Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ja sam iskreno zabrinut ako je Gile bio janisova želja.

 

Bukvalno nije postojao navijač koji je vjerovao da je to dobar potez a on bi trebao da zna neuporedivo više o košarci od običnog navijača.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

Ja sam iskreno zabrinut ako je Gile bio janisova želja.

 

Bukvalno nije postojao navijač koji je vjerovao da je to dobar potez a on bi trebao da zna neuporedivo više o košarci od običnog navijača.

 

Da se nadovezem na ovo, ne kao odgovor nego kao dalje otvaranje diskusije, ja sam ozbiljno zacudjen u to sta su nasi skauti, ili uprava, videli u Gilespiju a sta nije mogao da radi prosecan srpski centar skautiran na ovim prostorima? Da li je ta diskriminacija domacih igraca toliko uzela maha da moramo da dovodimo nekog Amerikanca samo jer je Amerikanac bez ikakve provere ili analize sta on doprinosi. Naime, u zadnjih nekoliko utakmica, Gilespi osim sto je ocekivano ocajan u napadu on je sasvim neocekivano ocajan i dafanzivno. Odbranu igra rukama, bespotrebno iskace previsoko i pravi faulove ala Nikola Jestratijevic, na skoku i pomaganju kasni (jos mi se stomak prevrce od ulaza Jogija Ferela pod kos), pravi ocigledne faulove pod kosem, da ne napisem debilne, neka ostane ocigledne.

 

Dakle, sta su to videli u tom liku a sto nije mogao da radi Plavsic. Recimo on...

 

Nije mi jasno. Nije svaki crnac dobar kosarkas.

 

U prilogu tekst koji me je naveo na razmisljanje.

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1886493/Bivsi-kosarkas-Zvezde-Mirko-Milicevic-o-Frediju-Gilespiju.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sector said:

Ja sam iskreno zabrinut ako je Gile bio janisova želja.

 

Тренер је неколико пута рекао... Ово су играчи који су ХТЕЛИ да дођу. И сам Смарт је рекао да је све решено у 2-3 дана. Значи није дошао као неко решење које је дуго праћено, него дај шта даш у тренутку када гори под ногама. Можемо ми да ставимо и 4 милиона по сезони Мајку Џејмсу на сто, не значи да ће он хтети да дође. Једноставно у последње 2-3 године као клуб доста лутамо. Самим тим смо ограничени на ионако већ смањеном тржишту. Евролига постаје полако лига матораћа. Црвена звезда је у доселекцији довела Фредија Гилеспија и Џевонте Смарта. То довољно говори о статусу клуба. Мени је нпр нејасно како је Ханга дошао овде. Вероватно је као играч који је 1989. годиште прихватио најбољу могућу финанијску понуду, још је добио уговор на 2 године. Ту можда и видим промил шансе како је Душко хтео млађег Понитку, поред Давидовца и још неких који су селектирани.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

I to "Janisova želja" treba uzeti sa debelom rezervom. Udbaš ti baci tri bofl opcije na sto u minut do 12 i još ispadne da si ga skautirao 6 meseci. Hau jes no.

 

Čovek radio deceniju u EL sa elitnim rosterima, najjače da su mu G league Džavonta i Gilespi prva imena u tefteru.

Da je Vlada Yo pa i da poveruješ. 

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Taman kad smećar otera i Janisa izlazi sa pričom "spremili u januaru otkup za Brendona Dejvisa i Kinana Evansa". Al' trener rek'o samo bre Smart i Gilespi. Govno trener, ja pošten. Epizoda 250, šta mu teško. 

