Jump to content

Recommended Posts

32 minutes ago, MrTwister said:

Meni nijesu toliko impresivni ti potezi Dalasa obzirom da su dosta rizicniji i dali su vise nego sto je mozda bilo potrebno u ovom trenutku. Sa izuzetkom mozda 2 pika, do kraja decenije nijedne godine ne kontrolisu taj svoj pik. Da im Doncic ode kojim slucajem za par godina tesko bi se izvadili narednu deceniju obzirom na to sto imaju i kako tim upravljaju.

 

Dali su skoro unprotected pik za PJ Washingtona koji je isto u najboljem slucaju ispodprosjecan suter i upitan upgrade defanzivno u odnosu na Granta Williamsa, koji je isto bio veliko razocarenje ovo dosad sto je igrao jer je bio prinudjen da igra vecu ulogu nego sto realno treba, dok Washington je onaj tip koji eto moze da upadne u tu neku 3 opcija ulogu da se proba svake noci kao i Hardaway jr da vide oce li ga krenuti ili ne i da ga sklone na klupu u tom slucaju. Knicksi su bez uopste pika prve runde doveli 3 igraca koji mogu biti dio plejof rotacije u vecini contendera a ovi dadose par pikova za fringe tipove koji u teoriji mogu da pomognu toj ekipi vise nego sto ce to prakticno da izgleda dobro.

 

Gafford sa druge strane isto je morao neki swap da se da da bi ga doveli a pitanje je i te backup minute oce li dobiti da igra obzirom na tu fiksaciju Dwight Powellom koja je neka verzija Branka Lazica u Mavsima jer iz nekog razloga mora da igra iako je i Lazic imao neke produktivnije sezone nego on. Idealno bi bilo da Lively bude starter a Gafford i Kleber backupi, al u realnosti niko tu osim Powella nije siguran da ce igrati neke minute jer svi imaju problema sa povredama. On bi cak i bio produktivan ko PnR partner sa Doncicem ali je i dalje to tip slicniji Powellu nego sto se inicijalno moze reci, u smislu da se previse jure blokade i da je los skakac usled toga jer je stalno van pozicije. 

Najbolja stvar oko njih dvojice sto su i dalje mladi i pod dobrim su ugovorima koje mogu laganije trejdovati vjerovatno za manje nego sto su dali za neke druge role playere. Svakako Dallas ne ide nidje ove sezone al su barem mogli taj pik sacuvat za nekog ko ce zapravo da napravi razliku. Dinwiddie kroz buyout bi imao smisla kao povratnik al sigurno manja uloga nego prosli put a i Exumu bi limitirao po povratku vrijeme na lopti.

Loser, Surprisingly: The Dallas Mavericks’ Quest for a Two-Way Wing

On the surface, Dallas should be a deadline winner. The Mavericks traded Grant Williams, the seldom-used Seth Curry, and a 2027 first-round pick (with top-two protections) for P.J. Washington. Just about every other team that added a good player at the deadline received a winner’s grade in this column; why not Dallas?

Well, it’s unclear just how good Washington is. His scoring is mostly empty calories; he doesn’t rebound, draw free throws, or create open shots for teammates. Advanced stats loathe the former Hornet. DARKO thinks he makes his team 1.5 points worse than average, per 100 possessions. Estimated plus-minus rates him worse, at minus-2.2 per 100. And box plus-minus hates him most of all, at minus-3.0 per 100 this year, one of the worst marks in the league.

 

Washington has the promise of a positionless 3-and-D contributor. But in reality, he doesn’t fulfill his potential in either part of that formula: His 3-point percentage has declined for four straight seasons, down to 32 percent this year, and his defensive effort has waned as a victim of Charlotte’s broader malaise. At the very least, it’s difficult to imagine that Washington will do much to boost Dallas’s 22nd-ranked defense.

There are important contextual caveats that color Washington’s performance to date and that could push this trade more into the winners column for the Mavericks. Maybe Washington will perk up once he plays in games that matter? Maybe he’ll score more efficiently with Luka Doncic setting him up on the perimeter?

 

But acquiring this context-dependent, hypothetical upgrade cost Dallas what is essentially its last valuable trade chip: its 2027 first. This move comes after the Mavericks traded 2030 swap rights to the Spurs in the offseason, as part of the Williams sign-and-trade. To Dallas’s credit, the front office recognized that Williams didn’t fit on this roster and didn’t treat him as a sunk cost. (Williams’s play had clearly declined on both ends; given that Joe Mazzulla didn’t trust him in Boston, either, this means that Williams has worn out his welcome two seasons in a row.) But this transaction sequence means the team essentially traded a first-round pick and a swap for a player with uncertain ability on both ends.

Dallas also traded 2028 swap rights to the Thunder on deadline day as part of a three-team deal that brought Daniel Gafford to town. Gafford is a good player signed to a reasonable contract, but he can’t share the court with Dereck Lively II—neither center has made a 3-pointer this season—so Dallas effectively gave up even more draft capital for a backup center.

If Washington and Gafford don’t make the Mavericks contenders—and they’re still probably the sixth-best team in the West, maybe, right now—Dallas could rue the opportunity cost when it’s unable to make future moves to surround Luka with talent.

 

Some teams go all in for stars like Damian Lillard and Kevin Durant. Others, apparently, do it for the third-best players on the Hornets and Wizards.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darko said:

Gde sam to rekao? Zvuči pametno, si siguran da sam ja?

DARKO (Daily Adjusted and Regressed Kalman Optimized projections) is an attempt to fill these gaps. Created by Kostya Medvedovsky, DARKO is a basketball projection system similar in concept to baseball projection systems such as PECOTA and ZiPS — to not only measure player performance but to map future projections.

