Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ovo su po ko zna koji put krivi novinari. Vec danima se prica o dolasku "delija"( za kontekst, ispada da svako ko navija za Zvezdu je automatski i clan grupe). Pratim ovu ligu od njenog postojanja, i svaki put pred gostovanje u Zadar se uvek pojavi jedna te ista prica o dolasku istih. Uostalom i na netu mozete naci manje vise iste tekstova samo su 2011, 2007, 2016 godina itd... Eto ovaj put se nalozilo par majmuna i dobio si ovo sto si dobio

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Abizolirni said:

samo mala ispravka....cILa dalmacija je italijanska. 

Nije cela oduvek, dobar deo je uzet Italiji zahvaljujuci kralju Aleksandru prilikom stvaranja SHS, ali npr. Zadar je bio italijanski do 1945. Da Duče nije bio deo Trojnog pakta, Zadar bi zauvek ostao u Italiji.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Dusko said:

 

Ma ja nigde nisam rekao da nisu prvi. Nego razmisljanje takvih. Jbg. Tuzno je sve ovo.

Vrlo 😢

To su takve manjine i u Hrvatskoj i u Srbiji, pa i CG i BIH, ali su glasne, neobrazovane, zivotno neispunjene, niskog IQa, bez ili sa selektivnim obrazovanjem iz izvora koji njima odgovaraju i, naravno, dovode do ovakvih napada.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, leki bg said:

Ja sam uvek za ukrupnjavanje kvaliteta i ozbiljnije takmicenje.

ABA je bila i jos uvek jeste ozbiljnije takmicenje od srpskih liga (uz sve mane).

Problem je ukrupnjavanje kvaliteta: hrvatski timovi su topovsko meso za srpske, a vala i crnogorske klubove i Olimpiju. 

Zadar i Split, kao potencijalno 2 najveca poprista mogucih sranja su irelevantni klubovi godinama unazad. Split je inace daleko pitomiji grad od Zadra, u Splitu je bukvalno 90% pravih Splicana operisano od nacionalizma (dovodjen je taj neki polu-svet iz Hercegovine posle WWII pa sad ima i tamo vise budala).

 

Naravno, gostovanja u Srbiji cesto nisu bezazlena po navijace (primer dok je Kg imao jak klub, vrlo ruzno iskustvo), te ne nudim resenje, vise nabacujem random cinjenice.

 

 

Nemoj biti toliko uvjeren...

Kad kazes 90 posto, na koliki uzorak mislis. Prave mozes na prste prebrojati a kao sto kazes sve su hercegovci koji su veci katolici od Pape.

Cak ni ne kriju ljudi s kojima pricam na te teme ovdje ( u Splitu ) da su im djedovi bili ustase i sl...

Naravno, ne govorim ovo tek onako da se nesto napise, vec kao neko ko je otvorio gradjevinsku firmu u Splitu i tu sam 5 god.

Svega sam se nagledao i naslusao. 🤢 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Abizolirni said:

Nemoj biti toliko uvjeren...

Kad kazes 90 posto, na koliki uzorak mislis. Prave mozes na prste prebrojati a kao sto kazes sve su hercegovci koji su veci katolici od Pape.

Cak ni ne kriju ljudi s kojima pricam na te teme ovdje ( u Splitu ) da su im djedovi bili ustase i sl...

Naravno, ne govorim ovo tek onako da se nesto napise, vec kao neko ko je otvorio gradjevinsku firmu u Splitu i tu sam 5 god.

Svega sam se nagledao i naslusao. 🤢 

 

Cinjenica je da je Split bio najpartizanskiji grad u Hrvatskoj tokom WWII, a najjugoslovenskiji u periodu izmedju 2 sv.rata.

Proslog meseca sam bio poslom, a i zabavom 7 dana u Splitu i nisam doziveo nikakvu neprijatnost. Saradjujem tamo sa divnim ljudima, ali, ruku na srce, svi su originalni Splicani.

