Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Da budemo sasvim pošteni, Partizan nema domaće igrače koji koštaju kao Nedović i verovatno Teodosić. Takođe nemaju roster od 17 igrača kao mi. A čini mi se i da domaću boraniju plaćaju po njenoj realnoj tržišnoj vrednosti a ne kao mi da preplaćuju nekog Dedu.

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

Ne racunamo Kevin Puntera😀 on je po potrebe domaci/strani a ako njega ne racunamo onda moramo reci da Partizan nema domace igrace kvaliteta Nedovica i Teodosica. 

 

Andjusic sigurno ne igra ispod DeDa cijene, Smailagic je tu negdje.

Jaramaz koliko god da dobija, previse mu je.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da budemo sasvim pošteni, Partizan nema domaće igrače koji koštaju kao Nedović i verovatno Teodosić. Takođe nemaju roster od 17 igrača kao mi. A čini mi se i da domaću boraniju plaćaju po njenoj realnoj tržišnoj vrednosti a ne kao mi da preplaćuju nekog Dedu.

To sve kada se sabere i oduzme doci ce se do slicnih cifri, ako pricamo o ovoj sezoni. Poenta je da je Partizanu 2021. godine garantovan visegodisnji budzet konkurentan na EL nivou. Zvezda je i u 2021/22 i u 2022/23 usla sa mizernim budzetom u sezonu. Tek ove sezone su skocila ulaganja, ali u trenutku kada je bilo potrebno dovesti 10 novih igraca i kada je situacija u EL postala takva da imas 10-ak klubova koji bez problema mogu da plate bilo koga, sto nije bas bio slucaj ranije. I da me neko ne shvati pogresno, ne pricam uopste ovo kao opravdanje za bilo sta, nego mi je generalno glupo poredjenje sa KKP jer nisu iste startne pozicije. Mi smo svakako i sa ovim budzetom koji imamo mogli i morali bolje, to se ne dovodi u pitanje.

Edited by СтелаРоса
  • Like 11
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, СтелаРоса said:

A to je postignuto visegodisnjim ugovorima za top EL igrace koje Zvezda nikada nije mogla da potpisuje. Evo zamislimo samo da smo na Covicevu domacu osnovu (Teodosic, Nedovic, Davidovac, Lazic, Mitrovic, Dobric, Ilic, Lazarevic) mogli da potpisemo Pantera, Ledeja, Nanelija, Doziera i Kaminskog. Pa sledece sezone zadrzis 80% njih i dovedes 2-3 nova igraca tamo gde treba. Jel bi bio dobar tim? Po meni bi bio, a za tako nesto ne treba nikakvo posebno znanje, nego novac.

KK UBOGA SOROTINjA.

Koliko otpada na FMP? Šta nama znači finansiranje tog tima..

Kog igrača su izbacili Lazarevica,Davidovca? Da li služe za udomljavljanje nezbrinutih igrača poput Kuzmica? Zašto pored razvojnog tima koji se debelo placa i na koji ide dobar deo budžeta,  gledamo u dvorište Mege i tamo tražimo igrače? 

 

 

Edited by No name
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po tvom pisanju ispada da su nam ruke vezane , da nemamo ništa. Ne gledaš realno na stvari. Pogledaj koliko imaš košarkaša na platnom spisku... onda pogledaj plate tih košarkaša  u odnosu na kvalitet. Da li Nedovic zaslužuje ovu platu? Po meni ne. 

Da li davidovac zaslužuje ove pare , po meni ne. Ima još primera itekako. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, No name said:

@Ab1995 kako možeš da kažeš Partizan ni da me takne...

Pa upravo je Partizan pokazao da se itekako može biti konkurentan u EL , uci u top 8, I igrati egal za F4...

Ovo je još više doprinelo da navijačima CZ, prekipi preko glave više takmičenje u EL I da bude ovoliko nezadovoljstvo.

Bili smo uljuljkani samim učešćem i to nas je zadovoljavalo. Da KKP nije član EL , navijači bi ovaj debakl lakše svarili, gurnulo bi se pod tepih, gde bi titula u aba ligi sve izbrisala. Ovako sve je podignuto na viši nivo, sa pravom. 

