On je koncentrisan na konobarice i sekretarice. Njegove sekretarice (koje znaju engleski)  po njegovim firmama neće da rade sa manje od 18,000THB (600 dolara ili EUR) mesečno.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Ja nemam pojma zasto pricas ovako bezveze, te stvari dolaze iz istrazivanja, UN, policijskih istraga...pa ni mediji u Thailandu nemaju problem da to kaze, da je Thailand jedan od No. 1 sex tourism spots. Kakvi te kurir i Pink spopali.

Zna se da milioni idu na Thailand bas zbog toga.

 Idu ljudi, istina sve manje i manje zbog sexa.

A kurirska priča ostaje, ko voli.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Eddard said:

@alberto.ascari

 

Brišem jer je trolovanje.

 

Upozorenje i @Yoyogi-ju: to što neko nije fizički bio na nekom mestu, nije nikakav argument u raspravi u današnje vreme dostupnosti informacija. Takođe, tvoje večite diskvalifikacije sagovornika po principu “dovlačenja đubreta sa neta” neće više biti tolerisane. Svako ima pravo da ravnopravno učestvuje u diskusijama sa argumentima iz razičitih, što fizičkih što virtuelnih izvora.

 

Da ovo prokomentarišem, preneću na "Moderacija". Sutra možda.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

 Idu ljudi, istina sve manje i manje zbog sexa.

A kurirska priča ostaje, ko voli.

Ocigledno se radi na smanjenju, medjutim to su i dalje ogromni brojevi, cak i smanjenjem, Thailand i dalje vodi u child prostitution, human trafficking i sex tourism. I rade na pokusaju da se taj imidz promeni.

Samo nemoj da se pravimo da taj imidz nema svoje razloge, nego je kao neka kurirska prica.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, Yoyogi said:

 

Kaže mi prijatelj, [...] koncentrisan na konobarice i sekretarice. Njegove sekretarice (koje znaju engleski)  po njegovim firmama neće da rade sa manje od 18,000THB (600 dolara ili EUR) mesečno.

..

18 hours ago, Darth Bane said:

NIje samo to: jeste, placaces joj mozd 200-300 $ mesecno za familiju...

 

Ako je ovo sto Jojogi kaze tacno (600 dolara plata za sekretaricu), onda je 200-300 dolara mesecno, koje DB pominje, za te sekretarice velika para. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Ocigledno se radi na smanjenju, medjutim to su i dalje ogromni brojevi, cak i smanjenjem, Thailand i dalje vodi u child prostitution, human trafficking i sex tourism. I rade na pokusaju da se taj imidz promeni.

Samo nemoj da se pravimo da taj imidz nema svoje razloge, nego je kao neka kurirska prica.

 

taj imidz postoji, ali  on se razvio jednim delom zbog "sex-tourisma" tj sex-industrije , a dobrim delom jer su Thai, nekako "lliberalniji" po pitanju sexualnih sloboda od vecine Zapadnih drustava. Tako da ako su mnogi belci sa Thai zenama to ne znaci automatski da su ih  sve nasli po bordelima! Jednostavno Thai ladies  su vise "easy going" od Zapadnih zena.

Ovo za child prostitution and human trafficking - mislim da je preterano. Mozda je bilo nekada . Sada bih rekao da toga ima vise u drugim zemljama J-I Azije ( Kambodzi recimo). Human trafficking vec imas svuda.  

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ObiW said:

Ako je ovo sto Jojogi kaze tacno (600 dolara plata za sekretaricu), onda je 200-300 dolara mesecno, koje DB pominje, za te sekretarice velika para. 

 

U stvari, on je to nazvao "receptionist". To nije loša plata ni u Sloveniji. Od škole je potreban ekvivalent gimnazije i poslovni engleski, ne "Boyfriend send you money, no send money him customer".

Ima nedaleko od moje zgrade coin loundry, tamo idem da perem veš, ima 10 mašina i 10 sušilica, sve po pola sata. Dok sedim, Tajke dolaze da peru svoj veš. Sve mlade (gornje 20-te i donje 30-te) i same, u svojim džipovima. Dok čekaju , gledaju u svoje iPhone. Nekoliko puta mi se desilo, small talk, oko šta beše prašak a šta osveživač (oba su tečna u kesicama, kupuju se na automatu), prebace se na engleski kao da drugi jezik ne znaju. Nisam stekao utisak da su željne razgovora sa strancem. Jednom sam bio sa ćerkom, onda je druga situacija, jedna nije prestala da priča sa njom, druga, njoj nepoznata videla akciju pa i ona se pridružila. Lepe i pametne devojke, pitaju prava pitanja, kulturne.

