Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Odbrana kakvu smo odigrali protiv Partizana zahteva savrsenu organizovanost i uigranost u kojoj svaki igrac u svakom trenutku zna sta u kojoj situaciji treba da radi i gde da ide. Jako tesko tako sta Smart moze da igra, ne samo protiv Baskonije vec i pre sredine februara. Sve pod uslovom da decko ima izrazitu zelju da uopste uci.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni said:

Jago potpisan kao treci plej, potpis zlata vredan. Neka ga posluzi zdravlje, imace on jo sto sta da kaze. 

 

Covic zasluzan za potpis Sabana, a trener za potpis Jage

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Molina23 said:

Što se tiče Baskonije, one Čovićeve ikebane bolje da spremaju najsrdačniji mogući doček Dušku. Puna Arena da ispoštuje ovacijama gospodina i prizovemo taj Saša Obradović efekat. Okej ne mora se baš saginje u tim godinama, dovoljno da odluta sa meča. Brat Čima će svakako da zeva i smeška na Aidu u Džon Braun stilu, to je viđeno. 

 

Bice on i vise nego motivisan da dobije - ovo mu je idealna prilika da se resi jednog od konkurenata za visok plasman, a i idealna prilika da dobije jos neko gostovanje (do kraja sezone od laksih gostovanja ostali su Minhen i Kaunas, a Baskoniji trebaju minimum jos 7 pobeda ako hoce to 10. mesto, odnosno 8 za nesto vise od toga).

 

Ovakva Crvena zvezda je svakako ekipa koju je lakse braniti od 90% EL. Na dvojci ce igrati krila koja nisu toliko vesta sa loptom, na 1 igraci koji mogu da se umaraju u napadu i u odbrani, vecina igraca tu zavisi od ta dva pleja i odsecanjem njih se resava dosta posla u odbrani.

 

Naravno, moze Ivanovic i da flopuje kad je najbitnije, nije kao da mu je to nepoznanica (videti poraze u Atini i Minhenu sa Campazzom u timu), ali on je jos u prvom mecu pokazao da moze da spremi ekipu da dobro igra na pocetku sto ce biti veoma vazno u ovom mecu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

..

edit

nesto mislim da ce yago krenuti na howardu, on je redak igrac u el protiv koga nije fizicki inferioran a na kampacu je dobro odigrao difens, ipak je on malo komplikovaniji po skillsetu za cuvanje

 

 

  Lazic na Howarda ide, tu nema greske...fun fact je da je Howard prosle sezone kod nas sutirao 1/10 trojke, ne bi bilo lose da ponovi to opet...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bad said:

Neka prevede loptu, da je Teu i ćoškari. Za odbranu mu ne treba privikavanje.

 

Mi smo u deficitu sa igračima koji mogu da vode jebenu loptu, Smart da dodje sa pasoške kontrole će nam koristiti za ovu utakmicu.

Tek za odbranu mu i treba uigravanje, u napadu može odigrati 15 minuta uz par uputa bez da bude veće štete.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, hakeem said:

 

 

  Lazic na Howarda ide, tu nema greske...fun fact je da je Howard prosle sezone kod nas sutirao 1/10 trojke, ne bi bilo lose da ponovi to opet...

 

startuju CMM & howard, jel?

logicnije mi je da yago cuva lika slicnih gabarita i brzine u tom slucaju, pa ako bas krfne da sipa, napravice promenu cuvara.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

..

edit

nesto mislim da ce yago krenuti na howardu, on je redak igrac u el protiv koga nije fizicki inferioran a na kampacu je dobro odigrao difens, ipak je on malo komplikovaniji po skillsetu za cuvanje

Teško da Jago može da juri igrače koji se toliko kreću, šutiraju iz blokova itd. On je bolje rešenje na CMM jer je on jedan od retkih igrača koji nije opasnost da mu saspe tricu u facu. 

