Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Lude utakmice u Pireju i Beogradu, a gledao sam malo i Efes koji je morao da strepi do samog kraja protiv Žalgirisa iako su duplo kvalitetniji igrački. Efes se resetovao na onu my turn your turn igru i ne sviđa mi se kako igraju uopšte.

 

U Pireju baš čudna utakmica gde je Baskonija obilato koristila nedostatak Milutinova (izuzev tih par baš loših minuta), Fall je odigrao vez izmene drugu, treću i četvrtu četvrtinu, za tako gabaritnog igrača baš previše. Chiozza i Howard su se trudili da useru sve što su mogli ali Baskonija ove sezone ima herojski krilni tandem Sedekerskis - Moneke, obojica briljiraju. Sedekerskis je postao ultimativni timski igrač, najbolji skakač EL sa pozicije 3 i vrlo racionalan baja, Moneke je nezgodan jer solidno dribla i igra tu neku Janis ili bolje reći Siakam košarku gde pretrčava čuvare a i šut ga za sad podosta sernja. 

 

U Beogradu Fener nije izdržao sa skraćenom rotacijom gde su jedini kreatori toplo hladno Wilbekin i Madar koji je odigrao kao Partizanov trojanac. Kad je iz igre izbačen Motley Fener je izgubio balans i kontrolu skoka. Partizan na o-ruk i uz doprinos svih po malo, ima tu dosta rezerve kad se Punter i Caboclo pridruže plus kad Ponitka bude fit ali danas su dobili vidno desetkovanog rivala kome je tačno falio barem Nick the brick da organizuje nešto pred kraj a Gudura bi već bio bomba. Tough luck.

 

Real još jednom demonstrirao kakva su mašina, a Valensija da je bez Jonesa potpuno obezglavljena.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja donekle mogu da razumem Rajkovo pitanje. Naime, mi ovde pojma nemamo sta je sa tim covekom, Bjelicom. Gde je, da li je ugovorom vezan za Zvezdu ili je raskinuta pozajmica, ili je otisao definitivno iz Fenera.

 

Iz Itudisovog odgovora moze da se nasluti da Bjelica svakako vise nije igrac Fenera, to jest da uopste i nije bila u pitanju pozajmica vec mu je Fener isplatio 80% ugovora i pustio ga, i ne zanima ih vise gde je taj igrac.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Itoudisu na prikazanom, imao je bukvalno 8 igraca na raspolaganju, od kojih se dvojica nisu ni pojavili na mecu, jedan nema iskustva, a jedan nije za ovaj nivo. Motley, Hayes, Wilbekin i Dorsey su vukli koliko su mogli, ali ne mogu oni stalno da postizu poene i nadoknadjuju sto cetvorka suter ne moze da pogodi kos sa distance iako je sam kao duh. :ajme:

 

Nadam se da ce za sledeci mec Fenerbahcea vratiti neko od povredjenih igraca, da mozemo i u narednom mecu u BG da posmatramo neizvestan duel, ako nista drugo. Do sada su sve EL ekipe ispostovale fer plej i igrale do samog kraja u Beogradu i nadam se da ce tako i ostati. Pa, nekad rezultat bude povoljan, nekad i ne, to je kosarka. Samo bez razvaljivanja od prve cetvrtine i revijalnog meca tokom preostalih 30 minuta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fradler said:

Hahahaha, ali covek ladno pita Itudisa kakav je status Bjelice i da li racuna na njega :classic_laugh: Pa Rajko je 1 car, ja tek sad kapiram da on svesno troluje po konferencijama.

 

Nije car, lik je debil kome treba zabraniti pristup u EL. Nek mu ostave ABA ako baš mora.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

 

Nije car, lik je debil kome treba zabraniti pristup u EL. Nek mu ostave ABA ako baš mora.

Covek je samo posledica, uzrok je zvezdin dr. masinstva koji vec mesec + dana krije sta se desilo sa Bjelicom a receno je da cemo biti obavesteni… Makar da su izmislili nesto i slagali i ovo ne bi gledali danas.

Ni ja ne cenim Rajka uopste ali je jedini koji sme da postavi pitanje koje nije prijatno, slazem se da je ovo skroz pogresna adresa ali ajde barem nek pokrene da se jos neko okurazi pa da pre i posle svake zvezdine utakmice bude postavljeno slicno pitanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nele said:

Covek je samo posledica, uzrok je zvezdin dr. masinstva koji vec mesec + dana krije sta se desilo sa Bjelicom a receno je da cemo biti obavesteni… Makar da su izmislili nesto i slagali i ovo ne bi gledali danas.

Ni ja ne cenim Rajka uopste ali je jedini koji sme da postavi pitanje koje nije prijatno, slazem se da je ovo skroz pogresna adresa ali ajde barem nek pokrene da se jos neko okurazi pa da pre i posle svake zvezdine utakmice bude postavljeno slicno pitanje.

