Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

6 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Gde planiraju da Dubai bude domacin ako igra Aba i kako ce to uticati na timove iz donjeg doma, bez toliko para, evo Cibona jedva prezivljava a sad jos da ide na gostovanje u Dubai

Pa i Makabi kada je igrao ABA ligu je plaćao gostovanja timovima ako se dobro sećam tako da bi i ovi vrv plaćali 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

to bi moglo zeznuto da utice na kalendar takmicenja. Kako uklopiti ako se desi u najgorem slucaju  duplo kolo nekog od EU takmicenja i gostovanje u Emiratima.

Ako oni budu placali put, da li je to redovna linija ili carter. 

 

Mislim da je to ipak daleka destinacija a s druge strane para EUR vrti gdje burgija nece.

 

 

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

Cedevita igra mnogo bolju kosarku od Buducnosti i da imaju i Matkovica dobili bi i bez ove neizvesne zavrsnice, Cobbs je i dalje odlican, sjajan plejmejker i Buducnost je pogresila sto ga nije dovela. Cedevita ako dobije Zadar mogu i do 11-2 na polusezoni sto je 2. mesto na tabeli. Vreme je da se posvete ABA ligi i probaju da budu iznad Partizana na tabeli.

 

Buducnost je bukvalno sve jace utakmice odigrala uzasno, biraju strasno glupa resenja, zalecu se kada ne treba i donose lose odluke kada se lomi. Nije ni cudo sto su dobili samo krs ekipe u ABA ligi, bili egal sa Megom i Cedevitom (jednu dobili, drugu ne) i sto su na svakom jacem gostovanju razbijeni. Njima treba ili povratak Freemana ili jos jedan bek sa poenima u rukama jer od timske igre ovde nema nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li neko informaciju iz prve ruke, pre svega Mariosu, ili bilo ko drugi, zasto Barac nije uvodio Plavsica u poslednjih 15 minuta meca u Zagrebu? Da li se desila neka povreda? Meni je neshvtaljivo da prvog centra ne koristis u poslednjih 15 minuta ma koliko on bio los do tog momenta.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

Mornar planira da najuri Pavičeviće, ili čekaju da ispadnu iz lige pa če onda?

 

Павићевићи јесу Морнар. Једино сами себе да најуре, али онда и Морнар иде у стечај, а и овако није далеко од тога 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Big Ticket said:

 

Павићевићи јесу Морнар. Једино сами себе да најуре, али онда и Морнар иде у стечај, а и овако није далеко од тога 

 

5 minutes ago, Bad said:

Ne verujem da će sami sebe da najure.

 

Ne kapiram. Oni financiraju klub?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

 

Ne kapiram. Oni financiraju klub?

 

Мислим да би било тако најлакше за објаснити. Браћа су алфа и омега Морнара, дијелом финансирају, привлаче спонзоре, воде кадровску политику, скаути/тим менаџери и тренери. Буквално су све у клубу. Некад чак имам осјећај да ротирају позиције из меча у меч, или још горе, да су једна особа, јбн Тајлер Дарден флешбекови... Отприлике ће у сличну катаклизму сурвати свој пројекат

 

 

Edited by Big Ticket
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Romantik said:

Ima li neko informaciju iz prve ruke, pre svega Mariosu, ili bilo ko drugi, zasto Barac nije uvodio Plavsica u poslednjih 15 minuta meca u Zagrebu? Da li se desila neka povreda? Meni je neshvtaljivo da prvog centra ne koristis u poslednjih 15 minuta ma koliko on bio los do tog momenta.

Ja sam bio na utakmici. Plavšić je bio baš, baš loš. Jelavić odličan. Medu najboljima. I Turcin je imao jedan kvalitetan strech. Baš mek izbačaj ima. Prvo poluvrijeme očajno na obje strane ali u drugom je Mega izdominirala. Više sam od Topa očekivao. 

Link to comment
Share on other sites

https://mondo.rs/Sport/Tenis/a1859604/Agent-Jogija-Ferela-o-Partizanu-i-transferu.html

 

Jogi Ferel bio je već viđen u Partizanu. Delovalo je da je samo pitanje trenutka kada će dogovor biti postignut. Onda su se stvari zakomplikovale, usledio je obrt i on je završio u Podgorici, potpisao je za Budućnost. Šta se tačno dogodilo u razmaku od samo nekoliko dana i šta je dovelo do zaokreta? O tome je pričao njegov agent Servand Taheda.

 

Objasnio je šta se tačno izdešavalo u tom periodu. "Malo sam uznemiren zbog cele situacije. Moj partner rekao je Zoranu Saviću da će Ferel biti dostupan i pet dana kasnije pitao sam šta se desilo sa Partizanom, nije dobio ni odgovor ni ponudu, iako smo im saopštili da je Jogi u procesu i da radim na otkupu ugovora. Sutradan sam se čuo sa Zoranom i potvrdio mi je da je klub zainteresovan i rekao mi da mora da priča sa trenerom. Onda je izašao sa ponudom od dva meseca, uz opciju ostanka do kraja sezone", rekao je Taheda za "Meridian sport".

 

Potvrdio je da je Jogi pričao sa Željkom i da je "komunikacija bila odlična", ali do dogovora na kraju nije došlo, pa se uključila Budućnost. "Bio sam iskren i rekao sam to Partizanu i dobio odgovor da ne može da izdvoji više novca. Pričao sam i sa Jogijem koji je hteo da igra u Evroligi, svidela mu se ideja, ali je smatrao da ponuda nije pokazala da ga dovoljno cene, znaju ko je, igrao je dve godine u ABA ligi i bio je veoma dobar. Posao nikada nije bio sklopljen niti smo se dogovorili i rekli da dolazi, bili smo u procesu raskida ugovora, Šangaj je tražio još 100.000 evra za otkup, kada sam im objasnio da nema dogovora sa Partizanom, stvari su se smirile."

 

Potom je spomenuo ponudu iz Podgorice. "Partizan je imao sedam dana da to izjednači, ako želiš igrača, onda to uradiš i garantuješ celu godinu, što oni nisu uradili. Ferel se odlučio za Budućnost. Kada sam im to javio meni i mom partneru poručeno je da nijedan naš igrač više neće igrati u Partizanu. Zašto?", zaključio je Taheda i dodao da je "Ferel srećan i zadovoljan i da jedva čeka da zaigra za Budućnost".

 

Podsećanja radi, posle odlaska Jama Madara u Fenerbahče Partizan je doneo odluku da prekine saradnju sa poznatim agentom Miškom Ražnatovićem.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Meni ovo deluje kao nesto slicno sto se i sa Madarom desilo. Ovo inace radio i Covic, da ponudu, pa svaka sledeca bude sve niza. Tako se ne rade transferi. Ako je Partizan ocekivao poverenje od Ferela, morao je da ima i poverenje u njega. Ne mozes nuditi 2 meseca ugovor coveku koji ima siguran ugovor vec u ruci, to je nebuloza. Na trial period se potpisuju samo free agenti ili neki no name igraci.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...