Edited by Molina23
  • Like 2
  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Da li je ta diskriminacija domacih igraca toliko uzela maha da moramo da dovodimo nekog Amerikanca samo jer je Amerikanac bez ikakve provere ili analize sta on doprinosi

 

Da li je realno da si ovo napisao? Čuj diskriminacija domaćih igrača i to u KKCZ, gde se konstantno i preko svake mere potencira značaj famozne domaće osnove i gde se zbog toga igrači nedorasli Evroligi godinama drže u rosteru. Ako je neko ovde diskriminisan* to su upravo stranci, što se može videti i po linku koji si ostavio, po tekstovima i komentarima raznih Plavšića, kao i po generalnom odnosu košarkaške javnosti.

 

 

* s tim što je meni sam termin diskriminacija svakako prejak za ovo o čemu pišemo

  • Like 29
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

Najjači spin je da smo birali između Gilespija i Birča.

 

Ako jesmo... onda momentalno na psihijatriju cela uprava.

Pa da, ali Gilespi je u full treningu i top formi bio. Mogao je odmah da pomogne.

A Birč nije igrao ne znam koliko meseci.... 🙂 . Išli smo na siguricu 🙂 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, BB7 said:

 

Тренер је неколико пута рекао... Ово су играчи који су ХТЕЛИ да дођу. И сам Смарт је рекао да је све решено у 2-3 дана. Значи није дошао као неко решење које је дуго праћено, него дај шта даш у тренутку када гори под ногама. Можемо ми да ставимо и 4 милиона по сезони Мајку Џејмсу на сто, не значи да ће он хтети да дође. Једноставно у последње 2-3 године као клуб доста лутамо. Самим тим смо ограничени на ионако већ смањеном тржишту. Евролига постаје полако лига матораћа. Црвена звезда је у доселекцији довела Фредија Гилеспија и Џевонте Смарта. То довољно говори о статусу клуба. Мени је нпр нејасно како је Ханга дошао овде. Вероватно је као играч који је 1989. годиште прихватио најбољу могућу финанијску понуду, још је добио уговор на 2 године. Ту можда и видим промил шансе како је Душко хтео млађег Понитку, поред Давидовца и још неких који су селектирани.

 

Smart mi, iako ima loš start kod nas (po meni) ipak ima logike. Gilespi baš ne. Na beku smo bili baš daj šta daš.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

A sta ako TT ipak prodje lekarske preglede?

Ja to i očekujem. Previše se Čović loži na takve igrače da propusti ovakvu priliku. Dovešće ga za koju nedelju za plej of ABA lige. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Da li je realno da si ovo napisao? Čuj diskriminacija domaćih igrača i to u KKCZ, gde se konstantno i preko svake mere potencira značaj famozne domaće osnove i gde se zbog toga igrači nedorasli Evroligi godinama drže u rosteru. Ako je neko ovde diskriminisan* to su upravo stranci, što se može videti i po linku koji si ostavio, po tekstovima i komentarima raznih Plavšića, kao i po generalnom odnosu košarkaške javnosti.

 

 

* s tim što je meni sam termin diskriminacija svakako prejak za ovo o čemu pišemo

 

Prihvatam zamerku. Aj da dopunim. U pravu si, imamo previše domaćeg škarta, ali mi je nerealno da nisu mogli da nađu nikog ovde koji zna ovo što zna Gilespi. Prosto ovaj njegov skillset je nešto što je baš ništa posebno.

 

Osećaj mi je da nam je skauting užasan, da domaće igrače dovodimo po principu lojalnosti gazdi, a strance po principu šta nam Miško uvalja (ne mora konkretno Miško, menadžeri)

5 minutes ago, The_Big_S said:

Mogao je odmah da pomogne.

 

I ovo na kraju ispade netačno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, John Terry said:

 

Au covece kakve su ovo gluposti?Pa sto brale ne treniras 2 meseca?Lako je prdeti preko novina.

 

Ovo je veliki disrecpet prema momcima(iako mislim da Gilespi nije za Zvezdu).

Neverovatna glupost.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Terry said:

 

Prihvatam zamerku. Aj da dopunim. U pravu si, imamo previše domaćeg škarta, ali mi je nerealno da nisu mogli da nađu nikog ovde koji zna ovo što zna Gilespi. Prosto ovaj njegov skillset je nešto što je baš ništa posebno.