Hanga i Lazić na Hauarda, a veće je pitanje ko će na Monekea i Sedikerkisa 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Teško da Jago može da juri igrače koji se toliko kreću, šutiraju iz blokova itd. On je bolje rešenje na CMM jer je on jedan od retkih igrača koji nije opasnost da mu saspe tricu u facu. 

Hanga i Lazić na Hauarda, a veće je pitanje ko će na Monekea i Sedikerkisa 

 

zapravo, CMM, iako nije suter, ove sezone sutira sa karijernim samopouzdanjem, sto znaci da moze da mu saspe suteve u facu ali primarno moze da radi standardan bullyball na njemu

 

kao sto rekoh, iako nije neki uzorak, yago je dobro cuvao facua, koji je ipak komplikovaniji igrac

 

videcemo ali eto, to je moj trip, da ce sferopulos otvoriti sa yagom na howardu, pa kako krene tekma. logicnije mi je to nego bilo koja druga opcija, dok se ne pokaze suprotno ( :

..

na sedekerskisa ce giedraitis, tu misterije nema. za monekea bi bio idealan gillespie ali tesko da ce on startovati, tako da nemam pojma ko ce

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jago je solidan kad brani igrača na lopti, igrača koji suštinski dobro igra bez lopte on ne može da čuva, slična priča kao Lazarević.

CMM je pogađao neke klač šuteve i ima dobre procente, ali ja bih živeo sa njegovim šutem, a Jago je dovoljno čvrst da mu isparira nogama .

Bumo videli 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@uini s obzirom da Howrd uglavnom krece sa klupe, na njega ce Lazic i Hanga a u nekim momentima cak i Rokas pa i Yago. Jako je bitna komunikacija sa visokim igracima i da se dobro preuzima jer ovaj koristi i milisekundu prednosti ako je ostvari, da se digne na sut za 3. Treba biti jako koncentrisan jer itekako izvlaci i 3 bacanja. Tu ce Joel i posebno Freddie imati problema.

 

@Milos 3.14 nema sta, na Sedekerskisa ce biti Rokas a vjerujem da ce i Lazarevica koristiti kako bi gradio skok i ovog onemogucio da se spusta dolje. 

 

Za Monekea DeDa i Luka i to nam je sto nam je.

 

Teski match-upovi ali najbitnije da se odigra pametno u napadu, bez srljanja i ispucavanja a onda u odbrani dobra preuzimanja i kontrola skoka. Treba raditi dobar boxout na Monekea i posebko Sedekerskisa.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

@Miki28 Teoljub, e pa to sam i pitao, ja ssm mislio da cmm i howard startuju, to onda menja stvari, mozda teokratija da startuje

Rijetko kad stavi Howarda u startnih 5.

Ja da se sjecam, startovao je protiv Barse jedino ( kako u prvenstvu tako i u EL ) ali uglavnom je sa klupe.

 

4 od 5 startera mu uglavnom cine CMM, Marinkovic, Sedekerskis i Kotsar ( ranije Costello ali u zadnje vrijeme je Kotsar ).

E sad kao 5tog stavlja Riestea/Dieza/Chiozzu.

 

Bice tezak mec, dobar duel ali smo favoriti. Dobro bi bilo da Smart zaigra, cisto da donese neki x faktor mada ne vjerujem da ce se to desiti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Teško da može Yago na CMM u odbrani. Mada naši retko igraju u poslednje vreme 1 na 1 odbranu. Biće tu dosta preuzimanja centara. Ne brinem se ja za CMM, treba zatvoriti Hauarda. A što se tiče 1 na 1 odbrane ide Laza/Teo/Yago na Hauarda, Hanga na CMM, Rokas na Sedekerskisa i ono najzanimljivije što vredi svaku paru za videti performans Deda vs Moneke. Očekujem još jedan dobro pripremljen meč od Sferopulosa a od trenutno dostupnih igrača imamo resurse da se meč dobro pripremi. A nama treba još jedno dobro šutersko veče i dobijamo tu utakmicu. Raduje forma Rokasa i Yaga. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Jago je solidan kad brani igrača na lopti, igrača koji suštinski dobro igra bez lopte on ne može da čuva, slična priča kao Lazarević.