 

Komšinica koja radi u Adidas fabrici u provinciji, na tu platu je uzela ovu Hondu 230$ mesečno na 6 godina, 15% učešće. Živi u kući sa roditeljima besplatno, bila turistički u Japanu, Tajvanu.

Vozika se sama, stalno negde ide, skim i gde pojma nemam. Slobodna ženska. Ovde smo bili na ručku na obližnjem jezeru na granici Kambodže ona nas provozala.

 

2020honda01.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Yoyogi said:

 

U stvari, on je to nazvao "receptionist". To nije loša plata ni u Sloveniji. Od škole je potreban ekvivalent gimnazije i poslovni engleski, ne "Boyfriend send you money, no send money him customer".

Ima nedaleko od moje zgrade coin loundry, tamo idem da perem veš, ima 10 mašina i 10 sušilica, sve po pola sata. Dok sedim, Tajke dolaze da peru svoj veš. Sve mlade (gornje 20-te i donje 30-te) i same, u svojim džipovima. Dok čekaju , gledaju u svoje iPhone. Nekoliko puta mi se desilo, small talk, oko šta beše prašak a šta osveživač (oba su tečna u kesicama, kupuju se na automatu), prebace se na engleski kao da drugi jezik ne znaju. Nisam stekao utisak da su željne razgovora sa strancem. Jednom sam bio sa ćerkom, onda je druga situacija, jedna nije prestala da priča sa njom, druga, njoj nepoznata videla akciju pa i ona se pridružila. Lepe i pametne devojke, pitaju prava pitanja, kulturne.

 

Komšinica koja radi u Adidas fabrici u provinciji, na tu platu je uzela ovu Hondu 230$ mesečno na 6 godina, 15% učešće. Živi u kući sa roditeljima besplatno, bila turistički u Japanu, Tajvanu.

Vozika se sama, stalno negde ide, skim i gde pojma nemam. Slobodna ženska. Ovde smo bili na ručku na obližnjem jezeru na granici Kambodže ona nas provozala.

 

2020honda01.jpg

.

600 dolara nije bila loša plata u Sloveniji pre 20 godina. Sada je prosečna plata tamo 1100 evra, duplo više od 600 dolara. A to, živim džabe kod roditelja a od plate otplaćujem svoj auto, to možeš i u Srbiji da vidiš. Javi kad nadješ nekog tih godina da živi samostalno i vozi takav auto. 

 

I u čemu je fora sa coin laundry? U Srbiji svi stanovi imaju sopstvenu veš mašinu. Kome se pokvari mašina a mora da opere odmah odnese u vešeraj da mu operu i opeglaju.  Odneseš ujutro pokupiš uveče, složeno pod konac. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ObiW said:

.

600 dolara nije bila loša plata u Sloveniji pre 20 godina. Sada je prosečna plata tamo 1100 evra, duplo više od 600 dolara. A to, živim džabe kod roditelja a od plate otplaćujem svoj auto, to možeš i u Srbiji da vidiš. Javi kad nadješ nekog tih godina da živi samostalno i vozi takav auto. 

 

I u čemu je fora sa coin laundry? U Srbiji svi stanovi imaju sopstvenu veš mašinu. Kome se pokvari mašina a mora da opere odmah odnese u vešeraj da mu operu i opeglaju.  Odneseš ujutro pokupiš uveče, složeno pod konac. 

Nije da sada hocu nesto da branim yoyu ili da teram mak na konac-ali i ja sam upoznao neke mladje ljude, zapravo srednjih godina (rane 40-te). Imaju neku skromnu radnju u Phuketu, za popravku motocikla i uz to prodaju benzin u flasicama. Zena je nedavno kupila brand new Toyota Hilux. Znaci da im dobro ide.

Uoste, tamo se veliki novac obrce u sivoj ekonomiji, to je ono sto ne ulazi u obracun za poreze i kada se racuna GDP. Kada kazu GDP PPP Tajlanda oko 20k dolara po glavi stanovnika - na to dodaj bar jos jedno 50%! Tako da se oni realno krecu tu negde oko 30-35 000 $/glavi ( gledano PPP, ne Nominal!). Sto je negde u rangu Ceske, Slovenije, Poljske! Thai standard je negde u tom rangu! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ObiW said:

600 dolara nije bila loša plata u Sloveniji pre 20 godina.

 Tada su receptionist u Thai bili na 250 dolara. Ovo je receptionist, nije professional.

