Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, Dracarys said:

Normalno je da ima veze kakav je Jokić politički, a i bez ovog SNS besrama je rekao dovoljno o sebi prethodnih godina. Dovoljno mi je da vidim njegov odnos prema reprezentaciji i kakve komentare daje "inteligentni" Jokić, ali samo za basket, jer je za ostalo teški duduk.

 

Bogdan je za njega realno avion u svakom smislu, sem u košarkaškom.

 

realno, jokic je izuzetno pametan lik, njegovi intervjui to jasno govore, tj nije cudno sto igra kako igra

 

problem je sto nema minimum osecanja za ljude koji su rodjeni u istoj zemlji, nego gazi jos grdje nego oni kojima 3 hiljade dinara znaci da kupe pasulja i hleba za metar dana.

 

zato je jos grdje.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, s jedne strane ako kažemo da je duduk za sve, ispadne da mu brišemo odgovornost sa te javne persone koju eksponira. S druge strane, ni meni on ne deluje preterano nadaren za bilo šta osim basketa (što bi bilo sasvim ok da nema ovih ispada). 

 

Ali da, tvoje poslednje dve rečenice su potpuno tačne.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Pa ne mora da bude tačna, imaš ljude koji su izuzetno nadareni za jednu oblast, dok im je opšta inteligencija slaba, kao i obrazovanje. Svakako emocionalna i socijalna inteligencija su mu na niskom nivou, čim podržava SNS.

 na intervjuima se vidi da je jako pametan covek, nije ono, nacitan, zna reference i ima bogat vokabular, nego bistar. pametan i bistar covek nije obavezno dovoljno dobar ili empatican, ima neke prioritete, zanima ga porodica ostali ciao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 na intervjuima se vidi da je jako pametan covek, nije ono, nacitan, zna reference i ima bogat vokabular, nego bistar. pametan i bistar covek nije obavezno dovoljno dobar ili empatican, ima neke prioritete, zanima ga porodica ostali ciao

 

To nije pamet, nego inteligencija; laički u smislu koliko brzo povezuje stvari, kapira, ovo-ono. Takođe, neverbalna inteligencija, ili kako je ti nazivaš - pamet, ne mora da uključuje dobrotu i empatičnost. No ja ipak govorim o socijalnoj i emocionalnoj inteligenciji, gde čovek ima svest o tome kako njegovi postupci mogu da utiču na druge i, dodatno, mari za to uopšte.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uini said:

nego gazi jos grdje nego oni kojima 3 hiljade dinara znaci da kupe pasulja i hleba za metar dana.

 

Što se kaže gladan ga je kurac pravio.

 

Ali zapravo mi ne deluje da je to, već mnogo više ovo:

3 minutes ago, uini said:

pametan i bistar covek nije obavezno dovoljno dobar ili empatican, ima neke prioritete, zanima ga porodica ostali ciao

 

Jednostavno ga zabole, a tu je isti kao i bar 50% ljudi ovde, nije gori.

 

Uz to, možda je u fazonu "super, BG na vodi, galerija, autoput do Pakovraće, šta bre priča onaj Vanja Marinković?"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

pa dobro, semantika; kad kazem pametan, mislim inteligentan

 

Ti misliš, ali to nisu sinonimi. 😄 Kad za nekog kažemo da je pametan, podrazumevamo da je on nešto uradio sa tom inteligencijom koja je početna tačka razvoja. 

 

2 minutes ago, uini said:

moze on da ima svest o tome da njegove odluke uticu na druge i da ga nije briga

 

Može, onda ima socijalnu inteligenciju ali nema emocionalnu. Svakako, mislim da mu nijedna nije na zavidnom nivou, kao i mnogima u Srbiji. Samo ti mnogi nemaju platformu kakvu on ima. 

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, uini said:

 

ma kakvi, moraju da su uloze pikovi u nekog ozbiljnog igraca a da to nije lavina, verovatno ni derozan

..

vidim da se pojavljuju price oko onog wannabe westbrooka iz hawksa dejounte murraya, sto je bezveze, jer lik ne igra difens a treba mu lopta za stat padding, koja je kod brunsona

 

pre bih derozana da moram da biram

 

Video sam i ja ovo, doduše nisam gledao uopšte Bergamo od kada je došao Dižonte ali slažem se da to nije najsrećniji fit uz Bransona iako je sigurno dosta bolji nego uz Dlakavog Čupačupsa. Sad opet ne znam ni koga mogu realnog da dovedu i ko je uopšte kompatibilan igrač sa njim a da ekipa bude contender. 

 

Mislim nije ni Branson Jokić pa da grade ekipu koja odgovara njemu, činjenica je da ekipa klizi u neki čardak ni na nebu ni na zemlji, da je preširok roster za trenera koji ionako rilja 39 minuta startere tako da treba da spakuju višak igrača i jure što bolje moguće dostupne igrače ako ne vredža upravu da nije igrač iz njihove agencije. 

Link to comment
Share on other sites

ma nije bolji od kedlavog chupe

da igra difens, bio bi vrhunski zabod, ovako je wbrook sa boljim sutem i slabijom fizikom iz prajma

 

ne znam, ne svidja mi se

 

pre svega zato sto brunson, iako bog, ima tu viziju tunela, bas retko proigrava a ovaj ni sa trajchetom koji je ipak pas/pnr frst, nije uspeo da se ukomponuje

 

ne znam ne znam

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Grunf said:

Prevelika im je razlika između startne petorke i klupe. Kad se rotacija skrati u plejofu, nisam siguran da se na bilo kojeg od ovih igrača mogu osloniti da im budu šesti ili sedmi u rotaciji.

Iz nekog razloga  Maloun fura najjaču petorku zajedno. Mogao bi recimo MPJ na klupu, a Votson u startnu ili bilo šta slično.

Ok, znamo za nepisana NBA pravila, ali evo recimo sinoć Viginsa sa klupe i posle su on i CP baš napravili prevagu.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Jedino ako nam se smiluju pa prihvate kakav paket oko uhljupa al ne vidim sta Hawksi dobijaju time sem najgoreg defanzivnog backcourta ikad. Reavesa ne bih davao ni u ludilu.

Ma kakvi, Reaves nije uopste u prici u bilo kom trejdu. 

 

Ne bi Murray bio lose resenje uopste.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Dobiju instant offense, no defense. Ko da Hawkse i zanima odbrana?

 

ajmo opet. d.murray je bolji napadac od d.russella, ima puno vise nacina da postigne kos

iako nije dobar defanzivac, bolji je od russella

 

daklem, hawksi vec sve to imaju samo bolje ali ce da trejduju sa vama

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ajmo opet. d.murray je bolji napadac od d.russella, ima puno vise nacina da postigne kos

iako nije dobar defanzivac, bolji je od russella

 

daklem, hawksi vec sve to imaju samo bolje ali ce da trejduju sa vama

 

Diskutabilno je dal je bolji u napadu. Odbrana svakako bolja. 

 

Naravno ce da trejduju, Rich Paul nek sredi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, MilošVB said:

Aman LBJ, pojuri Bogdana.

Bilo bi fino, ali teško će ga se Hoksi odreći, samo u slučaju da trebaju dovesti ol stara. 

 

 

Inače, Marej nije bolji napadački od Rasela, jer je DLO mnogo bolji šuter za 3 poena. Ne vidim ni šta bi Lejkersi dobili puno u tom trejdu, sem što bi imali još gori spejsing.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...