 

Uostalom uzeli su prošle godine titulu u aba ligi, I ponovo napravili bolji plasman u EL. KKCZ mora da izadje iz svojih opanaka, I proširi vidike. Ne možeš se non stop okretati da vidiš gde je KKP , I time se meriti. Propuštena je prilika da se napravi iskorak za ovih 10 godina konstantnog učešća u EL. 

 

Partizan ni da NAS takne... Kao klub, naš sistem rada... To što "tangira" navijače je apsolutno nebitna stvar za klub, koji ne pokazuje ni naznake zaokreta...aaaa ako je Partizan kao "pojava" razlog nezadovoljstva mi smo tek onda u ozbiljnom, ozbiljnom problemu.... Nama je oči otvorio NAJTROFEJNIJI trener Evrope, i ekipa od 35mil za dvije sezone EL koja je igrala top 8, ove godine bila 11 u uzela 1 trofej??? Zašto nam  oči nisu otvorili Žalgiris? Baskonija?... I ponavljam Partizan ni da NAS TAKNE!!!! Ni da ugrozi ŽETVU trofeja za ove tri godine! Ni da nas kao RIVALA UČINI BOLJIM!!! I to je jako loše i poražavajuće! I NAŽALOST Partizan ni da nas takne... Nas ozbiljna konkurencije nije uozbiljila, nije nas pogurala... Gdje smo bili 2020 tu smo i sada... Sa istom pričom, sa istom metodologijom..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, No name said:

Po tvom pisanju ispada da su nam ruke vezane , da nemamo ništa. Ne gledaš realno na stvari. Pogledaj koliko imaš košarkaša na platnom spisku... onda pogledaj plate tih košarkaša  u odnosu na kvalitet. Da li Nedovic zaslužuje ovu platu? Po meni ne. 

Da li davidovac zaslužuje ove pare , po meni ne. Ima još primera itekako. 

 

Ja sam se nadovezao na poredjenje sa Partizanom. Smatram da nase krpljenje budzeta iz sezone u sezonu ne moze da se poredi sa njihovim garantovanim budzetom. Mi poredimo ovosezonske ekipe KKCZ i KKP, gde je Zvezdina skarabudzina od 10 novih igraca koji su stigli letos sa jednim jedinim ciljem da donesu instant kvalitet i uhvate prikljucak za Partizanom u kojem 70-80% igraca ima bar dve sezone odigrane u klubu, sa istim trenerom. Razlika - garantovani novac. 

 

Nedovic po informacijama koje imamo igra za 1.1 milion po sezoni. Ako je Panter 2.5m, Gedraitis 1m, a Lazarevic 200k, onda bih rekao da je njegova cena srazmerna kvalitetu. 

 

Davidovac ne zasluzuje ni 100k za ovo sto je pokazao do sada. 

 

I opet kazem, mi smo MORALI da sa ovim budzetom napravimo bolji TIM. Znaci ne cak ni po imenima, nego da to bude smisleno i da lici na nesto, a ne da se samo nabacaju imena na papiru. Da se nazire kako cemo izgledati i kako cemo igrati, koje ce biti petorke i koji ce biti tandemi bekova i visokih. Nama te stvari evo ni u aprilu mesecu nisu definisane, i dalje se trazi neka osnova i improvizuje. Neko ko ume, zna i hoce, bi sa duplo manjim budzetom napravio funkcionalniji tim od ovog naseg.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iz godine u godinu u Zvezdi je sve više grešaka, nelogičnosti i besmislica.

Postojanje FMP je je od njih. Ranije je to bio razvojni tim iz kog smo dobili nekoliko igrača. O igračima koji su posljednjih godina bili u FMP više niko i ne razmišlja kao o prospektima za Zvezdu. Čemu služi FMP?

Čemu služe igrači koji ničemu ne služe? Zašto svake sezone imamo bar jednog lika u klasi Kešelja koji sjedi ispod koša i pravi Čoviću društvo?

Otkud mit o domaćoj osnovi? Kakav smo mi to profesionalan klub, ako se samo od domaćih igrača (uglavnom veterana pred penziju) može očekivati motivisanost i posvećenost?

Zašto nema ni pokušaja kontinuiteta i razvoja kakve-takve koncepcije i plana, nego se radi od sezone do sezone? Samo jednom je Nebojša Čović istrpio neuspjeh i vjerovao u trenera i godine koje su uslijedile sa Dejanom Radonjićem su najsvjetliji period Čovićeve Zvezde. Dejan nije savršen trener, ali je imao neku ideju o tome šta želi i počeli smo da gradimo timski identitet. Toga više nema ni u tragovima.

