Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

PG, SG, PF šta je prioritet??? ... Po meni nije bitno... Bitno je da taj igrač bude ubod...da smo imali motivisanog pleja skor bi nam sigurno bio bolji... Eno Mekentajer u Baskoniji radi posao.. Bitnija nam je glava u ovom trenutku nego statistika... Po meni plej nam je pod moranje, ne mora to biti nešto spektakularno samo stabilan igrač za EL prilike... PF definitivno treba al' sam ako ima ekstra kvalitet... Mi sa još jednim "starterom" i kvalitetnim igračem za klupe možemo da se uključimo u borbu za poziciju 10...eee sad dal je realno da je osvojimo vidjećemo... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, СтелаРоса said:

Zar se nismo vec oprostili od EL posle duplog kola u Spaniji?

 

Sa jednom pobedom u Španiji, a kamoli dve, šanse za play in bi bile daleko veće. Jedna smo od najgorih gostujućih ekipa, a da bismo se nadali završnici el, mora se uzeti pokoja pobeda na strani ili se dobiti sve kući, što je nemoguće. Gostovanja Valensiji i Baskoniji su srednje teška i potencijalne šanse za brejk. Pobede na strani protiv Makabija, Albe i Asvela ne donose mnogo ako se ne dobije još neka ekipa, a svakako su ove utakmice bile dobre prilike za to, a ne da se juri pobeda protiv samog krema el.

 

Trenutno su nam šanse minimalne (potrebno nam je bar 11 pobeda iz 18 utakmica), ali svakako daleko veće ako se dovedu potrebna pojačanja na vreme.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Prosle sezone smo bili deseti sa skorom 17-17. Ajde da kazemo da je to neki minimum minimuma koji treba da ostvarimo za plej-in. Trenutno smo na 6-10 skoru, jos 18 utakmica do kraja. 

 

Home: Zalgiris, Valensija, Baskonija, Makabi

 

Away: Alba, Asvel

 

Ovo su must win utakmice. Dakle, sest utakmica gde je sve sem pobede jako lose. To bi nas dovelo do ukupno 12 pobeda, uz 12 preostalih utakmica gde bi nam trebalo jos minimum 5 pobeda. Kuci cemo igrati jos sa Partizanom, Paom, Olimpijakosom, Barsom, Virtusom. Svuda se mozemo nadati pobedi. Gostovanja Bajernu i (ovakvom) Efesu su lepa prilika za brejk. To je 7 utakmica gde postoji sansa da jurimo pobedu + 5 gostovanja Realu, Milanu, Feneru, Pao i Monaku kao najteze utakmice koje nas cekaju do kraja sezone. 
 

Sta znam, nije toliko losa situacija, ali zaista nam trebaju pojacanja za ovaj izazov.

  • Like 21
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Prosle sezone smo bili deseti sa skorom 17-17. Ajde da kazemo da je to neki minimum minimuma koji treba da ostvarimo za plej-in. Trenutno smo na 6-10 skoru, jos 18 utakmica do kraja. 

 

Home: Zalgiris, Valensija, Baskonija, Makabi

 

Away: Alba, Asvel

 

Ovo su must win utakmice. Dakle, sest utakmica gde je sve sem pobede jako lose. To bi nas dovelo do ukupno 12 pobeda, uz 12 preostalih utakmica gde bi nam trebalo jos minimum 5 pobeda. Kuci cemo igrati jos sa Partizanom, Paom, Olimpijakosom, Barsom, Virtusom. Svuda se mozemo nadati pobedi. Gostovanja Bajernu i (ovakvom) Efesu su lepa prilika za brejk. To je 7 utakmica gde postoji sansa da jurimo pobedu + 5 gostovanja Realu, Milanu, Feneru, Pao i Monaku kao najteze utakmice koje nas cekaju do kraja sezone. 
 

Sta znam, nije toliko losa situacija, ali zaista nam trebaju pojacanja za ovaj izazov.

