Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Baš smo svi klonuli duhom nakon loše igre protiv Virtusa i ovog cirkusa sa smenom trenera, pa sad i ovo sa Bjelicom. Jasno je sad da sastav ima očigledne nedostatke, ali nismo baš toliko loši kao što se ovde piše. Ispada da nećemo imati više od 5 pobeda u EL i da će svi redom da nas pune po 30 razlike, što je daleko od realnog stanja.

Edited by MarkoKep
Link to comment
Share on other sites

Nije važno šta je bilo sa Bjelicom - povreda, svađa, bojkot, šta god. Pravo pitanje je da li od njega ove sezone može nešto da se očekuje na terenu. Sudeći po onim tužnim minutama tokom priprema, nema od njega ništa. A koliko shvatam već neko vrijeme ne trenira, tako da sad može biti samo u gorem stanju.

Tako da jedina dilema može biti da li će fizički otići i raskinuti ugovor, ili će se smjestiti na Raduljovu stolicu i odigrati ukupno 17 minuta u sezoni protiv Mornara, Splita i Cibone.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, hakeem said:

  inace odbio nas je Cavi Paskval, zvali smo ga...

 

Da li on i/ili njegov menadzer zna da smo ga zvali ili poslali "vacup" poruku? Jel bila seen ili nije? Jel nas odbio tako sto nista nije odgovorio ili... ?

 

Nemoj posle da bude Covic laze, Cavi ipak laze...  

Link to comment
Share on other sites

Mislim da naivno tražimo košarkaške razloge za ovo uterivanje Bjelice u klub i to po svaku cenu jer je verovatno glavni motiv i njega i Ćoravog upravo taj sklopljeni dil sa Fenerom.
Bjelica sada ne vidi način kako da sa što manje štete naplati ta dva miliona u slučaju da ga Zvezda raskine (a šatro više nije igrač KKCZ...?).
Jedina alternativa mu je da presedi sezonu u Feneru van rostera jer niko sem nas nije bio spreman i dovoljno bahat da preuzme ugovor veterana sa hroničnom povredom kojem je Fener spreman da isplati i 1.6 miliona samo da napusti klub.
One priče da Bjelkan nije neki no-name igrač pa da potpisuje otvoren ugovor bez ikakve obaveze kluba, jednostavno sada ne pije vodu jer bi ga Čoki isplatio u fulu i ćao - zdravo. Pojeo vuk magarca.
Ako je ovaj raspad u KKCZ krenuo upravo od trenutka kada naivni Duško shvata da mu Bjelica ne može rešiti rupu na četvorci već da je svrha njegovog second coming-a prvenstveni da se od turaka naplati najveći promašaj od ugovora u EL u zadnjih deset godina, onda ni Čokiju obraz nije smetao ni da ispedalira Duška da ne bi ostao bez te provizije.

Bjelici očigledno nije problem da se u KKCZ vrati na trojanskom konju samo da bi i finansijski krunisao uspešnu karijeru pa makar to bilo i na upražnjenoj poziciji Radulje.

Dobro nam se vratio legendo. Daj i to da ti završimo.






  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Da li on i/ili njegov menadzer zna da smo ga zvali ili poslali "vacup" poruku? Jel bila seen ili nije? Jel nas odbio tako sto nista nije odgovorio ili... ?

 

Nemoj posle da bude Covic laze, Cavi ipak laze...  

   to stvarno ne znam, nisam u toku samo sam to cuo...ali posto ovaj put nije dosao za trenera neko renomea Vlade Jovanovica nece se ni spominjati to nogde...

Link to comment
Share on other sites

Ova situacija sa Bjelicom je dokaz da vise licimo na palanacko vodjen SZR nego ozbiljan kosarkaski klub, vodjen prvo interesima, dogovorima i kombinacijama, pa tek onda takmicarskim ciljevima.

Bjelica je ocigledno pod ugovorom sa nama a niko ne zna ni gde je, ni da li je povredjen ni da li trenira trenutno. Za to vreme krvarimo na toj poziciji, dok se cekaju nekakvi razgovori.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

naravno da ce se spekulisati i pisati svasta kad se onaj koji treba da da odgovore hermetisao

obicnim danima samo sto ne izlazi iz frizidera

igrac ne trenira punih mesec dana (media day bio 26.09.) kako zasto, svasta se pise i niko nista

 

prvi trener otisao i niko rec o tome

novog trenera docekao Dozet na aerodromu i to je to

 

ne znam da je ijedan predstavljen bez kzs 

 

sad se vraca Bjelica gde je bio cirka mesec dana, nemamo pojma 

 

cirkus kolorado

Edited by srlepajce
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Jedva cekam Bjelicu uzivo da vidim u Zveadinom dresu...

Samo da je povreda proslost.

Ocigledno je Dusko u nekom svom svetu, jos od onoga "i oni vrlo dobro znaju da cemo ih pobediti sledeci mec"

Drzi do necega kao, a Covic mu pola ekipe doveo...