CMM je pogađao neke klač šuteve i ima dobre procente, ali ja bih živeo sa njegovim šutem, a Jago je dovoljno čvrst da mu isparira nogama .

Bumo videli 

CMM ove sezone za 3 23,7%.

Karijerno u EC 33,9%.

Opet, Barsu je sahranio za 3 4/6.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teško da može Yago na CMM u odbrani. Mada naši retko igraju u poslednje vreme 1 na 1 odbranu. Biće tu dosta preuzimanja centara. Ne brinem se ja za CMM, treba zatvoriti Hauarda. A što se tiče 1 na 1 odbrane ide Laza/Teo/Yago na Hauarda, Hanga na CMM, Rokas na Sedekerskisa i ono najzanimljivije što vredi svaku paru za videti performans Deda vs Moneke. Očekujem još jedan dobro pripremljen meč od Sferopulosa a od trenutno dostupnih igrača imamo resurse da se meč dobro pripremi. A nama treba još jedno dobro šutersko veče i dobijamo tu utakmicu. Raduje forma Rokasa i Yaga. 
Nema potrebe DeDa na Monekea, njega na Rogvalopulosa, Dieza a može i na Sedekerskisa deo minuta.


Msm da vise oni imaju problem oko same postavke, jer gotovo sigurno će Sedekerskis biti na Bolomboju, tu mora Joel uraditi opasan posao u ulaziti u kontakt, jednostavno fizički je nadmocan, a Mitar je mnogo kvalitetniji, a i brzi od Kotsara...


CDM i Vanja igraju ozbiljnu odbranu, retko ko spolja može ima praviti problem, em su tela em izgaraju svaki posed.


Sa klupe Howard, Moneke i Kostelo su ozbiljni igraci, tu i jeste njihova snaga gde ne moraju mnogo s početka razliku da prave, već nakon ulaska gore pomenutih dolazi do napadacki bolje igre, a sam Howard je uvek okružen sa 2 jaka defanzivca.


Bas zato Lazić može biti problem, jer će ga uspeti na njemu sakriti, a Howard se mora busiti u odbrani, gde bi i manju koncentraciju imao za napad...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prekinu cu ovim postom restrikciju pisanja na ovom topiku, a posle cu se sam vratiti u istu. 

Sramno je sta Covic radi, slicno kao i Terzic u FK. Bice tek u blizoj buducnosti jos stvari koje prikriva, mada se iskreno nadam da nece biti onako kako se naslucuje. Vreme je da za promene u KK definitivno. 

Inace sto se Smarta tice, nije bio ni prva ni druga opcija, bojim se reci ni peta. 

Pokusavali smo uglavanom igrace koji su pod ugovorom i koje klub nece da pusti. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Коди Милер Мекентајер

Крис Киоза

Маркус Хауард

Вања Маринковић

Тадас Седекерскис

Чима Монеке

Маик Котсар

Метју Костело

 

Душко игра са 8 играча. Ово све остало је око 10 минута у просеку или мање, на последње 4 утакмице у Евролиги.

 

Хауард је Лазића уништио у првој утакмици у Шпанији баш. Сваки кош је скоро дао преко њега. У неком тренутку баш било мучно, а све је упадало.

 

Ово није утакмица за Давидовца нпр, пре за Лазаревића или Илића у некој тој 10-12 минута улози. За Давидовца је био Армани, 5на5, пола терена, креација, мање трчања... Ово ће у неким моментима бити спринт, а ми морамо направити маратон од утакмице.

 

Надам се да ће играти Смарт, и дати нам потребну дубину, све и да одигра 2 пута по 5 минута.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...