Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

6 hours ago, Crni said:

Ko normalan zeli da saradjuje sa Nebojsom?

Ko normalan zeli tuce beskorisnih igraca?

Ko normalan zeli da vadi kestenje iz vatre?

 

Mada ja vec vidim sledeci scenario:

1.Ivanovic gubi derbije

2.Covic dovodi novog trenera uz svu mogucu medijsku kampanju.

3.Dolazi zvucna cetvorka i dvojka.

4.Krece mobilizacija da se napuni Arena,(posto ce posle derbija zvrjati polu-prazna).

 

Svako ko je bez posla.

Zašto je Duško tu?

Zato sto svakog 1. leže lepa plata.

 

Edited by robins
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, drako said:

Ja jedno nikako ne mogu da razumem, vecina ovih glavnih igraca su od jako dobrih do odlicnih ofanzivaca, a nama napad u svakoj utakmici zaglavi bar za jednu cetvrtinu. Ej bre, trojke u jednom momentu, cini mi se 1/17, pa ja da sam bacao na kos ubo bi bar dve slucajno.

Kad god sam gledao Milano prosle godine, a gledao sam dosta, Nejpir je bez koske uvaljivao sa 8, 9 metara, preko ruke, iz dotrcavanja, iz driblinga...

Sad, okean sa camca ne moze da ubode.

Napadacka ekipa, a zadnja 2 meca % ubacenih trojki 28-29%.

Ne mogu da skapiram kako, zasto, gde...

I sto je najgore, bar 40% (ako ne i vise) promasenih trojki, igrac potpuno ili jedva malo ometan.

 

 

tako nekako; ponekad su stvari uzasno jednostavne, ja ne znam puno slucajeva (ne znam niti jedan iz glave) u kojoj se u danasnjoj kosarci pobedjuje ako imas 24.2% za tri poena [redom 1/7, 1/5, 0/1, 1/1, 0/1, 3/10, 0/1, 2/6, 0/1]. pri cemu su to prilicno realni i otvoreni sutevi, koji se ne preskacu ako igras profi kosarku a pogotovo ako si dobar suter.

 

71.4% sa slobodnjaka i 57.1% za dva;

sa slobodnjaka i za dva smo relativno egal bili, u skokuidenticni po 35 komada [6ast manje ali kada se uporedinjihovih 46.2% za tri, sa nasih bednih 24.2%, cudo je da je i toliko].

 

daklem, meni iskreno nije jasno kako smo uopste dosli do tesne zavrsnice, kada smo u svim parametrima egal a u tricama je razlika neverovatnih cca 20%. to je za poraz od 15-20 razlike.

 

sve ostalo je tu sekundarno.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

 

daklem, meni iskreno nije jasno kako smo uopste dosli do tesne zavrsnice, kada smo u svim parametrima egal a u tricama je razlika neverovatnih cca 20%. to je za poraz od 15-20 razlike.

 

8 vise ukradenih, 7 vise of skokova, 11 vise pokusaja za 2/3, 5 vise penala.

 

Zapravo je procenat za 3 jedini razlog zbog cega ste izgubili.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cooper said:

8 vise ukradenih, 7 vise of skokova, 11 vise pokusaja za 2/3, 5 vise penala.

 

Zapravo je procenat za 3 jedini razlog zbog cega ste izgubili.

 

pa to i kazem, samo se cudim kako to da nismo izgubili 15+

 

ekipe koje su u igri da dobiju egal tekmu, na nekim modernim standardima od 30ak trojki [nije to ispucavanje, vec danasnji zakoni igre], mora da bude oko +/- 40% za tri, manje od 35% samo ako sabiva u odbrani i/ili ima nekog majstora pod kosem, sto je retkost.

 

protiv zalgirisa 30.4%, protiv monaka 29.4%, sinoc 24.2%

 

how low can you go?

ponavljam, mali mirakul je to sto uopste igramo tesne zavrsnice sa takvim kriminalom od suta za 3.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa upravo ti gore pise.

Koliko timova dobije utakmice ako ima 8 lopti vise predatih direktno u ruke protivniku i 7 skokova u napadu manje, tj kad na 70ak poseda ima 20% manje suteva?

