Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

46 minutes ago, božija noga said:

Aaa evo ga

 

 

 

Kakva spetljanština, sunce ti poljubim 😄

 

Mada, nisu im napravili uslugu sa odbojkaškom loptom, sa kojom bi se borilo i pola Zvezdinih fudbalera. Ustvari šta pola... Pa pola ih se bori i sa fudbalskom, tako da 3/4.

Sfero kao neki vaterpolski sudija. Stoji u trenerci na jednom mestu i svira. 😄

 

 

40 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Mali Kostic moze i u FK na probu... 🙂 

 

Ovaj udarac na kraju jedini fudbalski potez, ako izuzmemo Yago Bonitu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dzakala said:

Nije arhineprijatelj vec veciti i najveci rival.

 

Nije sija nego vrat. 

 

8 hours ago, MarkoKep said:

Gluposti. Nisam ja sigurno sa 5 godina počeo da navijam za Zvezdu zato što pobeđuje i pruža mi osećaj slave, moći i uspeha. Niti ću ikada prestati da navijam ako bude drugoligaš. Pratio sam i navijao svaku utakmicu kada smo se borili za opstanak u ABA ligi, kada smo bili godinama bez titule i pred gašenjem u svim sportovima, pratim i navijam i sad kada je dobro. 

 

To je sve super, samo nesto i nema najava o cibonizaciji projekata pa onda ni ne mozemo da saznamo koliko ljudi bi i dalje raspravljali da li neki tamo balvan moze da uradi nesto protiv Krke u borbi za opstanak. 

I nije ni stvar u borbi za opstanak nego u oduzimanju bilo kakve nade da je neki bitniji uspeh moguc u narednih 10, 20, pa i 50 godina. To je realnost navijaca svih klubova u regionu osim dva, to je bila i realnost KKP neko vreme i otud i komentari tipa "zele da nas uniste". Pa ne, jer po tome vlast unistava 99% klubova u zemlji. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, VISOKOLETAC said:

I ja bih da vozim Ferarija, ali nemam novac. 

 

Rece navijac kluba kroz kojeg je u jos uvek aktuelnoj sezoni proslo 20ak senioskih igraca i koji se povezuje sa najskupljim slobodnim igracima i ovog leta. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kada se daje ocena uspesnosti sezone , ne treba se voditi samo rezultatima, vec i ukupnim postignucima. Rezultati su polovicni, a postignuca nikakva. Tako da ja dajem ocenu 2 od 10. Jasno nam je da su naredne 2 3 sezone kljucne za EL buducnost svih klubova u EL, pa samim tim i njihovu ukupnu budunost. Vec je sasvim jasno da ce doci do restruktuiranja EL, eventualno nekog prosirenja i slicno. Dakle zadnji je voz na stanici i mesta u njemu se moraju zauzeti ili odlazi zauvek. E sad, po ponasanju oba kluba u Po je bilo jasno da je nama finale biti ili ne biti, a Partizanu bas i ne. Kasnija izjava Obradovica je to i potvrdila. Tako da je jasno da je suskanje o tome da su oni sigurni u EL dogodine, a mi samo ako osvojimo ABA, najverovatnije bilo tacno. 

Kako smo dosli do toga da nakon gotovo neprekidnog ucestvovanja u EL zadnjih 10 godina budemo u slabijem polozaju od komsija koji su tu nakon mnogo vremena tek drugu sezonu. Odgovor je prost i glasi nije se dobro radilo na postignucima vec samo na rezultatu i to lokalnom, upravo onom koji smo ostvarili i ove godine. Znaci za buducnost kluba dosadasnja politika nije svetla, jer nece se moci svake godine osvajati ABA, kad tad ce nas neko svrgnuti, ako to cak i bude u nekom momentu dovoljno za EL. Mora se, a rekao bih i morao se napraviti iskorak. Ova sezona je bila jako, jako bitna i nemojmo se zavaravati da se to nije znalo i u klubu, pa i u drzavi. Zato su izdvojena tolika sredstva. Publika je isto to prepoznala i odgovorila sa 12 k sezonskih. Apsolutno ne sumnjam u cifru jer je poseta tokom sezone pokazatelj postojanja tolikog broja sezonaca. Broj gledalaca je opao tek kad smo izgubili teoretsku sansu za Top 10. 

Na zalost, sve to nije bilo dovoljno da se postigne rezultat koji bi ispratio ulozeno i ocekivanja,

Samim tim se nije dobilo nista na poboljsanju nasih pozicija. Mozda smo cak  nazadovali. 