Sve ovo nema nikakve veze sa Partizanom, osim što posljednje dvije sezone slika u ogledalu izgleda ružnije, a EL fleke se teže vade kad u ABA ne igraš protiv Bože Đumića i Đoke Gagića.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Ja sam se nadovezao na poredjenje sa Partizanom. Smatram da nase krpljenje budzeta iz sezone u sezonu ne moze da se poredi sa njihovim garantovanim budzetom. Mi poredimo ovosezonske ekipe KKCZ i KKP, gde je Zvezdina skarabudzina od 10 novih igraca koji su stigli letos sa jednim jedinim ciljem da donesu instant kvalitet i uhvate prikljucak za Partizanom u kojem 70-80% igraca ima bar dve sezone odigrane u klubu, sa istim trenerom. Razlika - garantovani novac. 

 

Nedovic po informacijama koje imamo igra za 1.1 milion po sezoni. Ako je Panter 2.5m, Gedraitis 1m, a Lazarevic 200k, onda bih rekao da je njegova cena srazmerna kvalitetu. 

 

Davidovac ne zasluzuje ni 100k za ovo sto je pokazao do sada. 

 

I opet kazem, mi smo MORALI da sa ovim budzetom napravimo bolji TIM. Znaci ne cak ni po imenima, nego da to bude smisleno i da lici na nesto, a ne da se samo nabacaju imena na papiru. Da se nazire kako cemo izgledati i kako cemo igrati, koje ce biti petorke i koji ce biti tandemi bekova i visokih. Nama te stvari evo ni u aprilu mesecu nisu definisane, i dalje se trazi neka osnova i improvizuje. Neko ko ume, zna i hoce, bi sa duplo manjim budzetom napravio funkcionalniji tim od ovog naseg.

 

Ti kao da zaboravljaš u celoj priči ko predstavlja njih a ko nas. Njih najtrofejniji evropski trener koji je garant neke ozbiljnosti i plaćanja inače i sam ne bi bio tu gde jeste, a nas hohštapler kome su svi krivi osim njega i koji ide okolo i blati bivše igrače i trenere već 10+ godina, čak i likove koji su ušli u legendu poput Radonjića. Ne bi ni Vujošević imao garantovan budžet jer prosto nije čovek kome se daju bilo kakve garancije, ali Željko je ipak ozbiljan lik u svom poslu.

 

Dakle, KKP ne samo da je dobijene pare mnogo pametnije ulupao od nas, koncentrisao kvalitet u manji kvantitet igrača, već svakako imaju i lepu reputaciju u evropskim okvirima što je personifikovano kroz lik Željka. Mi imamo lika sa kojim se sprdaju koliko je odvojen od realnosti i jednostavno - lažov.

  • Like 23
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ti kao da zaboravljaš u celoj priči ko predstavlja njih a ko nas. Njih najtrofejniji evropski trener koji je garant neke ozbiljnosti i plaćanja inače i sam ne bi bio tu gde jeste, a nas hohštapler kome su svi krivi osim njega i koji ide okolo i blati bivše igrače i trenere već 10+ godina, čak i likove koji su ušli u legendu poput Radonjića. Ne bi ni Vujošević imao garantovan budžet jer prosto nije čovek kome se daju bilo kakve garancije, ali Željko je ipak ozbiljan lik u svom poslu.

 

Dakle, KKP ne samo da je dobijene pare mnogo pametnije ulupao od nas, koncentrisao kvalitet u manji kvantitet igrača, već svakako imaju i lepu reputaciju u evropskim okvirima što je personifikovano kroz lik Željka. Mi imamo lika sa kojim se sprdaju koliko je odvojen od realnosti i jednostavno - lažov.

Ja se apsolutno slazem sa tobom, ali to ne menja sve ovo sto sam naveo pre toga. Uopste nije poenta u tome da li su oni zasluzili, a mi ne (jer ja prvi da odlucujem u koga bih pre ulozio, a da sam neutralan naravno, to bi bio Zeljko). I bas zato sto KKP ima Zeljka, a mi Covica, nerealno je porediti dve sredine. Naravno, mozemo da radimo na promenama, ali ime poput Zeljka ni blizu nemamo.

