Jump to content

La Liga


Baros

Recommended Posts

Just now, Crni Bombarder said:

Da,za Real sam mislio..pa to skoro dve godine..:ajme:

Boli ga plajvan,kontam.
Prima ogromne pare,zivi kao seik,a na poslu isporucuje..nista..zli jezici bi rekli da zivi san prosecnog Srbendetm :kece:

Pa realno svi bi voleli da ne rade nista a da primaju lepu svotu za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vjerovatno najbolja utakmica Barce ove sezone. Odlican presing u prvom poluvremenu i na pocetku drugog poluvremena. Alba je proglasen igracem utakmice ali mnogi su odlicni bili danas. Nisam vidio zbog cega je Alves dobio crveni karton ali dok je bio na terenu jos jednom je pokazao koliko taj covjek razumije i ima osjecaj za igru, tu prije svega mislim na odlicnu pas igru i njegovo kretanje.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2022 at 11:21 AM, OgX said:

Vjerovatno najbolja utakmica Barce ove sezone. Odlican presing u prvom poluvremenu i na pocetku drugog poluvremena. Alba je proglasen igracem utakmice ali mnogi su odlicni bili danas. Nisam vidio zbog cega je Alves dobio crveni karton ali dok je bio na terenu jos jednom je pokazao koliko taj covjek razumije i ima osjecaj za igru, tu prije svega mislim na odlicnu pas igru i njegovo kretanje.

Crveni je zasluzio , ali je verovatno bio najbolji igrac na terenu. Gol, asistencija, pasovi...

Covek da ne poveruje da ima skoro 40 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brate mili koliko Jovic nema srece. Ko da je prokleo neko. Danas ga ubacio Anceloti 10 minuta pred kraj i imao je u 92 minutu vrhunsku priliku, izbegao ofsajd zamku, lobovao golmana i pogodio precku. Steta, da je usla verovatno bi mu se otvorilo mnogo toga.

 

0:0 zavrseno, Sevilja se priblizila na 4 boda.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

Bravo za Sevillu, nije jos nista gotovo. Nije Real bas toliko dominantan da osvoji titulu 10 kola pre kraja, moraju i oni negde da izgube bodove.

 

Ocekuje nas i velika borba za 3. i 4. mesto. Barcelona se muci u gostima i bas su ranjivi, Atletico je samo bleda senka nekadasnje ekipe, to otvara prostor Betisu, Villarealu, Socideadu da se nadaju i dalje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Real ima daleko najjaci sastav. Mozda ce zvucati glupo s obzirom na njegov renome, ali po meni Anceloti ne raspolaze igracima na pravi nacin.

 

Oslonio se potpuno na Benzemu i Vinisijusa, kad oni ne igraju ne lice ni na sta. A nije da nema izbora, brutalan mu je roster. Azar i proslu tekmu i danas za 20 minuta igre pokazao da je doktor. Jovica bezveze maltretira, gura neke lazne devetke, onda ga ubaci 10 minuta pred kraj i kao eto, opet nije dao gol. Ako mu vec nije u planovima trebalo je da ga pusti da ide sad u januaru. Bejl danas isto dobar bio, pre toga nije igrao maltene godinu dana.

 

Bas me zanima sta ce sad u Parizu da radi ako Benzema ne bude spreman.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Venger said:

Brate mili koliko Jovic nema srece. Ko da je prokleo neko. Danas ga ubacio Anceloti 10 minuta pred kraj i imao je u 92 minutu vrhunsku priliku, izbegao ofsajd zamku, lobovao golmana i pogodio precku. Steta, da je usla verovatno bi mu se otvorilo mnogo toga.

 

Za Jovica kruzi ta prica da nema srece otkako je dosao u Real sto jednostavno nije tacno. Cinjenica je da je imao tih precki i stativa ali zalaganje koje je vrlo cesto prikazivao na terenu je bilo dno dna. Jedan Mariano koji je totalni antitalenat za fudbal je izgledao kud i kamo bolje od njega upravo jer nije statican i beskrvan igrac ko Jovic. Eto i danas kad je usao s klupe do te sanse koju mu je stvorio Hazard samo se setao terenom kao da Real ne ganja gol. Luka jednostavno nit ima kvalitet nit ima glavu za Real i nadam se da ce i za njegovo dobro i za dobro kluba napustiti Real cim prije. Uzasan uzasan transfer i masno preplacivanje igraca sa jednom jedinom dobrom sezonom u karijeri i to u ligi gdje je najlakse davati golove od svih liga petice. 

