Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

 

kao što rekoh, 40% šut z tri se viđa na puno tekmi u svakom kolu i ta ekipa obično ima šanse da pobedi.

50% (ne polovinom neke četvrtine, već na kraju tekme) je izuzetno retko, toliko retko da bi morao neko da mi kaže da li je bilo 5x takvih tekmi za neku ekipu ove sezone u el

 

63% ja nisam video, da se ne ponavljam sada. ispade da smo igrali najlošiju odbranu u istoriji zvezde sinoć ali definitivno nije bilo tako, jer neke stvari se ne brane, kao što se i mnogi otvoreni šutevi promašuju

Partizan je sinoć šutirao 50% za tri (11/22) i imao čak 15 skokova više (31:16), pa džaba sve kad je primio stotku.

Hoću da kažem, ipak ima više faktora za pobedu od procenta za tri.

PS I Efes je sinoć imao preko 50%.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Par crtica sa jucerasnje utakmice

 

Arena najpopunjenija od pocetka sezone , prvi put da su na nivou 400 i stepenice bile skroz popunjene , kao i na nivou 200 na nekoliko mesta je bilo ljudi na stepenicama . Definitnivno je pusteno vise karata od kapaciteta .

 

- Atmosfera ubedljivo najlosija od pocetka sezone ( pricam za El ) . Bas je bilo bez enegije . 

 

- Delije ili ti kop fudbalska prica , receno je to vise puta , apsolutno ne prate ritam utakmice , totalno ne sinhronizovani sa ostatkom hale gde u trenucima kada cela hala zvizdi dok protivnik napada oni krecu sa uspavankama i sporijim pesmama ... bas onako prica za sebe , svaka cast za vernost ali ovo su cinjenice .

 

- sto se same utakmice tice :

Unutrasnja linija Kuzmic , Ilic , Simonovic Tobi , Mitrovic , Bolomboj protiv Mirotic , Pojtres , Meli , Voijtman , K Hines ....

 

HOW YES NO    , MOZDA ALI U NEKOM DRUGOM ZIVOTU .

 

Na sve ovo , mi bez Lazica , Hange i Sabaza . 

 

Prilicno ocekivan i realan poraz , sa malo vecom gorcinom zbog predaje na 5 minuta pre kraja . To na svom terenu pred 20 hiljada ljudi ne sme da se desava , iako ruku na srcu su meni licno ovako porazi jako laksi za svariti nego kad se stisne dugme za samounistenje ( Videti pod Zalgiris i Partizan u El )

 

Covic ako misli da proba spasiti sto se spasti moze u narednim danima POD HITNO kapitalac na 5 / 4 ili 4 / 5  svejedno je , bez toga flertuje sa pionirom vec pocetkom naredne godine .

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MarioKempes said:

Partizan je sinoć šutirao 50% za tri (11/22) i imao čak 15 skokova više (31:16), pa džaba sve kad je primio stotku.

Hoću da kažem, ipak ima više faktora za pobedu od procenta za tri.

PS I Efes je sinoć imao preko 50%.

 

 

apsolutno ima puno faktora, nije košarka toliko jednostavna.

kao što rekoh, "sa 40% ekipa ima šanse da pobedi", ne obavezno i da pobedi. 

za ove naše procente za tri, koji su mi veća misterija i od napier-tobey performansa, ja nemam racionalno objašnjenje

 

mi smo mnogo bolji šuteri od ovih cca 30% koje rutinski isporučujemo; a za takve procente šuta ti treba vrhunska odbrana, što mi jasno ne možemo

 

u svakom slučaju, 50% je baš retko, 40% se dešava često i u dobrom procentu

Link to comment
Share on other sites

Jbg sa ovakvom bekovskom linijom je realno da nas natrpaju protivnicki bekovi. Naravno ima i do kvaliteta samih protivnickih igraca, ali da smo imali makar Lazica bilo bi drugacije. Protiv Fenera se pojavio Lazarevic spolja i odigrao odlicnu odbranu, sinoc je slabo i igrao. 
 

Sto se tice doselekcije verujem da nije bas jednostavna situacija sa Nejpirom. Treba naci klub koji bi mu preuzeo ugovor, a malo je takvih, ako uopste postoje. Da mu isplacujemo 2 miliona ili koliko vec za ciste papire nema sanse, jer pretpostavljam da je sporazumni raskid nemoguca misija. To sa njim sluti da ce biti mozda i najveci Covicev zajeb od kad je tu. Igrac koji ti treba biti broj jedan tebi je medju najgorim igracima i onda citava koncepcija tima ode u pogresnom smeru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

Ovi vaši porazi na strani su stvar spleta okolnoti. Bez obzira na jako lošu odbranu, sve te utakmice su odlučili milimetri osim utakmice u Tel Avivu. To nije odživo i mislim da će ubrzo KKP krenuti da pobjeđuje u gostima. 