Nije Bjelica zasluzio takav tretman.

I ne znam sto ni nekoga Bjelica razocarao, kada ne znamo niciju stranu price i sta se sve izdesavalo ...

  • Like 1
  • Love 4
  • Ha-ha 14
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Da je situacija laka - nije. Međutim, evo prilike da vidimo na delu benefit od (pre)širokog rostera. Ni Real ne dovodi instant pojačanja ako im se povredi neki igrač. 

 

Ponavljam, pojačanja su ok samo ako se pri tome pozdravimo sa nekim, dodatno pretrpavanje rostera nije dobro. 

Problem je što je roster na nekim pozcijama preširok, a na nekim pretanak. To što imamo 5 centara ne pomaže kad se povredi jedini bek.

Link to comment
Share on other sites

Ova situacija sa Bjelicom je pokazatelj zasto nam mesto nije u top8.

On od kad se vratio misterija traje… te da li je otvoren ugovor, da li ga placamo 20 ili 100%, da li je zdrav, pa bice konferencija itd….

 

Ako je sve cisto, zasto se i sta krije? 
 

Manir napredne vlasti, cuti i pravi se mrtav. 

 

  • Like 12
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ovo je postalo neka vrsta šablona…”

Nenad Kostić: Iskren da budem nisam očekivao da će to u tako ranoj fazi sezone da se desi. Činjenica je da je tu bilo mimoilaženja oko selekcije ekipe i oko toga u kojem pravcu tim treba da ide. Možda je ovoliko širok roster posledica toga. Kao narod smo skloni euforiji, ne mogu da se ne setim reakcija posle Asvela i Cedevita Olimpije. Ista ekipa je izgubila tri utakmice uzastopno i nisam sigurno koliko je za Crvenu zvezdu, da me niko pogrešno ne razume, ovo postalo neka vrsta šablona.

Od poslednjih nekoliko sezona samo je Dejan Radonjić bio trener kompletnu sezonu. Uglavnom su treneri ili dolazili ili bili smenjivani vrlo rano. Milan Tomić, Vladimir Jovanović, Saša Obradović, niko od njih nije dočekao ni Novu godinu na klupi. Ne znam koji su bili motivi. Verovatno porazi i način na koji su utakmice izgubljene. Ekipa je značajno drugačija u odnosu na prošlu sezonu, ali porazi su podsetili na neke prošlosezonske. Viđene su neke slabosti. Crvena zvezda nije izgledala dobro napadački kada je stao šut sa distance. To je nešto što je visilo kao pitanje i posle ubedljivih pobeda, a naglasio je i Duško Ivanović da treba videti kako će ekipa izgledati kada stane šut za tri poena.

U tim utakmicama je stao upravo taj šut, najdrastičnije protiv Virtusa. Objektivno, nisu pokazali da imaju neko pravo rešenje. I nakon selekcije ekipe, jasno je da tu nema neke dubine. Petice kao Marko Simonović i Mike Tobey mogu da rašire teren i doprinesu šutem sa poludistance i distance. Da li se očekivalo da će Shabazz Napier imati kontinuitet igara, pa verovatno da jeste. Definitivno se neke stvari nisu poklopile. U ovom trenutku nemaju onakvu igru kakvu su očekivali.

 

"Stekao sam dojam da je sve bilo pripremljeno…”

Edin Avdić: Iskreno, naravno da je iznenađenje. Posebno što je Duško Ivanović značajno ime u evropskoj košarci i kao igrač i kao trener. Pravio je rezultate gde god je bio. Sudeći po tekstovima koji su se pojavili i kojekakvim pričama, stekao sam dojam da je sve već bilo pripremljeno. Tu se pojavljuje Ioannis Sfairpoulous umjesto Duška Ivanovića. Ja svakako mislim da on nije trener tog kalibra.

Koliko može da izvuče, ostaje da se vidi. Imao je nekih rezultata u Olympiacosu, sećam se kad je skrenuo na sebe pažnju kao trener Kolossosa. Bio je i pomoćnik u CSKA, međutim neke epizode u Maccabiju su bilo izuzetno neuspešne. Posebno činjenica da je dve godine bio bez posla. Tu je svakako smena trenera kao neki pozitivni šok, barem u većini slučajeva. U Crvenoj zvezdi su procenili da na taj način izvuku reakciju ekipe, jer su izuzetno osetljivi na derbije.

 

“U odnosu na Duška Ivanovića ovo je stepenica dole…”

Po mom mišljenju tu ima nekih nametnutih rešenja. Poznajem Duška Ivanovića i siguran sam da neke igrače on nikada ne bi uzeo. Sama ta činjenica govorila je da će tu biti problema kad krene sezona. Da se ovako brzo sve da se odigra, nisam očekivao.