 

Osećaj mi je da nam je skauting užasan, da domaće igrače dovodimo po principu lojalnosti gazdi, a strance po principu šta nam Miško uvalja (ne mora konkretno Miško, menadžeri)

 

I ovo na kraju ispade netačno.

Ironičan sam bio brate

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kankkunen said:

 

 

Znamo li gde je sastanak? Da idemo i zajedno vicemo fak ju referi pa se onda podelimo u dva tabora, jedni pustaju himnu EL, drugi zvizde. Pa onda svi zajedno vicemo Bodirogi picko grobarska. Recept za uspeh.

  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

Smart je po meni transfer pogodak... Mi da smo sa svakim igračem pogodili kao sa Smartom, u smislu njegove uloge, statusa i opcije po poziciji mi bi bili ladno u top10... 

Smart za sada užasno šuta za 3p, a to definitivno nije njegova realnost... Zato je dečko u EL na zavidnim procentima za dva... Ne bi ja baš tako lako otpisivao igrača, koji na prve 4, debitantske utakmice u EL, ima skoro 10ppg uz 65% za dva... "kad doda šut, biće to pakao za protivničke igrače"... Nema dečko ni samopouzdanja, zato ga Teo npr i preskače ponekad jer je svjestan toga... Za 5 beka u rotaciji Smart je ekstra opcija.. Pogotovo što kod "rukija" uvijek moraš imati rezervu i nadu da će napredovati... Gile je monster što kaže Terza, sa malo košarkaškog znanja... 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

 

Au covece kakve su ovo gluposti?Pa sto brale ne treniras 2 meseca?Lako je prdeti preko novina.

 

Ovo je veliki disrecpet prema momcima(iako mislim da Gilespi nije za Zvezdu).

Neverovatna glupost.

Mirko Milićević se ne uzima za ozbiljno, samo obiđeš u širokom luku.

Link to comment
Share on other sites

Ovi likovi koje vade iz naftalina po raznim emisijama su totalna smejurija i vidi se jedna zajednička crta svih njih - mantra o domaćoj osnovi, a mentoli izgleda ne mogu da shvate da: 1. ovo nije odavno SFRJ gde je talent pool bio neuporedivo veći, 2. da je Zvezda klub koji u svakoj sezoni ide na rezultat a i mora tako ako želi da igra EL jer nema trajnu licencu, 3. postoje razvojni klubovi poput Mege koji su mnogo prijemčiviji kao stepenica za mlade igrače ka njihovom konačnom cilju (NBA), 4. retko ko se loži nešto previše na evroligu i ona je obično utešna nagrada ako ne dohvatiš NBA, 5. globalno tržište se proširilo pa sad imamo Kinu, Japan, Australiju, Portoriko i pre svega prošireno i finansijki ojačano predvorje NBA - G ligu, na kraju krajeva i 6. loš rad i strategiju KKCZ na čelu sa onim koji je 50 godina u košarci, koji menja trenere kao čarape i ne uspeva da uspostavi kontinuitet.

 

Logika dovođenja Gilespija je bila da pojača defanzivu jer smo pod košem imali samo Bolomboya i mekane visoke poput Tobeya, Mitrovića i Davidovca koji nisu dovoljno dobri napadači da bismo ih trpeli duže. Jasno je da je lik limitiran kao terasa ali defanzivno je uvek bio dobar.

 

Logika dovođenja Smarta - daj šta daš u trenutku kad ti bekovsku rotaciju čine Yago i priučeni bekovi. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Ja sam iskreno zabrinut ako je Gile bio janisova želja.

 

Bukvalno nije postojao navijač koji je vjerovao da je to dobar potez a on bi trebao da zna neuporedivo više o košarci od običnog navijača.

Priča se da mu je menadžer Sferin brat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...