Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Just now, Nele said:

Ko je tebe pomenuo ????

 

Osim ako nisi hteo da se pohvalis kako mnogo znas 😁

Takoe, šta drugo. :classic_smile: izneo sam samo svoje mišljenje o toj priči, ništa drugo.

Nego, svašta se pričalo po tim skupštinama, da ne pominjem one crnogorske igrače i t.d.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Djurisic nije bio realan, jer mu je nacrtan put iz Mege u NBA, ali smo ovog Plavsica mogli laganica da pokupimo, pogotovo jer je bio vrlo prosecan igrac na koledzu, i ima 25 godina. Sumnjam da mu je u junu bolje delovala opcija da dodje u Megu nego u Zvezdu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Markoss said:

Djurisic nije bio realan, jer mu je nacrtan put iz Mege u NBA, ali smo ovog Plavsica mogli laganica da pokupimo, pogotovo jer je bio vrlo prosecan igrac na koledzu, i ima 25 godina. Sumnjam da mu je u junu bolje delovala opcija da dodje u Megu nego u Zvezdu. 

Ma to svakako, ali sumnjam da bi on ista doneo u igrackom smislu.

Vidimo na primeru Simonovica koji je stigao sa pedigreom reprezentativca i ex Nba igraca sta se desilo. Nije iskljuceno da se do kraja sezone nametne ali kako sada stvari stoje, blizi je povratku u Megu nego povratku u petorku.

Svi ti Megini izdanci sa centarskih pozicija su operisani od timske (Evropske) odbrane, imaju motku u ledjima i po pravilu kubure sa fokusom.

Prosto su kroz koledz ili Megu pripremani da igraju neku drugu kosarku, da prevedu loptu, opale trojku itd. I to je okej, samo to uglavnom u El ne pije vodu.

Potreban je ozbiljan trener sa voljom da radi sa takvim materijalom, zatim vreme, jasan plan i dobro okruzenje da bi takav igrac sazreo do El nivoa, te mogao da pruzi timu nesto u kontinuitetu.

Od svega toga mi imamo samo trenera.

Imali smo Duska koji je specijalista za cetvorke i koji je preporodio Filipa ali to je vise izuzetak nego pravilo. Vec sa Simonom se videlo da to nece tako ici.

Jedino da je Plavsic dosao umesto Kuza ali sumnjam da bi njega i Miska zadovoljila Kuzova dosadasnja minutaza.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se vezano za Simonovica , i dalje ne znamo sta mozemo ocekivati tj dobiti od njega . Protiv Asvela je bio sjajan , ali onda par utakmica totalno poguljen , njegove krenje po terenu su mi problematicne , kao da ne zna gde i kako treba da se pozicionira . Ali gledajuci ga na SP itekako je bio faktor i protiv jacih centara igrajuci 4ku uglavnom , mada je on po meni vise 5 .

Svakako ga i na 5 treba probati jer ono sto za sada dobijamo do Tobija nije dovoljno , meni je on od svih pojaca.ja ubedljivo  najvece razocarenje za sada.

Eto mozda prilike vec sutra protiv raspalog Mornara da mu se nabudzi minutaza i da vidimo kako stoji sa formom. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, crni_bombarder said:

Topic jedino ako ce Sabaz biti silbovan, Yago igra sve bolje dok Teo ce uvek imati svojih 15-20 min.

 

Po meni dolazak Topica bi bilo pranje Covica za potencijalni neuspeh u el, a iskreno ni ne vidim prostor za njega u el, dok abu po 35 min roka u Megi.

Ladno moze i kod nas da igra Abu po 30 min. dok u Evroligi moze samo da pomogne. Mi na bekovskoj poziciji konstantno imamo igrače u padu forme ili povredjene. Da smo imali Topa dok je Nedović bio povredjen ili mesto Sabaza protiv Olija sigurno da bi doprineo. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Fan Kosarke said:

Slazem se vezano za Simonovica , i dalje ne znamo sta mozemo ocekivati tj dobiti od njega

Bilo je svakakvih panjeva u zvezdi ali ne pamtim da igrac sve radi pogresno od momenta kad kroci na parket dok ne izadje, na obe strane parketa. Bas fascinantno. Jos letos sam progrozirao da ne obecava, jos me nije demantovao. Voleo bi da saspe Realu 20 pa da me kuotujete, ali slaba vajda.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Markoss said:

Djurisic nije bio realan, jer mu je nacrtan put iz Mege u NBA, ali smo ovog Plavsica mogli laganica da pokupimo, pogotovo jer je bio vrlo prosecan igrac na koledzu, i ima 25 godina. Sumnjam da mu je u junu bolje delovala opcija da dodje u Megu nego u Zvezdu. 

