Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Zapravo, zahtev Partizana je koliko sam ja razumeo dosta siri - oni ne zele da srpske sudije sude srpskim klubovima i u utakmicama u kojima Partizan ne ucestvuje. Isto tako da hrvatskim ne sude sudije iz Hrvatske. Dakle nacionalni kljuc. 

 

Sto bi negde i bilo ok da to automatski ne znaci da je onda velika verovatnoca da srpskim klubovima sude sudije iz Slovenije koji znamo na kakvom su glasu. 

 

Po mom misljenju ovo samo stvara nepotrebnu tenziju. Sta je sledece, da Zvezda zahteva da ne sude odredjenje sudije? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možda Željku zasmetalo što ove sudije sa kupa Koraca nisu pale na njegov autoritet nego su utakmicu sudile "ni po babu ni po stričevima ". Ne samo nda nisu pale pod Željkov nego ni poda Janisov uticaj, po meni jedno od najboljih sudjenje sa obzirom koji je pritisak bio na sudije pre početka meča. 

 

Što se tiče sistema nacionalnog ključa, to mi je skroz normalna stvar. Čini mi se da je tako i bilo na početku Aba lige i ne znam kada se to izgubilo. 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, propolis said:

Možda Željku zasmetalo što ove sudije sa kupa Koraca nisu pale na njegov autoritet nego su utakmicu sudile "ni po babu ni po stričevima ". Ne samo nda nisu pale pod Željkov nego ni poda Janisov uticaj, po meni jedno od najboljih sudjenje sa obzirom koji je pritisak bio na sudije pre početka meča. 

 

Što se tiče sistema nacionalnog ključa, to mi je skroz normalna stvar. Čini mi se da je tako i bilo na početku Aba lige i ne znam kada se to izgubilo. 

Ne odgovara. Te sudije mu nisu ukazali "duzno postovanje" i ne valjaju. 

 

Sramno.

Bice jako, jako tesko gledati PO Aba lige ako ostaje da osvajac ide u EL. To ce biti show

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Nacionalni kljuc je veliko sranje. To je bukvalno kao da sudijama a priori kazes da im ne verujes nista.

Bezveze, teoretisanje zavere.

 

Ako ima 57 sudija u Aba ligi zašto bi Hrvat ili Srbin sudili Zadar-Zvezda i dovodili njihov integritet u pitanje kad ima ostalih 40?

Link to comment
Share on other sites

Moze biti da je ovo stvaranje pritiska na sudije. Definitivno. Sta onda drugi manje uticajni klubovi da traze? Koliko znam, svaki klub ima pravo veta na jednog sudiju u PO. Da su tražili da se taj broj prosiri na 2 ili 3 komada, razumijem. Ubijedjen sam da je i KKP svjestan da ovaj zahtjev nece proci ali su namjerno ovo uradili iz razloga gore navedenog. 

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/29/2024 at 7:04 PM, Miki28 Teoljub said:

Bice jako, jako tesko gledati PO Aba lige ako ostaje da osvajac ide u EL. To ce biti show

 

Pa u fudbalskoj ligi Srbije je tako vec evo tri decenije, prvak dobija mogucnost ogromne zarade, drugoplasirani nista, pa ta liga prezivljava.

 

Sportski princip je da ekipa koja je uspesna na terenu dobije bolje od uslove od ekipe koja je manje uspesna. Nazalost, u Srbiji je sportski princip odavno umro (ako je ikada i zaziveo), nema ga ni u politici ni u samom sportu ni u drustvu, ima da se gazi preko svega samo da se ostvari cilj. Kada su to KKCZ, KKP, FKP ili FKCZ prihvatili neki bitan poraz (ne racunam poraze gde nisu izgubili nimalo moci ili uticaja) do sada? Kada su najvise sebe okrivili za neuspeh?

 

Jedino sto moze da spase regionalnu kosarku od oce ucmalosti koja je zapala (a koju siri EL svojim deljenjem klubova na bogatu elitu i sve ostale koji su nebitni) je upravo ta promena da samo sampion moze da igra to takmicenje i samo sampion omogucava sebi veci budzet sledece sezone.

Link to comment
Share on other sites

Cedevita kao mrtav pijan lik koji lezi pored puta, pridje mu covek da ga podigne, potrudi se, ali nista, ovaj bi najvise voleo da ostane da lezi.

 

Svojski se Partizan potrudio da ih vrati u mec i onda na -3 na 40 sekundi do kraja ostaje 1.6 sekundi za Partizan, ide lopta na centra i na polaganje kao da je na treningu.

 

Nista, to je to, Crvena zvezda - Cedevita/Zadar prvo polufinale, nadam se da ce Buducnost dobiti Partizan u PG pa da tu vidimo neko uzbudjenje u drugom polufinalu.

Link to comment
Share on other sites

Edin Atić prešao u Burgos. Osipanje Igosa se nastavlja, a bili su baš dobi na početku sezone. Jedino dobro u svemu je što mlađani Stanković i Bošković sada dobijaju minute i imaju šansu da pokažu šta znaju....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ostalo je jos pet nepotpunih kola do kraja ABA lige, a i dalje se nista ne zna - ni ko ispada iz lige ni ko ide u baraz ni ko ce igrati EL. Mozda je jedino sigurno to da ce sampion lige svakako u EL, osim ako Zadar, Mega, Split ili Igokea ne naprave najvecu senzaciju u istoriji kosarke na ovim prostorima.