Opet, duze si tamo, te sigurno imas vise informacija "sa terena". Ne mogu da imam celokupnu sliku sa cca 7 dana godisnje u Splitu.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

Just now, leki bg said:

Cinjenica je da je Split bio najpartizanskiji grad u Hrvatskoj tokom WWII, a najjugoslovenskiji u periodu izmedju 2 sv.rata.

Proslog meseca sam bio poslom, a i zabavom 7 dan u Splitu i nisam doziveo nikakvu neprijatnost. Saradjujem tamo sa divnim ljudima, ali, ruku na srce, svi su originalni Splicani.

Opet, duze si tamo, te sigurno imas vise informacija "sa terena".

Nadam se da ce moderacija dopustiti neki normalan razgovor.

 

i sam kad sam dosao na prvu sam bio iznenadjen...sve med i mlijeko, dok jednostavno ne udjes u "dubinu".

Zao mi je sto je tako ali eto...

Naravno da imam prijatelja koji su mi vise od rodjenje brace ali... to je ta manjina. 

Ako odes na objekat i pocnu namjerno pustati nacionalisticke pjesme, ako te pitaju koliko je Hrvata ostalo u Banjaluci a ja im odgovrim vise u BL nego Srba u HR pa ih tako spustim. 

Jednostavno da se to osjeti u vazduhu, osjeti se. 

U sustini, nece puno pismenih i obrazovanih ljudi nista ni reci niti ih je briga za tim, ali "neskolovani"gradjevinci, razni narkomani, i sl. olos kojeg je Split prepun...najglasniji su.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Odvratno, bas su se obrukali. Sad ce to jedva docekati Dileje i slicni sovinisti. Bilo je svasta u Zadru cak i za vreme SFRJ, pricao je Duci o tome, ali evo vec dvadeset godina niko nikoga nije napadao po ulici kada su nasi iz KK gostovali tamo ili oni ovde za vreme trajanja ABA. Tuzno... Bio je doduse i onaj incident sa vaterpolistima u Splitu da pamtim.

Prestani da lupetas gluposti i da se vodis mantrom kako ce ovde cekati nekog na noz. Zvezdini navijaci nisu napravili niti jedan incident tog tipa da se neko jurio po ulicama grada. To sto ti imas neku netrpeljivost gde si docekao samo da opljunes navijace iako nisi ni imao neku podlogu za to

  • Like 25
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Par dana obilaska nekog grada me znači i da ste upoznali sve što taj grad ima i može da pokaže. Da bi neki grad mogao se nazove gostoprimljivim mora se zaći u većinu kvartova i upoznati ljude svih slojeva društva. Split nije baš za neku pohvalu, što se Hrvatske tiče ja sam pre da se Pula i Rijeka stave na prva mesta

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Koliko vidim zadarski Hercegovci ovo neandertalstvo komentarišu iz dve perspektive:

 

a) nije se desilo

b) krivi su KKCZ i policija

 

Ja mislim da je ovo ipak velikosrpska zavera.

Zavisi da li citas Vecernji i forum navijaca Zadra ili nezavisne portale. Ovde su comments skroz drugaciji:

 

https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/u-zadru-pretuceni-predstavnici-crvene-zvezde-i-novinari-napade-veze-isti-covjek/2511779.aspx?index_ref=rubrika_sport_prva_m

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, leki bg said:

Ja sam uvek za ukrupnjavanje kvaliteta i ozbiljnije takmicenje.

ABA je bila i jos uvek jeste ozbiljnije takmicenje od srpskih liga (uz sve mane).

Problem je ukrupnjavanje kvaliteta: hrvatski timovi su topovsko meso za srpske, a vala i crnogorske klubove i Olimpiju. 

Zadar i Split, kao potencijalno 2 najveca poprista mogucih sranja su irelevantni klubovi godinama unazad. Split je inace daleko pitomiji grad od Zadra, u Splitu je bukvalno 90% pravih Splicana operisano od nacionalizma (dovodjen je taj neki polu-svet iz Hercegovine posle WWII pa sad ima i tamo vise budala).

