Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

5 minutes ago, Nik1991 said:

Gilespi je 17ti tako da imamo jos mjesta za potencijalno 3 pojacanja,plej je bas hitan jer vidjeli smo i sinoc na sto licimo kad teo izadje a teo svakako ne moze svaku onoliko da igra,rupa na 4 stoji jos od ranije i licno ocekujem neke novosti danas-sjutra..

Pa nama je pre Gilespija i odlaska Šabaza falila dvojka i četvorka.

Doveli smo Gilespija kao šestog centra, i otišao je Šabaz.

I kako dolazimo do računice da nam treba 1 igrač još pa vagamo da li bek ili četvorka !?!

Po meni fale pjel umesto Šabaza, bek kog čekamo od početka sezone i četvorka takođe.

Mada, vrlo je verovatno da posle utakmice od sinoć ostane i Tobi, pa nastavimo da improvizujemo na poziciji 4 sa Simonom, Lukom, sada vrv i Gilespijem

 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  pobeda znacajna al ne treba padati u euforiju...ocekivao sam mnogo vise dobrih suterskih izdanja nasih al vrlo retko to vidjamo...ne mogu da se otmem utisku da bi i Real dobili samo da smo iole pristojno sutirali...svaki igrac dobija neki smisao kao ubaci nesto, mislim na Tobey-a...

   Simonovic je juce odigrao bas onako kako treba da igra neki 10-ti igrac u rotaciji koji nema samopouzdranje kad dobije sansu...ne da udje i da digne 2-3 trojke cim lopta dodje do njega nego da ceka da "lopta" njega nadje...

  Yago "procitan" cini mi se u zadnjih par utakmica...ako ne pogodi neki trojku njegovi minuti su poprilicno beskorisni...

  Sferopulosa ima dosta prostora da unapredi neke stvari ovde, npr da Yago ne deluje kao neki rekreativac koji je uskocio u tim...konkretno, igramo akciju za Rokasa gde on prolazi kroz neke blokove i ako ne prodje ostaje nekih 8-9 sekundi Yagu da resi to, a ceo napad je lopta kod njega a on to ne moze...

  i evo pokusavam da shvatim startnu petorku Yago, Lazic, Giedraitis, Mitrovic, Bolomboy...bar jedan iz trojca Teo, Hanga, Nedovic bi uvek trebao biti na terenu...do sad u sezoni Teo ima 2 ili 3 utakmice kad mu je bio negativan +-...znaci samo treba resiti nekako minute kad on ne igra a mi to resavamo sa nekim suludim petorkama...

 

  ja licno ne bih dovodio Guy-a jer mi se nekako bas ne uklapa...igrac kog bih doveo na ovaj tim je Higgins, vidim da se Virtus interesuje tako da je verovatno zdrav...on bi nam isporucio slicno nesto kao i Hanga ali na visem nivou...ako potpise bek ne verujem da cemo dovoditi i pleja u tom slucaju...   

 

  mali off topic...pre 2 dana sam radio utakmicu naseg nesudjenog pojacanja Davisa u G league, 38 poena 10/14 cini mi se za 3...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Markovic_CZ said:

Zanimljivo veče u Pioniru.

 

Dosta poznatih lica, Pjana, Pantela, Benčić, Borko Radovic, Miško, Vujadin Subotić, Vlada Djurovic, Topic senior... Lepa, pozitivna energija u dvorani. Vidi se da nasima prija Pionir i da se opuste kada je prazna hala, pogotovo Tobi 😀, mozda je to recept za uspeh.

 

Najsmesnije je bilo kad je Radovic dosudio onaj prekrsaj za 3 bacanja sa centra, svi su ispizdeli, cak i poslovično miran Misko je opsovao. Ostali su ga malo prozivali, pa je stiglo oficijalno upozorenje da ukoliko se to nastavi bice hala ispraznjena... Radovic se stvarno malo pogubio, ali posle je i dunuo neku za nas, generalno ok je bilo sudjenje. (Naravno da je okej kada pobedimo, mislim se).

 

Teu svaka cast kako igra u tim godinama, kako se bori, samo da ga z..... posluzi! Gidra takodje 3/4 je razvalio, Bolomboj, Tobi, cak je i Simonovic pokazao nesto. Ma videli ste i napisali sve, nema se sta tu dodati.

