Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

5 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Pitanje je kad cemo to vidjeti jer ovo sa Teom ce biti 100% ozbiljno. 

Nema zajebancije sa zadnjom lozom, to je visenedeljna pauza

A odakle je informacija koja je povreda u pitanju? 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Crni said:

Luka 2+1=0 kao u derbiju prosle god, dakle ne slucajno.

Rokas masi 2 bacanja, po ko zna koji put, sto je odavno vec neukusno.

Hanga takodje sa svojim bacanjima.

Dusko se dva puta usrao Covicu u zivot, karma stori.

Baskonija pobedila zasluzeno, mogli su ranije da privedu mec.

Zeleli su pobedu vise i vodjeni pravim majstorima dosli do nje.

Nasim navijacima ostaje da se cude kako to protivnicki bekovi samo nas napune, kako nam se Asvel raduje i  da racunaju kako imamo sanse ovako sakati i nakaradni da se umuvamo u 10. 

Zvezda nije evroligaska ekipa i svercovala se 10 godina u istoj.

Ne mozes biti evroligas samo zato jer si napunio arenu. Puni je i Prijovicka pa je realno niko i nista u svetu muzike.

Vrlo lagano pratim ovaj revijalni deo(posle poraza od Asvela), pa mi sve one mane jos vise izlaze pred oci.

A zamenili smo boljeg trenera-losijim, izgradili smo mentalitet luzera i postali sugurno utociste kojekakvim Davidovcima.

Postali smo tim u kom kosarkas dodje da zabode kes, bez rezultatskog imperativa.

Jago postaje igrac, a plodove ce ubrati neko drugi, ne Zvezda.

Janis uvek moze da nadje alibi u vidu pohlepnog Covica.

Tek slede razocarenja, porazi...ja sam spreman i to odavno.

 

 

@Crni Iskoristiću tvoj post da se osvrnem na dve teze iznete u njemu koje se ovde provlače već neko vreme.

 

Prvi bold. Bio je skoro neki članak na nekom od novih sajtova, u vlasništvu neke od kladionica, u kojem se ova teza provukla bez da je iko reagovao na to. Za mene postoji jasna distinkcija u periodu vođenja kluba od strane familije Čović između sezona do 2017e i onih koje su usledile. Crvena zvezda je do navedene godine rasla i izrasla do graničnog plej-of tima što smatram vrhunskim iskorišćenjem tadašnjih finansijskih sredstava kroz pre svega igru ekipe a zatim i kroz same rezultate. Iskreno, ja sam uživao i rado se sećam tih vremena.

 

Ono što se nakon toga desilo je svima sada jasno.

 

Drugi bold. Ne bih ulazio u poređenje kvaliteta našeg bivšeg i našeg sadašnjeg trenera. Čak i da je odnos ovakav kako je iznad navedeno to ne znači nužno i da je za nas taj odnos kriterijum adekvatan za izbor trenera seniorskog tima. Ja sam baš zadovoljan onim što gledam otkad je Sferopulos preuzeo klub, kako zbivanjima na terenu tako i transferima. Izborom poslednjih pojačanja pokazali smo konačno ambiciju da smisleno sklapamo roster. Ostaje leto da se da konačna ocena za navedeno. Nadam se da će Sferopulos ostati duže od dve sezone (toliki je ugovor), mislim da je to nedovoljno.

 

Za kraj, zbog lošeg vođenja kluba od strane familije čitavo vođenje kluba spada na pleća prvog trenera i njegovih kolega iz stručnog štaba. Po stoti put, nemamo sportski menadžment. Mislim da bi Sferopulos mogao da postigne rezultate uprkos Čoviću.

 

Najbolje bi bilo da dodje i do smene rukovodećih kadrova, idealno bi bilo da se to desilo leta 2017e...

 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Povreda zadnje loze protiv Armanija, na treningu dan pred utakmicu mu se to masiralo, doslo do pogorsanja povrede na treningu pa eto.

