Jump to content

Grupa K (SLO, GER, AUS, GEO)


Prolaz u narednu fazu  

21 members have voted

  1. 1. Ko ide u narednu fazu?


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 09/01/2023 at 08:00 AM

Recommended Posts

1. Slovenija 3-0 Slovenia.png
2. Nemačka 3-0 Germany.png
3. Australija 2-1 Australia.png
4. Gruzija 2-1 Georgia.png

01.09. Okinawa Arena

10:30, Nemačka - Gruzija
14:10, Slovenija - Australija

03.09. Okinawa Arena

09:30, Australija - Gruzija
13:10, Nemačka - Slovenija

Verovatno i najzanimljivija grupa druge faze. Slovenci su preneli sve tri pobede iz prve faze, ali nisu favorit za prolaz dalje. Nemačka i Australija su na papiru bolje ekipe, ali moraće to da dokažu na terenu. Pomalo olakšavajuća okolnost za Slovence je što će u meču protiv Australije Ozijima to biti do or die, dok će Zmaječki imati priliku za popravni protiv Nemačke. Ipak, realno je očekivati da utakmica SLO - AUS odluči drugog putnika u četvrtfinale, ali nije nemoguće da dođe do nekog trougla. Nemačka je Australiju pobedila sa 3 poena razlike. Slovenci nisu favorit za prolaz, ali imaju najboljeg igrača na prvenstvu. Luka se neće predati bez velike borbe i živi za ovakve utakmice. Gruzija je poprilično razočarala u meču protiv Slovenije, pa je teško očekivati da nešto uradi ovde, ali svakako su napravili veliki uspeh plasmanom među 16 najboljih na svom debiju na svetskom prvenstvu.

Edited by Del Piero
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Luka se ne može otpisati unapred ali Australija je mnogo bolja ekipa od Slovenije i mislim da će to pokazati.

Imaju nekoliko fizikalaca koji će jahati Luku od početka do kraja, vrlo lako može da se desi da ga uvedu u nervozu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ova grupa izgleda vrlo izvesno. Zapravo sve su vrlo izvesne, cudo treba da se desi da ne dobijemo ove parove:

 

Srbija - Litvanija, SAD - Dominikanska Republika, Nemacka - Spanija, Australija - Kanada.

 

Voleo bih da bapnu braca Letonci odvratne Spance, ali mrka kapa, morace Nemci da se osvete.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

Meni ova grupa izgleda vrlo izvesno. Zapravo sve su vrlo izvesne, cudo treba da se desi da ne dobijemo ove parove:

 

Srbija - Litvanija, SAD - Dominikanska Republika, Nemacka - Spanija, Australija - Kanada.

 

Voleo bih da bapnu braca Letonci odvratne Spance, ali mrka kapa, morace Nemci da se osvete.

 

Ovo bi bio fenomenalan mec.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam redom po grupama, ne po ukrstanju, a nije ni bitno, ima mnogo do toga, i nije da bismo imali neke sanse protiv Nemaca. Spance bismo morali da dobijemo mada ne sumnjam da bi nas ti smrdljovi nekako izbacili.

 

Ako se ta utakmica desi, sigurno je necu gledati.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ako Slovenci uzmu Njemacku u nedjelju imaju legitimnu sansu za finale. Od Latvije su i ovakvi bolji na racun Luke il u najgorem slucaju tu negdje, a u SF ko god im dodje tu su negdje po kvalitetu. 

Ne znam jel ce bolji Wagner igrati taj mec? Bez njega mogao bi Luka da se posiba muski sa njima, svakako nemaju nikog za baciti na Luku.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Ne znam jel ce bolji Wagner igrati taj mec? Bez njega mogao bi Luka da se posiba muski sa njima, svakako nemaju nikog za baciti na Luku.

 

Danas vidim da nije igrao, a po incijalnim najavama trebao je propustiti samo mec sa Australijom. Njemacka je dosta ozbiljnija ekipa od Australije, Dennis uvijek igra odlicno za reprezentaciju plus imaju more sutera. Bonga bi mozda mogao odraditi solidan posao na Luki.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

Danas vidim da nije igrao, a po incijalnim najavama trebao je propustiti samo mec sa Australijom. Njemacka je dosta ozbiljnija ekipa od Australije, Dennis uvijek igra odlicno za reprezentaciju plus imaju more sutera. Bonga bi mozda mogao odraditi solidan posao na Luki.

