Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

To beše 2017. kada smo igrali F8 protiv CSKA i započeli sezonu sa dva poraza u gostima, Himki i Real čini mi se oko 70 razlike minusa u ta dva gostovanja. Sa Nastićem na centru. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

Šta nam znači plej-of ako nastavimo sa istom politikom.

Mi smo u ovoj sezoni doveli 12 novih igrača i promenili trenera ... kakav top-8 kakvi bakrači.

Treba odigrati maksimalno do kraja bez obzira na plasman, pa ako smo šta naučili OK.

Naučićemo ako se promeni rukovodstvo pa pokuša neko nov malo da promeni nešto na bolje. S obzirom da će ostati nepotistička ameba, koja je imala najbolju priliku a ja sam slepo verovao, da će posle prošlogodišnje sezone da nešto nauči a on ove godine napravio poteze duplo gore nego prošle sezone. Taj neće nikad ništa da nauči. Neće i ne može. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Šta nam znači plej-of ako nastavimo sa istom politikom.

Mi smo u ovoj sezoni doveli 12 novih igrača i promenili trenera ... kakav top-8 kakvi bakrači.

Treba odigrati maksimalno do kraja bez obzira na plasman, pa ako smo šta naučili OK.

Tačno.

S druge strane, da li bi neuspjeh (neulazak u plej-in i gubitak ABA) pokrenuo promjene u klubu?

Nije retorsko pitanje. Zanima me tvoje mišljenje: Da li postoji nivo neuspjeha koji bi pokrenuo točkiće koji će dovesti do odlaska Čovića ili je to sasvim nevezano za rezultate?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, СтелаРоса said:

Zapravo dok je Radonjic bio tu bilo je dobro, sve posle toga je bilo krpljenje, snalazenje, improvizovanje. Poklopilo se i sto smo u "zlatnom" periodu imali dosta bolji izbor domacih igraca, sto danas vise nije slucaj iako i dalje pokusavamo da ocuvamo cuvenu domacu osnovu. 

 

ljudsko bice prezivljava izmedju ostalog i zato sto se seca proslosti samo kroz pozitivne aspekte;

 

u realnosti smo i sa radonjicem imali puno promasenih akvizicija nosioca, puno menjaze tokom sezone, dovoljno "za malo" sezona u evroligi i solidno onih gde se nista nismo pitali.

 

razlika je u tome sto smo u aba otprilike 3 puta u 10 sezona imali zaista ozbiljnog konkurenta (isto kao i vujosevicev partizan pre nas), pa se onda nista nije shvatalo toliko dramaticno i presudno a modus operandi je bio isti, osim sto jednom prilikom tri sezone nismo menjali trenera ( :

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Tačno.

S druge strane, da li bi neuspjeh (neulazak u plej-in i gubitak ABA) pokrenuo promjene u klubu?

Nije retorsko pitanje. Zanima me tvoje mišljenje: Da li postoji nivo neuspjeha koji bi pokrenuo točkiće koji će dovesti do odlaska Čovića ili je to sasvim nevezano za rezultate?

Mislim da su promene moguće, al to sve zavisi od glavonja.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kankkunen said:

Šta nam znači plej-of ako nastavimo sa istom politikom.

Mi smo u ovoj sezoni doveli 12 novih igrača i promenili trenera ... kakav top-8 kakvi bakrači.

Treba odigrati maksimalno do kraja bez obzira na plasman, pa ako smo šta naučili OK.

Da bi se uslo u play-off treba da dobijes utakmice koje je tesko dobiti, kao npr ona sinoc i jos ko zna koje sto smo vec izgubili ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Čočo said:

Naučićemo ako se promeni rukovodstvo pa pokuša neko nov malo da promeni nešto na bolje. S obzirom da će ostati nepotistička ameba, koja je imala najbolju priliku a ja sam slepo verovao, da će posle prošlogodišnje sezone da nešto nauči a on ove godine napravio poteze duplo gore nego prošle sezone. Taj neće nikad ništa da nauči. Neće i ne može. 

Gledam sinoc Gurovica u loži pored zapisničkog stola sa onom dvojicom gradjevinaca koji ce nama biti Ostoja.

Ne mora da znači ništa ali izgleda da se crta tako, a osim busanja u zvezdaške grudi ne izgleda mi kao neko ko ima neki novi koncept da ponudi za klub.

Edited by Clash
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

ljudsko bice prezivljava izmedju ostalog i zato sto se seca proslosti samo kroz pozitivne aspekte;

 

u realnosti smo i sa radonjicem imali puno promasenih akvizicija nosioca, puno menjaze tokom sezone, dovoljno "za malo" sezona u evroligi i solidno onih gde se nista nismo pitali.

