Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

8 hours ago, madafaka73 said:

Videli smo otprilike kako izgleda jedan ozbiljno slektiran roster koji pretenduje na F4 EL, pa smo mogli da uporedimo kako mi stojimo trenutno na toj skali kvaliteta. Što bi rekli, pravi reality check.

Koncentracija kvaliteta i jasan plan igre koje je Barsa sinoć imala, uz dobru odbranu i iskakanje Brizuele u prvi plan, su bili dovoljni da bez tenzija vode i privedu meč kraju.

 

Dobar skauting trenerskog stafa Barse, zatvorili su skoro sve u odbrani i maksimalno iskoristili činjenicu da su viši, jači i čvršći od nas. Odlična odbrana 1 na 1 primarnih čuvara, ali i kod switcha. Aktivnost sa strane pomoći i dobra anticipacija. Dosta smo snage gubili u off ball kretnjama i generalno u kontaktima bez lopte, tako da smo retko dolazili u situaciju da šutnemo iz pozicija naših ofanzivnih setova. Kad se uzme da smo gomilu otvorenih trojki promašili, onda je jasno da nismo imali šta da tražimo u sinoćnjem meču.

 

Naša odbrana je bila zadovoljavajuća. Veseli (16) i Lapro (12 poena) je nešto sa čim može da se živi. Ernangomez i Džabari poenterski limitirani. X faktor je bio Brizuela, sa onih 6/7 za 3, ostatak tima Barse je šutirao mizernih 3/15. Da nije bio on, iskočio bi neko drugi, jer Barsa ima takav kvalitet u rosteru da se ne mogu zapušiti sve rupe u odbrani. Mnogo po nas nepovoljnih mismečeva na parketu, od spoljne do centarske linije, tako da je za neko iznenađenje i našu pobedu trebao biti perfektan šuterski dan, a bio je dijametralno suprotan. Pohvale i za igru Satoranskog, sve je radio na parketu, uz najveću minutažu. Njemu ide dobar deo zasluga za pobedu.

 

  ovo je najveci razlog naseg poraza, ne neka ludcka igra Barselone ili ne znam ni ja sta...Barsa jedino sto je uspela bas je da zaustavi Tea...

 

  pokusavam da prokljuvim sto dosta vas pljuje Nedovica ali mi ne ide...da nam je Nedovic us ove igre koje pruza glavni problem mi bi danas bili ispred Reala trenutno...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da i meni Nedović deluje kao lik koji je idealan da bude vođa Harlem Globetrotera. Ogroman talenat, atleticizam, tehnika...nula odgovornosti.

 

I dalje volim tog lika, ali eto, priznajem da i meni tako deluje. Da on prosto nije za tim sa ozbiljnim ambicijama. Bar nije da bude važan deo takvog tima.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bogoljub Gagic said:

А треба рећи да Недовић игра и 8 и по минута мање од Пантера.

Поени на 40 минута

1.Хауард 33.3

2.Вили Ернангомез 27.4

3.Бортолани 26.5 (с тим да бих ово упоредио са статистикама Бобија у нба)

4.Недовић 26.4

Дакле дефинитивно је дечко један од најбољих скорера Евролиге и последњи наш проблем.

 


Статс на стероидима. ШББ кад би играо 40’, ма јбш то. Најбољи играју и трпају скоро читав меч како у ЕЛ тако и у НБА.

Нико не пљује Недовића и није нам највећи проблем али има разочарења јер није шампион а шампион узима и погађа кад је најтеже. Шампион изгара на терену као Кампацо на некој лијевој текми у аба прошле године када се баца као камиказа за лопту након што му саиграчи нису уписали асист. А такви те воде на великим мечевима и имају континуитет. Недовић је ту већ пар сезона и то као наше дијете, повратник не без биографије. Има преозбиљну плату а има и с ким да пика баскет, све му се поклопило а он некако исти ниво као раније. Одигра једну супер па онда гледамо у шољу кад ће поново, па хоће неће одбрана, па повреда и пауза. Кад се ломи чешће га нема. Јбг…

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

 

Srecom nema PP aparata na putu inace bi bilo - povuci i pokreni zabavu.

:classic_biggrin:

Ne mogu da zamislim sta bi Yago uradio sa defibrilatorom da mu padne u ruke. Isprobao ga na sebi? Ili mozda na Davidovcu?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, СтелаРоса said:

Jel mozes napisati primere ovoga sto tvrdis. U kojem to dobrom timu je bio projektovan da ga vodi do uspeha?