 

Naravno, gostovanja u Srbiji cesto nisu bezazlena po navijace (primer dok je Kg imao jak klub, vrlo ruzno iskustvo), te ne nudim resenje, vise nabacujem random cinjenice.

 

Nije ni u Zadru bilo ovakvih incidenata sve do sada.

 

Policija treba da nadje izgrednike, da ih pohapsi, a liga treba da reaguje ako bude nereda u hali za vreme meca.

 

A sto se tice navijaca, pa nisu samo Zadar i Split problem niti bi se ista resilo to sto bi se igrala "nikada jaca KLS sa uvek istim finalistima". I kod nas su ubijani navijaci, premlacivani ljudi, u Atini je ubijen navijac AEK-a.

 

Sto se ukrupnjivanja tice, malo povecanje budzeta klubova iz Hrvatske (nije toliko realno) i malo vece smanjivanje budzeta wannabe Armanijima iz Beograda i imali bi bas dobro takmicenje.

 

16 minutes ago, Igor_ said:

Ova liga gubi na znacaju ako je veciti batale, a ceo ovaj cirkus sa dubai ekipom i slicno je prava prilika da se vrati jaka KLS lika a ovo batali. 

 

Jaka KLS bez ijednog kluba koji ima podrsku domacih navijaca protiv projekata i bez ijednog kluba koji moze da igra bar EC?

 

Neka hvala, imamo vec u fudbalu tako nesto, u kosarci bi bilo samo jos gore.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Jaka KLS bez ijednog kluba koji ima podrsku domacih navijaca protiv projekata i bez ijednog kluba koji moze da igra bar EC?

 

Preko noci bi napravili klub za EC. Drzava koja daje neke sulude novce za tv prava premijer lige, kapiram da nije problem da uloze po milion u svaki Kls klub dodatno a to bi bili onda znacajno jaci timovi od Cibone, Krke ili Mornara ako Spartak i Zlatibor i Vojvodina nemaju i sada trenutno jace cak.

 

Zvezda, Partizan, Borac, Mega, Fmp, Zlatibor, Spartak, Vojvodina, Radnicki Kragujevac i jos recimo 2 kluba iz Kls-a. 12 klubova, taman da se rasterete malo Zvezda i Partizan sa milion utakmica u sezoni i da imaju barem 2 manje. Eventualno dodati Igokeu i Borac Banja Luku kao 11. i 12.  ako bi bilo moguce da se i oni prikljuce a ne vidim zasto ne bi i ako bi se procenilo da bi to diglo kvalitet dodatno a sigurno da Igokea bi jer imaju sasvim respektabilan tim i za Aba ligu.

 

Sto se tice navijaca...

 

Prethodnih par kola SC derbi je gledalo 690 gledalaca i 450, Cibonu 500, Igokeu 650 i 850, ovo Buducnost 850 prethodno 1624 i 1120, Mornar 642, Cedevitu 1552 i 1222, Krku 1200 i 700, Split racunajuci Partizan gde je bilo 2000 pre toga 700 i 500.

 

Koja publika u Aba ligi, koji navijaci? Jedino Zadrana dodje 2-3000 i to je to, malo vise mozda kad gostuju Zvezda i Partizan. Buducnost je dolazilo ranije vise dok su bili glavni konkurentni Zvezdi, prosle 2 sezone slaba poseta, pre toga bila korona, znaci 4 godine nemaju publiku u Aba ligi osim kada im gostuju Zvezda ili Partizan. Mozda ih dodje na Evrokup malo vise i to je to.

 

Izvuci Zvezdu i Partizan i ne ostane ti nigde preko 2000 navijaca izuzev mozda tog Zadra al i tu je stalno oko granice te.

