Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

57 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Што онда ипак значи да је проблем у томе што смо промашили Шабаза, Тобија, добили мање од очекиваног од Гедраитиса, а мањи проблем су Митровић, Давидовац итд

MANJI PROBLEM?Ej mi smo doveli na njih dvojicu Tobija koji je isto neatletican i koji isto ne siri igru(nije mu glavni kvalitet) i onda ocekivati da on porobi sa sl manama.Pa ne moze to tako. Pre ce se uklopiti u sivilo i raspasti. Ali dobro. Bitno je da su se Mitru i Davidovcu sacuvali sigurni minuti...

30 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Mozda ne gledas ali Mike Tobey jeste teorisjki odlicno pojacanje za nas. 

 

Nije niti ce ikad biti neatleticni belac na neatleticnu osnovu jbg.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Guru said:

Uzgred, Šabaz u sezoni 2020/21 nije igrao košarku. 29 godina, da li povreda ili nešto privatno, al' propustio čovek celu sezonu u sred igračkog prajma. Onda je leta 2021. potpisao za Zenit, odigrao 2 utakmice VTB Superkupa, povredio se i prva procena je bila da će biti van terena 3-6 nedelja... Nije više zaigrao za njih, 28. februara ih napustio (nakon što je počeo rat u Ukrajini), a do kraja sezone nije otišao nigde drugde da igra košarku. Onda u novembru 2022. potpisuje za Meksiko siti Kapitanese koji igraju G-League (19 utakmica), da bi krajem januara prešao u Armani za koji je odigrao 12 utakmica u EL, 26 u italijanskom prvenstvu i 1 u Kupu. Tu polusezonu je realno pokidao i mi smo mu na osnovu toga dali ugovor od 2 miliona i namenili ulogu glavnog igrača... Tako da ovako kada se postave stvari to uopšte nije bila takva sigurica kakvom se predstavlja, zapravo je solidan rizik dati tolike pare igraču koji pre polusezone u Armaniju praktično 2 godine nije igrao košarku. 

Da se vratis u avgust 2023 godine, da li bi potpisao Shabazza?

15 minutes ago, TB Told said:

 

I šta vredi diskusija u kojoj ćeš ti da ponavljaš jedan te isti (stretch) netačan stav. Nije to moja statistika, nego tačna statistika, kao što je tačna i statistika koja kaže da je i u toj Sloveniji (a neozbiljno je na osnovu turnirskih takmičenja vršiti ocenu igrača) na SP imao odnos šuteva za dva i tri 47/17. Tobi nikada nije bio igrač kojem je šut za tri bio glavni kvalitet i to je činjenica. 

I sve vreme zanemaruješ njegovu potpunu defanzivnu nekombatibilnost sa ostalim igračima.

 

A stretch 5 je neko ko je non stop na sutu za 3 poena i zabranjeno mu je da sutira iz popa sa poludistance ili iz rola da zavrsava na obrucu?

 

Dakle, da se ne raspadnu glavni igraci kako su se raspali moze se nekako pokriti domaca osnova ali da domaca osnova pokrije u potpunosti raspad glavnih igraca-stranaca? Pa ne bih rekao.

 

I po 3 put cu napisati, niie samo do domace osnove kao sto nije ni do stranaca vec komb oba. 

 

I posto volite taj Partizan, oni su zadrzali vecinu jezgra, zamijenili Exuma sa PJ i Lessorta sa Kaminskim i Caboclom pa da nije mozda kod njih razlog debakla losije sezone Puntera i Nunnelly? Hmmm 2 od 3,4 glavnih igraca odigrali losije sezone u odnosi na sezonu prije i lose se proveli?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 Teoljub said:

Da se vratis u avgust 2023 godine, da li bi potpisao Shabazza?

21 minutes ago, TB Told said:

Ovo vec postaje dosadno. Svi bi u avgustu potpisali Shabazza.Problem je u necemu drugom jbg.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Ovo vec postaje dosadno. Svi bi u avgustu potpisali Shabazza.Problem je u necemu drugom jbg.

Tobey je doveden da igra na poziciji 5, da igramo moderniju kosarku sa dosta suteva spolja i igrom u p&r. To je neki plan Duska Ivanovica bio i otuda Tobey, otuda Rokas. Shabazz je isto neko kome treba da se rasiri teren.