 

Jasno je da su to nivelisali razlikom u procentima za 3.

Link to comment
Share on other sites

Mi u ovom rosteru imamo jednog top igraca i ako on nije na nivou, kao sto trenutno nije, nemamo se cemu mnogo nadati. Ne mozemo bez pravog Shabaza, bez njega smo prosecna ekipa, a sa njim ovakvim kakav je sada smo cak i ispod prosecna jer nam organizacija igre trpi dok je on na terenu. Roster smo sa gomilom backup igraca i to treba prihvatiti. Ne bi Bolomboj, Tobi, Teo i Hanga ni dolazili kod nas da su i dalje imali mesto u klubovima iz kojih su dosli. Ali je Nejpir igrac koji bi vrlo verovatno igrao i u boljem klubu da ga nekim cudom nismo potpisali i zato je prioritet svih prioriteta da on bude pravi. Kao Vildoza kada je tek dosao prosle godine, pa i bolji od toga. Nista manje nije prihvatljivo.

Link to comment
Share on other sites

A sto bi ga menjali i ako izgubi oba derbija sa pedeset razlike. Ako mu treba vremena da sve poslozi zbog 100 novih igraca, onda mu treba mnogo vise od jos narednih nekoliko dana u kojima se igraju utakmice protiv komšija. Na ne daj boze nekih 1:9, mozda da se poprica malo sa Duskom, mada i ne mora. 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Cooper said:

Pa upravo ti gore pise.

Koliko timova dobije utakmice ako ima 8 lopti vise predatih direktno u ruke protivniku i 7 skokova u napadu manje, tj kad na 70ak poseda ima 20% manje suteva?

 

Jasno je da su to nivelisali razlikom u procentima za 3.

 

8 predatih lopti vise su samo prilike da se poentira, za razliku od pogodjenih suteva za tri

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, berti said:

A sto bi ga menjali i ako izgubi oba derbija sa pedeset razlike. Ako mu treba vremena da sve poslozi zbog 100 novih igraca, onda mu treba mnogo vise od jos narednih nekoliko dana u kojima se igraju utakmice protiv komšija. Na ne daj boze nekih 1:9, mozda da se poprica malo sa Duskom, mada i ne mora. 

 


Ma dajte molim vas. Ne razumem pitanje.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 poraza na startu nije strašno. Sve se to može nadoknaditi. Problem je što je tim šašavo posložen, ako Duško uspe ovo posložiti i utegne, svaka mu čast! Sinoć nama Bolomboj igra na 4 i čuva Šengeliju. A Šengelija sinoć imao razbojnički het trik, udario laktom Lazića, u glavu Davidovca i na kraju Nejpira. Sa ovakvom minutažom i rotacijama biće i čudo ovo posložiti. Tobi nije ni bio u 12, u sledećoj utakmici bude li napravio jednu ili dve greške biće zakucan za klupu. Ogroman je pritisak i na igraču. Isti slučaj i sa Jagom. Problem ovog tima i što ima nekoliko igrača koji i kad dobiju blagi udarac ja se štrecnem zbog istorije njihovih povreda. Nadam se da će sa Nedovićem biti sve u redu.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, BojanaCZV said:

 

 

 

Zato se plasim da je Ivanovic malo netolerantniji trener. Jer ako ne bude te fleksibilnosti, nece moci da se izvuce maximum iz sezone.

 

Kod Radonjica sam recimo ubedjena da je uvek imao odlican odnos sa igracima, dok je bio u Zvezdi.

 

Delom si u pravu ali sam i mišljenja da nije ni baš onakav kakav veliki broj ljudi misli. Gledam ponašanje ostalih trenera i njihove TO i deluju nervozniji i netolerantniji od Duška. Sinoć na jednom TO Nejpir i Mitrović su pričali i nudili rešenja, Duško ih je pustio da govore i bez problema saslušao.

Edited by Volter
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Čočo said:

Danas je već kasno. Duško je zbog svog karaktera i slepog verovanja Čoviću kao i bezobrazluka Bjelice izgubio svlačionicu. 

