Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ja koliko sad vere imam u ove momke imam feeling da i da izađu na teren i sa jednom nogom da će dobiti meč. Zvuči nerealno ali tako je. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Teško je zameriti igračima bilo šta kad ti bekovsku liniju drugo poluvreme čine indisponirani Teo, Lazić i...niko više. Piše se pobeda koja je bila zaslužena, između ostalog izražena i kroz znatno veći timski indeks korisnosti u odnosu na KKP. Kad smo kod njih, oni su zaigrali na jedinu kartu koju su mogli - cepanje trojki i poludistance pa koliko ubace. A ubacili su mnogo i opet nije bilo dovoljno, kako oni od kojih se to može očekivati tako i Trifunović, Ponitka i slični. Imali smo dosta sreće jer su Leday i Ponitka promašili dva mrtva zicera (možda ima malo i do karme u vezi ovog prvog, dok je Ponitka poznat kroz karijeru po tome i postoji čitava kompilacija njegovih promašenih zicera), mada bi bilo lepše da je ekser stavio Gidra iz jedne od one dve trojke kad je bio sam kao duh. Deda apsolutni igrač utakmice, mada bi to verovatno bio Yago da je dočekao kraj na nogama. 

 

Gledati Želimirove konferencije je stvarno otužno, bolje bi bilo i da je odbio da izađe pred medije, to bih razumeo. Vidi se da ga voze strašne frustracije, kako zbog sedmog uzastopnog poraza protiv ekipe koja ima slabiji roster, tako i zbog njegovih igrača koji mu dovoljno jedu džigericu ove sezone. 

 

Sfero je bio gospodin i u porazima, tako da ni od njega ništa neočekivano.

 

Daj da dobijemo još tu jednu nekako pa da se ovo završava, jer ova kls je totalni antiklimaks svega, kao kad bi nakon istrčanog maratona neko tražio da trčiš još 5 km onako reda radi. 

 

Sudije užasne, na čelu sa Jovčićem i onim preplašenim trećim likom. I to, moram reći, na našu štetu. Doduše, i dalje mislim da ono nije bio faul Ledaya, da li neko misli da bi npr Bolomboyu ili bilo kojem pravom centru onako skinuo loptu sa glave kao da je Blake Griffin iz prajma? Nikome, osim Luki. No svakako kompenzacija za par sramnih odluka u njihovu korist.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Mogu da razumem i ljutnju na sudije i stvaranje pritiska na celu košarkašku organizaciju koju eto slučajno vodi Danilović ali ono sinoć izigravanja aleksandra vučića kad ga pitaju za nesporsti odnos Pantera prema suparničkom timu je stvarno nešto što nisam očekivao ni od jednog košarkaškog trenera a kamoli od čoveka koji je osvajao mnogo trofeja po Evropi 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sudije užasne, na čelu sa Jovčićem i onim preplašenim trećim likom. I to, moram reći, na našu štetu. Doduše, i dalje mislim da ono nije bio faul Ledaya, da li neko misli da bi npr Bolomboyu ili bilo kojem pravom centru onako skinuo loptu sa glave kao da je Blake Griffin iz prajma? Nikome, osim Luki. No svakako kompenzacija za par sramnih odluka u njihovu korist.

Mrcina Ledej sa preko sto kila nikome ne moze onako da skine loptu sa glave, pogotovo ne igracu koji je visi od njega. Ne znam da li si pogledao dva snimka iz drugih uglova koje sam postavio ovde? Ledej niti je imao poziciju, niti je bio blize lopti koja je padala direkt u ruke Mitrovicu. Zaleteo se sa ledja i citavim telom ga odgurnuo, ne znam po kojim pravilima to nije faul? Za mnogo manje kontakte se svira faul.

Edited by СтелаРоса
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Чист фаул. А шта тек рећи о фаулчини Пантера над Лазићем који није свиран и о непостојећем фаулу Давидовца над Анђушићем које је проузроковало и техничке Давидовцу и Теодосићу. 

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, СтелаРоса said:

Mrcina Ledej sa preko sto kila nikome ne moze onako da skine loptu sa glave, pogotovo ne igracu koji je visi od njega. Ne znam da li si pogledao dva snimka iz drugih uglova koje sam postavio ovde? Ledej niti je imao poziciju, niti je bio blize lopti koja je padala direkt u ruke Mitrovicu. Zaleteo se sa ledja i citavim telom ga odgurnuo, ne znam po kojim pravilima to nije faul? Za mnogo manje kontakte se svira faul.

 

Očigledno može da skine Luki Mitroviću. Prosto ga je nadskočio i imao bolji tajming skoka iako je Luka imao bolju poziciju. Nije ga gurao rukama. Ovakvih duela u skoku ima milion u svakoj utakmici i ja tu nikad ne bih svirao faul u napadu, položaj tela Ledeya je bio potpuno prirodan kod takvog skoka.

 

Budi kao Sferopulos, a ne plačko kao Želimir.

 

To ne menja činjenicu da su nas oštetili debelo u nekim situacijama. 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

Doduše, i dalje mislim da ono nije bio faul Ledaya, da li neko misli da bi npr Bolomboyu ili bilo kojem pravom centru onako skinuo loptu sa glave kao da je Blake Griffin iz prajma? Nikome, osim Luki. 

Čist faul.

I Ledej je bio u punom trku, a Luka se spremao da skoci po loptu... i isto bi odneo i Bolomboja i jos masu 'pravih' centara... I mozda bi Šek ostao na nogama...