Mislim da bi Luka mogao da nadomjesti ucinak Schrodera i Theissa ako Wagner ne igra. Svakako da su Njemci bolja ekipa od Aus.

Ne vjerujem, Bonga je dosta glupav igrac i napravice brzo prekrsaje a ovo danas je bio kriminal od sudjenja nad Lukom. Ipak nije on neki tamo nebitan lik vec najbolji igrac SP i najzvucnije ime.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Mislim da bi Luka mogao da nadomjesti ucinak Schrodera i Theissa ako Wagner ne igra. Svakako da su Njemci bolja ekipa od Aus.

Ne vjerujem, Bonga je dosta glupav igrac i napravice brzo prekrsaje a ovo danas je bio kriminal od sudjenja nad Lukom. Ipak nije on neki tamo nebitan lik vec najbolji igrac SP poslije Austina i najzvucnije ime opet poslije Austina.

 

Prepravio sam ti post. Nemoj da se greske vise ponavljaju :default_coffee:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Marvin said:

Moram da priznam da sam precenio Australiju. Poraz od Luke i Tobija + KLS desetorke je veći uspeh od poraza od Italije

Imao sam predosećaj da će Slovenija da pobedi. Dosta se potcenjuju, ne treba zaboraviti Prepelića i Dragića. Ostarili su ali i dalje znaju biti opasni, a igraju timski. Odbrana im je na nivou.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

Imao sam predosećaj da će Slovenija da pobedi. Dosta se potcenjuju, ne treba zaboraviti Prepelića i Dragića. Ostarili su ali i dalje znaju biti opasni, a igraju timski. Odbrana im je na nivou.

Bruka i mega-choke Australije, nema trećeg pridjeva za ovo. Dođe ti Slovenija u danu u kom Luku ne ide i svejedno se prospeš bez opaljenog metka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Beonegro said:

Bruka i mega-choke Australije, nema trećeg pridjeva za ovo. Dođe ti Slovenija u danu u kom Luku ne ide i svejedno se prospeš bez opaljenog metka. 

Od Inglesa sam to i očekivao, on nikad ne igra dobro kada je stani-pani. Što se tiče talenta, pa nije Australija ništa specijalno. Mnogo poluigrača bez šuta, a njihovi visoki su undersized i bez nekog posebnog znanja. Mada imaju atletski tim za preuzimanja, tuču i dobru odbranu - mogli su bolje, ali nisu bili dobro organizovani po meni. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darko said:

Od Inglesa sam to i očekivao, on nikad ne igra dobro kada je stani-pani. Što se tiče talenta, pa nije Australija ništa specijalno. Mnogo poluigrača bez šuta, a njihovi visoki su undersized i bez nekog posebnog znanja. Mada imaju atletski tim za preuzimanja, tuču i dobru odbranu - mogli su bolje, ali nisu bili dobro organizovani po meni. 

Ne radi se o talentu, radi se o tome sa su dopustili da Slovenija ima 8 skokova više (39:31) i nadasve da za 2 ima realizaciju od preko 70%. Samo ta dva parametra su dovoljna da bude jasno da se Australijanci (sem možda Giddeya i Dantea) nisu pojavili na utakmici koja im je bila do or die. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

Ne radi se o talentu, radi se o tome sa su dopustili da Slovenija ima 8 skokova više (39:31) i nadasve da za 2 ima realizaciju od preko 70%. Samo ta dva parametra su dovoljna da bude jasno da se Australijanci (sem možda Giddeya i Dantea) nisu pojavili na utakmici koja im je bila do or die. 

Na Luku su bila udvajanja na 10m od kosa i otuda Tobey sa 5 ofanzivnih skokova i ozb procentom suta za 2 ostalih igraca jer su igrali 4 na 3 a ima tu itekako pismenih igraca

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...