To je onda minimum 2 nedelje odmora. Za nas previše u ovom trenutku. 🤦

Link to comment
Share on other sites

Jos uvek se nadamo nekom pobednickom nizu od 4-5 utakmica koji bi cinio pik sezone. Svaki poraz u narednom periodu oznacio bi nas brod kao metu za torpedovanje. Tako da bi neki kiks ili  ne vezivanje serije u narednom periodu oznacilo  torpedovanje evroligaske sezone i potonuce Zvezde u ovoj sezoni. Realno sa stanovista ambicije to se vec dogodilo. Izostaje kontinuitet pobeda i jako je tesko ocekivati taj niz. Uvek ce nesto  zafaliti posle dve vezane pobede, docice poraz. Da li zbog nekompletnog rostera ili limitiranosti igraca koji su na parketiu ili bljesku protivnika uopste nije bitno... Baskonija je morala sinoc da padne. Sama se namestala a mi nismo imali snage da je gurnemo u ambis. Grotlo Arene nije rutinski progutalo ekipu koja ne igra Kup Kralja ove godine. 

Link to comment
Share on other sites

Mora se reci i da nam sinoc ni sreca nije pogledala . Brdo lopti posle njihovih promasaja je doskakala do  njihovih bekova cak , ma u ruke im je upadala ,bas se tako namestilo jbg . Da mi cele sezone kuburimo sa skokom pa i da kazes nesto , ovako kao ekipa koja je u  pri samom vrhu u el sto se tice skoka , ne ide jednostavno ......

 

Stekao sam utisak da je howard najvise problema imao kada ga je preuzimao visoki , tacnije Bolomboj dvaput , jednom je izgubio loptu , drugi put omasio sut za tri..... s obzirom da je dosta nizak neki veci igrac mu mnogo vise smeta za izbacaj za 3.... trebali smo vise da swicujemo na njemu cini mi se ... 

 

Gilespi je realno promasaj , to se vec na ovom uzorku odigranih utakmica moze reci ( nije ni da smo imali drugacija predvidjanja )

 

Mislim ako si doveo igraca u doselekciji da bi ti igrao 6 minuta u proseku , onda je i to neki znak da je zajeb u pitanju .

Njegovo bitisanje na terenu dok Teo nije na terenu apsolutno nikakvog smisla nema .

Tu da se doveo jedan ozbiljan igrac 5 / 4 ili 4 / 5 ( s obzirom da ocigledno cista 4ka nece doci )  podigao bi nam plafon dosta , cak eto i jedan Petruseoliki 4 na 5  , da mozes da ga stavljas i sa Mitrom i sa Bolombojem u istu petorku  , ovako je doveden jednodimenzional igrac koji igra 5 , 6 minuta u proseku..... to je isto mogao raditi i Dalibor Ilic ...

 

Teo je juce ozbiljno vukao nogu , ne deluje uopste dobro nazalost ....

Edited by Fan Kosarke
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Crni said:

dakle ne slucajno.

Rokas masi 2 bacanja

Cekaj druze momak gine svaku tekmu od pocetka godine igra 30+ minuta u paklenom rasporedu cak i protiv borca igra preko 30 minuta. Svaki mec je medju najboljim igracima i ti mu sad zameras sto je promasio dva bacanja na mecu razumem ja da smo svi besni i isfrustrirani al glupo je da idemo redom i polivamo sve govnima.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Povreda zadnje loze protiv Armanija, na treningu dan pred utakmicu mu se to masiralo, doslo do pogorsanja povrede na treningu pa eto.

Al brz je bio dok je išao prema sudijama :)Nadati se da nije nešto ozbiljno..

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Creed Bratton said:

Cekaj druze momak gine svaku tekmu od pocetka godine igra 30+ minuta u paklenom rasporedu cak i protiv borca igra preko 30 minuta. Svaki mec je medju najboljim igracima i ti mu sad zameras sto je promasio dva bacanja na mecu razumem ja da smo svi besni i isfrustrirani al glupo je da idemo redom i polivamo sve govnima.