 

IT su na 2,500$ početno, dođu sa 15 godina iskustva se poravnaju sa Australijom do mere da retko kome pada na pamet da emigrira, jedino da ga firma pošalje ili brakom. Nikada u životu nisam video Thai migranta. Ono što ih ima su bračnim vezama. Ko je od vas ikada video Thai migranta (ne specijalizacije i firma da ih pošalje)? Ja nikada.

 

Dok sam redovnije (2003-2005) išao u BKK ofis i izlazio na ručak sa kolegama, nekoliko njih je u dobi 28-31 godina (kako se koji oženi) kupovalo kuće i pravilo decu.

 

Evo, oni žive sami (sopstvene porodice)  kupuju sve ovakve kuće, 200-300 hiljada dolara. Njih ne vidim sa balkona ali im vidim decu koja se igraju na ulici (bez saobraćaja), ona što ih vidim su sva 7-12 godina rekao bih, roditelji su onda ispod 40.

 

2020ithouse01.jpg

 

Kupovna moć je po mojoj proceni, za profesionalce, negde 3 puta veća nego u Srbiji. Jednom sam za neki sajt računao po broju prodatih novih automobila, Thai su kada se stavi u proporciju kupili 3 puta više novih vozila nego u Srbiji.

 

Veš mašine:

Mnogi stanovi imaju token kuhinje (da skuvaš kafu ili ispržiš jaja) i vodo instalacija je takva da samo vertikala koja ide niz balkone može da podrži veš mašine. Znači, veš mašina bi stajala na otvorenom, na suncu i kiši da se priključi na balkon slivnik. Zato ih mnogi i nemaju. Šta bih ja radio sa veš mašinom na balkonu ostavljenom bez krova i neupotrebljavanom 10 kontinualnih meseci godišnje. Pitanje je da li bi proradila posle tolike pauze.

Vešeraji (tamo gde ljudi nose stvari na pranje i peglanje) - upravo oni su najveći korisnici tog coin laundry. Jeftinije im je da tu operu nego u svojoj radnji. Možeš da vidiš žene sa kamarama industrijskog washing (presvlake, pokrivači) za komercijalne objekte.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2020 at 9:35 AM, Denis Jasharevic said:

I ti i on ste izrecitovali cenovnik svih mogucih seksualnih usluga u Tajlandu u cent ......... pa kako vi to znate? To ozbiljni, porodicni ljudi ne znaju, nemaju pojma koliko kosta droga, a koliko kurve. Ne interesuje ih, ne koriste, ne pazare.

 

Evo otkud znam: od 2001. sam moderator na jednom Thai centric bordu gde su članovi stranci. I to za "Relationships" mada čitam i ostale podforume. Članovi koji su u BKK se sastaju svakog petka u jednom velikom restoranu, nekad odem i ja. Tu sam upoznao Stickmana čiji sajt pratim, nekada mu šaljem slike i on objavi. Tu je ostala publika koju, čak i retko koga od njih , zanimaju takve stvari a neko uvek neko napiše.

 

Interes za te je sajtove opao do mere da ono što je bilo 2001. da top-poster ima 900 postova mesečno a samo njih top 10 imaju 6,000 postova zajedno, danas se svelo na zapanjujućih svezajedno 20-25 postova za ceo mesec od kojih su 15 linkovi na novine i Youtube. I to ti je znak da intres opada. Oni koji su pre 20 godina imali 60 godina  sada su 80 ako su živi a mlađe to više ne zanima.

 

Nekada tipičan strani turista, sheepish looking middle aged man u "Red Bull" majici bez rukava i u japankama, danas je zamenjen profesionalcima u odelima, sa bradicom i 35 godina starim.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

 

Vešeraji (tamo gde ljudi nose stvari na pranje i peglanje) - upravo oni su najveći korisnici tog coin laundry. Jeftinije im je da tu operu nego u svojoj radnji. Možeš da vidiš žene sa kamarama industrijskog washing (presvlake, pokrivači) za komercijalne objekte.

 

 

ovo nema smisla, pa ne koriste iste masine? Zar nije i coin laundry privatna firma?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nonick said:

 

ovo nema smisla, pa ne koriste iste masine? Zar nije i coin laundry privatna firma?

 

Jeste, ona zarađuje samo dok se bubnjevi u mašinama okreću. Baš ih briga šta se u njima valja. Još je otvorena 24x7. Postoji zabrana pranja patika, otirača, prostirki za kućne ljubimce, ćebadi.

Ima jedna službenica koja to nadgleda. Nisam je ni primetio dok jedna sušilica nije crkla pa mi je vratila novac (2 EUR) da stavim u drugu mašinu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...