Cak je Borac gledaniji od svih ovih klubova prethodnih sezona. Tamo je uvek izmedju 1500-2000 ljudi. Na Megi je bilo svaku po 1000-1500 ljudi u prethodnih par kola. Ako me pitas odakle im toliko ljudi ko zna koliko samo skauta ima tu i ljudi koji se bavi kosarkom, igraca svih mladjih kategorija itd. ali jednostavno imaju neke gledaoce koga briga ko je u publici. Isti je slucaj i sa Fmp-om, kada prikazu onu tribinu odakle snima kamera tamo sede neke stotine ljudi uvek. Te je na prethodnih par bilo 723, 712, 1122 neracunajuci Zvezdu gde je bilo 2000 ljudi.

 

Znaci neracunajuci Zvezdu i Partizan preostala 3 srpska kluba imaju vise gledalaca od skoro svih abaligaskih klubova. Sigurno i da bi se dobro popunjavale sve ostale hale u toj ligi Zvezdasima i Partizanovcima iz tih gradova i okolnih mesta, znacajno vise nego u Moraci ili Sloveniji sto dodje navijaca Zvezde ili Partizana.

 

Evo gledam upravo na sajtu Kls-a, Spartak Suboticu gledalo prekjuce 750 ljudi, Zdravlje Leskovac 800, Vrsac 600, Metalac Valjevo 500, proslo kolo Jokicev Joker iz Sombora 800 ljudi, Slobodu iz Uzica 1150 ljudi, Slogu iz Kraljeva 1000. 

 

Znaci ova liga je gledanija od Aba lige i da izbacis srpske klubove iz Aba lige i cak i da ih ne racunas. Pritom sigurno da bi se deo abaligaskih klubova i smanjio broj gledalaca jer bi imali samo domace poprilicno slabe lige a ovim nasim povecao, plus uz neka ulaganja da se naprave kolko tolko solidni timovi, sigurno da bi se jos vise ljudi zainteresovali te bi ova liga bila gledanija od fudbalske ako nije vec sad jer tamo pola klubova nema 500 gledalaca prosecno.

 

Kazes znalo bi se finale... A ovako se ne zna u Abi sta? Jel ne znas da ce u Grckoj igrati Oli i Pana? Virtus i Armani?  Fener i Efes? ili da su finalisti Zalgiris u Litvaniji ili Makabi u Izraelu? Real i Barsa manje vise skoro svake godine... Monako i Asvel poslednjih par itd. Znaci svaka evropska liga maltene.

 

Nisam ja neki veliki protivnik Aba lige da se razumemo, dolazim na istu jer u njoj igra klub koji volim, ali zaista Zvezda nema nikakvih koristi od Aba lige nego sto bi imala u Kls-u a pritom ne radi se samo o Zvezdi i Partizanu vec o benefitima i drugim srpskim klubovima, zvaci sveopsti interes srpske kosarke, ako je ikome stalo do toga. U Aba ligi imamo kao par jacih timova u odnosu na to al i to polako postaje ogromna razlika za kkcz i kkp. Znaci ima samo duza putovanja i sto mora svuda da se dodje dan ranije. Preziveli bi bez navijaca Zadra i Buducnosti, ostali nemaju nikakve atmosfere, a sigurno da su bolje atmosfere u Cacku, Kragujevcu, Kraljevu ili Leskovcu nego kod svih ostalih abaligaskih klubova.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

Par dana obilaska nekog grada me znači i da ste upoznali sve što taj grad ima i može da pokaže. Da bi neki grad mogao se nazove gostoprimljivim mora se zaći u većinu kvartova i upoznati ljude svih slojeva društva. Split nije baš za neku pohvalu, što se Hrvatske tiče ja sam pre da se Pula i Rijeka stave na prva mesta

 

istra je entitet za sebe, iz nekoliko dobro poznatih razloga, da ne pisem ocigledne stavke; tamo srbi ne da nikada nisu imali problema, vec su rado vidjeni gosti a i sugradjani.

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...