 

razlika je u tome sto smo u aba otprilike 3 puta u 10 sezona imali zaista ozbiljnog konkurenta (isto kao i vujosevicev partizan pre nas), pa se onda nista nije shvatalo toliko dramaticno i presudno a modus operandi je bio isti, osim sto jednom prilikom tri sezone nismo menjali trenera ( :

 

Hvala za ovu boldovanu psihološku analizu. Bar imam čega da se sećam.

 

Baš me čudi da je bilo promašenih akvizicija. To se inače ne dešava u sportu. Pogotovo u klubu sa jednim od najmanjih budžeta u EL (tih godina) i bez postojećeg sportskog menadžmenta ili tamo neke skauting službe. Pa onda tadašnji stručni štab treba i da vodi ekipu na 80 utakmica i da nadje pojačanja za sledeću.

 

Uopšte nije poenta u tome da rad tadašnjeg stručnog štaba bio idealan. Već da su ljudi uradili sjajne stvari u tom periodu od četiri godine.

 

Ljudska bića takođe vole da šablonizuju stvari jer im je tako lakše da shvate svet oko sebe.

 

Ova za malo sezona koju je Radonjić imao 22e u EL je ujedno i jedina Radonjima prava za malo sezona. Ostale su sve, gle čuda, iz opusa Nebojše Čovića. A sve su priredjen nakon 17e. Izjednačuju se neke stvari bez ikakve logike.

 

Ono što je bio problem kod tog drugog mandata je da očigledno Dejan nije imao nameru da se zadržava u klubu što je pokazao jednogodišnji ugovor koji je potpisao. Zato me i brine to što je Sferopulos potpisao na samo dve godine. Za neki ozbiljan ciklus je ipak potrebno više.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

ljudsko bice prezivljava izmedju ostalog i zato sto se seca proslosti samo kroz pozitivne aspekte;

 

u realnosti smo i sa radonjicem imali puno promasenih akvizicija nosioca, puno menjaze tokom sezone, dovoljno "za malo" sezona u evroligi i solidno onih gde se nista nismo pitali.

 

razlika je u tome sto smo u aba otprilike 3 puta u 10 sezona imali zaista ozbiljnog konkurenta (isto kao i vujosevicev partizan pre nas), pa se onda nista nije shvatalo toliko dramaticno i presudno a modus operandi je bio isti, osim sto jednom prilikom tri sezone nismo menjali trenera ( :

 

 

U Čovićevoj realnosti, a u praksi je u prvoj sezoni Zvezda bila tim sa najboljim učinkom u prvoj fazi koji je ostao ispod crte, u drugoj smo prošli u top 16, u trećoj igrali četvrfinale, u četvrtoj u poslednjem kolu ostali bez TOP 8. 

Čović može samo da sanja takve rezulatate sa svojim selekcijama.

Radonjićev kasniji problem je što se nije prilagodio promenjenoj situaciji sa nedostatkom kvalitetnih domaćih igrača, ali izjednačavati Radonjićev učinak sa kasnijim Čovićevim je smešno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Clash said:

Gledam sinoc Gurovica u loži pored zapisničkog stola sa onom dvojicom gradjevinaca koji ce nama biti Ostoja.

Ne mora da znači ništa ali izgleda da se crta tako, a osim busanja u zvezdaške grudi ne izgleda mi kao neko ko ima neki novi koncept da ponudi za klub.

Tako je.

Zaboravlja se cesto da komsije imaju Savica kao ozbiljnog operativca, muljatora kome nista nije strano, ali i kvalitetnog sportskog direktora.

Od njega je sve krenulo i upravo je on ta sprega izmedju Zeljkovih prohteva i Ostojine nesposobnosti za sve sto ima veze sa loptom.

i tu ne mislim samo na transfere igraca.

 

Ko bi mogao da bude nas Savic (ovog nam uzose haha), pitanje je.

Ovako iz glave, na pamet mi padaju jedino Ristovic i Marko Pesic ali obojica su isuvise zadovoljni svojim trenutnim pozicijama.

Mozda bi to mogao da bude neki stranac koji bi dosao u paketu sa trenerom, pa da se zapocne projekat na duze staze, svakako su i Dusko i Sferopulos kalibar za to.

Ipak, sumnjam da ce se bilo sta od toga desiti, jednostavno fali kvalitetnih ljudi koji bi mogli da makar prepisu recept od komsija, ili bar takvi ne mogu(ne zele) da se petljaju ovde.

Edited by Nenadd
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Clash said:

Gledam sinoc Gurovica u loži pored zapisničkog stola sa onom dvojicom gradjevinaca koji ce nama biti Ostoja.

Ne mora da znači ništa ali izgleda da se crta tako, a osim busanja u zvezdaške grudi ne izgleda mi kao neko ko ima neki novi koncept da ponudi za klub.