Link to comment
Share on other sites

Pa baš zato što one koje je trebalo da takne ono šta je Partizan uradio prošle godine, a nije, mi smo tu gde smo. Umesto da je ameba pod inicijalima NČ prepisala prošlu sezonu od komšija, ameba je nastavila po svome. I te kako treba ne nas, nego njega da dotakne to šta je Partizan uradio prošle godine u evropskim okvirima. Ušli su u EL posle mnogo godina i za jednu godinu su uspeli ono što Čović neće za narednih 10. A da ne pričam o tome da sam mišljenja da bi i osvojili da nije bilo ono šta je bilo. Tako da, nije trebalo da nas/njega takne, već takvu šamarčinu da dobije da bride obrazi godinama. Ali ne, sujeta, malverzacije i jeftin nepotizam se digao samo na viši nivo, skuplji. Mi smo milione potrošili na novi ugovor Mitroviću i Laziću, trogodišnji Davidovcu i jednogodišnji Simonoviću i za malo Bjelici. Šta reći a ne zaplakati. Posle svega ovoga ovo ostaje najgora EL sezona od kad je igramo a ujedno će biti i najveći uspeh ukoliko uspemo da osvojimo ABA ligu kada vidimo šta je 50+ godina u košarci uspeo da sklepa ove sezone.

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, СтелаРоса said:

Dve utakmice su trebale da se vratimo u oktobar mesec kada je Teodosic bio nervozan i negativan lik koji je oterao trenera i koji narusava mir u svlacionici. Nema veze sto cele sezone saigraci izjavljuju sve pozitivno u vezi njega, ipak je ova druga prica nekako lepsa za usi. Sto se mene tice, Teo je jedini koji ovu sezonu odrzava zivom. Ubedljivo najvazniji igrac ekipe i to ne zato sto on tako zahteva, nego zato sto se tako namestilo silom prilika. Covek je legenda srpske kosarke u novije doba, a nakon ove sezone ce postati i legenda naseg kluba. Odnos koji ima prema dresu kao najstariji igrac je za primer svima. 

 

Sto se tice cuvene domace osnove - da se nisu "skupili" Teo, Mitrovic, Davidovac, Lazic i Nedovic mi nikad ne bi preokrenuli SC. Ne daj Boze da smo morali da se uzdamo u Rokasa, Hangu, Treja, Gilespija. Svima su jasni limiti nasih domacih igraca, ali oni su toliko uspeha i radosti doneli ovom klubu i nama navijacima da je jako ruzno nazivati ih kancerima, mediokritetima i kojim vec sve imenima. Zasluzili su valjda minimum postovanja za sve sto su do sada uradili. Niti daju sami sebi ugovore, niti minutazu. Zna se ko je krivac broj jedan za sve.

 

A kad smo kod najveceg krivca, smatram da se jednom izgubljeno poverenje jako tesko vraca, gotovo nemoguce. Covic je definitivno izgubio poverenje navijaca. Sramotna je izjava o placenicima sa tribina jer se dobro zna da na utakmice kao sto je bila ova protiv Studenata dolazi najvernija publika koja je tu cele sezone i prati svaki detalj u vezi kluba. Covic ne ume drugacije da funkcionise nego da od svakoga pravi sebi neprijatelja. Takav nacin rada je prolazio u odredjenim slucajevima, opravdano ili ne, ali protiv svoje publike i najiskrenijih Zvezdasa nece moci. Iako sumnjam da ce promene u upravi doneti napredak, iste su potrebne zarad stvaranja neke nove energije medju navijacima, a i po Covica je mnogo bolje da ode na vreme, pogotovo u slucaju da se uzmu jos dva trofeja u nastavku. Bez obzira na sve brljotine, otisao bi kao pobednik sa gomilom trofeja. 

 

Slažem se sa postom.

 

Što se boldovanog dela tiče, tačno su pomenuti ušli u onaj mod "mi ovo nećemo izgubiti", i tako i bi. Stisli zube, krenuli da jure po celom terenu, da udaraju, malo i sudije dopustile takvu igru, i onda su i trojke upadale. Dobro je i Sfero primetio ko želi da juri i udara u takvom "stani pani" i nokdaun momentu. Mnogo poverenja imam kada njuške poput Lazića, Mitrovića, Davidovca uđu u taj "ne smemo ovo izgubiti" mod u borbi za trofeje, što nam je između ostalog i donelo tih 20+ titula.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Troteri said:

 

Slažem se sa postom.