 

Situacija po pitanju rasporeda nije loša, slažem se. Ali po pitanju ozbiljnosti našeg kluba je katastrofalna. Ako smo već puštali Šabaza, trebalo je već da imamo zamenu spremnu, a ne ovako, sad pola njih neće da puste igrače, a pola njih traže duple odštete. Nije ni čudo, hoće ljudi da zarade od idiota kao što smo mi. A i nas boli rac, to nisu zarađene pare, drpa se budžet republike.

 

Uračunaj da kad taj dođe, ako dođe, da će mu trebati jedno 2,3 nedelje da se uhoda. Do tada će vrlo moguće već sve biti gotovo. 

 

Ponoviću opet, klub poput našeg ne sme da si dozvoli da ima ovakav skor. MORAMO da budemo od starta na oko 50%, pobeda gore-dole, da bismo imali ikakve šanse, jer kad se uđe u finiš sezone, svi će mnogo ozbiljnije da igraju, pa je time i teže pobeđivati.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni sve ovo liči i ide ka tome da ćemo možda da dovedemo još maksimalno jedno pojačanje i to verovarno pleja i tjt. Ako se u narednih sedam dana ništa ne promeni možemo da pišemo propalo što se tiče svih ciljeva ove sezone. I ne zanosite se da sa ovim timom možemo da pariramo komšijama pa makar sve utakmice igrali na našem terenu. 

A šta reći tek o Čović&co, koji pola sezone nisu doveli beka i krilnog centra(koje su navodno tražili) i kao mi se zanosimo sad će ga dovesti i koji kada im ode igrač koji je projektovan sa najvećom ulogom u timu a oni nemaju spremnu zamenu za istog. Nema te reči i rečenice kojom bih mogao da opišem i opsujem te amebe koje nas vode u brz propast. Jer ovo za dve godine šta su uradili od kluba i sa parama koje su dobili je skandal. 

Edited by Čočo
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Sto ne pitas ABA ligu?

 

Zato što će da mi odgovore da je i dalje registrovan kao igrač KK Crvena Zvezda i prijavljen za takmičenje 😂.

Tako da, glupo sam i pitao. Izvinjavam se.

 

Očigledno je registrovan za naš klub, za takmičenje i regularno prima platu 👍 .

Ni prvi ni poslednji

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da ih je posle ovoliko promasaja strah da preseku i potpisu nekog, ocajna situacija na trzistu ne pomaze, a na primeru Gilespija jasno je da ce svakome trebati vremena za adaptaciju, vremena koje mi nemamo...

 

Ne bi me cudilo da teraju s ovim sto imamo do kraja, nadajuci se da ce zabe (Yago, Simonovic) da se pretvore u princeve... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Halo, dobar dan, da li je to menadžer Kajla Gaja?

 

Jeste, ko ste vi, ko vam je dao broj?

 

Znate, ovde Milan Dozet, sportski dir...

 

Tu tu tu tu tu tu...

 

Halo, Milan Dozet ovde, da li je to menadžer Kajla Gaja?

 

F5k47bdW8AAqxMI.jpg:large

 

Halo, ovde Milan Dozet, da li je to menadžer Kevina Pengosa?

 

F_jZ_GSXAAEXlgD?format=jpg&name=large

 

Halo, ovde Milan Dozet, da li je to menadžer bilo koje četvorke koja se ikada aktivno bavila košarkom?

 

F_AYXsuW8AEtFpw?format=jpg&name=medium

 

Spoiler

sprdamo se mi ali bukvalno je ovako

 

  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 27
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Prosle sezone smo bili deseti sa skorom 17-17. Ajde da kazemo da je to neki minimum minimuma koji treba da ostvarimo za plej-in. Trenutno smo na 6-10 skoru, jos 18 utakmica do kraja. 

