Jump to content

Recommended Posts

Dobro igra Dalas, pogađaju baš dosta šuteva i sad su već solidna ekipa.

Kajri ćuti i igra, prihvatio je ulogu kakvu je imao pored Brona.

Grant im je veliko pojačanje, ovaj ruki na centru isto odličan.

Jedino pitanje je koliko može Luka sa ovim stepenom potrošnje.

Nemaju još kvalitet za titulu, ali da skinu neki skalp i da budu u top 5-6 na zapadu sigurno mogu.

Edited by Milos 3.14
Izgubili su od Denvera u gostima iako su i tu tekmu dobro odigrali, Denver je jednostavno kvalitetniji
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Wake in Fright said:

Samo da napišem da je Kari na 31ppg i 47% za tri. Kad već dijelimo MVP nagrade. 

Steph upada u ovu pricu sa Jokicem, Janisom, Embiidom, Lebronom pa i KD ali da liga gleda nove zvijezde u vidu Tatuma i Luke. 

Tatum ce zbog ucinka Bostona biti itekako u prici a Luka zavisi od timskog uspjeha ier pitanje je da li Dallas moze biti u top 4. Ako uspije biti i zadrzati ove statse onda za mene bez dileme MVP bez obzira na ucinke ostalih ( koji imaju mnogo bolje timove, tu mislim na Jokica, Janisa i Tatuma ).

2 hours ago, bosMan_jr said:

Sto se Dejvisa tice, nemoj pisati u mnozini, ja ga nisam pomenuo, nece biti u krugu igraca za MVP, ali nebitno jer ga nisam pomenuo.

Taj odgovor Vi se ne odnosi na tebe nego na forumase kojima je zasmetalo moje predvidjanje da ce biti u krugu igraca za MVP priznanje.

2 hours ago, bosMan_jr said:

 

Sto se tice pitanja kada je Janis/Lebron/Stef bio MVP poslednji put, odgovor je veoma prost - onda kada su zasluzili. 

Lebron James je 2013 godine bio MVP. Da li hoces da mi kazes da u eri Cavsa ili prve sezone Lebrona/AD dua kada je bio najbolji asistent lige nije zasluzio? 1 tim zapada.

Lebron, KD, Steph, Russ, Harden. Trazila se nova zvijezda a to je tada bio Janis isto kao sto je i posle njega Jokic dosao a Janis nije nestao narednih godina u odnosu na b2b MVP priznanja vec je i dalje tu. Tako ce i Jokic.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Da, bas to hocu da kazem. Janisov tim je imao najbolji skor lige, a ovaj brutalnu statistiku. Lebron je bio drugi, taman kako je i zasluzio, i u glasanju nije bilo ni blizu. Inace, tu se nije trazilo novo ime jer je Janis vec bio aktuelni MVP. 
 

Tekodje pomenuti Kari posle svoje poslednje MVP titule nije zasluzio nijednom i zato nije dobio. 
 

Luka ce morati da bude konstantan, zdrav i da uvede tim u top 3, a nisam siguran da ce sve to da se poklopi, pa da bi dobio MVP.

 

Sto se Dejvisa tice, ne znam kome je zasmetalo tvoje predvidjanje, ali se nece ispuniti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Miki je potpuno u pravu sto se MVP nagrade tice. Medijski narativ za tu nagradu igra ogromnu ulogu i tu ce Luka i Tatum sigurno biti u boljoj poziciji od Jokica jer su nova lica, a i marketinski opcenito zanimljiviji igraci. Jokicu ce za nagradu trebati dosta vise nego za prethodne dvije, tu prije svega mislim na najbolji omjer u ligi plus ovaj nivo kosarke koji zasad prezentuje. LeBron je takodjer svoju 3. I 4. MVP nagradu dobio jer je Heat bio brutalno dominantan, a on pored toga igrao historijske sezone, pogotovo u sezoni 12-13. 
 

Tatum je tu mozda i glavni kandidat obzirom na ekipu kakvu Boston ima i mnogo laksu istocnu konferenciju od zapadne sto im automatski daje vece sanse nego Denveru da idu na 60+ pobjeda. Luka bi za MVP morao odvesti ovaj Dallas do top 3 seeda Zapada sto ne znam bas koliko je realno. Dodao bih jos i Anta u pricu ako Wolvesi budu u stanju ici 50+. Embiid takodjer vrhunski start, djeluje jos bolje nego prosle sezone kad je upravo na medijski narativ uzeo MVP ispred Jokica. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Embiid takodjer vrhunski start, djeluje jos bolje nego prosle sezone kad je upravo na medijski narativ uzeo MVP ispred Jokica

 

Slazem se sa ostatkom posta ali da se osvrnem na ovo. Nakon citave MVP halabuke i plejof debakla File prosle sezone, Embiid bi bukvalno morao da ima 50 ppg da bi imao realne sanse da bude izabran za MVPa. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Horium said:

 

Slazem se sa ostatkom posta ali da se osvrnem na ovo. Nakon citave MVP halabuke i plejof debakla File prosle sezone, Embiid bi bukvalno morao da ima 50 ppg da bi imao realne sanse da bude izabran za MVPa. 

 

Svakako da ce i njemu trebati strasna individualna sezona uz prvi ili drugi seed Istoka da bi imao sanse za MVPa. Giannisa se recimo prosle sezone nije ni uzimalo ozbiljno za MVP nagradu pored Jokica i Joela iako je odveo Buckse do najboljeg scorea lige i odigrao vrhunsku sezonu upravo jer je to bio nivo na koji je vec "navikao" glasace. Jokic, Giannis i Embiid su trenutno u toj grupi gdje im treba solidno bolja sezona od nekog ko jos nije bio MVP ili neki ozbiljno dominantan omjer ekipe da bi imali realne sanse dobiti nagradu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Jokic, Giannis i Embiid su trenutno u toj grupi gdje im treba solidno bolja sezona od nekog ko jos nije bio MVP ili neki ozbiljno dominantan omjer ekipe da bi imali realne sanse dobiti nagradu. 

