Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Vidim da se već nekoliko puta izjednačuje sinoćnji kriterijum sa utakmicom u Žalgirio areni, niđe veze. Suđenje u toj utakmici do 4/4 je bilo odlično po goste, dok je u 4/4 nekoliko mlakih kontakata suđeno u korist domaćina. Domaćin je tu utakmicu dobio fair & square, što se za sinoćnju i ne može u potpunosti reći. Dve od tri petice su akumulirale 10 faulova od kojih je minimum 5 bilo na skali od sumnjivo do smehotresno tokom cele utakmice, a posebno se razlikuje to što je u poslednjih dva minuta i tokom produžetka bilo nekoliko čistih previda, grešaka ili tendecioznih odluka koje su rezultat vodile u korist domaćina.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je luzersko to kukanje na sudije, od bilo koga. Jesu svirali neke mekane faulove Smailagiću ali ništa strašno. Dobio je Leday 3 bacanja bez da je postojao faul, oprošteno mu udaranje po zapisničkom stolu, u produžetku udara Milutinova u glavu pri pokušaju kucanja i iščuđava se teatralno - nije da su sudije šiljile đoku na vama jer da jesu njega bi prvog izbacili. Greška je bilo sviranje backcourt violation i delovalo mi je da je sudija jedva čekao to da dosudi, po meni faul nije bio u toj situaciji ali nije bilo ni preko pola. Milutinova ste tukli kao vola, nije to ono bekovsko bumpovanje grudima nego baš batinanje.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, picknroll said:

Smajli je dobio petu ličnu kad je trebao da uhvati skok u napadu tako što ga je jedan igrač iz Olyja povukao za nadlakticu.

 

To je ta situacija, Papanikolau ga je vukao za ruku.

 

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zvučite mi kao mi cigani kad smo se čudili kako to Kikanović i Štimac ne mogu da zaustave Aleksa Marića drugačije nego faulom ili iz prošle sezone kad je Lessort dobijao i 20 bacanja u derbiju jer je jači od svojih čuvara. 

 

Inače, najmanje problema imam sa faulovima koje su Milutinov i Fall iznudili visinom, snagom, postavljanjem. Bilo je takvih LeDay-a, Kaminskog i Balše jer nisu mogli drugačije da ih zaustave. Doužeru su npr. takođe izmislili faul nakon što se Larencakis bacio nakon osvojene lopte, i taj je bio za dva bacanja u crunch time-u.

Link to comment
Share on other sites

Olimpijakos sinoc u prve tri cetvrtine nije imao ni najmanje povlascen tretman. U zavrsnici ih jesu pogurali, ali ko je ocekivao drugacije? Partizan je svakako imao sijaset prilika da zatvori mec i mogu samo sebe kriviti za ovakav ishod, videti pod Zvezda u Kaunasu. 

 

Problem je sto Zeljkov Partizan nije naviknut na takve stvari, pa se kod komsija pali pljacka button cim se jednom u 17 utakmica naidje na nagli kriterijumski zaokret ili tzv. Paterniko specijal. Iz ciganske napacene perspektive je to dvesta puta vidjeno, pa samim tim gotovo groteskno citati ovo. Javite gde mogu da potpisem da Zvezda svuda ima sudjenje kao KKP sinoc 35 minuta i smesta idem po olovku, ma i pecat ako treba.

  • Like 7
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

U senci uzbudljive utakmice u Pireju ostali su ostali mečevi, nisam gledao ni jedan ali:

- baš čudno deluje kretanje rezultata na Fener-Asvel, Fener je gubio i 15 razlike ali su u drugom poluvremenu razmontirali goste. Konačno jedna dobra partija Franka Jacksona ali džaba.

- Real je toliko jak da uopšte nije ni zanimljivo, samo neki loš dan na F4 može da ih spreči da uzmu trofej, naravno ako budu zdravi

- kao što sam i mislio, Baskonija je baš tanka i Žalgiris ih je razvalio u gostima, Brady Manek odličan i polako hvata evroligaški ritam, Šmits-Manek je sjajna rotacija na PF

 

Večeras mi je, ne računajući KKCZ u Bolonji, daleko najzanimljiviji meč PAO - Makabi ali i šta može Valensija u gostima kod Efesa koji blago rečeno ne briljira na startu sezone.

Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me pogrijesio Itudis sa startnom petorkom gdje Sanli i Motley nisu nikako mogli zajedno. U napadu Sanli se ispucavao, u odbrani nijedan nije cuvao Lovernja dobro, orevise pomagali i otvarali prostor Jacksonu i Lee a pritom Guduric, Wilbekin promasili masu otvorenih trojki. U drugom poluvremenu to korigovao, snizio petorku, zaigrali jacu odbranu i raznijeli ih Motley, Gudura, Hayes i posebno Biberovic koji ima opasnu pracku. Mislim da Asvel dao 1 trojku u 2 uz jedno 10tak promasaja a sa druge strame Fener ubacio 10tak trojki u 2 pol.

Link to comment
Share on other sites



Real je toliko jak da uopšte nije ni zanimljivo, samo neki loš dan na F4 može da ih spreči da uzmu trofej, naravno ako budu zdravi

Polako, rano je za takve izjave, a i nikad ne potcenjuj mogućnost da argentinska fabrika cigli počne da ih isporučuje kad im to najmanje treba.