 

Topic senior je u dobrim odnosima sa klubom, sedeo je sa ekipom, blizu NČ, vidi se da tu nema losih vibracija, komunicira sa svim. Mislim da ukoliko se proceni da nam mali treba ove sezone i to bude u obostranom interesu, siguran sam da ce doci, takodje sam misljenja da nece srljati, i da ce razvijati svoj talenat onako kako je ispravno. Korak po korak, niti je Top senior bahat da juri za novcem, niti Misko trci otom potom da odmah uzme procente i rizikuje karijeru svom igracu ranim odlaskom u NBA, ima taj para. 

 

Poslednji voz smo uhvatili, sad moramo jos jedno iznenadjenje da napravimo, a to je protiv zelenih u Atini, jer sa potencijalnim trijumfom tamo, moze se reci da smo opet u igri za play in... Utakmica po utakmicu tako treba razmisljati!

 

 

 

 

Nije ga on odsudio, nego njegov kolega. Onda su vecali njih trojica i odlucili da daju 3 bacanja sto je ok. Na live temi sam napisao da je Nedovic ispao glup jer je telefonirao sta ce da radi (pravi faul) i da je ovaj znao to da iskoristi i isfolira pokusaj suta koji on u zivotu sa polovine terena ne bi pokusao.

 

Radovic po meni nije kriv ni za silaznu putanju kad je Nedovicu lopta dodirnula tablu. Radovic je bio ispod kosa i on to niti treba da gleda niti bi mogao tacno da vidi. Sudija koji je stajao u produzetku linije za slobodna bacanja ili nije video (istini receno nije bilo lako to videti) ili nije radio svoj posao.

 

Bilo je tu nekih drugih odluka, ali ne treba zaboraviti i da je Makabi pre nas dobio dve tehnicke (jedna je bila od Radovica). Znaci nije islo samo protiv nas...

10 hours ago, Sharp said:

@Brat od Korneta

Sve 5, ne slažem se nimalo s time što kažeš, ali poštujem pravo na drugačije mišljenje. Smatram da su aba sudije generalno među najboljima u EL i ne vidim što bi s time točno dobio, štoviše, puno češće bi gledao neke tipa onog Estonca koji nije vidio gaženje Mirotića, Paternica i slične. 

 

btw. Radović ne sudi abu već najmanje 3-4 sezone i čak da sutra nekim čudom prestanu delegirati aba sudije Zvezdi i(li) Partizanu to za njega ništa ne znači. 

Sudi li on neku nacionalnu ligu uopste?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, The_Big_S said:

Pa nama je pre Gilespija i odlaska Šabaza falila dvojka i četvorka.

Doveli smo Gilespija kao šestog centra, i otišao je Šabaz.

I kako dolazimo do računice da nam treba 1 igrač još pa vagamo da li bek ili četvorka !?!

Po meni fale pjel umesto Šabaza, bek kog čekamo od početka sezone i četvorka takođe.

Mada, vrlo je verovatno da posle utakmice od sinoć ostane i Tobi, pa nastavimo da improvizujemo na poziciji 4 sa Simonom, Lukom, sada vrv i Gilespijem

 

Usraću se više od naše improvizacije i ako sam i sam posumnjao da dovođenjem Gilspija zatvaramo reket, na žalost. Ali dokle više sa improvizacijama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nekoime123 said:

Tobi udje u seriju u 2/4,ne odigra maltene celu 3/4 i u 4/4 udje na 4min naravno totalno van ritma...

 

Gde je Duško stao Janis produžuje.

 

Генерално ми се уопште не свиђа Сферопулос и његово вођење утакмица, али за ову ротацију мислим да га немамо шта кривити јер је и Боломбој био у одличном ритму, онда би њега можда избацио из ритма?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Генерално ми се уопште не свиђа Сферопулос и његово вођење утакмица, али за ову ротацију мислим да га немамо шта кривити јер је и Боломбој био у одличном ритму, онда би њега можда избацио из ритма?

Zasto ti se ne svidja njegovo vodjenje utakmica? Meni je bas okej, nije rob navika i unaprijed pripremljenog plana da tad i tad taj neki mora izaci a drugi uci.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Zato što i dalje patimo od te boljke da svi moraju da uzmu svoje minute, kao da su petlići pa se nečiji roditelj naljuti.

Nažalost...

Tobi je definitivno bio za mene kao "Luka Dončić enjoyera" najjače pojačanje ovog prelaznog roka...