 

Sto se Hazarda tice, upravo bi on trebao biti ta lazna devetka kad nema Benzeme ako vec Carlo zeli to gurati. Jedini je igrac u ekipi koji svojim spustanjima moze donijeti slicne stvari kao Benzema. Ako je plan ne koristiti laznu devetku, onda je Bale bolja opcija i od Jovica i od Mariana. Cak je i ovakav Bale koji je sjena nekadasnjeg monstruma danas pokazao da jos uvijek ima bolje kretnje od oba zamjenska napadaca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Za Jovica kruzi ta prica da nema srece otkako je dosao u Real sto jednostavno nije tacno. Cinjenica je da je imao tih precki i stativa ali zalaganje koje je vrlo cesto prikazivao na terenu je bilo dno dna. Jedan Mariano koji je totalni antitalenat za fudbal je izgledao kud i kamo bolje od njega upravo jer nije statican i beskrvan igrac ko Jovic. Eto i danas kad je usao s klupe do te sanse koju mu je stvorio Hazard samo se setao terenom kao da Real ne ganja gol. Luka jednostavno nit ima kvalitet nit ima glavu za Real i nadam se da ce i za njegovo dobro i za dobro kluba napustiti Real cim prije. Uzasan uzasan transfer i masno preplacivanje igraca sa jednom jedinom dobrom sezonom u karijeri i to u ligi gdje je najlakse davati golove od svih liga petice. 

 

Sto se Hazarda tice, upravo bi on trebao biti ta lazna devetka kad nema Benzeme ako vec Carlo zeli to gurati. Jedini je igrac u ekipi koji svojim spustanjima moze donijeti slicne stvari kao Benzema. Ako je plan ne koristiti laznu devetku, onda je Bale bolja opcija i od Jovica i od Mariana. Cak je i ovakav Bale koji je sjena nekadasnjeg monstruma danas pokazao da jos uvijek ima bolje kretnje od oba zamjenska napadaca. 

 

Mislim da nije problem kvaliteta kod Jovica, nego glave i neuklopljenosti u Realov sistem igre. Meni uopste nije jasno sto su oni njega doveli, ako su trazili zamenu za Benzemu. On i Benzema su totalno razliciti igraci. Benzema aktivno ucestvuje u igri, kreira cesto sam, a Jovic uopste nije taj tip igraca. Jovic je egzekutor, trazi da ekipa igra za njega, da mu pakuju lopte. Ako pogledas njegove golove iz Bundeslige, videces upravo to. On trazi prostor za prijem u sesnaestercu i zavrsava akciju sa jednim  do dva dodira. Zato i ne dolazi do izrazaja u Realu. On je sinoc dobio samo tu jednu loptu.

 

Sto se tice glave, on deluje inace kao flegma, mene je i u Zvezdi nerviralo to kod njega. Izgleda kao da mu je svejedno. To mu jeste velika mana.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Venger said:

 

Mislim da nije problem kvaliteta kod Jovica, nego glave i neuklopljenosti u Realov sistem igre. Meni uopste nije jasno sto su oni njega doveli, ako su trazili zamenu za Benzemu. On i Benzema su totalno razliciti igraci. Benzema aktivno ucestvuje u igri, kreira cesto sam, a Jovic uopste nije taj tip igraca. Jovic je egzekutor, trazi da ekipa igra za njega, da mu pakuju lopte. Ako pogledas njegove golove iz Bundeslige, videces upravo to. On trazi prostor za prijem u sesnaestercu i zavrsava akciju sa jednim  do dva dodira. Zato i ne dolazi do izrazaja u Realu. On je sinoc dobio samo tu jednu loptu.

 

Sto se tice glave, on deluje inace kao flegma, mene je i u Zvezdi nerviralo to kod njega. Izgleda kao da mu je svejedno. To mu jeste velika mana.

 

Pa upravo to sto je iskljucivo egzekutor i jeste najbolji pokazatelj da on jednostavno nema kvalitet za Real. U Realu kao ni u Barceloni takvi napadaci nemaju prolaz. 

 

Iskren da budem ja bih golove bilo kojeg igraca u Bundesligi uzimao sa ogromnom dozom opreza. Nijedna liga petice nema toliko propusne odbrane kao Bundesliga.

Link to comment
Share on other sites

Jovic jeste iskljucivo egzekutor ali za nivo fudbala koji igra Real on je manje - vise kesa od igraca. Kretnje su mu usporene, slabo napada prostor, tesko se demarkira, nema kvalitet da na drugi nacin doprinese, na primer u gradjenju napada. Generalno se cini da su te brojke iz bundeslige dosta nategnute i da retko igraci prenesu tu produkciju u Englesku, Italiju i Španiju. Zadesilo se da sam upravo odgledao tekmu Milan-Sampdorija i predstavu Jovicevog kolege iz Ajntrahta. Milan je imao jedno 7,8 kontri u kojima je imao visak i nisu postigli drugi gol, bas se moglo videti koliko je Rebic tehnicki ogranicen i low iq igrac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Satan said:

Jovic jeste iskljucivo egzekutor ali za nivo fudbala koji igra Real on je manje - vise kesa od igraca. Kretnje su mu usporene, slabo napada prostor, tesko se demarkira, nema kvalitet da na drugi nacin doprinese, na primer u gradjenju napada. Generalno se cini da su te brojke iz bundeslige dosta nategnute i da retko igraci prenesu tu produkciju u Englesku, Italiju i Španiju. Zadesilo se da sam upravo odgledao tekmu Milan-Sampdorija i predstavu Jovicevog kolege iz Ajntrahta. Milan je imao jedno 7,8 kontri u kojima je imao visak i nisu postigli drugi gol, bas se moglo videti koliko je Rebic tehnicki ogranicen i low iq igrac. 