Link to comment
Share on other sites

Realu Faccuove suterske rapsodije uopce nisu previse potrebne. Kljuc je njegov kvalitet u kreaciji i probijanju odbrana koji prosle godine nisu imali dok se Chaco nije pretvorio u MVP verziju samog sebe iz 2014. Sutera i skorera imaju na pretek. Evo sad je Tavares sporije usao u sezonu i odmah imas Poiriera koji gazi sve pred sobom. Nevjerovatno duboka i kvalitetna ekipa, hladno su u stanju pregazit bilo koga bez specijalnog ucinka bilo kog od nosioca jer ce uvijek neko drugi iskociti. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Realu Faccuove suterske rapsodije uopce nisu previse potrebne. Kljuc je njegov kvalitet u kreaciji i probijanju odbrana koji prosle godine nisu imali dok se Chaco nije pretvorio u MVP verziju samog sebe iz 2014. Sutera i skorera imaju na pretek. Evo sad je Tavares sporije usao u sezonu i odmah imas Poiriera koji gazi sve pred sobom. Nevjerovatno duboka i kvalitetna ekipa, hladno su u stanju pregazit bilo koga bez specijalnog ucinka bilo kog od nosioca jer ce uvijek neko drugi iskociti. 
Nisu im potrebne njegove rapsodije, al dal će moći da se iskontroliše, videli smo protiv Partizana kako je to izgledalo pre par meseci.
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

Monako jako lepo skockana ekipa. 

 

Nakon 3. mesta u EL, odriču se samo Monekea, a dovode Kembu, Kornelijea i Žaiteta. Sada mogu lagano da ih uvode u sistem.

 

Ekipa prepuna fizikalaca, a opet dovoljno dobrih igrača da se igra kvalitetan napad.

Ono najvaznije, James i Okobo su izgleda prihvatili sistem. 

Prosle godine su bas cepali 1 na 1 a sada dosta gledaju da ukljuce saigrace i da ide pas vise

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Inače, najmanje problema imam sa faulovima koje su Milutinov i Fall iznudili visinom, snagom, postavljanjem. Bilo je takvih LeDay-a, Kaminskog i Balše jer nisu mogli drugačije da ih zaustave. Doužeru su npr. takođe izmislili faul nakon što se Larencakis bacio nakon osvojene lopte, i taj je bio za dva bacanja u crunch time-u.

 

Na koji faul Doziera mislis, treci, cetvrti ili peti?

 

Inace, fenomenalna utakmica u Pireju, jedna od onih zbog kojih se jos uvek prati evroligaska kosarka. Oly je bio zestoko oslabljen, sa cetvoricom igraca na 1 i 2, po jednim krilom i krilnim centrom i dva centra (+Lountzis kao jos jedan bek), dominirali su dok su imali snage, ali ih je KKP pregazio tokom trece cetvrtine. Ipak, nisu dozvolili da ode na +20 za goste - kao sto bi mnoge ekipe radile na njihovom mestu, pa bi se pisalo o fenomenalnom KKP koji gazi umesto o domacinu koji se predao i revijalno igrao. Malo po malo su smanjivali razliku i onda im se desio onakav previd da sutera ostave samog na liniji za tri poena na +3 par sekundi do kraja.

 

U sustini, mec je imao sve sto je moglo da se pozeli - i jedna i druga ekipa su dale sve od sebe za pobedu, za nas koji smo navijali za jedne ili druge je mec bio veoma napet skoro svih 40 minuta, ambijent je bio pravi domacinski (za razliku od ambijenta u Berlinu, Minhenu, Milanu ili Monacu), videli smo bezbroj preokreta i ludu zavrsnicu (x2).

 

Sto se tice ostalih meceva:

 

Fenerbahce - ASVEL: Tokom prvog poluvremena sam mislio da ce to biti jedna od cuvenih pobeda francuske ekipe u gostima kada se domacin ne trudi i igra revijalno, ali je u drugom poluvremenu sve doslo na svoje mesto. Vec sam pisao da autsajder moze da dobije favorita kod kuce (pa i u gostima) sa 1, 2 ili 5 razlike, ali ne sa dvocifrenom razlikom.

Baskonia - Zalgiris: Protiv 14/21 za tri poena ne moze da se igra. Baskonia je vidno slabija nego prosle sezone, uzalud i Moneke kada vise nemaju ludacke sutere za tri poena nego petoricu kamenjara. Jednostavno, muce se da postizu poene, nemaju toliko dobar ofanzivni potencijal i onda ekipe odnose bodove iz Vitorije. Zalgiris je opet hit ovosezonske EL, imaju 3-1 i dva meca kod kuce u naredna dva kola. Fenomenalan sistem koji izvlaci maksimum iz svakog pojedinca.

Real - Armani: Ocekivana pobeda domacina kojeg vidim kao ucesnika F4 (bez obzira protiv koga budu igrali u TOP8), samo treba da se cuvaju povreda. Ostali klubovi ce gledati da ih izbegnu u 1/4 finalu.

Edited by goldberg
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...