Na osnovu tekstova i napada na trenera Ivanovića, a gde je izostala reakcija kluba u smislu zaštite trenera, to me navodi na pomisao da se to “krčkalo” neko vreme. On je dovoljno iskusan da zna kao funkcioniše trenerski posao. Uvek je na tržištu interesantan iz ovog ili onog razloga. Nosi težinu specifičnog načina rada, ali ostaje da vidimo šta može Sfairopoulous.

Neće mu biti lako definitivno. Ova ekipa ima svoje manjkavosti, a očekuje ga dva derbija. To će dosta da odredi što se tiče i njega i ekipe Crvene zvezde. Koliko sam čuo, oni su i dalje na tržištu, te u potrazi za visokim igračem. Deluje na osnovu svega i tog terena koji se pripremao okolo, da je sve bila gotova stvar.

 

Edited by srlepajce
  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

Bjelica sam gledao protiv Albe i video 2 stvari

1. Totalno je van forme, nema snage za ozbiljan nivo košarke

 

2. Beli je DOKTOR za sve 4ke koje smo imali u poslednjih X godina.

 

E sad, povredjen verovatno više nije, nije ni mladić, pa to dodatno komplikuje stvari. U top formu se vratiti neće i to je jasno, ali ako bude imao volju da se koliko toliko vrati u formu, bio bi ozbiljno pojačanje ne samo za nas, nego za mnoge EL ekipe. Ono što je Beli zaboravio, igrači poput DeDe (kojeg ja jako gotivim, da se razumemo) nikad neće naučiti.

 

Iskusni igrači su neophodni svakom timu, videli smo prišle sezone šta uradi "Realova Gerijatrija". Kako je Ljulj 1 potezom okrenuo celu sezonu, kako je Ćaćo bio smiren kad je bilo najgušće, kako je Rudi unosio energiju u tim godinama i pokretao ove mladje. A videli smo i recimo Partizan sa mladom ekipom kako su izgoreli, kako glava nije bila na mestu kad je trebalo. 

 

Videćemo još šta će viti od svega, sve je ovo nešto nejasno, ali to mi je donekle i logično, neće klub da pušta u javnost šta se radi i planira, što dovodi do (uverili smo se do sad mnogo puta) opradanih sumnji na neke mutne radnje 😐

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, srlepajce said:

 

 

Đaba sad sve. Duško je zakasnio priliku da ostane dosledan tom svom imidžu lika koji ne jebe 5 posto. Istog momenta kad su bez njegovog znanja doveli prvog igrača, trebao da je sazove konferenciju za štampu kao Scariolo i kaže evo vam tim, pa neka ga vodi onaj koji ga je sastavljao.

  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

Igrač koji je u Feneru,  pored masnog ugovora, procijenjen da ne moze da doprinese ekipi treba kod nas da bude taj igrač koji će da napravi razliku.

Sad su ljudi u Feneru budale pa to ne vide i čak pristaju da plaćaju većinu plate samo da bi se izvukli iz tog sranja u koje su upali.

A i Bjelica ako je to sto se misli da jeste bi bio posten i rekao, jbg ljudi malo me je zgazilo vrijeme, ako vam pase daj da treniram sa vama pa ako bude sta od mene bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Đaba sad sve. Duško je zakasnio priliku da ostane dosledan tom svom imidžu lika koji ne jebe 5 posto. Istog momenta kad su bez njegovog znanja doveli prvog igrača, trebao da je sazove konferenciju za štampu kao Scariolo i kaže evo vam tim, pa neka ga vodi onaj koji ga je sastavljao.

I meni je zao sto nije otisao vec u julu ali da se ne lazemo to sa kzs i sl. nema sanse da se dogodi

sve i da se dogodi nisam siguran da bi vecina stala na stranu tog trenera koji bi tako nesto izrekao a da bi s druge strane Covicu poverovali na keca sve

 

U Srbiji smo jbg i taj trener sutra treba da dodje ovde u Arenu, Pionir

 

uostalom ne tako davno smo imali  slucaj Sase Obradovica svi oni bonusi i ono ja verujem da je bilo cista prica Covica ali eto mnogi su popili i osta "celava prevara"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Đaba sad sve. Duško je zakasnio priliku da ostane dosledan tom svom imidžu lika koji ne jebe 5 posto. Istog momenta kad su bez njegovog znanja doveli prvog igrača, trebao da je sazove konferenciju za štampu kao Scariolo i kaže evo vam tim, pa neka ga vodi onaj koji ga je sastavljao.

Ko sa đavolom tikve sadi, o glavu mu se obiju.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Podrska za Janisa Sferopulosa, trenera Crvene Zvezde kao i igracima koje imamo na raspolaganju!

To se ne dovodi u pitanje bilo ko da je trener, a isto važi i za igrače. Duško se pominje iz drugog razloga, kao i Radonjić i mnogi drugi ...

kao što će se desiti i sa Sferopulosom. U tom grmu leži zec, to je najveći problem KKCZ.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...