 

Ma nema potrebe pričati iz ugla pitanja o Bjelici, te stvari se konstantno ponavljaju.

 

Prošle godine Parkera posle KKP - Asvel pita kako je moguće da ne koriste Fala bolje, kako on ne odigra bolje, pa ipak je to tako visok igrač. Parker frapiran, gleda je l ga neko zajebava.

Na kraju diplomatski odgovara da je Fal dao 14 poena i da se borio.

 

 

A to za Čovića i Bjelicu je posebna priča. 

 

7 minutes ago, BarryWhite said:

Baskonija sa 10 igraca u sastavu i 9 u rotaciji dobila Oly u gostima. Toliko o tome koliko je bitno imati 15 ili 16 igraca u timu...

 

To može da prodje u periodu od par nedelja. Posle polusezone u tom ritmu bi pregoreli svi.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BarryWhite said:

Baskonija sa 10 igraca u sastavu i 9 u rotaciji dobila Oly u gostima. Toliko o tome koliko je bitno imati 15 ili 16 igraca u timu...

 

Dobro je imati 15 igrača, ali ako su svi korisni i ako su svi zadovoljni ulogama i limitiranim minuteima. A to je teško izvesti.

 

Imati 16 igrača od kojih su 4-5 apsolutno neupotrebljivi a još 3-4 poluupotrebljivi je zapravo isto kao i imati 10 upotrebljivih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

Ma nema potrebe pričati iz ugla pitanja o Bjelici, te stvari se konstantno ponavljaju.

 

Ok, pitanje je bilo offtopic, ali nije mi baš ni jasno što se svi sad nešto sablažnjavaju. Pitanje je trebalo da bude samo "Da li je Bjelica igrač Fenerbahčea?", dakle formulacija je pogrešna, ali motiv mi je skroz ok. Nas to ovde interesuje, Bjelica kao da je u zemlju propao. 

 

Istina, Fener gostuje i nama za neki dan, možda je to pitanje bilo prigodno za tad.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Ok, pitanje je bilo offtopic, ali nije mi baš ni jasno što se svi sad nešto sablažnjavaju. Pitanje je trebalo da bude samo "Da li je Bjelica igrač Fenerbahčea?", dakle formulacija je pogrešna, ali motiv mi je skroz ok. Nas to ovde interesuje, Bjelica kao da je u zemlju propao. 

 

i adresa je pogresna. ako vec neces ili ne smes da pitas zvezdu, mozes da posaljes mejl pr sluzbi fenera i dobices odgovor.

zasto bi itudis bio uopste neko ko treba da odgovara na takva pitanja. taj rajko je putujuci cirkus, usmislu da putuje od jedne do druge konferencije i ili postavlja glupa pitanja ili daje jos gluplje konstatacije, usput tvrdeci da je postavio pitanje.

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

i adresa je pogresna. ako vec neces ili ne smes da pitas zvezdu, mozes da posaljes mejl pr sluzbi fenera i dobices odgovor.

 

Jeste, ne kažem. Samo kažem...

Just now, uini said:

zasto bi itudis bio uopste neko ko treba da odgovara na takva pitanja

 

...zašto se pa čudi toliko, nije ga pitao da izvuče koren iz 4766. Normalno pitanje, odgovoriš sa "nemam komentar" ili "nisam nadležan" i teraš dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

...

 

...zašto se pa čudi toliko, nije ga pitao da izvuče koren iz 4766. Normalno pitanje, odgovoriš sa "nemam komentar" ili "nisam nadležan" i teraš dalje.

 

zato sto postoji valjda neki uslovno receno bon-ton, uvazavanje trenera sa imenom & prezimenom

ali ne, u srbiji je sve zivo normalno, pa je onda cak i rajko postao nista spec

Link to comment
Share on other sites

Ne sećam se ko je to rekao od trenera, ali sećam se da je rečeno...mislim Džikić, jednom novinaru je rekao "Ti misliš da ću ja ovde da kažem ono isto što u svlačionici?"... iz tog ugla gledano, ovo što je Rajko pitao je nepristojno.

 

Ali koj će nam kurac onda te konferencije ako su samo formalnosti?

 

Ako je ikada Rajko pitao bilo šta što stvarno zanima javnost (ne partizanovsku naravno) to je ovo što je pitao sinoć. Ja za novinara želim da verujem da je kada da pita i prijatna i neprijatna pitanja, jer novinar je predstavnik javnosti. Ako ćemo samo da si iščestitamo i dajemo floskule e ovoliko smo skakali u napadu, ovoliko u odbrani, onda koj će nam klinac te konferencije?

 

Pa i Obradović je imao ispad emocija nekoliko puta vezano za opšte stanje u društvu, pa mu niko nije zamerio što se ne drži isključivo teme konferencije a to je konkretno ta ili ta utakmica...