 

Pored Tobeya na 5 atleta Bolomboy. Non stop trubite sa Mitrovicem i DeDom, obojica planirani za 3 opcije. Bilo je sasvim dovoljno atletike, ne 2 way igraca ali atletike u Shabazzu, Nedi, Rokasu, Bolomboyu, Hangi. Nije savrseno ali nije ni teski ocaj.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Da se vratis u avgust 2023 godine, da li bi potpisao Shabazza?

 

Ja nažalost ne radim u klubu, da radim otišao bih do Teče, složio zabrinutu facu i saopštio mu da je ovo što Šabaz 2 godine nije igrao košarku ozbiljan red flag. I on bi me naravno poslušao, jer sam ja 1 autoritet.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Ja nažalost ne radim u klubu, da radim otišao bih do Teče, složio zabrinutu facu i saopštio mu da je ovo što Šabaz 2 godine nije igrao košarku ozbiljan red flag. I on bi me naravno poslušao, jer sam ja 1 autoritet.

Ok, hvala na odgovoru. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Petar1995 said:

Voleo bih kad prodje ova sezona, i kad se otvori odgovarajuca tema za prelazni rok, da ti kao ovde neko ko najbolje poznaje kosarku sastavis tim kako bi ti sastavio da si na mestu uprave 😊

Sta ima od toga, kad ce Kornetov tim biti realnost🤷

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Centarska linija Boki, Mitar, Plavsic jeste tanka za EL, jedino da se Plavsic kojim cudom povampiri i iskida svoju ruki sezonu u EL, u sta cisto sumnjam. Ali opet Bolomboj zasluzuje ulogu startera i nekih 20-30min, tako da to i mogu da istrpim jer se secam Kuza, Radulje i Martina...Ako ce vec centarska linija izgledati ovako, moje skromno misljenje je da trebamo da ulozimo podosta na poziciju 4. Ne znam da li je Sandro M. dostupan nama, ali verujem da bi se dobro snasao u EL kosarci, za Petruseva cisto sumnjam da ce se vracati u nasu kosarku, mozda se misli sa Semijem na cetiri... Cak bih vise voleo i neke iz G lige tipa Darius Bazley ili Isaiah Mobley, bar su sveza krv. Ilicu, Treju, Smartu, Gilespiju,Dedi bih se zahvalio, pa i Lazicu ako Djurisic stvarno dolazi.Hanga isto kao treca opcija na beku... Rokas bi bio veoma skup bekap, a vec imamo jednog preplacenog u timu u vidu Nedovica koji ce, nadam se, biti bekap sledece sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

Pored Tobeya na 5 atleta Bolomboy. Non stop trubite sa Mitrovicem i DeDom, obojica planirani za 3 opcije

I ovo je već korišćeni argument, a ni prvi put nisi odgovorio na pitanje sa kim bi to bio kompatibilan Tobi u petorci: Mitrovićem, Simonovićem ili Davidovcem? Bolomboj je za pitanje kompatibilnosti i atleticizma irelevantan, osim ako ne smatraš da je trebalo da budu istovremeno u petorici.

Edited by TB Told
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TB Told said:

I ovo je već korišćeni argument, a ni prvi put nisi odgovorio na pitanje sa kim bi to bio kompatibilan Tobi u petorci: Mitrovićem, Simonovićem ili Davidovcem? Bolomboj je za pitanje kompatibilnosti i atleticizma ireleventan, osim ako ne smatraš da je trebalo da budu istovremeno u petorici.

Sa cuvenom 4 koja nije stigla😉 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Partizan je prošle sezone pokazao šta se može sa 6 udarnih igrača u igračkom i atletskom prajmu + par domaćih kao back up koji mogu da iznesu 10-15 minuta ali ne preko toga. Samo treba iskopirati model i stati iza stručnog štaba koji to želi da izgura. 