 

^što je zvezdina čupri za otprilike svaku tekmu osim armanija ali ovde si gotičar darkerske provenijencije a tamo širiš svetlo basketaško isusovo. sram te bilo tvoje stipendije :lol_2:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

apsolutno ima puno faktora, nije košarka toliko jednostavna.

kao što rekoh, "sa 40% ekipa ima šanse da pobedi", ne obavezno i da pobedi. 

za ove naše procente za tri, koji su mi veća misterija i od napier-tobey performansa, ja nemam racionalno objašnjenje

 

mi smo mnogo bolji šuteri od ovih cca 30% koje rutinski isporučujemo; a za takve procente šuta ti treba vrhunska odbrana, što mi jasno ne možemo

 

u svakom slučaju, 50% je baš retko, 40% se dešava često i u dobrom procentu

Mi bismo trebali da budemo bolji šuteri za 3 nego što trenutno isporučujemo, slažem se.

Mislim da je loš procenat velikim delom i posledica dosta uzetih teških šuteva, iz loših pozicija, na isteku napada i sl.

A teške šuteve uzimamo jer nam je pozicioni napad očajan. U reketu smo tanki, pa uglavnom bek mrsli loptu do 5 sek pre kraja napada, a onda je baci za tri kako mora, ili uvali kosku drugom koji uradi isto. I onda neće da uđe, jbg.

Kad nam se iole zatvori šut za 3, mi dajemo koševe ili iz tranzicije (Teova magija, Nedina i Jagova brzina) ili iz ofanzivnog skoka. A to je malo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

To sa njim sluti da ce biti mozda i najveci Covicev zajeb od kad je tu. Igrac koji ti treba biti broj jedan tebi je medju najgorim igracima i onda citava koncepcija tima ode u pogresnom smeru. 

s'tim što bi napier bez preokreta forme bio svačiji zajeb, od phil jacksona, preko željka obradovića do tebe & mene.

malo je glupo kriviti čovića-klub-skaute za potpis napiera

 

s'druge strane, nema nešto upisa za teokratiju "od početka smo govorili.."

daklem, većinski smo hteli napiera, većinski nismo hteli teokratiju i eto šta ti je život.

 

ja inače i dalje verujem da je šabazova tekma kojom okreće sezonu sledeća: nemam nikakvog realnog pokrića za to osim što je jako dobar igrač ali i dalje više od "jesmo svi lepo rekli još letos".

1 minute ago, MarioKempes said:

 

Mislim da je loš procenat velikim delom i posledica dosta uzetih teških šuteva, iz loših pozicija, na isteku napada i sl.

 

ne slažem se; koga ne mrzi neka prečešlja naše tekme od početka. mi imamo brda otvorenih šuteva, pogotovo u prvom poluvremenu, kada treba ući u ritam ali iznenađujuće mizerno koristimo te otvorene prilike

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

s'tim što bi napier bez preokreta forme bio svačiji zajeb, od phil jacksona, preko željka obradovića do tebe & mene.

malo je glupo kriviti čovića-klub-skaute za potpis napiera

Apsolutno se slazem. I mnogo su mi manji problem ovakvi losi potezi nego ugovori tipa Kuzmic, Bjelica i nebalansiran roster. Jbg nagovorio si igraca sa jakim imenom i kvalitetom da dodje kod tebe, platio si ga koliko si ga platio ali kvalitet po meni vredi svaki dinar/euro, promasio si i sta sad da mu radis. Svi smo bili za to da Sabaz dodje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je isti utisak posle svakog naseg poraza, a to je da nemamo glavu i rep, nemamo jasno podeljene uloge i da je glavni uzrok tome (uz sinoc jebiga povrede) to sto nam nominalno prvi plej i prvi centar igraju kao da su u pitanju Pot i Apic, a ne Nejpir i Tobi. Naravno, ne doprinos ni sto Rokas ovoliko varira, gde bukvalno hvata sve one light osobine Dobrica, bez onih boljih u smislu clutchovanja. Takodje, odbranu igra sve bednije kako vreme prolazi.

 

I onda knjiga padne na Nedovica koji je krem igrac EL (kolko god to mnogi ne zele da priznaju), ali i Tea koji je veteran, Jaga koji je undersized i za basket iza zgrade, te Mitrovica i Bolomboja koji su objektivno role playeri za neki ozbiljniji tim, mada Luka super igra sad.