Veliko je pitanje da li ce se broj prodatih sezonskih ponoviti, a trebalo je da se poveca. Zasto bi neko kupio istu, ako nije siguran da ce sa njom moci uci u halu, da ne pricamo da mu mesto na nivou 400 nije numerisano i jos svasta nesta. 

Lepo neko rece, nismo ni ovu sezonu iskoristili da se izdignemo iznad renomea malog kluba, vec smo ponovo plivali u blatu, tako da je osvajanje ABA samo prilika da sledece sezone radimo drugacije, ali se plasim da je 10 godina sasvim dovoljan pokazatelj da se drugacije ne zna.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nek grmi jako said:

A kad Nedović zaplače od sreće, zaplačemo i mi, stari zvezdaši, zajedno sa njim... Od neizmerne sreće i emocije prema klubu koja se godinama taloži do momenta kada je definitivno postala amalgam i vezivno tkivo naših života.

Fantastično napisano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

I vezano za trenera Sfera. Vidim da ga sada mnogi podrzavaju, iako je strasno osporavan na forumu. Sa ponosom mogu da kazem da sam poodavno prepoznao njegovo trenersko majstorstvo i da njegovu sliku imam kao profilnu vec mesecima. Pita koju je covek uspeo da ispece sa tako malo sastojaka je ne majstorstvo vec cudo. Jasna ideja, trenerski pecat, citanje protivnicke igre i maksimalno koriscenje onoga sto je imao je za udzbenike.

Edited by kokodakalo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Dobar je Sfero, ali da ne preterujemo s tim čudima. Ništa od svega toga nismo videli na najjačoj sceni u našem klubu, osim sporadično. Finale ABA je bilo odlično s njegove strane, nema spora, ali praviti od toga neku mađiju, nakon EL fijaska i nije poželjno sada.

Očigledno poznaje Željka vrlo dobro i ume protiv njega, što jeste jako bitno i za narednu sezonu, ali hajde da vidimo konačno taj iskorak u EL. 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Dobar je Sfero, ali da ne preterujemo s tim čudima. Ništa od svega toga nismo videli na najjačoj sceni u našem klubu, osim sporadično. Finale ABA je bilo odlično s njegove strane, nema spora, ali praviti od toga neku mađiju, nakon EL fijaska i nije poželjno sada.

Očigledno poznaje Željka vrlo dobro i ume protiv njega, što jeste jako bitno i za narednu sezonu, ali hajde da vidimo konačno taj iskorak u EL. 

Covek je imao kompletan tim samo na dve ili tri utakmice u El. Protiv Fenera, Partizana i ne znam da li jos nekog. Povredio mu se Top, kasnije i Teo. Ostao je na Jagu i Hangi na pleju. Sta ocekivati u takvoj situaciji. U te dve utakmice se moglo videti da covek zna sta radi, da je potpuno svestan nedostataka svog tima i da ih maksimalno krpi, a i da je svestan prednosti kje ima i da ih maksimalno koristi. Zeljka je razbio u EL na taj nacin, da celu utakmicu nje znao ni sta da pokusa, a kamoli da uspe u tome. Jako dobro smo izgledali i protiv Fenera. Isto smo imali i glavu i rep. Kasnije kada se povredio Teo uz prethodno povredjenog Topa je bilo jasno da su nase ambicije u El zavrsene.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sve ok što se tiče situacije sa rosterom, ali mi smo samo jednom vezali dve pobede u EL i pored svega toga, što je prilično razočaravajuće. I tad, kad smo imali 2, sledeću je trebalo dobiti Asvel, gde smo rutinirani. Uz sve objektivne probleme koje je imao, sličan EL rezultat je mogao imati i značajno lošiji trener. 

Da se ABA finale završilo drugačije, verujem da bismo se brzo rastali. Uspeo je da rutinira Željka i svi skidamo kapu, ali ne treba preterivati sad u pohvalama, kao što nije trebalo ni previše kritikovati ranije. 

Meni je on dobar trener i nadam se da će uspeti da izgura celu narednu sezonu. 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Rece navijac kluba kroz kojeg je u jos uvek aktuelnoj sezoni proslo 20ak senioskih igraca i koji se povezuje sa najskupljim slobodnim igracima i ovog leta. 

Ko nas povezuje sa najskupljim igracima?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Sledeći forumaš koji i pored otvorene tkzv. Transfer teme bude na ovoj ostavljao postove tog tipa biće banovan, pošto prebacivanje i brisanje očigledno ne daju rezultate. 