 

Uprkos popularnom mišljenju, Nedović je naš jedini domaći igrač koji ima kvalitet za bitnu ulogu i njemu ima smisla tražiti komplementarne parnjake a ne nadopunjavati polovnjake za do 10 minuta mogućnosti. Naravno, još bolje bi bilo kad bismo bili toliko moćni da nam Nedović igra neku Avramović mikrotalasnu ulogu pa ako ga krene super a ako ne igra 5 minuta. Ali to nije baš realno.

 

Meni je Nedovic odlican kao second unit leader sa 15 minuta kosarke u kojoj je prva opcija u napadu.

 

Od trenutnik igraca jos Teo moze evroligu 10 minuta.

 

Ostalo ni blizu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba biti posten prema Sferopulosu. Covek je u mozda tri utakmice imao na raspolaganju kompletan tim.

Sabaz ga je docekao bez zelje da igra, a nakon rokade Sabaz Top, Topic se povredio u cini mi se trecoj utakmici. Vrlo brzo je ostao i bez Tea, tj sa Jagom i Hangom kao plejevima. Da se ne zajebavamo, taj dvojac na pleju nije ni za EC. Hanga je pre krilo nego plej. U ono malo utakmica u kojima je mogao da racuna na kompletan tim, sasvim smo pristojno izgledali. Zeljka je razbio, pogotovo u prvoj pred nasim navijacima. Napravio mu je par specijala, na koje Zeljko nije nalazio resenje do samog kraja. 

Gilespi i Smart su upravo ono sto je on i rekao. Najbolji igraci koji su bili spremni da dodju. Dakle spremni da dodju. To sto je Oly ili Efes nekog doveo ne znaci da smo i mi to mogli. Ovde je bilo ljudi koji se razumeju, a koji su i pre pocetka sezone rekli da smo napravili Frankestajna od ekipe i da sve to nece izaci na dobro. Pritom verujem da nas menadzeri diljem Evrope znaju i znaju za sve nase brljotine. Pod nase mislim na Coviceve, jer jbg on nas vodi i predstavlja. Ne mislim da je Sfero mogao bolje, jer prosto od govana se pita ne pravi, a Covic mu je od sastojaka obezbedio samo testo i govna.

  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

MANJI PROBLEM?Ej mi smo doveli na njih dvojicu Tobija koji je isto neatletican i koji isto ne siri igru(nije mu glavni kvalitet) i onda ocekivati da on porobi sa sl manama.Pa ne moze to tako. Pre ce se uklopiti u sivilo i raspasti. Ali dobro. Bitno je da su se Mitru i Davidovcu sacuvali sigurni minuti...

Nije niti ce ikad biti neatleticni belac na neatleticnu osnovu jbg.

Да наравно да су мањи проблем. Ето дао је пример Партизана прошле сезоне који је имао 5 екстра носиоца Пантер, Егзум, Нанели, Ледеј и Лесор, промашили су Папапетруа једино, а њих су допуњавали Аврамовић, Смаилагић, Трифуновић... да нису они можда бољи играчи од наших домаћих? Свуда се прво креће од носиоца да смо њих погодили ти наши би имали мање минута и били би бољи резултати, ал добро од тебе смо навикли да су за све криви домаћи играчи.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Да наравно да су мањи проблем. Ето дао је пример Партизана прошле сезоне који је имао 5 екстра носиоца Пантер, Егзум, Нанели, Ледеј и Лесор, промашили су Папапетруа једино, а њих су допуњавали Аврамовић, Смаилагић, Трифуновић... да нису они можда бољи играчи од наших домаћих? Свуда се прво креће од носиоца да смо њих погодили ти наши би имали мање минута и били би бољи резултати, ал добро од тебе смо навикли да су за све криви домаћи играчи.

 

 

Ne druze, problem je sto mi prvo dovucemo domace pa onda gledamo da nadjemo nosioce i onda kada propadnemo jbg nisu krivi Mitar i Davidovac pa oni su planirani za 2-3 opciju...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Свуда се прво креће од носиоца да смо њих погодили ти наши би имали мање минута и били би бољи резултати,

Pa što onda prvo ne krenemo nosilaca, nego prvo napravimo osnovu za koju je nemoguće naći adekvatne nosioce?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Centarska linija Bolomboj-Mitrovic-Plavsic je ok za tim koji se ne bori za prvih 6 pozicija. Ne daj Boze da Bolomboj propusti koju utakmicu. Ne mozemo imati dva treca centra. 
 