Kako se dečko igrao sa Goberom na Olimpijadi 2020te (msm da je te godine Gober bio DPOY čak),sinoć je barem meni pokazao da je idalje taj igrač i da može daleko više od prikazanog ako ga puste da igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

 

Sjajna pobeda u koju su se značajno ugradili Giedraitis i Tobey, a i domaća osnova je svedena na neku razumnu meru, konačno smisleni minuti Simonovića koji je dobro koristio telesinu bez neiskusnog preteranog kontakta i čukunđeda sa impresivnih 5+5, bolje nego standardnih 3+2. 

 

sve si lepo i objektivno opisao, samo bih da napomenem kako impresivnih 5+5 zapravo i jesu impresivni, jer nisu bili neki random poeni, već npr onaj ofanzivni skok i koš, jedna od 3-4 situacije u poslednjoj četvrtini, gde su pokušavali da nas prelome i uz svo oduševljenje koje danas vlada, mislim da su nas takve stvari uz opisani grejtnes teokratije i drugih viđenijih, delili od još jednog potencijalnog potopa, nakon kojeg se ne bi oporavili do 2026e a ne ove sezone; jer, da podsetim, imali smo mi još neke evroligaške tekme relativno spakovane, tj blizu, pre nego što su nas omlatili na loše periode u završnici.

 

tako da, mislim da davidovac zaslužuje poštovanje za tih "5+5", malo je to vrednije bilo od puke statistike.

Edited by uini
  • Like 19
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nele said:

Razumeo bi da kukate da je Bolomboj igrao lose ali nam je on posle Tea bio najznacajniji igrac pre svega u defanzivi i na skoku, covek pokupio jedno 10 nicijih lopti. Tobi je i u prvom uso tek posle cini mi se 12 minuta.

Bolomboj nije igrač koji će u napadu igrati svako veče na ovom nivou,kad je pogodio prvu trojku bilo mi je jasno da je ovo "njegovo veče" ali opet...Mislim da je svakako dobro da se i Tobi razigra pošto ga smatram daleko boljim igračem od Bolomboja.

 

Link to comment
Share on other sites

  Mislim da se nekima ne dopada Sferovo vodjenje utakmica jer recimo Zeljko i Ataman drze najbolje igrace po 35+ minuta, ali zaboravlja se da je nasa ekipa tako sklopljena da nazalost nasi najbolji igraci ne mogu da igraju ni blizu 30 minuta, osim mozda Bolomboja.

Mitar, Teo i Nedovic kada bi toliko odigrali morala bi hitna da dolazi po njih.

  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Zasto ti se ne svidja njegovo vodjenje utakmica? Meni je bas okej, nije rob navika i unaprijed pripremljenog plana da tad i tad taj neki mora izaci a drugi uci.

Па није то ни Душко радио па му се ротација највише и замерала и причало се да код Жељка Пантер игра завршницу какву год да је утакмицу имао пре тога. Не свиђа ми се толико гурање Јага и док је Шабаз био ту Јаго је морао стартовати и имати велику минутажу ничега, срећа па је ваљда јуче скапирао да тај не сме играти осим када је све решено +- 20

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nekoime123 said:

Bolomboj nije igrač koji će u napadu igrati svako veče na ovom nivou,kad je pogodio prvu trojku bilo mi je jasno da je ovo "njegovo veče" ali opet...Mislim da je svakako dobro da se i Tobi razigra pošto ga smatram daleko boljim igračem od Bolomboja.

 

Napadacki jeste bolji kroz karijeru ali Bolomboy je kompletniji igrac jer cepa i odbranu i to ozb odbranu a sto se za Tobeya ne moze reci. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cavani said:

  Mislim da se nekima ne dopada Sferovo vodjenje utakmica jer recimo Zeljko i Ataman drze najbolje igrace po 35+ minuta, ali zaboravlja se da je nasa ekipa tako sklopljena da nazalost nasi najbolji igraci ne mogu da igraju ni blizu 30 minuta, osim mozda Bolomboja.

Mitar, Teo i Nedovic kada bi toliko odigrali morala bi hitna da dolazi po njih.

У праву си, мада мислим да Недовић свакако може више од 21 минута колико игра просечно, неких 25-26 просека може да извуче сигурно. 30+ могу играти Боломбој и Гедраитис без проблема.

Edited by Bogoljub Gagic
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

tako da, mislim da davidovac zaslužuje poštovanje za tih "5+5", malo je to vrednije bilo od puke statistike.