 

A šta će nama Plavšić? Simonović ili Deda da odu u Megu bili bi u najboljoj petorci lige a Mitrović bi bio mvp.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

A šta će nama Plavšić? Simonović ili Deda da odu u Megu bili bi u najboljoj petorci lige a Mitrović bi bio mvp.

 

Ma pisem apropo komentara da su nam Djurisic i Plavsic nedostupni bili letos. 

 

Mada je zanimljiv igracic ono sto sam ga gledao, ne bi mi smetalo da je u timu umesto Kuzmica. Svakako ne moze da se poredi sa Simonovicem koji je dosao za prilicno dobar ugovor i uz to je predvidjen kao starter. Ovaj i da je dosao letos, bilo bi to bukvalno za ulogu treceg centra. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Nama Kuzmić ništa ne treba niti nam treba neko umjesto njega. Ali to smo i znali još prije nego što je produžen.

 

Tobey-Simonović, dvije streč petice, jedan je višak kao suza. Prvi je bolji igrač ali pretpostavljam i skuplji + stariji 5 godina.

 

Prađed-Ilić, takođe nepotrebna obojica.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Sector said:

Nama Kuzmić ništa ne treba niti nam treba neko umjesto njega. Ali to smo i znali još prije nego što je produžen.

 

Tobey-Simonović, dvije streč petice, jedan je višak kao suza. Prvi je bolji igrač ali pretpostavljam i skuplji + stariji 5 godina.

 

Prađed-Ilić, takođe nepotrebna obojica.

 

 

 

Meni Ilić ima logike, mlad igrač, strašno koristan kad radi ono što zna. Ali tu je morala doći dominantna startna četvorka a ne Deda.

 

Zapravo, Deda je nepotreban kako god uzmeš.

 

Za centre se slažem. Neki Bolomboy plus Simonović plus Mitar je pokrivena petica.

 

Ali džabe mi mutimo zamućenu vodu, jebe se Čoviću za to, on je 50 godina u košarci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Sector said:

Nama Kuzmić ništa ne treba niti nam treba neko umjesto njega. Ali to smo i znali još prije nego što je produžen.

 

Tobey-Simonović, dvije streč petice, jedan je višak kao suza. Prvi je bolji igrač ali pretpostavljam i skuplji + stariji 5 godina.

 

Prađed-Ilić, takođe nepotrebna obojica.

 

 


Da umesto njih 4 imamo jednu 4/5 tipa ovaj kaboklo što je u kkp, gde bi nam kraj bio. Čak bismo možda imali sredstva za čuvenu doselekciju na bekovskoj poziciji ali to je sve šbbkb. Ovako guramo sa ovim što su Čović i DI zamesili pa ćemo suditi na kraju sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Meni Ilić ima logike, mlad igrač, strašno koristan kad radi ono što zna. Ali tu je morala doći dominantna startna četvorka a ne Deda.

 

Zapravo, Deda je nepotreban kako god uzmeš.

 

Za centre se slažem. Neki Bolomboy plus Simonović plus Mitar je pokrivena petica.

 

Ali džabe mi mutimo zamućenu vodu, jebe se Čoviću za to, on je 50 godina u košarci.

Da nam je pre pocetka sezone bila trojka na centru Bolomboj, Mitar, Simon uprava bi bila spaljena na lomaci 😁

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nele said:

Da nam je pre pocetka sezone bila trojka na centru Bolomboj, Mitar, Simon uprava bi bila spaljena na lomaci 😁

 

Možda, samo mi je nejasno šta su hteli sa dovođenjem i Simona i Tobija. To je valjda svima nejasno.

 

A ako je istina da je Duško hteo na 4 Simona, u šta ja uopšte ne verujem, onda Duško slabo zna košarku. To je prosto nemoguće. Čak je i u Megi Petrušev više bio 4 od Simona, iako su obojica šutirali spolja. U Americi, Simon se napravio na životinju fizički, i prosto to više ne može nikako biti četvorka.

 

Lepo napisa iznad kolega @K.Dot, da smo iole imali pameti sada bismo imali dovoljno i vremena i novca za jednu lepu doselekciju na 2 umesto što sada napinjemo klinca od 18 godina da nam spašava dupeta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, John Terry said:

 

Meni Ilić ima logike, mlad igrač, strašno koristan kad radi ono što zna. Ali tu je morala doći dominantna startna četvorka a ne Deda.