 

Ne kažem da je sve ok, ali priča je šuplja na nekoliko mesta. Recimo ovo gore. Kako je on mogao da izgubi svlačionicu zbog bezobrazluka Bjelice? Pa ako je bio on u pravu, a ne Bjelica i Teodosić, zašto bi se ostali igrači pridružili tom buntu. Nije mi jasno.

 

A od samog starta je jasno da je prihvatio kompromise, za koje su mnogi predvideli da če mu zakomplikovati sezonu i na kraju doči glave. A trenutno stvari idu u tom smeru.

 

A sad ako je išta od ovoga istina, naj nejasniji mi je ovde Bjelica. Koji se sa ovim postavio u ketegoriju zajedno sa Kešeljem i Raduljicom. A možda čak i ispod Raduljice, jer se ovaj čak bunio što ne igra jer misli  da može da pomogne. Dok je ovaj hteo malo rekreativno da pripali koju trojku, ali da se ne znoji mnogo na treninzima. Ono, wtf?! Pa radije odma reci, ej došo sam po svojih 300k, sedim ispod koša i ne računajte mnogo na mene.

Naravno, ovo sve pišem sa rezervom, jer mi je priča dosta neverovatna.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1-3 je katastrofa s obzirom na raspored. Igra još gora od tog skora.

 

Sad ide derbi u gostima, mizerne šanse, pa kući Bayern koji se mora dobiti i tu će biti veliki pritisak a vjerovatno tmurna atmosfera u Areni jer je hajp već nestao. A onda idu ovi najjači timovi....

 

Sezonu završavamo tradicionalno u Decembru, onda ide doselekcija čisto da se popravi utisak do kraja sezone.

 

Nije mračenje već najrealniji scenario u ovom momentu i na osnovu višegodišnjeg uzorka.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sector said:

1-3 je katastrofa s obzirom na raspored. Igra još gora od tog skora.

 

Sad ide derbi u gostima, mizerne šanse, pa kući Bayern koji se mora dobiti i tu će biti veliki pritisak a vjerovatno tmurna atmosfera u Areni jer je hajp već nestao. A onda idu ovi najjači timovi....

 

Sezonu završavamo tradicionalno u Decembru, onda ide doselekcija čisto da se popravi utisak do kraja sezone.

 

Nije mračenje već najrealniji scenario u ovom momentu i na osnovu višegodišnjeg uzorka.


Pravi majstori to vide  odmah kakvo je stanje 🙂 Odmah posle nekoliko meča ,posle će biti opet fazon fale nam dve pobede da budemo u 10 ekipa eh da smo pobedili ovu,onu. Realnost je da mi sa ovim startom jedva možemo da doguramo i do pozitivnog skora. Možemo na kraju kad vezemo par pobeda kada je sve rešeno i tesimo se kako smo za malo fulali.

Arena će se definitno ubrzo isprazniti. Pobediš prvu kući ubedljivo ,vodiš 9 razlike u gostima ,kući skoro ceo meč protiv Monaka i sve uprskaš. Mala je verovatnoća da nije do trenera .
Sva sreća ima tih slabijih ekipa kao Asvel,Alba ,može se dobiti i neka Baskonija ,Bajern kući ,bar da se  ne brukamo totalno ,da naberemo bar desetak pobeda .

Edited by Khal Drogo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

tako nekako; ponekad su stvari uzasno jednostavne, ja ne znam puno slucajeva (ne znam niti jedan iz glave) u kojoj se u danasnjoj kosarci pobedjuje ako imas 24.2% za tri poena [redom 1/7, 1/5, 0/1, 1/1, 0/1, 3/10, 0/1, 2/6, 0/1]. pri cemu su to prilicno realni i otvoreni sutevi, koji se ne preskacu ako igras profi kosarku a pogotovo ako si dobar suter.

 

71.4% sa slobodnjaka i 57.1% za dva;

sa slobodnjaka i za dva smo relativno egal bili, u skokuidenticni po 35 komada [6ast manje ali kada se uporedinjihovih 46.2% za tri, sa nasih bednih 24.2%, cudo je da je i toliko].