Primer je da nikad  nije ušao u top8, da za toliko godina karijere ima par trofeja i da je najbolje  partio imao u revijalnim utakmicama. Plus je pobegao sa priprema reprezentacije

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Primer je da nikad  nije ušao u top8, da za toliko godina karijere ima par trofeja i da je najbolje  partio imao u revijalnim utakmicama. Plus je pobegao sa priprema reprezentacije

U kojim klubovima je igrao kada nije usao u top8, kakvi su bili ti timovi i koje su im bile ambicije?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, СтелаРоса said:

U kojim klubovima je igrao kada nije usao u top8, kakvi su bili ti timovi i koje su im bile ambicije?

Upravo tako, u Milanu i Pau koji su tad sluzili za uveseljavanje publike. Nijedan klub sa ozbiljnim ambicijama ga ne zeli a mi ga predstavljamo kao jednog od top5 skorera El. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi imamo sasvim finu osnovu za sledeću sezonu i što se tiče trenera i što se tiče ekipe, možda i najbolju u poslednjih xy godina. Samo je potrebno to nadograditi na pravi način. Treba nam 3 do 5 kvalitetnih igrača da pogodimo za sledeću sezonu i da pustimo Janisa, čoveka koji ima 2 EL finala, da to posloži. Ne krećemo u sezonu sa 10 novih igrača koji se prvi put vide i coach Vladom iz FMP. Do kraja sezone će se takođe još do kraja iskristalisati na koga možemo da računamo i sledeće godine.

 

 

Manje više opet ista priča da je šibanje za ABA ključno, pogotovo što čini se da ove godine neće ponovo biti 2 tima iz ABA, Beograda. A onda da konačno odigramo jednu smislenu EL sezonu koja će nam doneti iskorak i u rezultatskom i u mentalitetskom smislu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Upravo tako, u Milanu i Pau koji su tad sluzili za uveseljavanje publike. Nijedan klub sa ozbiljnim ambicijama ga ne zeli a mi ga predstavljamo kao jednog od top5 skorera El. 

To je druga stvar. Igrao je u klubovima cije su ambicije u tom momentu bile srazmerne njegovom kvalitetu, ali si ti rekao da je najgori igrac kada ga projektujes da te vodi ka nekom uspehu sto uopste nemamo kao potvrdu, nego samo kao tvoje misljenje. Mi ovde pricamo o igracu koji je i prosle i ove sezone medju 3-4 najkvalitetnija igraca u rosteru uz sve svoje mane, sto onda vise govori o tome kakav nam je tim i kakve su nam ambicije. Druga bi stvar bila da Nedovica na silu guramo i projektujemo kao prvog igraca tima dok su nam u timu recimo Zo Braun, Kalina i Sengelija. Ali ovako, on se samo u slabasnoj konkurenciji shodno svom kvalitetu izborio za to da nam bude prva ili druga napadacka opcija. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Rokas vudni bas tuzan posle poraza od Barse,produzavaj ga odmah,malo je takvih stranaca koji znaju da cene ovaj dres kao Giedraitis i Bolomboj,pod HITNO produzenje ugovora,nama trebaju takvi momci,koji znaju da nose ovaj dres!

Link to comment
Share on other sites

Onaj Trej iz Reala je ozbiljan igrač. Ali ko prati VTB ligu neka kaže koju reč kakav je i u kojem stanju sad. Mada sada vidim da on već pola godine bez kluba. To je to, potpisuj. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fradler said:

Legendarni Prlina pise da je nas novi igrac Trej Tompkins.

Informacija se poklopila sa jednim potpisom danas. Al ajde. Za forumaša Bertija piše da je sad bio u Zenitu. Video sam ga uživo ali kad je bio na F4 sa Realom u BG 😁🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, СтелаРоса said:

To je druga stvar. Igrao je u klubovima cije su ambicije u tom momentu bile srazmerne njegovom kvalitetu, ali si ti rekao da je najgori igrac kada ga projektujes da te vodi ka nekom uspehu sto uopste nemamo kao potvrdu, nego samo kao tvoje misljenje. Mi ovde pricamo o igracu koji je i prosle i ove sezone medju 3-4 najkvalitetnija igraca u rosteru uz sve svoje mane, sto onda vise govori o tome kakav nam je tim i kakve su nam ambicije. Druga bi stvar bila da Nedovica na silu guramo i projektujemo kao prvog igraca tima dok su nam u timu recimo Zo Braun, Kalina i Sengelija. Ali ovako, on se samo u slabasnoj konkurenciji shodno svom kvalitetu izborio za to da nam bude prva ili druga napadacka opcija. 

Ja nisam terao gazda Covu da najavljuje napad na F4.

Link to comment
Share on other sites

Ne zanosite se. Potpisaće. A kako i da ne potpiše kad je poslednju utakmicu odigrao u aprilu prošle godine i zbog povrede ga nije bilo do danas. Kad su ovi naši to videli oči im se cakle ko kad ja vidim Moniku Beluči. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...