 

Što se boldovanog dela tiče, tačno su pomenuti ušli u onaj mod "mi ovo nećemo izgubiti", i tako i bi. Stisli zube, krenuli da jure po celom terenu, da udaraju, malo i sudije dopustile takvu igru, i onda su i trojke upadale. Dobro je i Sfero primetio ko želi da juri i udara u takvom "stani pani" i nokdaun momentu. Mnogo poverenja imam kada njuške poput Lazića, Mitrovića, Davidovca uđu u taj "ne smemo ovo izgubiti" mod u borbi za trofeje, što nam je između ostalog i donelo tih 20+ titula.

 

 

 

Opet se kreće sa bajkama o nepobedivosti domaćih igrača koji borbenošću donose preokret, a u realnosti je npr. posle odlaska Mitrovića na klupu 6. minuta do kraja usledila serija 18:3. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, TB Told said:

 

Opet se kreće sa bajkama o nepobedivosti domaćih igrača koji borbenošću donose preokret, a u realnosti je npr. posle odlaska Mitrovića na klupu 6. minuta do kraja usledila serija 18:3. 

 

A kakva je serija bila kad su usli Neda i DeDa u toj 4/4?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, TB Told said:

 

Opet se kreće sa bajkama o nepobedivosti domaćih igrača koji borbenošću donose preokret, a u realnosti je npr. posle odlaska Mitrovića na klupu 6. minuta do kraja usledila serija 18:3. 

 

Da da, petorka Teodosic, Nedovic, Lazic, Davidovac, Bolomboj.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

A kakva je serija bila kad su usli Neda i DeDa u toj 4/4?

Čemu ta potreba da se svi stavljaju u istu grupu. Hajde nađi mi poruku gde ja kritikujem Nedovića u kontekstu u kojem kritikujem ovu drugu dvojicu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TB Told said:

Čemu ta potreba da se svi stavljaju u istu grupu. Hajde nađi mi poruku gde ja kritikujem Nedovića u kontekstu u kojem kritikujem ovu drugu dvojicu.

Jesu Nedovic i DeDa domaci igraci? 

Koji je rezultat bio kad su usli u 4/4?

 

Teo trojka

DeDa trojka

Neda trojka

Neda trojka

Neda 2+1

DeDa bacanja u finisu

 

Jesu to domaci igraci?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Troteri said:

Da da, petorka Teodosic, Nedovic, Lazic, Davidovac, Bolomboj.

Isto važi i za tebe, nađi poruke gde ja kritikujem Teodosića, Nedovića i Lazića na način da tvrdim da nemaju i nisu imali mesta u EL timu, sem kao deo domaće osnove u Zvezdi.

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Jesu Nedovic i DeDa domaci igraci? 

Koji je rezultat bio kad su usli u 4/4?

 

Teo trojka

DeDa trojka

Neda trojka

Neda trojka

Neda 2+1

DeDa bacanja u finisu

 

Jesu to domaci igraci?

Pa? Ja sam se bavio konkretnim igračem. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TB Told said:

Isto važi i za tebe, nađi poruke gde ja kritikujem Teodosića, Nedovića i Lazića na način da tvrdim da nemaju i nisu imali mesta u EL timu, sem kao deo domaće osnove u Zvezdi.

Bukvalno sam samo dovrsio konstataciju (i tvoju) koja petorka je napravila taj kljucan preokret.

 

Mitrovic je pre toga doneo neke dobre stvari, ali se preokret desio sa gore pomenutima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, TB Told said:

 

Opet se kreće sa bajkama o nepobedivosti domaćih igrača koji borbenošću donose preokret, a u realnosti je npr. posle odlaska Mitrovića na klupu 6. minuta do kraja usledila serija 18:3. 

 

Posto neces da odgovoris.

Nedovic i DeDa u igru, 61-71 rezultat.

Konacni rezultat 83-81.

Nedovic 9 poena

DeDa 6 poena

Teo 3 poena

Hanga 3 poena

Luka 1 poen.

 

4 od 5 domaci igraci. Dakle napises odmah u startu za Luku a ne da koristis svaku priliku da popljujes domace igrace a onda kao mislio si samo na Luku.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...