 

Home: Zalgiris, Valensija, Baskonija, Makabi

 

Away: Alba, Asvel

 

Ovo su must win utakmice. Dakle, sest utakmica gde je sve sem pobede jako lose. To bi nas dovelo do ukupno 12 pobeda, uz 12 preostalih utakmica gde bi nam trebalo jos minimum 5 pobeda. Kuci cemo igrati jos sa Partizanom, Paom, Olimpijakosom, Barsom, Virtusom. Svuda se mozemo nadati pobedi. Gostovanja Bajernu i (ovakvom) Efesu su lepa prilika za brejk. To je 7 utakmica gde postoji sansa da jurimo pobedu + 5 gostovanja Realu, Milanu, Feneru, Pao i Monaku kao najteze utakmice koje nas cekaju do kraja sezone. 
 

Sta znam, nije toliko losa situacija, ali zaista nam trebaju pojacanja za ovaj izazov.

Prošla sezona je prošla, a ova je neka druga. 

Sam pogled na trenutnu tabelu i činjenica da klub na 10. mestu ima 9 pobeda, a ostalo je još jedno kolo u prvom delu, govori da tih 17 iz prošle sezone skoro sigurno ne bi bilo dovoljno.

Uz to, više kvalitetnijih timova ima ove godine, pa sem Baskonije ne vidim ko bi ispao iz tih 10, a Olimpijakos čeka prvi ispod crte. 

Neće svi pobediti naredno kolo, pa će ostati 9. ili 10. klub na 9 pobeda, ali ćemo mi verovatno na 6. Pa ne znam kojom magijom mi možemo da imamo 3 pobede više u drugom delu od Olija, Fenera, Makabija ili Valensije. I da nam treba 17 pobeda, znači 11/17, a to...neće se desiti. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da smo ozbiljan klub pa da makar krenemo da slazemo kockice za sledecu sezonu ili onu tamo a u ovoj sta bude jer je ionako izgubljena, ali ne, mi lupamo nesto u prazno i pokusavamo da spasemo sezonu tako sto dolazi Gilespi koji ce verovatno otici na kraju sezone i isto tako ce lupe beka nekog da se zamazu oci i nikada necemo biti ozbiljan klub(sa ovom upravom) koji ima viziju za buducnost

Edited by magiko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, magiko said:

Da smo ozbiljan klub pa da makar krenemo da slazemo kockice za sledecu sezonu ili onu tamo a u ovoj sta bude jer je ionako izgubljena, ali ne, mi lupamo nesto u prazno i pokusavamo da spasemo sezonu tako sto dolazi Gilespi koji ce verovatno otici na kraju sezone i isto tako ce lupe beka nekog da se zamazu oci i nikada necemo biti ozbiljan klub(sa ovom upravom) koji ima viziju za buducnost

Pa slažemo. Vidiš da se dovode EC igrači Fredi, Yago, Simonović... Vredna nam je uprava nego to mi ne vidimo. 

Edited by Čočo
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljno smo ukenjali sezonu, 70% nesposobna uprava sa neizbalnsiranim rosterom i 30% ocekivani nosilac ekipe Shabazz. Sad se radi damage control, prilicno nespretno, mozda i nema love za valjanu dopunu sa 3 igraca. Jos jedan igrac na pleju ce znaciti, ali nece promeniti krajnji domet ove ekipe, a to je 13-16 mesta u el i izgublheno finale aba. Mozda se uzme kup i naravmo domaca liga bez Partizana. Ima jos par dana neke nade ali zaista ne verujem da cemo dovesti dva igraca od tri koliko nam treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dragon said:

Ozbiljno smo ukenjali sezonu, 70% nesposobna uprava sa neizbalnsiranim rosterom i 30% ocekivani nosilac ekipe Shabazz. Sad se radi damage control, prilicno nespretno, mozda i nema love za valjanu dopunu sa 3 igraca. Jos jedan igrac na pleju ce znaciti, ali nece promeniti krajnji domet ove ekipe, a to je 13-16 mesta u el i izgublheno finale aba. Mozda se uzme kup i naravmo domaca liga bez Partizana. Ima jos par dana neke nade ali zaista ne verujem da cemo dovesti dva igraca od tri koliko nam treba.