Edited by Guru
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za forumase, da li bi pristali da Topic bude taj prvi plej ukoliko ne ode u Nba? Znaci da mu se da ful sansa i minutaza i da se niko vise tu ne dovodi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Cavani said:

Pitanje za forumase, da li bi pristali da Topic bude taj prvi plej ukoliko ne ode u Nba? Znaci da mu se da ful sansa i minutaza i da se niko vise tu ne dovodi.

Da!

 

tumblr_lwk576ddIc1qj0kuho4_250.gif

 

 

Top-Yago-Teo

Pare usmeriti na ostale pozicije.

Link to comment
Share on other sites

Jos malo o finalnoj seriji, s obzirom da sam bio uprivremenoj penziji pa nisam mogao da pisem tokom iste...

 

Zaista sve cestitke strucnom stabu i igracima. Mozemo pricati i o istorijskom rezultatu jer ne znam kada se desilo da ekipa koja nije favorit na papiru nekoga ocetka 3:0, a jos je dodatno ukus poboljsan sestom uzastopnom pobedom nad vecitim rivalom. Bila je kroz istoriju i veca razlika u kvalitetu izmedju dva tima pa se ovako nesto nije desavalo. 

 

Mislim da je jedan od kljucnih faktora ovog finala bila cinjenica da smo se mi uspesno presaltali na Aba ligu i oznacili je kao najbitniji deo sezone. Partizan se sa druge strane koprcao cele sezone u EL, do kraja je drzao glavu iznad vode, ali nakon sto je konacno potonuo vise nije uspeo da se vrati gore. Jednostavno im ekipa nije izgledala psihicki spremno za ove utakmice i verujem da nakon zavrsetka EL vecina njih tamo broji dane do kraja sezone.

 

Pored toga naravno, pohvale idu na racun naseg strucnog staba koji je uprkos svim problemima uspeo iz ekipe da izvuce maksimum. Sezona ispracena povredama, odlascima, nesnalazenju igraca projektovanih za bitnu ulogu, pa cak smo imali povredu po jednog jako bitnog igraca pre i tokom finala, ali fantasticnog Sferopulosa nista nije moglo da zaustavi. Napadacki se ne moze reci da smo blistali (mada smo u proseku bili na preko 80 poena), ali smo defanzivno gotovo savrseno funkcionisali, sto je neverovatno s obzirom na sve defanzivne nedostatke koje ova ekipa ima. Da mi je neko pre par meseci rekao da cemo sa bekovskom linijom u sastavu Yago, Teo i Nedovic neutralisati brutalne napadace kakve Partizan ima, ne znam sta bih mu odgovorio. 

 

E sad, ovaj odlican rezultat nikako ne bi smeo da zamaskira ruzan potez prema sezoncima prelaskom u Pionir. Bio sam na obe finalne utakmice i zaista je atmosfera u Pioniru nesto posebno, ali jednostavno ne radi se to tako prema ljudima koji vole iskreno klub, placaju posteno sezonsku kartu i cele sezone trose i vreme i novac da dolaze na utakmice. Cak bi postenije bilo da se pre prodaje sezonskih izaslo sa informacijom da se potencijalno finale Aba lige mozda igra u Pioniru i da navijaci to imaju na umu. Ovako je ispalo bas sramotno. Sa druge strane, zanimljivo je kako su nas klub i publika pre finalne serije oznaceni kao stvaraoci neke mrznje i linca u Pioniru, a obe utakmice su protekle bez i najmanjeg incidenta. S obzirom da sam prisustvovao na obe utakmice, i to otprilike ulazio u halu sat i po pre pocetka utakmica, video sam da nikakvih problema nije bilo, incidenata, ubacivanja predmeta u teren, kontakta sa protivnicima. Za trecu utakmicu na kojoj smo gostovali nisam siguran da se isto moze tvrditi, tako da se nadam da ce naredne godine biti druga adresa na kojoj pisemo o lincu. 

 

I za kraj naravno, cestitke svim navijacima ovde. Normalno je tokom sezone da se ne slazemo, pa i da se malo posvadjamo ako je sezona turbulentna kao sto je ova bila, ali je na kraju najbitnije i najlepse da se svi zajedno radujemo. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Cavani said:

Pitanje za forumase, da li bi pristali da Topic bude taj prvi plej ukoliko ne ode u Nba? Znaci da mu se da ful sansa i minutaza i da se niko vise tu ne dovodi.

nisam siguran, previse mi je tu rizika

prvo te njegove povrede

drugo, nisam siguran da moze da iznese ulogu prvog pleja EL ekipe

mi do sada imamo jako mali uzorak njegovih igara u kkcz i protiv ozbiljnije konkurencije

2. plej i 10-15min mu je mozda prava mera

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...