Jump to content

La Liga


Baros

Recommended Posts

9 minutes ago, OgX said:

Ova ekipa Espanyola djeluje prilicno dobro potkovano. Trenutno vode protiv Reala ali ima jos puno da se igra.

 

Au kakva sansa za 3:0, Darder ne koristi ovu odlicnu sansu.

 

 

I stigla kazna.

Ali imas sve vreme ovoga sveta i promasis ceo gol.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

De Jong kao i obicno igra jako losu utakmicu kada se igraju utakmice protiv jakih protivnika. 

 

Nisam odavno vidio da neko igra ovako sporo u pogledu kretnje igraca i protoka lopte kao danas Barcelona protiv Reala.

 

Au kako De Jong igra lose, nevjerovatno kako nema energiju i zainteresovanost za ovakvu utakmicu. Ali nema sanse da ga Koeman makne iz tima, zbog toga De Jong moze da igra ovako jer zna da ga Koeman nece dirati.

Link to comment
Share on other sites

Da.

 

Moze se uvijek naci odgovornost trenera u losoj igri ekipe, u ovom slucaju Koemana. Medjutim treba nekada i igrace pomenuti. Pitam se konkretno sta je sa De Jongom za kojeg se smatra da treba da bude jedan od bitnijih igraca Barce. Ne moze trener biti kriv ako ovaj dodaje loptu samo prvom do sebe a i u tim situacijama grijesi, zatim njegovo namjestanje na dodavanje traje toliko dugo da postane ocigledno kome ce dodati loptu. U jednoj sitiaciji pored nekoliko opcija, on dodaje loptu igracima Reala a nije bio izlozen nikakvom presingu od strane igraca Reala. Bas sam se razoracao u De Jonga zbog njegove nemotivsanosti, on je igrao kao da je usput navratio na utakmicu. Jako losa utakmica za nekoga ko je trebao da bude vodja tima u veznom redu Barce danas.

 

Pitanje koliko ima smisla mijenjati trenera. Zapravo sve vise mislim da to ne treba raditi sada. Neka Koeman izgura sezonu do kraja i onda odmah dovesti Xavija koji bi mogao da pravi prirpreme za narednu sezonu. Tesko da bi Xavi u ovom momentu mogao nesto uraditi kako bi Barca usla u igru za neki od trofeja u ovoj sezoni.

Link to comment
Share on other sites

Pravo je pitanje sta igraci Barce rade na treninzima. Nema kretanja, nema pas igre, sut na gol katastrofa...Nevjerovatno. Kakav je ono pokusaj lobovanja Luuk De Jonga, moze se postaviti pitanje kako je moguce da  profesionalni fudbaler onako netalentovano sutira. 

Link to comment
Share on other sites

Solidna Barca u prvom poluvremenu ali fali ideje u napadu.

 

Kako je samo Gavi vrhunski uputio jednu loptu ka Albi, u stilu Inieste. Ali nije Alba uspio uputiti centarsut. Steta, bila je to odlicno iskreirana akcija.

Edited by OgX
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, koca popovic said:

Ovo sa Barsom je samo dokaz da ih je prethodni sef sjebo za narednih 6-7 godina i da je Messi bio 80% ekipe (ranije sam mislio 50%). 

 

Ne moze jedan igrac da bude 80% ekipa, nije to kosarka.

 

Barcelona nije ostala samo bez Messija, otisli su i Suarez, Griezmann, Arthur i njegova zamena Pjanic, Semedo, Umtiti ne igra.  Tim je godinama slabio i od 11 odlicnih igraca na terenu dosao do toga da razni omladinci poput Gabija, Mingueze ili igraci tipa Desta imaju mesto u prvih 11. To prosto nije vrhunska ekipa, koja uz to nema ni srece sa povredama i rezultat je 9. mesto na tabeli.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Ne moze jedan igrac da bude 80% ekipa, nije to kosarka.

 

Barcelona nije ostala samo bez Messija, otisli su i Suarez, Griezmann, Arthur i njegova zamena Pjanic, Semedo, Umtiti ne igra.  Tim je godinama slabio i od 11 odlicnih igraca na terenu dosao do toga da razni omladinci poput Gabija, Mingueze ili igraci tipa Desta imaju mesto u prvih 11. To prosto nije vrhunska ekipa, koja uz to nema ni srece sa povredama i rezultat je 9. mesto na tabeli.

Slozio bih sa tobom donekle. Malo sam pretjerao sa 80%. realno 67% pred odlazak dvije  ekipe.da iznesem moje vidjenje Barse. U ono najbolje vrijeme Messi je davao skoro pa sve golove uz kasniji dodatak Neymara i Suareza. Prije ove dvojice N i S imali su atomsku ekipu. Ali kad bi neka ekipa uspjela da donekle zaustavi Messia (ili je bio povrijedjen) nije imao (bolje reci znao) ko da da gol. Poslije odlaska Pepea svi naredni treneri su se vadili na Messia. Polako su stizale godine pa su lagano nestajali kljucni igraci a novi su dovodjeni (samo kakvi) i nijedan se nije razvio u nekog bas dobrog igraca. Prije 4-5 godina bez Messia su mogli biti u najboljem slucaju treca ekipa u Spaniji.

Link to comment
Share on other sites

Pored svih velikih problema u klubu, tu su i stalne povrede igraca koji cesto odsustvuju i po pola sezone sto prakticno znaci da ih nema cijelu sezonu s obzirom da poboljsanje forme nakon oporavka traje dugo. Vjerovatno ni medicinski segment u klubu ne funkcionise kako treba jer igrac koji odsustvuje po nekoliko mjeseci se povrijedi nakon tri ili cetiri utakmice nakon povratka na teren. Ne znam sta da mislim i da li je u planu da se tu nesto mijenja.

 

Aguero ce van fudbalskih aktivnosti biti najmanje tri mjeseca, mora raditi detaljne zdravstvene preglede. A samo sto se vratio igranju utakmica. 

Edited by OgX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A bas sam pomislio da ce biti jedna lagana pobjeda Barce. 

 

Ponovilo se slicno kao i protiv Rome i Liverpoola. Vjerovatno su pomislili da Celta nema motiva da igra poslije 3:0 u prvom poluvremenu. Bas mi nikako nije jasno zbog cega igraci Barcelone igraju sa takvim stavom, koliko je to samo nesigurna igra a tu su 3 gola prednosti. Kada mislis da ne treba nista da radis na terenu onda primas gol odmah. Tako je bilo danas, Celta je odmah na startu drugog poluvremena postigla gol. Tako je bilo i protiv Rome i Liverpoola. Protivnicka ekipa tada svakih 3 minute stvara velike sanse za gol. A Barcelone kao da nema na terenu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...