 

1. Mesto: Crvena zvezda (18-3) trenutno ima pobedu vise i mec manje od Buducnosti (17-5), tri pobede vise od Partizana (15-6) i 4 pobede vise od Cedevite Olimpije (14-8), sto znaci da su crveno-beli teoretski obezbedili barem najmanje trecu poziciju. Kada se pogleda njihov raspored, treba da se desi cudo pa da ostvare 2 poraza (koliko treba Buducnosti) ili 4 poraza (koliko treba Partizanu).

 

2. Mesto: Buducnost trenutno ima jedan poraz manje od Partizana i sve je izvesnije da ce direktni dvoboj ove dve ekipe u "Moraci" odluciti ko ce biti broj 2 na kraju.

 

3. Mesto: Teoretski, u igri su i dalje Partizan, Cedevita Olimpija i Zadar (13-9). Partizan sa pobedama nad Borcem i SC Derbijem obezbedjuje poziciju 3. Ako izgube i izgube u PG, tada i Zadar moze u poslednjem kolu da se nada pobedi u BG i senzacionalnom trecem mestu na kraju regularnog dela.

 

4. Mesto: Realnije je, ipak, da Cedevita i Zadar odluce o 4. mestu. Zadar bi se izjednacio sa ekipom iz Ljubljane ako ih dobiju na svom terenu u sledecem kolu. No, Zadru je neophodna jos bar jedan poraz Cedevite (Krka, Mornar, Cibona - bas i nije realno).

 

5. Mesto: Zadar ima 13-9, Mega 11-10. Mega ce 99% izgubiti na gostovanju Crvenoj zvezdi, Zadar takodje 99% na gostovanju Partizanu, pa Mega ceka jos jedan poraz Zadra ne bi li iskoristili svoj lak raspored i popeli se na poziciju 5.

 

7. i 8. Mesto: Igokea (11-11), Split (10-12) i SC Derby (10-11) ce voditi borbu za jos dva mesta u PO. Cini se da je tu u najtezem polozaju ekipa iz Podgorice - gostuju Megi, pa igraju protiv tri najjace ekipe u ligi. Kada se jos uzme u obzir da SC Derby ima dva poraza sa po 9 razlike od Igokee - 82:91 i 81:90, cini se da je ovo pitanje reseno. Tu su jos i Cibona i Borac koji imaju po 8 pobeda i po dve nemoguce misije od njihovih pet meceva.

 

Baraz za opstanak: Zvanicno, najgora ekipa iz Srbije bi morala u baraz sa predstavnikom Srbije u ABA2 ligi (sansa da u finalu ne bude nijedna ekipa iz Srbije je veoma mala). Borac ima pobedu vise i bolji medjusobni skor od ekipe FMP, pa deluje da ce bas FMP u taj baraz, osim ako se ponovo ne promene pravila.

 

Borba za opstanak: Realno je da 13. mesto vodi osiguravanju opstanka u ligi, a 14. bi trebalo da vodi u ABA2 ligu. Najlosiji sastavi lige su Krka i Mornar sa po 4 pobede, Krka ima i mec manje, ali to je gostovanje u Beogradu, to je 100% ubedljiv poraz.  Krka ima bolji medjusobni skor, docekuju Split i domace rivale iz Ljubljane, gostuju Igokei i Borcu. Mornar docekuje Igokeu i Borac, a gostuje Cedeviti i FMP u Zelezniku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sjutra ce sve da grmi na sjednici lige hahahha bice veselo....Dubai - odluka, blizanci hoce najvise para od Dubaija hahahha, KKP ima svoj uslov za sudije , Kluž ispunio sve uslove koje mu je liga zadala, broj klubova iz Srb ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Sjutra ce sve da grmi na sjednici lige hahahha bice veselo....Dubai - odluka, blizanci hoce najvise para od Dubaija hahahha, KKP ima svoj uslov za sudije , Kluž ispunio sve uslove koje mu je liga zadala, broj klubova iz Srb ....

 

 

 

Navijam da uđe Dubai pa da ni to više ne gledam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Sjutra ce sve da grmi na sjednici lige hahahha bice veselo....Dubai - odluka, blizanci hoce najvise para od Dubaija hahahha, KKP ima svoj uslov za sudije , Kluž ispunio sve uslove koje mu je liga zadala, broj klubova iz Srb ....

 

 

 

Prvi put čujem da je Kluž u kombinaciji. Oni su dobri, bili bi među prva četiri sigurno, možda čak i komotno treći.

A nekad je bila priča (poslije onih Bugara) da samo ex-yu timovi dolaze u obzir. Mada, ako Dubai uđe, sve je moguće... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, quentin said:

 

Prvi put čujem da je Kluž u kombinaciji. Oni su dobri, bili bi među prva četiri sigurno, možda čak i komotno treći.

A nekad je bila priča (poslije onih Bugara) da samo ex-yu timovi dolaze u obzir. Mada, ako Dubai uđe, sve je moguće... 

Da li je tu Dule radio kao trener?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...