 

Kažem opet, pitanje je offtopic ali baš da ga zbog tog pitanja polivamo a ne zbog pitanja koja su u 99% slučajeva generička, to mi nije jasno.

 

Ona jadnica na poluvremenu ne može ni da sačeka da Nunally odgovori na pitanje koje je naučila napamet, ona mu već kaže thank you... šta će mi takve naučene izjave?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Rajko jeste, u najmanju ruku, izlapeli kvazinovinar iz "prilično fantomskih medija", ali pravo pitanje jeste-zašto je postavio takvo pitanje na konferenciji KKP (znajući da bi za par dana takvo ili slično pitanje moglo smislenije delovati nakon tekme sa nama), da li ga je, možda, neko instruisao da to pita i zašto je Itudis to pitanje "digao na taj nivo", da isčita ceo roster imenom i prezimenom, kada je mogao da ispadne gospodin i totalno iskulira i ignoriše provokativno pitanje???

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, realno *w said:

To može da prodje u periodu od par nedelja. Posle polusezone u tom ritmu bi pregoreli svi.

Baskonija ima 18 igraca registroivanih od kojih jedan ima 17 godina, dva 18 godina i dva 20 godina. U principu imaju 13 igraca na koje racunaju u EL od kojih su 3 trenutno povredjena. Videcemo kako ce izgurati sezonu sa ovim timom i da li ce dovoditi pojacanja...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DrMV said:

Rajko jeste, u najmanju ruku, izlapeli kvazinovinar iz "prilično fantomskih medija", ali pravo pitanje jeste-zašto je postavio takvo pitanje na konferenciji KKP (znajući da bi za par dana takvo ili slično pitanje moglo smislenije delovati nakon tekme sa nama), da li ga je, možda, neko instruisao da to pita i zašto je Itudis to pitanje "digao na taj nivo", da isčita ceo roster imenom i prezimenom, kada je mogao da ispadne gospodin i totalno iskulira i ignoriše provokativno pitanje???

 

Ovde se onda postavlja pitanje zašto bi to neko radio, a s obzirom da se u Zvezdi prave mrtvi po pitanju Bjelice, njima bi NAJMANJE odgovaralo to što neko vadi tu temu iz naftalina.

 

Ne, Rajko je samo trebalo da sačeka utakmicu CZ-Fener i da postavi to isto pitanje. Ali ne vidim čemu drama tolika.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, John Terry said:

 

Ovde se onda postavlja pitanje zašto bi to neko radio, a s obzirom da se u Zvezdi prave mrtvi po pitanju Bjelice, njima bi NAJMANJE odgovaralo to što neko vadi tu temu iz naftalina.

 

Ne, Rajko je samo trebalo da sačeka utakmicu CZ-Fener i da postavi to isto pitanje. Ali ne vidim čemu drama tolika.

Nisam siguran, niti tvrdim, zato sam i napisao "možda"?!

Ali, koliko god to nekome smešno izgledalo, učinilo mi se da su Rajko, Dimitris i onaj (kvazi)portparol "duvali u istu tikvu". Sa sve onim izlivima hvalospeva Nemanji, koliko je ,jelte, uradio za Srpsku košarku-jer je to Dimitrisu jako bitno.

Ne sporim da nisam u pravu, ali se takođe ne može se reći sa sigurnošću da su ovakvi ispadi, uopšte kod nas i na jednoj i na drugoj strani, slučajni!?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, John Terry said:

Ne sećam se ko je to rekao od trenera, ali sećam se da je rečeno...mislim Džikić, jednom novinaru je rekao "Ti misliš da ću ja ovde da kažem ono isto što u svlačionici?"... iz tog ugla gledano, ovo što je Rajko pitao je nepristojno.

 

Ali koj će nam kurac onda te konferencije ako su samo formalnosti?

 

 

nije rajko njega pitao zašto vam je ekipa odustala od probijanja prve linije perimetra i povratne lopte za šut, pošto ste u tom periodu imali xy% uspešnosti 

(između ostaog što ne može ni tako prostu stvar da primeti, nego serenda nešto tipa besmisleno, ali to je digresija)

 

razumeš šta hoću da kažem? itudisov posao je utakmica ili priprema utakmice ili prilagođavanja na utakmici a ne da li je bjelica igrač fenera ili zvezde (što je btw očigledno, pošto je prijavljen za crvenu zvezdu ali opet pravim digresiju).

 

daklem, izuzetno je džukački postaviti takvo pitanje, jer nema veze sa itudisom (a ni tekmom)

 

rajko inače često postavlja izuzetno debilna pitanja vezana za igru i utakmicu, pa se neki udostoje gluposti, neki ne; ovo nije nikakvo istraživačko novinarstvo nego idiotizam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...