On je debelo stranačka ličnost. Tako da uz potencijalnu i spominjanu nadolezeću garnituru očekujem njega, Kešelja, Rakočevića... Kakvi god da su bar su iz košarke i u istu se razumeju. Gori od trenutne persone ne mogu biti. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Creed Bratton said:

 

Jel to onaj prima tolike pare a ne moze bacanje da pogodi fazon?

 

Inace sutira 36/44 bacanja ove sezone stvarno sramota sto nema 100%

 

Ma Pedja Stojakovic licno.

Link to comment
Share on other sites

Nama ne treba samo novi Ostoja. Nece nama nista resiti ako Covic ode, a dodje neki crveno-beli Ostoja. Nama treba jak sportski sektor tima, i da mu se onda taj crveno-beli Ostoja ne mesa u posao selekcije igraca. 

 

Vec sam pominjao ovde, po mom misljenju, neki idealan scenario bi bio da klub vodi ko vec mora po politickoj liniji, jos ako ima i privatni biznis i hoce neke svoje pare da da a ne da uzme, tim bolje. A da se ni malo ne mesa u odabir igraca, da to radi neko kao na primer Milan Tomic - njemu ocigledno karijera trenera ne ide u pravcu da bude prvi trener nekog EL kluba, pa mu je mozda bolje da se pronadje u ulozi sportskog direktora. Tomic-Sfer bi bila zanimljiva kombinacija. 

 

Ne vidim nikog drugog ko bi mogao da bude sportski dirketor a da je toliko cenjen u Evropi. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

On je debelo stranačka ličnost. Tako da uz potencijalnu i spominjanu nadolezeću garnituru očekujem njega, Kešelja, Rakočevića... Kakvi god da su bar su iz košarke i u istu se razumeju. Gori od trenutne persone ne mogu biti. 

Plaši me ona stara narodna:  Hold my beer.

  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Clash said:

Plaši me ona stara narodna:  Hold my beer.

Naravno da će biti mutljavina i lapanja. Toga ima i sad u Partizanu ali tim i rezultati ne trpe. 

3 minutes ago, Crni said:

Marin Sedlacek.

Harizmqticna licnost, a svakako je skaut.

Ima dosta kvalitetnih stručnjaka i ljudi iz košarke (ne ulazim u to kakvi su ljudi) samo to treba neko da okupi. Oko ovoga neće ljudi jer em je takav kakav je, em on sam ne dozvoljava niko kvalitetan da bude pored njega jer pobogu kako da drugi budu uspešniji i da im se nešto prepiše a da nije on glavni baja. Oko njega mogu samo marionete Bagzi i fikus Dozet. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Naravno da će biti mutljavina i lapanja. Toga ima i sad u Partizanu ali tim i rezultati ne trpe. 

Ima dosta kvalitetnih stručnjaka samo to treba neko da okupi. Oko ovoga neće ljudi jer em je takav kakav je, em on sam ne dozvoljava niko kvalitetan da bude pored njega jer pobogu kako da drugi budu uspešniji i da im se nešto prepiše a da nije on glavni baja. Oko njega mogu samo marionete Bagzi i fikus Dozet. 

Pre bih privatno saradjivao sa Ostojom, nego li doktorom. Zapravo pre bih saradjivao sa crnim djavolom.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kontra said:

 

Hvala za ovu boldovanu psihološku analizu. Bar imam čega da se sećam.

 

Baš me čudi da je bilo promašenih akvizicija. To se inače ne dešava u sportu. Pogotovo u klubu sa jednim od najmanjih budžeta u EL (tih godina) i bez postojećeg sportskog menadžmenta ili tamo neke skauting službe. Pa onda tadašnji stručni štab treba i da vodi ekipu na 80 utakmica i da nadje pojačanja za sledeću.

 

Uopšte nije poenta u tome da rad tadašnjeg stručnog štaba bio idealan. Već da su ljudi uradili sjajne stvari u tom periodu od četiri godine.

 

Ljudska bića takođe vole da šablonizuju stvari jer im je tako lakše da shvate svet oko sebe.

 

Ova za malo sezona koju je Radonjić imao 22e u EL je ujedno i jedina Radonjima prava za malo sezona. Ostale su sve, gle čuda, iz opusa Nebojše Čovića. A sve su priredjen nakon 17e. Izjednačuju se neke stvari bez ikakve logike.

 

Ono što je bio problem kod tog drugog mandata je da očigledno Dejan nije imao nameru da se zadržava u klubu što je pokazao jednogodišnji ugovor koji je potpisao. Zato me i brine to što je Sferopulos potpisao na samo dve godine. Za neki ozbiljan ciklus je ipak potrebno više.