U pravu si, ne treba da povede racuna o bacanjima, neka nastavi ovako😇

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni said:

U pravu si, ne treba da povede racuna o bacanjima, neka nastavi ovako😇

 

Jel to onaj prima tolike pare a ne moze bacanje da pogodi fazon?

 

Inace sutira 36/44 bacanja ove sezone stvarno sramota sto nema 100%

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na to da Teo nije igrao + Neda i Top juče nam je baš trebala savršena utakmica, još za onakvog Hauarda.

 

Žao mi je za skok kod bacanja CMM i za onu trojku na kraju treće kada je Smart prerano rešio napad i ostavio im vremena za polukontru.

 

Da smo dobili bilo bi stvarno fantastično, ovako nažalost nekako gubimo polaku svaku nadu a ne možeš da zameriš igračima ništa stvarno.

 

I za kraj, ja stvarno ne mogu da razumem izjavu da nema četvorke na tržištu. Dovoljno je da se pogleda Efes i Dauma koga su oni doveli u sred sezone iz Dertone. Polako ali sigurno i on gubi potencijal da zamaskira sopstvene greške, ovo je baš nebuloza.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kada citam dobar deo ljudi ovde zaista pomislim da je prosecnom KKCZ navijacu Nebojsa Covic prava merka.

Ukratko - pljuvanje, kao nacin ponasanja/zivota. Jebem mu caj, pohvalite bar nesto sto valja.

Pogledajte Duska - pljuvan, pljuvan, pa evo sta radi sa Baskonijom... Merka ljudi, merka... 

I citajte malo imperatora, haosa, enemixa, fana, bosmena, manua i mnoge druge... Al ono, s razumevanjem 🙂

 

ps  ideja za diplomski/master - skrejpovati forum po forumasu i utvrditi uproseceni post forumasa (sentiment, broj linija, poruku i sl.) 😄

 

 

 

 

  • Like 15
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Pitanje je kad cemo to vidjeti jer ovo sa Teom ce biti 100% ozbiljno. 

Nema zajebancije sa zadnjom lozom, to je visenedeljna pauza

2-3 nedelje, ovisno o stepenu. Valjda će biti spreman do Žalgirisa.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kontra said:

Prvi bold. Bio je skoro neki članak na nekom od novih sajtova, u vlasništvu neke od kladionica, u kojem se ova teza provukla bez da je iko reagovao na to. Za mene postoji jasna distinkcija u periodu vođenja kluba od strane familije Čović između sezona do 2017e i onih koje su usledile. Crvena zvezda je do navedene godine rasla i izrasla do graničnog plej-of tima što smatram vrhunskim iskorišćenjem tadašnjih finansijskih sredstava kroz pre svega igru ekipe a zatim i kroz same rezultate. Iskreno, ja sam uživao i rado se sećam tih vremena.

 

Zapravo dok je Radonjic bio tu bilo je dobro, sve posle toga je bilo krpljenje, snalazenje, improvizovanje. Poklopilo se i sto smo u "zlatnom" periodu imali dosta bolji izbor domacih igraca, sto danas vise nije slucaj iako i dalje pokusavamo da ocuvamo cuvenu domacu osnovu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stella rossa di Belgrado said:

Putuj evroligo i ne misli na nas

Nama je dobro, taman kako smo zasluzili.

 

Prvi put od kad nas je preuzeo, mislim da je coach Sfero zabagovao, narocito u trecoj cetvrtini. Igrac iz aviona, za kog i sam kaze da jos ima jet lag mu igra dok na klupi sedi Hanga, koji je u karijeri znao da sacuva i bolje napadace od Howarda.

 

I ta slobodna bacanja, kad sam video kako ih izvodimo u prvom poluvremenu, smracilo mi se. Tacno sam znao da nece ovo izaci na dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Howie Roseman said:

Mislite li da će 17-17 skor biti dovoljan za plej-in ili se ide samo sa 18-16?