 

daklem, meni iskreno nije jasno kako smo uopste dosli do tesne zavrsnice, kada smo u svim parametrima egal a u tricama je razlika neverovatnih cca 20%. to je za poraz od 15-20 razlike.

 

sve ostalo je tu sekundarno.

U egalu smo bili zbog ofanzivnog skoka i velikog broja ukradenih. 

Prvo poluvreme smo gubili 11 razlike, a šutirali smo trojke 1/14 , oni 7/14.

Sa ovako lošim procentima za tri pobeđuju ekipe koje šutnu 10-15 trojki po meču i koje su drugačije koncipirane

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MI smo bili cirkus i pre tog trenja između, sa jedne strane, bivšeg igrača i jednog koji će uskoro biti bivši, te trenerskog osvajača španske lige/učesnika F4 s druge strane. Posle toga smo već ozbiljan cirkus Medrano.

 

Negde u to vreme trenja, nedelja gore ili nedelja dole, doktor robotike iz Železnika najavio je napad na Fajnal four, što samo pokazuje koliko on, kao i kolega mu doktor nauka iz Vrbasa, nema blage veze s mozgom i koliko je samo zahvaljujući nedostatku konkurencije u Aba ligi pravio rezultate, i to protiv Cedevite i Budućnosti kao najvećih rivala dok je KKP bio u Kinšasi.

 

Jer kad najaviš F4 a završiš sezonu u donjem domu EL, omašio si za mnogo, a ne za malo... I tim bulažnjenjem sahranjuješ i onu mrvu vlastitog kredibiliteta, jer ko bi normalan sutra verovao bilo šta nekome ko je prdeo o vrhu, a završio na dnu... Osim gledalaca ružičaste deluzije i srećne televizije, koji veruju doktoru robotike i njegovim panegiricima Vučiću sa istim žarom s kojim veruju i u anđele i H.A.A.R.P.

 

On se, zapravo, razume u ono za šta misli da je znalac taman toliko koliko je razumno spiskao najveće pare u istoriji KKCZ na ovo što gledamo upravo sada, kao što je i njegov kolega, doktor nauka iz Vrbasa, slupao milione i bulaznio o dominaciji, da bi FKCZ zatim bio treći na tabeli Superlige.

 

Zato, za KKCZ i FKCZ vredi ona od Prljavog kazališta - ne zovi, mama, doktora. Jer, doktori nam mamu maminu.

 

 

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Do dan danas nikom jasno nije kako je i ko je sklapao ovaj roster,gde se i pored 16 igrača jasno videlo da imaš rupe na mestima 2 i 4?

Da li je moguće da su se pravili neki kompromisi ili pak došlo do spoznaje da mi ovakvi kakvi smo trenutno možemo da "pokrijemo" te

rupe sa aktuelnim igračima,kojih je istini za volju previše.Previše u smislu,besmislenih potpisa igrača koji su se obreli u ovu broju od 16,

a da nemaju kvalitet za takmičenje u kome želimo da napravimo iskorak tj. u EL.

Na poziciji 2 koliko toliko i možeš nešto da skrpiš,premetneš,odmeniš,pomeriš(mada svaka povreda ti pravi veliki problem.Videti pod nedović)

ali pozicija četvorke je neverovatno slaba i nejaka u bilo kom smislu govoreći čak i za EC standarde.Simonović nije 4,a nije ni talenat Petruševa.Mitrović nije 4,

Lazarević je upotrebljiv za neke odbrane i specijale defanzivne,Ilić mi tu ima najviše neke koristi bar u skoku i borbi,ali i to je tanko za EL nivo.Za kraj sam ostavio

Davidovca,reprezentativca jedne zemlje koja je bila vice šampion sveta.(utoliko je Karijev uspeh neverovatan) koji je ,čini mi se,ubedljivo najgori igrač u EL na poziciji koju igra.

Ovo što on pokazuje i prikazuje na parketu je skandalozno.Onakvu inferiornost u svakom segmentu igre,onakvu mlitavost (ni Simon nije ništa bolji) ja nisam gledao

na EL-aškok nivou od jednog prof. igrača.Što je najtužnije on ni slobodno bacanje nije u stanju da ubaci,bar to.Što je još neverovatnije,on kao takav je u 12

igrača i što je još skandaloznije on uzima dobar deo minuta na utakamici.Ako Davidovac bude i na sledećoj utakmici u 12 igrača,onda stvarno možemo

konstatovati ,bar ja,da ne želim više Ivanovića da gledam kao trenera KK CZ.Mada sam i sinoć i live nekoliko puta rekao da bih ga oterao koliko posle same utakmice.

