Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Mislim da nam se centarska linija za sada uklapa u ono sto je Covic pricao kod Luke i Kuzme, jedna strana mitska zver, jedan dobar domaci igrac, jedan mladi domaci igrac za razvoj. Samo sto, cini mi se da imamo drugacija misljenja o tim igracima, jer nit je Bolomboj mitska zver, nit je Mitar kvalitetan domaci igrac (okej je za backup pleja), nit je Plavsic nesto preterano mlad za razvijanje

Link to comment
Share on other sites

Nakon sto smo produzili Joela, bilo je jasno da se uz Luku trazi dopuna C pozicije. 
Nije ni bilo logicno da se dovodi Nibo npr.

Uz startera na poziciji 4 na 5 koja je must,  Plavsic potpuno korektna opcija za rotacijsku rolu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uz sve ovo zaboravljamo da pored centarske linije Bolomboj-Mitrović-Plavšić na krilnom centru sledeće godine imamo opet Davidovac-Simonović kao bek ap opcije. Razmislite sledeći put kad krenete sa očekivanjima za sledeću sezonu i loženjem na bilo kakav uspeh dok nam Čović, Dozet i Vasiljević sastavljaju roster. Još S. Jović na pleju i nema pomoći i da dovedu Kalinića i Šengeliju zajedno. 

Link to comment
Share on other sites

Kojim Meginim klincima, Plavsic je svega 2 godine mladji od Lazarevica kojem je vec 28. Jasno je da nigde drugde ne bi mogao da igra EL i da mu je pasos glavni adut za nas.

Ovo bi bilo prihvatljivo da umesto Luke imamo jos jednog centra ranga Bolomboja, ovako je to teska tankosava.

Djurisic vec moze.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Kojim Meginim klincima, Plavsic je svega 2 godine mladji od Lazarevica kojem je vec 28. Jasno je da nigde drugde ne bi mogao da igra EL i da mu je pasos glavni adut za nas.

Ovo bi bilo prihvatljivo da umesto Luke imamo jos jednog centra ranga Bolomboja, ovako je to teska tankosava.

Djurisic vec moze.

Na centru ako pokazuješ u startu neke preference za uspeh moraš da imaš Bolomboja i igrača najmanje istog ranga da podele minutažu od 40min uz treću opciju koja je tu samo da na kratko odmeni. Ovako u startu pokazuješ za šta će biti borba i sledeće godine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

Kojim Meginim klincima, Plavsic je svega 2 godine mladji od Lazarevica kojem je vec 28. Jasno je da nigde drugde ne bi mogao da igra EL i da mu je pasos glavni adut za nas.

Ovo bi bilo prihvatljivo da umesto Luke imamo jos jednog centra ranga Bolomboja, ovako je to teska tankosava.

Djurisic vec moze.

 

To i ja mislim, isti kurac dal Plavsic dal Simonovic...

Vrtimo se u krug.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nenadd said:

Okej, Plavsic ima telesinu (216cm), solidnu kordinaciju i snagu, sto se toga tice definitivno moze u kos sa EL centrima.

 

Sa druge strane, vrlo je upitno sta on moze unutar timske odbrane, buduci da je u karijeri gotovo nije ni igrao, a nije tako mlad.

Jedan na jedan jos i nekako, na srce i volju, ali plasim se da ce u nekim varijantama na parketu strcati u odbrani ko brat mu Marko Simonovic.

Videcemo i koliko je spreman da slusa i radi na sebi, pocece od uloge treceg centra pa dokle dogura.

 

Sa trece strane, pozicija centra je maltene jedina na kojoj imamo cementirano mesto startera i bekapa koji su kombinovano na vrlo zadovoljavajucem nivou.

Mogli smo da jednim ozbiljnim pojacanjem (Dejvis, Pojtres, Zejte) od te pozicije napravimo prevagu na evroligaskom nivou, mi smo odabrali da se krpimo sa jeftinom domacicom, aj da se nadamo da to znaci dresenje kese za pojacanja na 4 i 3.

 

 

Alba ima Kumadjea, Baskonija Diopa a mi Plavsica, nek nam je sa srecom.

Ja bih dodao ovde i da je poprilicno pokretljiv za tu telesinu. Rekao bih da su mu dimenzije slicne Kuzmicevim, ali je tri puta pokretljiviji od njega. Ima i dobru energiju, sto je opet atipicno jer cesto igraci takve konstitucije budu tromi.

 

Ali da, tesko je proceniti sta ce biti defanzivno i kako ce se uklopiti u timsku igru, pogotovo sto dolazi iz specificnog sistema poput Meginog. 

 

Luku Mitrovica volim kao brata, ali nama bi sada uz Bolomboja i Plavsica legao malo ozbiljniji igrac kao budali samar. Naveo si i sam Dejvis, Pojtres, to bi bila bas vrhunska centarska linija. Ja sam pre neki dan predlagao i Hajnsa. Sa druge strane, dodje mi da kazem da tesko da Plavsic moze gore od Tobija i da bi ipak trebalo da bude upgrade, ali se onda setim da je taj isti Tobi trebao biti prvi centar, a sada nije u stanju da bude ni treci, tako da je zaista tesko davati neke procene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za evro cup koji se ovdje priželjkuje sasvim zadovoljavajuća centarska linija.