 

Zapravo, Deda je nepotreban kako god uzmeš.

 

Za centre se slažem. Neki Bolomboy plus Simonović plus Mitar je pokrivena petica.

 

Ali džabe mi mutimo zamućenu vodu, jebe se Čoviću za to, on je 50 godina u košarci.

 

Sa ovim nisam saglasan. Mlad jeste, pun snage, ali sirov, da ne može biti više. Plus, ništa nije napredovao. Pomalo sam razočaran, jer sam očekivao bar mali pomak. Ajde što je spor, nego nema ni šut, krene da zakuca, prođe večnost  i naravno da popije blokadu. Ne vidim kako bi on mogao da zakrpi poziciju 4, makar i na par minuta. Još mi je najjače, Teo zove akciju, pravi se višak na strani za šut iz kornera, a tamo Ilić kamenjar. Ostatak se zna.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nele said:

Da nam je pre pocetka sezone bila trojka na centru Bolomboj, Mitar, Simon uprava bi bila spaljena na lomaci 😁

 

Brate kad uprava nije spaljena na lomači iako su krenuli sa Davidovcem kao startnom četvorkom, postali su imuni na vatru do kraja života.

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oʞɐdoɐu nɾ said:

 

Sa ovim nisam saglasan. Mlad jeste, pun snage, ali sirov, da ne može biti više. Plus, ništa nije napredovao. Pomalo sam razočaran, jer sam očekivao bar mali pomak. Ajde što je spor, nego nema ni šut, krene da zakuca, prođe večnost  i naravno da popije blokadu. Ne vidim kako bi on mogao da zakrpi poziciju 4, makar i na par minuta. Još mi je najjače, Teo zove akciju, pravi se višak na strani za šut iz kornera, a tamo Ilić kamenjar. Ostatak se zna.  

 

Sve tačno, samo meni nije najjasnije što je tako. Naime, mi smo poznati po tome da talenti izgube samopouzdanje kod nas, nije prvi put. Ilić je u zdanjoj sezoni Igokee valjda na 3 ili 4 utakmica imao index preko 40. To ne može biti slab igrač, kako god ga uzmeš, samo mu treba dati ulogu i šansu.

 

Evo primer recimo, centar bruklina Claxton. Taj vola ne može da ubode, ne samo iz igre ali ni sa bacanja. Pa je opet jako koristan igrač. Na obruču posebno, svi menjaju šut pred njim.

 

Ilić može mnogo, ali ne može na kašičicu svaku petu utakmicu i ne može kazna čim zasere, to ubija mlade igrače.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Sve tačno, samo meni nije najjasnije što je tako. Naime, mi smo poznati po tome da talenti izgube samopouzdanje kod nas, nije prvi put. Ilić je u zdanjoj sezoni Igokee valjda na 3 ili 4 utakmica imao index preko 40. To ne može biti slab igrač, kako god ga uzmeš, samo mu treba dati ulogu i šansu.

 

Evo primer recimo, centar bruklina Claxton. Taj vola ne može da ubode, ne samo iz igre ali ni sa bacanja. Pa je opet jako koristan igrač. Na obruču posebno, svi menjaju šut pred njim.

 

Ilić može mnogo, ali ne može na kašičicu svaku petu utakmicu i ne može kazna čim zasere, to ubija mlade igrače.

 

Upravo zbog bolda sam  se i radovao kad je potpisao, jer mi je izgledao kao kapitalac sa tim brojkama u Igokei. Em, domaći, em mlad igrač, em deficitarna pozicija. Ali baš ništa nije napredovao ni sa Duškom. A tek sa Vladom Jo. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, oʞɐdoɐu nɾ said:

Ali baš ništa nije napredovao ni sa Duškom. A tek sa Vladom Jo. 🙂

 

E tu dolazimo do teme za diskusiju. Neko se neće složiti sa mnom, ali ja mislim da Ilić nije ni dobio šansu prošle sezone. Takođe mislim, lično, da je ona floskula da se minuti zaslužuju na treningu čist bulšit, ali ok ovo je moje mišljenje. Igrač se postaje na utakmicama. Recimo, Aleksa Uskoković iako nikad neće biti top igrač, prodisao je u Borcu, igra daleko hrabrije, pametnije, raznovrsnije... zato Zvezdi i Partizanu trebaju klubovi poput Borca, poput FMP-a, poput drugih ne računajući megu jer je to NBA prep school. 

 

Džaba talentima što igraju u Zvezdi kad ne igraju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...