Roster nam je kao da srednjoskolac igra menadzer igricu

Link to comment
Share on other sites

- 0 igraca koji bi mogli da imaju veliku ulogu u nekom jakom EL klubu

- 5 igraca (Nedovic, Hanga, Tobi, Bolomboj i Gedraitis) koji bi u jacem EL klubu mogli da imaju neku manju ulogu, ili vecu ulogu u osrednjem klubu

- 2 igraca (Mitrovic i Fredi) koji bi mogli da dobiju ugovor u slabijem EL klubu

- 2 igraca (Yago i Simon) koja imaju potencijal da postanu EL igraci u buducnosti, ali to trenutno nisi

- 4 igraca (Lazic, Deda, Ilic, Lazarevic) koji su Aba nivo i koje mozemo koristiti iskljucivo u minijaturnim ulogama u EL

- Kuzmic koji vise ni nije profesionalni kosarkas

- Teo koji je specifican slucaj jer je pred penzijom i pitanje da li bi ovakav kvalitet igara u ovim godinama pruzao u bilo kojem drugom klubu izuzev Zvezde


Kao sto nije Nejpir mogao od ovakvog rostera da napravi masinu, verovatno nece moci ni neki drugi igrac. Naravno, lakse bi bilo da je Nejpir proigrao, nekim drugim igracima bi bilo lakse. Nasa prednost je domaci teren, Teo koji igra iznad svih ocekivanja, pa i Mitrovic. Ocekivanja javnosti koja su uvek maksimalna stvaraju pritisak na tim, ali sa druge strane sigurno deluju i pozitivno jer se svakoj utakmici mora pristupiti sa najvecom motivacijom i ozbiljnoscu. Ali to je to sto se tice pluseva. Kvalitet rostera nam ocigledno ne ide na ruku, bar kada pricamo o plej-ofu. Nas roster je tanak, cak i sa pravim Nejpirom ili njegovom zamenom. Mogao se umesto 3-4 Aba igraca dovesti jos jedan ok EL igrac i to je to otprilike. Veliki ugovor Nejpiru i pisanja medija kako dovodimo Sengeliju, Mirotica ili neke Nba igrace, od kojih naravno nista nije bilo, je samo sakrilo cinjenicu da smo jedan skroman sastav koji je po budzetu sigurno ispod 10og mesta. Za nijansu veci budzet nego prethodnih godina sto je bilo dovoljno da izazove ogromnu frustraciju sto trenutno nismo na nekom 8-8 skoru. I ovo sve naravno ne opravdava upravu na uzasno sastavljenom rosteru. Verujem da se uz smisleniji izbor igraca mogao sklopiti tim koji bi uz prednosti kluba koje sam naveo mogao da bude tu negde oko osmog mesta. Ali treba malo biti i realan, jer su ambicije o plej ofu ili cak F4 ocigledno bazirane na necemu sto ne postoji.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Howie Roseman said:

Kuzmić po ABA sajtu nije igrač ni Zvezde ni FMP-a, još jedan penzioner kog plaća Čović.


O Bjelici...

1 hour ago, The_Big_S said:

Očigledno je registrovan za naš klub, za takmičenje i regularno prima platu 👍 .

Ni prvi ni poslednji

 

Znaci placamo registrovane i neregistrovane. Pa sta da uradimo da ih ne placamo? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Naravno da zvezdin budzet nije krem evrolige i da ima bar 10 klubova za koje sam siguran da su platežno moćniji.

 

Ali isto tako je za uloženo dobijeno premalo tj opet se išlo na kvantitet ispred kvaliteta. Sa iole normalnijim sportskim sektorom i klupskom politikom, mogli smo imati dosta jači roster koji bi mogao da se pegla sa svima osim sa Realom. Vidimo da je takmičenje ispod 1. mjesta toliko ujednačeno da se lako može desiti da npr. KKP bude 2. na kraju.

 

Ali sa dozetom, bagzijem i doktorom svemira smo tu tačno gdje i pripadamo.

Edited by Sector
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...