 

Itekako su brojke u BL napuhane zbog prilicno upitnih odbrana i stila igre gdje vecina timova igra na principu svi u napad jedan je Hase. Najbolje pogledati brojke Dembelea i Sancha recimo u Bundeski i u ligama gdje su presli. Nebo i zemlja. Jedan Andre Silva isto je bio predmet sprdnje u Sevilji i Milanu, a u Eintrachtu prosle sezone 28 golova i 10 asista. Wernera ne moram ni spominjat. Igrac koji je i u Njemackoj bio uzasan realizator je uspio dati 25+ golova upravo zbog ogromnog broja sansi koje se nude napadacima zahvaljjuci smijesnim odbranama. Kod Aube je bila slicna prica. On je davao 30 golova u Bundeski a realno nikad nije bio neka top klasa. 

 

U danasnjoj La Ligi gdje se dosta timova ugleda na Cholov Atletiko i igra niski dupli blok sa mnogo udaranja sanse dolaze prilicno tesko. Jovic bi bio jos i koristan da bar trci i vrsi pritisak na protivnika ali on na takvo nesto ni ne pomislja. Zato je i Mariano imao prednost ispred njega iako je bar duplo losiji fudbaler. Mrtvi Bale je jucer u 70ak minuta vise puta napao prostor nego Jovic za citavu sezonu imam osjecaj. Luka mora cim prije ici iz Reala da spasi karijeru. Dogodine tek nece imati nikakvu minutazu jer dolazi Mbappe pa ce i ono malo minuta sto ostane iza Benzeme na spicu popunjavati Mbappe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Itekako su brojke u BL napuhane zbog prilicno upitnih odbrana i stila igre gdje vecina timova igra na principu svi u napad jedan je Hase. Najbolje pogledati brojke Dembelea i Sancha recimo u Bundeski i u ligama gdje su presli. Nebo i zemlja. Jedan Andre Silva isto je bio predmet sprdnje u Sevilji i Milanu, a u Eintrachtu prosle sezone 28 golova i 10 asista. Wernera ne moram ni spominjat. Igrac koji je i u Njemackoj bio uzasan realizator je uspio dati 25+ golova upravo zbog ogromnog broja sansi koje se nude napadacima zahvaljjuci smijesnim odbranama. Kod Aube je bila slicna prica. On je davao 30 golova u Bundeski a realno nikad nije bio neka top klasa. 

 

Gledaj vise fudbal, a manje strebaj podatke. 😄 Sto bi Vuk Draskovic rekao, don't mix grandmas with frogs.

 

Vise govori kako Nemci bolje(i preciznije) koriste igrace od klubova u kojima zavrse. Nemacka nece dozvoliti da se ijedan klub priblizi nivou Bajerna, pa zato ni RB ni Dortmund nece da bude na nivou Junajteda/Totenhema. Onda takvi igraci ne bi imali potrebu da napustaju te klubove. Ostali bi tu gde jesu, jer bi to bilo najbolje za njihovu karijeru. Nije sve u parama. Klubovi iz kojih dolaze nisu velike sredine, ali su i vise nego stabilne za njihov razvoj i zato tu imaju najbolju sansu za napredovanje. Nema tu velikog pritiska sa kojim se susretnu kasnije i presece ih zato sto predju u velike klubove.

 

Nema bas puno igraca koji se dobro snalaze kada promene ligu i sistem u kom su prosperirali i budu podjednako dobri ili jos bolji. Odes iz Italije u Spaniju, Spanije u Englesku ili obratno. Nemci prave igrace kako bi ih odmah prodali na kraju sezonu i kako ne bi bili u vecem minusu, mnogo se ozbiljno tamo shvataju finansijski izvestaji i transparentno se posluje. Sigurno ne kriju neke podatke kao sto to sigurno cine Spanci ili Italijani. Dovoljno je pogledati koliko je koja ekonomija jaka i koliki je iznos javnog duga, svako ima sistem za sebe iz kog najvise izvlaci benefita. Od mediteranskih zemalja je iluzorno da ce ikada teziti ka nemackom modelu, jer teze ka hvatanju krivina.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...