S tim da će se, ukoliko Jokić bude bio u igri malo dići i frka jer je preskočen prošle sezone a onda izdominirao u PO. Biće to jedan od medijskih faktora u njegovu korist.

 

Mada, bezveze je uopšte licitati imenima nakon manje od 10% odigranih mečeva u sezoni. Eto, Denver je na neko vreme ostao bez Mareja, uticaće to na skor ekipe, a takvih stvari će biti puno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dracarys said:

Hajde da sačekamo da prođe bar 30 utakmica, a ne da se bodete na svaku udicu, čim neko napiše da će neko drugi umesto Jokića biti MVP NBA.

U pravu si za boldovani deo. Zato je meni i drugima Mikijeva tvrdnja smešna, pogotovo jer su po statistici i Jokić i Embiid ispred njega. Btw Luka je fantastičan igrač. Gde bi mu bio kraj da se ne prenemaže na bukvalno svaku odluku kod sudija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

S tim da će se, ukoliko Jokić bude bio u igri malo dići i frka jer je preskočen prošle sezone a onda izdominirao u PO. Biće to jedan od medijskih faktora u njegovu korist.

 

Mada, bezveze je uopšte licitati imenima nakon manje od 10% odigranih mečeva u sezoni. Eto, Denver je na neko vreme ostao bez Mareja, uticaće to na skor ekipe, a takvih stvari će biti puno.

Embiid ima na svojoj strani odlazak Hardena i "losiji tim". Jokic za minus ima Jamala od proslogodisnjeg PO.

2 hours ago, Darko said:

U pravu si za boldovani deo. Zato je meni i drugima Mikijeva tvrdnja smešna, pogotovo jer su po statistici i Jokić i Embiid ispred njega. Btw Luka je fantastičan igrač. Gde bi mu bio kraj da se ne prenemaže na bukvalno svaku odluku kod sudija.

Samo vi razvucite kez od uveta do uveta😉 btw Luka ce biti MVP jer zapamti, Luka ne mora toliko da bude bolji od drugih vec da bude tu, on od starta ima medije uz sebe ( Luka Magic ). Ovi statsi i dobar plasman Dallasa i vidjeces. Jokic mora da bude mnogo bolji od ostalih i da Denver oduva sve za taj MVP a sto se nece desiti.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Samo vi razvucite kez od uveta do uveta😉 btw Luka ce biti MVP jer zapamti, Luka ne mora toliko da bude bolji od drugih vec da bude tu, on od starta ima medije uz sebe ( Luka Magic ). Ovi statsi i dobar plasman Dallasa i vidjeces. Jokic mora da bude mnogo bolji od ostalih i da Denver oduva sve za taj MVP a sto se nece desiti.

Polako brate. Tako si bio samouveren u AD-a i prolaz Lejkersa, epilog znamo :classic_biggrin: Malo skromnosti ne bi bilo na odmet.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jedini igrač za kojeg mogu misliti da će naslediti Brona je Luka, jer on je već četiri puta bio u first NBA team, a ima samo 24 godine. Primera radi, Dirk je samo četiri puta izabran u prvi tim.

 

Imaće bolestan longevity.

 

Ne znam da li će biti kao Bron sa 13, ali će biti blizu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Darko uopste nije trolovanje. Luka uskoro puni 25 godina, vec nekoliko godina je u samom vrhu Nba igraca tako da ne znam sto bi bilo trolovanje reci da ce uskoro zasjesti na tron i polako krenuti da krci svoj put ka top 10 svih vremena. Ja stvarno mislim da ce kada zavrsi karijeru biti ubedljivo najbolji igrac iz Evrope ikada i top 10 svih vremena i rame uz rame sa Lebronom, Shaq, Kobijem, Timijem i zato se nadam da ce mu Cuban napraviti dobru ekipu kako bi imao visegodisnji prozor da napada prsten. On ce i sa ovim timom pomrsiti konce nekim ekipama ove sezone.

 

Decko na nivou karijere ima 27.7/8.6/8. Ako sve bude kako treba sto se tice zdravlja ove sezone bi trebalo da prebaci i 11k postignutih poena sto ce za 6 sezona u ligi biti ozb brojka. 

Poredjenja radi, Jokic moguce da stigne do 14k na kraju sezone a 9 sezona.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, uini said:

jeste jokić veliki intelektualac ali sam ubeđen da bi još solidno igrača pokazivalo sličan nivo pameti, kada bimogli da izvedu ono što on izvodi 🙃

hoću da kažem, lik je verovatno najveštiji centar kojeg smo ikada videli, plus ima meku ruku kao neki bek i sve ostalo što si naveo

+ vanserijske reflekse i motoriku

 

što bi rekao Bird “Vertical jump je najprecenjenija stvar u košarci”.

a isto neka takva faca da je Jokić atletičan, samo ne na taj način na koji očekuje svako. Može biti da je to West rekao. Ne Kanye.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Izvini @Miki28 Teoljub, ali ne grizem :classic_biggrin:

Naravno, ne treba Lejkersima, a pogotovo ne nekim preletacima dozvoliti da sad vestacki prave neku novu izmisljenu debatu Jokic vs Luka, jer su u svakoj prethodnoj pometlani. 
 

Luka je nas momak, jos i Zvezdas, neverovatan talenat i takmicar, i ja bih bio izuzetno srecan da dodje do ovih visina a la top 10. Samo napred!

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...