 

 

 

32 minutes ago, TB Told said:

U Čovićevoj realnosti, a u praksi je u prvoj sezoni Zvezda bila tim sa najboljim učinkom u prvoj fazi koji je ostao ispod crte, u drugoj smo prošli u top 16, u trećoj igrali četvrfinale, u četvrtoj u poslednjem kolu ostali bez TOP 8. 

Čović može samo da sanja takve rezulatate sa svojim selekcijama.

Radonjićev kasniji problem je što se nije prilagodio promenjenoj situaciji sa nedostatkom kvalitetnih domaćih igrača, ali izjednačavati Radonjićev učinak sa kasnijim Čovićevim je smešno.

 

ovo sto vas dvojica navodite je pre svega razlika u kontekstu (nikakva ocekivanja u euroleague, uglavnom nikakva ozbiljna konkurencija u aba, izvan tri ili koliko sezona, kao sto sam i pomenuo);

 

daklem, radonjic je uradio sjajne stvari, zato sto je dobar trener i zato sto je imao kakav-takav kontinuitet.

 

samo kazem da je modus operandi kluba bio uglavnom identican, tako da, ili cemo se opredeliti za kontinuitet, ili cemo cekati da nas opet prokenja kontekst, da bi bili iole zadovoljni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

2-3 nedelje, ovisno o stepenu. Valjda će biti spreman do Žalgirisa.

Jer to nam je utakmica koja ce biti prekretnica sezone 😄😄😄

1 hour ago, Howie Roseman said:

Mislite li da će 17-17 skor biti dovoljan za plej-in ili se ide samo sa 18-16?

 

Nema teorije da možemo doći do skora 9-3 u nastavku sezone, 8-4 nije nemoguće uz malo sreće koja nas nije pogledala u dosadašnjem dijelu sezone.

Ja cenim da cemo imati maximalno 13 ili 14 pobeda ukupno

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zarco_srb said:

Jer to nam je utakmica koja ce biti prekretnica sezone 😄😄😄

Ne, nego sam ukalkulirao tih 21 dan 😊. Nama je od Albe nadalje svaka superbitna. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Crni said:

Marin Sedlacek.

Harizmqticna licnost, a svakako je skaut.

Moze i on, samo ne znam koliko ima volje za to.

Tomic je mladji, mozda vise u kontaktima sa ostalim evropskim ekipama. 

 

Sve je to bolje nego Covic da se bavi sportskim delom. 

 

Uz to, Covic bre sramoti klub gde god stigne, on ne moze da da izjavu, da izadje pred kamere a da to nisu neke teorije zavere, enigmaticne izjave, nikad da prizna neku svoju krivicu... bukvalno - sportski Vucic. 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zarco_srb said:

Oslobodio si se Shabazzove plate, Kuzmiceve i Simonoviceve... Ne bi se reklo da se nema para

 

Naravno da nema, Shabazzova plata je bila samo za njega, nisu te pare dobijene unapred pa da se sa njima raspolaze, posto je otisao tih para nema niti ce ih biti.

 

6 hours ago, bodo said:

Svaka čast Ivanoviću. Svjesno je pustio njihovog najboljeg igrača na klupi u 2/4. I meni nije bilo odmah jasno zašto im to ne igra Howard. Posle se sve vratilo sa kamatama. Pogasio je svetla u Areni. Tu nema obrane samo da se moliš da promaši. No i mi smo bezidejno odigrali 3/4. Taj period je Yago loše organizirao. Možda da je Teo bio u tim kriznim trenucima bi i konačni ishod bio drugačiji ali je kako je. Howard i ofanzivni skok prevagnuli. Smart obećava. Imamo mi još neke izglede ali lepo bi bilo i da nas povrede zaobiđu malo. Previše se istih nakupilo. 

 

Izostavio ga je cini mi se iz cisto prakticnih razloga, imao je dve licne i da bi ga sacuvao do kraja utakmice.

Edited by nunilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace posto se spominjao Hanga i njegova manja minutaza u drugom poluvremenu sinoc, po nekim drugim forumima se provlaci "informacija" da se tokom utakmice pozalio na problem/povredu vezano za kuk.

Ne znam da li je istina (mozda neki forumas ovde mozda zna vise) ali to sam procitao ne samo na jednom "mestu" na internetu od sinoc.

Link to comment
Share on other sites

Ako nas slučaj KKP nečemu uči onda je to činjenica da je sasvim nebitno ko je u klubu na mjestu Čovića.

Partizan ima na toj poziciji najbezličnijeg SNS bezveznjaka koji ima samo jednu dobru osobinu: zna da ništa ne zna o košarci i pušta da se tim poslom bave oni koji se u to razumiju.

On je politički komesar preko koga se slijevaju državne pare i pare koje država naredi ostalim sponzorima da daju.

Ne bi trebalo da je komplikovano, samo treba da se ima ego koju megatonu manji od Čovićevog.  

  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...