 

Kad na to dodamo da ni partija karijere Davidovca nije bila dovoljna da sinoc budemo konkurentni uopste, onda je jasno da smo bas limitiran tim, gde ce da bude i lepih pobeda, ali bez kvaliteta da se ovde napadne top 8.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Nedovic po meni nije krem igrac EL niti je ikada bio.

Moze biti igrac rotacije za osrednju EL ekipu ili jedan od glavnih igraca u ekipi iz donjeg doma. Sa njim kao alfom i omegom na bekovskim pozicijama su krajnje skromni dometi. 

Slicno i sa Deda&Mitar duom unutra.

  • Like 10
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod Nedovica, ona nemoc sinoc da se probije bilo ko, od Sildsa i Tonuta do Mirotica, Melija i Fojtmana je bila bas tuzna za gledanje. Pa onda uzimaj ocajnicke step-bekove i uvaljuj vruce krompire Jagu i Teu. U poprilicnom padu je on, a ni na vrhuncu nije bio krem EL.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cavani said:

Nedovic po meni nije krem igrac EL niti je ikada bio.

Moze biti igrac rotacije za osrednju EL ekipu ili jedan od glavnih igraca u ekipi iz donjeg doma. Sa njim kao alfom i omegom na bekovskim pozicijama su krajnje skromni dometi. 

Slicno i sa Deda&Mitar duom unutra.

Porediti Nedovića i njih dvojicu je neozbiljno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

 

ne slažem se; koga ne mrzi neka prečešlja naše tekme od početka. mi imamo brda otvorenih šuteva, pogotovo u prvom poluvremenu, kada treba ući u ritam ali iznenađujuće mizerno koristimo te otvorene prilike

Sigurno smo fulali i otvorene šuteve, često krenemo u utakmicu sa npr 0/5. Moguće i da je to dominantni uzrok kao što kažeš, ne znam.

Ipak, meni deluje (samo vizuelno i po sećanju, nema šanse da ću da češljam 10 mečeva) da uzmimamo dosta loših šuteva jer iz pozicionog napada ne uspevamo da kreiramo mnogo dobrih.

Nekako, utisak mi je da od ovih 10 mečeva za max 1-2 mogu da kažem: ispromašivali smo se iz čistih pozicija i zato izgubili. Može biti i da nije tako, jer je to samo utisak, bez ikakve statistike.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice situacije oko Bjelice.

I ovoga sto Covic prica (precutkuje) izgleda da smo sklopili neki dogovor sa Nemanjom koji se trenutno svodi samo na to da se izmuze Fenerbahce do maksimuma po ugovoru. 

Sjajna stvar za nasu reputaciju, posle svih sranja prosle godine.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stefi88 said:

I treba da ih izmuze samo tako i naplati svaki evro...

I to nema nikakve veze sa nama.

Oko svega pravite teorije zavere, i razlog da se pljune po klubu.

 

Ne bi imalo veze sa nama da mi nismo odlučili da dovedemo penzionera kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stefi88 said:

I treba da ih izmuze samo tako i naplati svaki evro...

I to nema nikakve veze sa nama.

Oko svega pravite teorije zavere, i razlog da se pljune po klubu.

 

Ako nema veze sa nama zasto Covic kaze da je bolje da nista ne govori za Nemanjino dobro.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Fromthecorner said:

Mozemo li da otvorimo racun i skupimo pare za krilnog centra? Siguran sam da su Zvezdasi toliko zeljni nekih stvari da bi skupili dosta novca

A sto samo za krilnig centra?

Ja bh da se salju sms za svaku poziciju

4- krilni centar

2- bek

1-Radonja

22-sportski direktor

54-neka zivotinjka u Areni umesto Ljubice

00- tekuci troskovi

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioKempes said:

Ipak, meni deluje (samo vizuelno i po sećanju, nema šanse da ću da češljam 10 mečeva) da uzmimamo dosta loših šuteva jer iz pozicionog napada ne uspevamo da kreiramo mnogo dobrih.

To i jeste tako, ima promašenih otvorenih šuteva, ali pretežno su to ipak loše pozicije. Što nije ni čudno, u ovakvoj selekciji nama najbolje izgledaju unutrašnje pozicije kada su tu Mitrović i Bolomboj, a nijedan od njih nema šut spolja, i onda protivnik pomaže sa onog od njih dvojice koji je van reketa, a kao posledica toga ima manje prostora za ostale igrače.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...