 

Nema teorije da možemo doći do skora 9-3 u nastavku sezone, 8-4 nije nemoguće uz malo sreće koja nas nije pogledala u dosadašnjem dijelu sezone.

18-16 ce biti potrebno, po meni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, СтелаРоса said:

Zapravo dok je Radonjic bio tu bilo je dobro, sve posle toga je bilo krpljenje, snalazenje, improvizovanje. Poklopilo se i sto smo u "zlatnom" periodu imali dosta bolji izbor domacih igraca, sto danas vise nije slucaj iako i dalje pokusavamo da ocuvamo cuvenu domacu osnovu. 

 

Odlična primedba! Definitivno bi u slučaju slabijeg kvaliteta igrača rezultati bili slabiji, ne mogu to da osporim. Iz tog razloga sam birao reči u prethodnom postu. Dakle, ponavljam, mi smo sa tadašnjim finansijskim sredstvima od prosečnog Evrokup tima postali granični plej-of tim.

 

A kako je pametna selekcija ispraćena i dodatnim kvalitetom tima, ne samo igračkim već i atletskim, mi ne samo da smo gravitirali ka plej-ofu već smo istoga bili i učesnik. Malo ovako romantičarski, bili smo i najbolji tim Evrope januara 2017e. Sistem je bio dobro postavljen, a rezulatati u sportu nekad dodju a nekad ne.

 

Što se tiče ove prozivke za domaću osnovu, apsolutno je podržavam. I rezultati, a pre svega igra su svedoci pogrešnosti tog načina razmišljanja. Trebalo je tada napraviti iskorak u razmišljanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

18-16 ce biti potrebno, po meni.

I sve to bi možda i bilo dostižno da ćemo biti kompletni do kraja regularnog dela. Ali nećemo. Do kraja ćemo u svakoj biti nekompletni (Teo, Top, Neda i sigurno će još neko da iskoči). 

Link to comment
Share on other sites

Inace sinoc posle Rokasove trojke sam bukvalno bio ravna linija cak sam i calu rekao da me bas zanima kako cemo da useremo ovaj momentum.

 

Na stranu sad i Covic i igraci i trener kad se vratimo malo unazad od one tekme sa Darusafakom u areni sa balonima spremljenim pa posle toga isto Darusafaka sledece sezone u odlucujucem mecu onda poslednja Radonjina sezona  ona gostovanja Bajernu i ne znam ko je jos bio kad su izbacena 3 tima i sad ove dve poslednje sezone gde je svaka bitna evroligaska utakmica izgubljena. 

 

Toliko se trenera i igraca promenilo al je ostala ta cinjenica da mi bitan mec ne mozemo da pobedimo a najgore od svega i sto je zajednicko svakoj nasoj bitnoj utakmici je da su sve izgubljenje na totalno bizaran nacin gde igraci bacaju lopte u publiku, masenje slobodnih bacanja u penal zavrsnici, protivnici hvataju po 3 skoka u napadu u poslednjem minutu ili prave serije po 12,13-0 pri cemu ubacuju preko 2 ruke a mi okean sa broda ne mozemo da pogodimo. Toliko se svega ovoga nakupilo da navijaci vise ne mogu mirno da gledaju utakmicu kad protivnik na 2 minuta do kraja i +12 pogodi trojku. Doslo je do toga da pocinjem da verujem da ili nas neko testira i sprema za nesto veliko ili nam je stvarno bacena neka crna magija

Link to comment
Share on other sites

Šta nam znači plej-of ako nastavimo sa istom politikom.

Mi smo u ovoj sezoni doveli 12 novih igrača i promenili trenera ... kakav top-8 kakvi bakrači.

Treba odigrati maksimalno do kraja bez obzira na plasman, pa ako smo šta naučili OK.

  • Like 5
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...