Izgleda nastavljamo po starom,gomilanje domaćih igrača za koje se ukaže prilika..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 minutes ago, Nini3112 said:

Realnost je sledece sezone EC po svemu sudec

A smešno mi kad se onda nađu neki da kukaju kako ne treba da igramo EC jer će onda Partizan da nas gazi jer ćemo imati gori sastav i manje para u odnosu na njih a mi iz godine u godinu i sa parama nastavljamo sa formiranjem tima za EC. I posle se polomiše neki da objasne kako moramo da igramo EL. Hit. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Ako nam je Top8 ista pokazao ove sezone onda je to da fizicki inferiornim igracima nema mesta na tom nivou kojem inace tezimo.

Preduslov je da se razbije pamuk bekovska linija Teo-Neda-Jago, koja je uz Napiera bila sigurno najmeksa u takmicenju i jedna od najmatorijih, kao i Baba-Deda unutra.

Ovo sa Plavsicem ne obecava.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jebiga, bilo je Plavšić ili Odželej, Grk hteo Plavšića.

Just now, Cavani said:

Ako nam je Top8 ista pokazao ove sezone onda je to da fizicki inferiornim igracima nema mesta na tom nivou kojem inace tezimo.

 

Čekaj brate, ti mene jebeš. Ja napišem to za bekove Makabija, ti ih braniš na evroliga temi a ovde pišeš apsolutnu istinu.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

Jebiga, bilo je Plavšić ili Odželej, Grk hteo Plavšića.

 

Čekaj brate, ti mene jebeš. Ja napišem to za bekove Makabija, ti ih braniš na evroliga temi a ovde pišeš apsolutnu istinu.

 

Jasni ti je valjda da ispred DiBartolomea i Blata Makabiju igraju Lorenco i Boldvin a da su oni ispomoc.

Nama je kompletna bekovska linija pamuk. Iako za svakog od njih pojedinacno ima rezona, za sve njih zajedno koncepcijski nema.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NikadProtivKaline said:

odakle info za 7k sezonskih?

 

Nije info, procena. Mozda malo manje, mozda malo vise, ali to je to otprilike. Jasno je valjda da je 12k prica za malu decu.

 

Plavsara je nivo nekog Kresimira Nikica iz Albe, dakle kalibar za 3. centra rekreativnog evroligasa ili ambicioznog evrokupasa, taman ce tu i da upadne.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Plavšić je očigledno taj tip pojačanja koje se dovodi da se ne bi dobri dećko Luka sprečavao da opet ima svoju standardnu minutažu, a znamo šta to znači za EL ambicije. Bolomboy je još bio izrazito zdrav ove godine. Inače, Plavšić mi je iz one kategorije domaćih igrača koje bi bilo šteta ne probati + ako se ispostavi kao kusur uz Đurišića nije ni loše kao neka nova domaća osnova pod uslovom da se stara rashoduje. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

E da, ako je i bilo sumnje, mislim da se ovim potpisom potvrdilo da nije trener jedini koji se pita oko sastavljanja tima i Teca ne treba vise da bezi od te cinjenice. Jednostavno, u situaciji kada imas prvog i treceg centra, ne potpisujes drugog ovako rano osim ako nije bas neka prilika koja se ne propusta, a Plavsic to definitivno nije. Siguran sam da bi Sferopulos rado pogledao na leto kakav izbor ima i odabrao sta mu odgovara, umesto sto je klimnuo glavom da mu se dovede igrac koji ima 0 minuta u EL do sada u karijeri. Cak 0 i u EC. Sa druge strane, sasvim je legitimno i da klub ima odredjenu filozofiju i sistem kojim se vodi, na stranu da li se nama navijacima to svidja ili ne, a na treneru je da tako nesto prihvati ili odbije. Sferopulos je ocigledno prihvatio, ali onda je ruzno kasnije kada se tim raspadne targetirati iskljucivo trenera za promasaje u skautingu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Jasni ti je valjda da ispred DiBartolomea i Blata Makabiju igraju Lorenco i Boldvin a da su oni ispomoc.

Nama je kompletna bekovska linija pamuk. Iako za svakog od njih pojedinacno ima rezona, za sve njih zajedno koncepcijski nema.

 

Naravno, ali ne mogu ni ispomoc da budu. Sinoc kad ih je Pao stiso, nisu se videli. Blat ne sme da pridje kosu na manje od 7 metara, a obojica samo ispucavanje. Kad je crunch time, to ne pomaze, ne bi pomoglo ni da je Wade bio tu.

Za našu bekovsku liniju se 100% slažem, ali mi nemamo ni reputaciju ni novac ni ambicije jednog Makabija, mi smo dno Evrolige po svemu, nevažno šta Čović kenja na početku sezone. Makabiju je ovo neuspeh, a sa ovakvim domaćim igračima dalje i ne mogu.

Jedino je Roman Sorkin tu dobar.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...