  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bodo said:

DARKO (Daily Adjusted and Regressed Kalman Optimized projections) is an attempt to fill these gaps. Created by Kostya Medvedovsky, DARKO is a basketball projection system similar in concept to baseball projection systems such as PECOTA and ZiPS — to not only measure player performance but to map future projections.

Tacno sam znao da @Darko nije zivo bice😀

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bodo said:

DARKO (Daily Adjusted and Regressed Kalman Optimized projections) is an attempt to fill these gaps. Created by Kostya Medvedovsky, DARKO is a basketball projection system similar in concept to baseball projection systems such as PECOTA and ZiPS — to not only measure player performance but to map future projections.

Znači ja sam prorok. Lepo.

Just now, Miki28 Teoljub said:

Tacno sam znao da @Darko nije zivo bice😀

Takes one to know one. :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Dobar fight obzirom na povrede i fakticki 7 igraca u rotaciji vise od pola meca. Falilo energije na kraju da se napravi dodatni push na kraju, a i ideje celavog s klupe. Razlika u trenerima i opcenito shotmakingu solidna. 

Ma kojih 7 igraca, onaj Rui ne zna dje bije. Ajde sto u napadu nista ne moze nego u odbrani je cunj. Covjek ne zna dje mu MPJ koji ga napunio u prvih par minuta samo tako.

Reaves kriminalan u 1 pol a i Christie i taman poce da igra nesto i povrijedi se. 

 

Skor bez DLo nam je 0-4 sto jasno govori da nemamo krstenog igraca pored Lebrona da organizuje igru. 

 

Ono sto je Prince uradio na kraju je za samaranje, 2 minuta do kraja utakmice i svi znaju sta ce igrati i covjek odluci da ide ispod bloka Murrayu kao da je pocetak utakmice i neki kamenjar. 

 

Valjda se kompletiramo nekad pa da vidimo sta se moze uraditi.

Link to comment
Share on other sites

Na zapadu sad 4 tima na vrhu sa 16 poraza s tim da smo mi igrali na 80% potencijala a ostali na 100%. Očekujem dizanje forme nakon all stara. Po meni uz Denver jedini kandidati da osvoje su Clipersi, Phoenix i Milwauke.

Link to comment
Share on other sites

buddy hield i tobi harris - mnogo me zanima koje novce ce traziti na leto. koga ce sixersi uopste izabrati, mozda na kraju obojicu za naravno manje pare, pogotovo harris. nije neka ponuda na fa pa ce na kraju mozda biti i primorani da ih vrate. mocice naravno da budu i deo trejda, sixersi ce imati jos i dosta pikova.

tu je jos i melton koji bi morao da bude blizu 20m ako vec 1 jaden mcdaniels dobio toliko.

bilo bi najpametnije da se embiid uopste ne vrati, da ne igra oi i da bude spreman za oktobar, mozda je trebao skroz da napravi onaj zahvat zbog kojeg bi odustvovao najvise ali bilo manje znaka upitnika za buducnost. naravno ako je bilo mogucnosti za tako nesto.

bas mnogo posla za moreya i ekipu pred sledecu sezonu, moze ovo otici u sto razlicitih pravaca, mogu otprilike imati iste glavne igrace a mogu imati i totalnu drugu postavu pored embiida i maxeya.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nugetlija said:

Na zapadu sad 4 tima na vrhu sa 16 poraza s tim da smo mi igrali na 80% potencijala a ostali na 100%. Očekujem dizanje forme nakon all stara. Po meni uz Denver jedini kandidati da osvoje su Clipersi, Phoenix i Milwauke.

Mi objasniš kako si došao do ovih procenata. Evo ja sam matematičar po struci pa ne uspijevam doći do formule. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hteo sam jutros da napisem kad je Voj objavio, ali nije bilo detalja ok vrednosti ugovora. Samo napred mali!
Odusevio me onomad kad je davao intervju za Inside The NBA i reakcija na Sekov komentar.

I ceo intervju je bio odlican, bas se vidi da je klinac na mestu. Samo da ne potpadne pod uticaj Dza i ekipe. Bice od njega igrac.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Sudije ne samo da poklanjaju Lakersima bacanja za ruzan pogled i u odbrani im pustaju klasican MMA nego jos dodatno igraju odbranu na protivnickim igracima i utrcavaju na zicere kad god se otvori prilika. 

 

 Jedno 5 forumasa se potrudilo da podeli taj statisticki podatak sa nama, iako je vec bilo nekoliko dana/stranica unazad.

 Naravno, po defaultu se podrazumeva da Lakerse guraju sudije, iako postoji citav sijaset sudijskih gresaka na njihovu stetu koje i liga priznaje (u poslednjih par god)

 Niko da malo promucka glavom i kaze pa hej imaju LBJ i Davisa, duo koji cesto biva fauliran. Ma jok, Lakerse guraju sudije, eto vam podatka! :lol_2:

 

 Elem, deluje da krece na bolje, definitely. Protiv Nuggetsa dobra tekma, uspeli smo da budemo na egalu 2min do kraja a onda nas je resio Murray; Bez DLoa + se i Max povredio tokom tekme, ne mozemo biti nezadovoljni. Sada smo na drugoj veceri b2b uspeli da oderemo Pelse, sto je jako dobar znak i pokazatelj da smo u usponu; Zbog mrtvog posla i nekog virusa koji sam nahvatao pa me bole glava i grlo digoh ruke od gledanja u lajvu, cekam da izadje snimak cele tekme pa da na miru pogledam.

 

@alpaka Bereta Sida  Nuggetlije stokovane u Sakramentu. Fino vece u asocijaciji.
 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...