Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Just now, TB Told said:

Po meni to bi bio čist populizam. Zašto bi se remetio njegov razvoj, radi spašavanja Nebojšine sezone. 

 

Ma kakva Nebojšina sezona? Briga me za njega. Želim da klinac igra u mojoj Zvezdi. Kakvi god da su rezultati. Kada igra Top ja makar razumem greške i poraze. Kada kupimo roster od 12 miliona a oni se ponašaju kao đane i odustaju na 5 minuta do kraja, onda besnim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Ma kakva Nebojšina sezona? Briga me za njega. Želim da klinac igra u mojoj Zvezdi. Kakvi god da su rezultati. Kada igra Top ja makar razumem greške i poraze. Kada kupimo roster od 12 miliona a oni se ponašaju kao đane i odustaju na 5 minuta do kraja, onda besnim.

Pa upravo si napisao kako se spašava Čović. Nisu bitni rezultati bitno je da igra Topić. 

Pri čemu se on sasvim dobro razvija sada, i ne vidim šta on to može da dobije za 6 meseci kod nas. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Onda je Nikola Jokić u pravu, ne volimo košarku nego pobede. Čak može i malo grublje da se tumači. Lečimo svoje komplekse kroz sportske pobede.

 

Ma nije to. Nego plasim se da navijaci ovde imaju misljenje sto Top dominira u ABA ligi da bi to mogao lako da prenese u EL. Msm nema problema neka igra nije to problem meni neog sto ce ljudi odmah krenuti da pljuju po njemu cim vide da Top ne moze da bude jos nosilac..Msm moze on da bude koristan kao clan rotacije(umesto Yaga) ali da zameni Shabazza(makar sto on bi trebao da predstavlja i za sta smo ga platili) ipak ne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TB Told said:

Pa upravo si napisao kako se spašava Čović. Nisu bitni rezultati bitno je da igra Topić. 

Pri čemu se on sasvim dobro razvija sada, i ne vidim šta on to može da dobije za 6 meseci kod nas. 

 

Dobro, ali ja nisam tako mislio. Naravno da ga Topić neće izvući kritike. Ja bih to odvojio, nikako to ne gledam kao deo istog cilja. Čović je zasrao debelo, imao je period apsolutne grogiranosti Partizana da budemo nešto više od seoskog šerifa kao klub. Njegov pprovincijalski mentalitet doveo je do toga da mi danas smatramo uspehom trofej u KLSu gde ne igra Partizan.
Obesmislio je i osramotio veliko ime KK Crvena Zvezda. Nema sa kim se nije posvađao, osim FMP-a malte ne. Mi danas doživljavamo da KKP i Obradović budu dočekivani aplauzom a da nama treba policijska pratnja u Hrvatskoj sve zbog nekog nacionalističkog diskursa kluba.

 

To neće nikako moći da se reši osim odlaskom Čovića. Ali, bojim se da je on sve vreme pravio odstupnicu. Njegov klub, FMP, već 7 sezona de facto (de jure nikad nije ni bio zbog sukoba interesa) nije ni po čemu naša filijala. Bojim se da postoje dve opcije za KKCZ. Prva je da je u privatizaciji uzme Čović. Druga je da Čović ode i ostavi klub u malte ne istoj situaciji nego li kada je preuzeo. Oba scenarija su užasna.

4 minutes ago, Don Dusko said:

Nego plasim se da navijaci ovde imaju misljenje sto Top dominira u ABA ligi da bi to mogao lako da prenese u EL.

E pa brate, ako to misle, onda u najmanju ruku mogu da napišem da nisu najbistriji. Mada ne poričem da si možda u pravu.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Terry said:

Ja sam ovo više puta pisao, ne kapiram na osnovu čega ljudi ocenjuju trenere, igrače i klub. KKCZ je, gledano iz ugla evrope, jedan osrednji klub, ni blizu nekom velikanu, i treba da je počastvovana što je deo elite. Mi smo tu sa Albom, Bajernom, Valensijom... Dakle, malo manje kenjkanja, malo više podrške, pa da vidimo, na kraju se podvlači crta.

 

Ali...kako god se završila sezona, ako je Sfero zadovoljan ovde, nemam ni jedan razlog da bih želeo drugog trenera dogodine. Za reputaciju KKCZ, Joanis je odlično rešenje. Mi moramo da gradimo sistem i da uvek gledamo da iznenadimo iz ugla autsajdera. Rekao sam na početku sezone da je priča o F4 jedna teška budalaština. Iako je istina da imamo najskuplji tim u istoriji, mnogo je klubova sa jačim rosterima, većom tradicijom, boljom ekipom koja je duže na broju i boljom infrastrukturom. Mesto KKCZ na papiru je oko 12. mesta evrolige. Sve preko je uspeh, ispod 15. je neuspeh. 

Sto se tice prvog pasusa, ne bih nas izjednacavao sa Bajernom, Valensijom ili Albom iz prostog razloga sto mnogo vise ljudi prati Zvezdu nego ove klubove, i to im postaje deo svakodnevice i zivota. Ne verujem da se tamo neki Spanac ili Svaba previse nervira oko Valensije ili Albe, kao sto je slucaj ovde sa nama. Njima je normalno da zavrse ispod 8 u EL, da ne uzmu titulu u prvenstvima, za nas je to ogroman neupseh. Cak sta vise, za nas je neuspeh izgubiti od Barse ili trenutnog Armanija. Ali jednostavno mentalitet je drugaciji, navijacka baza je drugacija. A opet, iako su nam ambicije uvek najvise moguce, i dalje ne mozemo da se svrstamo u isti kos sa Realom, Barsom, Olijem, itd..