Ako je on sklapao ovaj roster,ili pokrivao oči pred Čovićevim željama u sastavljanju istog,onda treba da kuša sve ovo što je zapržio sam sebi i što se trenutno dešava.

Takođe,ove i ovakve rotacije igrača za vreme same utakmice i petorke koje se nekad zadese u nekim trenucima iste,su za rubriku verovali ili ne.Konkretno početak sinićne

je počela petorka (o njoj je neko već pisao,o kreaciji iste i štekovanje napada) ,onda oni minuti sa Dedom i Lukom u igri,Onda petorke u 3/4 protiv Asvela ili 2/4 u kaunasu

su neke stvari koje ne idu na ruku raspodele uloga u ekipi,samoj hijerarhiji i poslova i zadataka koje pojedini igrači treba da ispunjavaju.Ja samo vidim neki haos u igri,taktici,

koji prosto para oči gledaoca naših utakmica.Nepostojanje unutrašnje igre je tek posebna tema koja zahteva analizu.

Za mene i najveći pokazatelj haosa,pogubljenosti i trenera i igrača usled svega navedenog je sinoćni poslednji minut utakmice ,gde se dešavaju neverovatni propusti i greške,

koje su te odvele u poraz iako si se volšebno vratio u igru Šabazovim ludilom i Šengelijinim glupostima.

Imaš -3,domaćinu je voda u ušima ,ne znaju gde udaraju,ti tražiš tajm aut ,konsoliduješ ih i iz tog tajm auta im šabaz predaje loptu u ruke.Rokasov faul dok još nije lopta u igri,pri

ubacivanju iste.I najveći WTF momenat je pravljenje faula Mitrovića na 11 sec do kraja njihovog napada,gde imaš napad poslednji ako se odbraniš i sve to uz odobrenje DI ,neko

reče da je on to i tražio.Da li neko ovde stručan može da objasni svrhu tog faula?da li iko ko poznaje ovu igru sa taktičke i stručne strane može obrazložiti ovaj faul i približi

nama ljubiteljima košarke,šta je naš trener hteo sa tim da dobije?Ove stvari u zadnjem minutu su pokazatelj da se izgubio kompas na klupi.Da igračima nisu rapoređene ni uloge

ni zadaci ,šta ko treba da radi,koliko,zašto i kako.Ko je ovde kapetan i šef parade ko je pešadija ,ko igrač zadatka itd.itd.

Mnogo pitanja na koje svi mi tražimo odgovor.

Razumem i nov tim,mnogo novih igrača,adaptacija na trenera,klub,taktičke zamisli,.....ali neke stvari kod Duška Ivanovića su izgleda nepromenljive i neće se menajti kod čoveka

od 70 godina i kod karaktera njegovog.Ako misli da se vadi iz ove situacije,kako ume i zna mora da seuzme u pamet,da skupi ekipu,ojača svlačionicu poverenjem,samopuzdanjem.

Mora da dobije naredne dve utakmice ili ćemo potonuti duboko.

Moralo bi biti doselekcije naročito na mestu četvorke i mora biti otkaza nepotrebnih jer ovoliki broj igrača na mestu Raduljice koji ne služi ničemu sem primanja plate .

Sve se nadam nekoj QM varijanti kad nas je dolazak jednog igrača digao i okrenuo sezonu.

ne preostaje nam ništa drugo nego da bodrimo momke i molimo Boga da ne dozivimo debakl na predstojećem gostovanju u EL,jer govor tela pojedinih na parketu ne ide u prilogt ome.

 

P.S. mada nema razloga za brigu,naš trener kaze da smo igrali dobro ali procenat za 3 p. je bio loš.kad se gleda statistika to jeste tačno ,ali gledajući utakmicu nije sve samo u 

šutu za 3 poena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...