Bolomboj-Miki/Jekiri-Mitrovic je vec ozbiljnija prica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Don Dusko said:

 

 

Ne druze, problem je sto mi prvo dovucemo domace pa onda gledamo da nadjemo nosioce i onda kada propadnemo jbg nisu krivi Mitar i Davidovac pa oni su planirani za 2-3 opciju...

 

Pa i KKP-u kad je došao Željko prvi potpis je bio član domaće osnove - Panter. Samo ķažem.

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ako je ova sezona bila "Zadovoljstina", predlazem da se tema za 24/25 zove "Patnja".

Temu da otvori legenda ove teme i covek sa najvise upisa na njoj, Brat od Korneta pa nas mozda i krene, jer gore od ovoga ne moze.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da se ne ulazi u svaki prelazni rok sa idejom da se napravi crveno-bela sekcija košarkaške reprezentacije Srbije i da se okupe drugari iz 2014. i 2015. kao za proslavu 10 godina mature, nego da se sastavi najbolji mogući takmičarski sastav u skladu sa resursima kojima raspolažemo, a koji više uopšte nisu tako mali. Posebno jer je reprezentativna košarka svedena na dvonedeljni turnir koji se igra van sezone (plus oni nesrećni prozori gde često igraju trećepozivci), za koji su ovih dana pripreme izrazito kratke i gde se selekcija vrši po principu "to nam je što nam je, ovo su naši igrači koji su bili spremni da se odazovu" + reprezentacije koje se odluče da naturalizuju nekog igrača. Ne postoji nijedan razlog da takvu selekciju vršiš u klupskoj košarci i na taj način samog sebe limitiraš, nego lepo kažeš npr.

 

1. treba mi dinamični PG koji je više skorer i ima dobar šut, a nije operisan od plejmejkinga

 

2. visoki i timski orijentisani PG sa dobrom defanzivom koji će moći da igra i u paru sa ovim prvim

 

3. dvojka koja ima poene u rukama, može da kreira za sebe, a nije baš krater u odbrani

 

4. SF/PF koji ima dobre fizikalije, može da igra odbranu, može da pogodi otvorene šuteve u dobrim %, pomogne u skoku, možda se spusti leđima protiv lakših trojki

 

5. SF/SG koji će biti tu oko dva metra, koji će igrati većinu minuta koji ostanu iza prethodne dvojice i doneti fleksibilnost da možemo da igramo i sa višim i nižim petorkama, da ume od svega po malo

 

6. četvorka koja ima dobar šut za tri, a da nije potpuno jednodimenzionalna u napadu i kanta fizički i defanzivno

 

7. mobilna atletska petica koja može svičuje u odbrani, a da u napadu bude dobar finišer i lob meta, plus je ako nije loš sa bacanja, ili ako ume malo da iščita odbranu i doda slobodnom saigraču

 

8. još jedna petica koja može, a i ne mora da bude drugačija od prethodne, jer je legitimno imati i dve atletske petice

 

 

E onda kada recimo odabereš tih 8 nosioca ni po babu ni po stričevima, nego po karakteristikama, kvalitetu i karakteru, onda dovodiš komplementarne role player-e u zavisnosti od toga šta proceniš da ti fali - može neki šuter specijalac koji će da bude off ball pretnja i za koga će se igrati akcije kada je na parketu, može neki limitirani 3&D igrač, može drvo od 215 cm da se porve sa EL grdosijama tog tipa, može streč petica... Pa ako na taj način možeš da sastaviš tim od 12 domaćih igrača (a ne možeš) - samo napred, ako je pak neophodno 12 stranaca (a nije neophodno) - opet samo napred. 

 

  • Like 41
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Unknown said:

Centarska linija Bolomboj-Mitrovic-Plavsic je ok za tim koji se ne bori za prvih 6 pozicija. Ne daj Boze da Bolomboj propusti koju utakmicu. Ne mozemo imati dva treca centra. 
 

Bolomboj-Miki/Jekiri-Mitrovic je vec ozbiljnija prica. 

Jekiria ni Partizanu cak ne bih pozeleo 🤣

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...