 

Drugi pasus ziva istina, meni je samo u celoj prici nejasno (nevezano za tvoj upis) kako je ime poput Sferopulosa (za kojeg i sam kazes da je dobar izbor za reputaciju) zavrsilo na nasoj klupi uprkos Covicu. Kao da treneri nemaju menadzere i medjusobnu (indirektnu) komunikaciju pa da ih neko posavetuje da ne ulaze u saradnju sa ovim monstrumom kako ga je neko nazvao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nas predsednik ima puno posla ovih dana, sutra je u podkastu kod Vase Bakocevica i nastavlja turneju podkastima, tv kanalima, radio stanicama jer sto da ne? Sto da propusti sansu da ponovo, po 105ti put ove sezone pisa po nama i vredja nam inteligenciju.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Neće proći naše fušerisanje sa četvorkom. Ta kombinacija sa Mitrovićem i Bolombojem će brzo biti razotkrivena. Svi timovi u EL će se kockati sa njihovim šutem, a to zapravo i nije neko kockanje. Samo ćemo uspjeti da ih dodatno nagrdimo sa ulogama koje im ne odgovaraju. Imali smo prilike već protiv Milana da vidimo kako Bolomboj ciglari. Bolomboj je inače ekstra zahvalan igrač, ali pripaljivanje trojki može samo da umanji njegovu vrijednost. Dodao bih još da Davidovac ima smisla kao neka back-up opcija na 3/4, da odigra 15 minuta i to je limit.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wake in Fright said:

Neće proći naše fušerisanje sa četvorkom. Ta kombinacija sa Mitrovićem i Bolombojem će brzo biti razotkrivena. Svi timovi u EL će se kockati sa njihovim šutem, a to zapravo i nije neko kockanje. Samo ćemo uspjeti da ih dodatno nagrdimo sa ulogama koje im ne odgovaraju. Imali smo prilike već protiv Milana da vidimo kako Bolomboj ciglari. Bolomboj je inače ekstra zahvalan igrač, ali pripaljivanje trojki može samo da umanji njegovu vrijednost. Dodao bih još da Davidovac ima smisla kao neka back-up opcija na 3/4, da odigra 15 minuta i to je limit.

 

To dalje implicira manje prostora za prodore Nedovica, manje prostora za Teov pik, manje prostora za Sabaza…i posebno manje prostora za Rokasov spot up, jer niko nije lud da sa njega pomaze a imamo Luku na 4…


Zeljko nas je sa Bentilom u finalu stalno tu cekao. 

Svaki iole ozbiljan trener ce to koristiti, a to je Mesina i pokazao u Areni, pa onda izgleda da neda igra 1 na 1 , a u stvari igra 1 na 2. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Mora da su oni sutirali slabije od 63% za 3 a i protivnik bolje od 25%?

Nismo mi zbog tih procenata izgubili.Svaki napad smo poradjali dok su oni lagano dolazili do pozicija.Jesu pogodili neke teške šuteve na isteku napada ali većina nije bila takva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije njihov procenat šuta za tri bio takav (samo) zbog vaše odbrane. Igrali su oni i protiv Albe i Efesa čije su odbrane sigurno lošije od vaše pa nisu imali te procente za tri. Otvorilo im se, imali opasno šutersko veče i to je to. Pa njima je Mirotić pokvario procente, ostatak ekipe je imao preko 70% za 3 i to je jednostavno težak proser.

 

Vaša odbrana je pristojna, solidna. I po defanzivnom rejtingu i po broju primljenih poena ste neka sredina evrolige. Čini mi se da je ekipa koncipirana tako da ipak ima malo više  napadačkog potencijala, nauštrb odbrane, i napadački je rekao bih veći podbačaj nego u odbrani.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 23
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odslušao celu emisiju kod Miljana. Lik laže bukvalno čim zine, potpuno je nebitno da li priča o sebi, Partizanu, FMP-u, Zvezdi, reprezentaciji ili politici. Preko 20 bitnih i nebitnih laži čisto u skladu kako se trenutno oseća. Ono što je tužnije od svega ovoga jeste što kad god poželi ima sav medijski prostor na raspolaganju, poput precednika.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Svemoćni Armani izgubio kući od Pistoje.

 

Lo 12 pts.

Sada bi nam predsednik objasnio da mi nemamo luksuz kao Armani da stisnemo u EL a da se opuštamo u domaćoj ligi jer je nama ABA prioritet koja nam daje prolaznost u EL. 

Naš čuveni začarani krug iz kog nam nema izlaza. Igramo ABA ligu da bismo ušli u EL koja nam je nebitna jer smo skoncentrisani na ovu prvu da bismo dobili prolaz u ovu nebitnu drugu.

I aj' Jovo nanovo....

Nova tura, nova avantura.. ubacite žetone......

  • Like 8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NMX said:
Quote

Vremena se, međutim, menjaju, i stiče se utisak da smo se, makar što se strpljenja tiče, malo i izjednačili sa Azijom. Sa godinama rastu i budžeti, sa budžetima očekivanja, a jedino što se skraćuje u ovoj priči su fitilji. Kada stranac dođe u neki naš klub, vreme vrlo brzo krene da mu teče, a svaki promašeni šut, svaka prodata lopta, ili, ono najgore, svaka percepcija nezalaganja u odbrani dodatno ubrzaju protok u tom metaforičkom peščaniku. Košarkaški profesionalac sa stranim pasošem je tako u nas postao potrošna roba.

 

Eh o ovome smo juce vodili ovde diskusiju kako mi se cini. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...