 

Mislim da je postovanje prejaka rec, ipak je samo odradio svoj posao i isporucio neki minimim koji se ocekuje od igraca takve reputacije, plate i projektovane uloge. 

Generalno ga ja gotivim i bilo bi lepo kada bi barem nekih 5+5 uz hasl postalo standard, tada bi barem donekle opravdao ocekivanja za bekapa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Па није то ни Душко радио па му се ротација највише и замерала и причало се да код Жељка Пантер игра завршницу какву год да је утакмицу имао пре тога. Не свиђа ми се толико гурање Јага и док је Шабаз био ту Јаго је морао стартовати и имати велику минутажу ничега, срећа па је ваљда јуче скапирао да тај не сме играти осим када је све решено +- 20

Pa kod prethodnog si znao kad ce ko uci i izaci i kojim redom samo sto je mnogo vise rotirao dok Sfero gleda da mu tu bude 9-10 max.

 

Yago jeste limitiran i sve ali vrvt se Sferu svidja taj neki njegov intenzitet i energija. U ocajnoj je formi sada pa svi limiti dolaze do izrazaja mada su ga vrvt i protivnici bolje skautirali. Imao je dobrih izdanja dok nas je taj sto si ga imenovao cascavao svojim prisustvom.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

У праву си, мада мислим да Недовић свакако може од 21 минут колико игра просечно, неких 25-26 просека може да извуче сигурно. 30+ могу играти Боломбој и Гедраитис без проблема.

Mogao bi fizicki Gedraitis da igra 30+min jer deluje spremno, ali je on igrac inspiracije i donekle volume skorer, mislim da ne bi rezultatski podneli njegovih redovnih 30+ minuta u igri ukoliko nije zapaljen, niti bi nam to dizalo plafon.

Nedovicu mislim da je ova minutaza prava mera, Mitar sam trazi izmenu posle 7-8 vezanih minuta, a Teo se jedva dovuce do klupe jer igra intenzivno u oba pravca kao nikad u karijeri. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

Nije ga on odsudio, nego njegov kolega. Onda su vecali njih trojica i odlucili da daju 3 bacanja sto je ok. Na live temi sam napisao da je Nedovic ispao glup jer je telefonirao sta ce da radi (pravi faul) i da je ovaj znao to da iskoristi i isfolira pokusaj suta koji on u zivotu sa polovine terena ne bi pokusao.

 

Radovic po meni nije kriv ni za silaznu putanju kad je Nedovicu lopta dodirnula tablu. Radovic je bio ispod kosa i on to niti treba da gleda niti bi mogao tacno da vidi. Sudija koji je stajao u produzetku linije za slobodna bacanja ili nije video (istini receno nije bilo lako to videti) ili nije radio svoj posao.

 

Bilo je tu nekih drugih odluka, ali ne treba zaboraviti i da je Makabi pre nas dobio dve tehnicke (jedna je bila od Radovica). Znaci nije islo samo protiv nas...

Sudi li on neku nacionalnu ligu uopste?

Nisam ja rekao da je on odsudio, delovalo je da jeste, poenta da su svi u hali na njega skočili tada, bilo je smešno.

 

Svakako bilo je kompenzacije, tu mislim da se malo pogubio, ali generalno sudjenje je bilo ujednačeno (pogresne odluke na obe strane), možda čak malo i na našu vodenicu.

 

Koš Tobija gde je vukao mrežicu, pa jedna situacija gde je prvo gurnuo Webba pa dao koš, ma svašta je jos bilo, ipak gledati uživo i na tv-u je drugačije u Pioniru nema ekrana kao u Areni da možeš da vidiš ponovlje  snimak.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cavani said:

Mogao bi fizicki Gedraitis da igra 30+min jer deluje spremno, ali je on igrac inspiracije i donekle volume skorer, mislim da ne bi rezultatski podneli njegovih redovnih 30+ minuta u igri ukoliko nije zapaljen, niti bi nam to dizalo plafon.

Nedovicu mislim da je ova minutaza prava mera, Mitar sam trazi izmenu posle 7-8 vezanih minuta, a Teo se jedva dovuce do klupe jer igra intenzivno u oba pravca kao nikad u karijeri. 

 

Да физички сам и мислио, а Недовићу би била права мера кад би имали добру бек ап опцију што сада немамо. За остало се све слажем.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...