I iskreno mislim da Luka zasluzuje malo vise postovanja od svih nas za sve ove godine i za ono sto je dao Zvezdi, uz sve limite koje ima.

Ali kao sto rece Djokovic juce: kako je lako iz fotelje biti pametan.

 

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Očigledno može da skine Luki Mitroviću. Prosto ga je nadskočio i imao bolji tajming skoka iako je Luka imao bolju poziciju. Nije ga gurao rukama. Ovakvih duela u skoku ima milion u svakoj utakmici i ja tu nikad ne bih svirao faul u napadu, položaj tela Ledeya je bio potpuno prirodan kod takvog skoka.

 

Budi kao Sferopulos, a ne plačko kao Želimir.

 

To ne menja činjenicu da su nas oštetili debelo u nekim situacijama. 

Izvini ali ne mogu da se slozim sa tobom. Ne vidja se u svakoj utakmici milion puta da neko nakon skok duela onako zavrsi na zemlji kao Mitrovic i da se to ne dosudi kao faul. Mitrovic nije "prodao" kontakt, nego je zavrsio na zemlji od intenziteta guranja. Ne moze Ledej onako da se zaleti na loptu i skace po nju kao da nema nikoga ispred njega. I cisto da pricamo ispravno - nije faul u napadu, nego faul pri skoku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nadskocio ga jeste, sto i nije tesko, ali ga je udario telom pre nego sto je ostvario kontakt sa loptom, pri cemu ne skacu obojica vertikalno pa da kazes da je to normalno, vec ocigledno Ledej skace u stranu, ka Mitrovicu. 

 

edit: da naglasim - po mom misljenju, najbitnije je da je do kontakta, intenzivnog (pogledajte Lukinu glavu) doslo pre nego sto je Ledej uhvatio loptu. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Očigledno može da skine Luki Mitroviću. Prosto ga je nadskočio i imao bolji tajming skoka iako je Luka imao bolju poziciju. Nije ga gurao rukama. Ovakvih duela u skoku ima milion u svakoj utakmici i ja tu nikad ne bih svirao faul u napadu, položaj tela Ledeya je bio potpuno prirodan kod takvog skoka.

 

Budi kao Sferopulos, a ne plačko kao Želimir.

 

To ne menja činjenicu da su nas oštetili debelo u nekim situacijama. 

 

Treba uzeti u obzir da je Mitrović "skakao" iz mesta a da je Ledej iz zaleta, u stranu. Uglavnom taj iz zaleta ima prednost za veću vertikalu. Ali pošto je Ledej ovde skakao u stranu, odnosno ušao Luki "u cilindar" i odgurnuo ga telom prilikom skoka, napravio je i faul. Onako, moje mišljenje. 

 

Na stranu Lukina mana u građenju i skoku, u ovakvim okolnostima mislim da bi Ledej došao do lopte i pored viših i jačih igrača. Samo teže, naravno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Chaos Is Me said:

Očigledno može da skine Luki Mitroviću. Prosto ga je nadskočio i imao bolji tajming skoka iako je Luka imao bolju poziciju. Nije ga gurao rukama. Ovakvih duela u skoku ima milion u svakoj utakmici i ja tu nikad ne bih svirao faul u napadu, položaj tela Ledeya je bio potpuno prirodan kod takvog skoka.

 

Sinoć kod Luke i Kuzme kaže prvi da po svim košarkaškim priručnicimatm ovakav kontakt u skoku ne sme faul u napadu.

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

 

https://twitter.com/pratim_vas_samo/status/1797743715706122386?t=hgtEB12n7uDNvc88nTbIbQ&s=19

 

 

Сваку врсту могућу користе при сваком контакту да исфлопују, ово једноставно не може да буде случајност, то изгледа имају посебан програм на тренингу како изнудити фаул. Аврамовић док игра одбрану и док се креће кроз блокове и у нападу и у одбрани има бар 3 4 покушаја и бацања некако неприродно да изнуди фаул у нападу. 

 

Читао сам негде званична правила да овакво улажење у цилиндар играча при скоку јесте фаул. И мени је прво деловало да је у скоку било и да није фаул али Ледеј скаче у Митровића и на леђа буквално му пада а Митровић вертикално. Баш необична ситуација неки судија ово суди неки не. 

 

По мени није преломило ово јер је Партизан имао шансу због наших грешака промашених бацања на крају. Ако ћемо о суђењу Партизан не би ни дошао у егал да нису судије свирале фаул од Давидоваца уместо фаул у нападу добише ни из чега 4 бацања. 

 

 

Edited by СамоТи3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, СтелаРоса said:

Iz ovog ugla se jos bolje vidi faul. Ledej kao i uvek neoprezan.

 

Za sve one koje su preskočili ovo što je čovjek okačio, ja ne znam kako ovo da ne bude faul.

Link to comment
Share on other sites

Za ovaj faul Ledeja na Mitrovićem možemo još dugo da diskutujemo, jer ima argumenata i za i protiv. Mlitavi Luka se ojedva odvaja od parketa, dok Ledej skače napred kao Supermen i nadskače ga. I ima i nema elemenata faula u napadu. Ali skandalčina su onaj faul Davidovca nad Andjušićem i 4 bacanja za Partizan. Pa jebote, odgurnuo ga je loptom, jer nije znao šta će. Još ispade Andjušić igračina. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koristi se NBA liga kao opravdanja. Liga gdje je 2 situacija i zavaljivanje lakta u glavu protivnika legitiman potez jer dodaje na atraktivnosti. Na to jos dodam, koristi se igrac koji je tada bio no1 po atrakciji u ligi i kome se svasta dopustalo tokom kucanja.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...