Jump to content

Konačno USO 2023.


Helena

Recommended Posts

14 minutes ago, Helena said:

Ok je Šelton dečkić, ali kao teniser...ne znam, recimo, da se uklapa u sadašnju postavu.

Vratiće se Rafa i pre sledeće sezone i peglati ih desnom rukom :classic_laugh:

Bice Selton ubrzo i najbolje plasirani Amerikanac, pa mozda dodje i do slema, ali  ga se nece naosvajati, tipicno prepotentno i nadobudno "koledz" americko ponasanje, kakvo je uostalom pokazivao i mladi Rodik, ali Rodik je bar bio zanimljiv i izuzetno duhovit momak. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ne radi se o njihovom kvalitetu, nego o (ne)kvalitetu konkurencije. 🙂 Kada sam rekao da ce Selton mozda da uzme slem, mislio sam za godinu, dve, tri.. i to ako bude, bice verovatno US Open, kao i Rodik. Od ostalih Amera ne vidim ni ja potencijal za slem, eventualno ovaj ludi Tiafoe nekim cudom da ga ukenja jedan.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da Wozniacki izgleda nema sponzora kad je govora o opremi. Igra u nekom powerlifting plavom kombinezonu, koji nije deo Adidasove US Open kolekcije, koliko znam. A i njen Babolat Pure Aero je u staroj boji, a obično svima koji su sponzorisani i predstavljaju brend, ofarbaju rekete u boje poslednjeg modela.

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Helena said:

Da, ali svake godine dolaze novi igrači.

Ako se pojavi novo ime "preko noci", taj ce morati da guli i da osvaja prvo manje turnire, pa onda neki slem, znaci jedno 2-3 godine od momenta kada se pojavi na velikoj sceni. Tako je bilo i sa svima do sada, Djokovic, Nadal, Alkaraz... Seltona spominjem jer je npr. sa 20 godina dosao do cetvrtfinala AO i US Opena, sto npr. ako uzmemo istoriju AO i USO-a nije poslo nikome za rukom do 20e godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim kako se to Novaku pročistio žreb kada će Novak najverovatnije do titule morati pobediti tri TOP10 igrača.

 

Nadal je primera radi 2017. godine osvojio titulu tako što je u prvih pet mečeva pobedio pet nenosilaca i onda ostala dva 24. i 28. na ATP listi.

 

Niko nije rekao u javnosti kako mu se žreb očistio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dracarys said:

Ne vidim kako se to Novaku pročistio žreb kada će Novak najverovatnije do titule morati pobediti tri TOP10 igrača.

 

Nadal je primera radi 2017. godine osvojio titulu tako što je u prvih pet mečeva pobedio pet nenosilaca i onda ostala dva 24. i 28. na ATP listi.

 

Niko nije rekao u javnosti kako mu se žreb očistio.

Ne znam da li je rekao, ne sećam se da ni da je pobedio te godine, ali ako je bilo tako, verovatno te godine kad je Milman skino Feda, očistio mu se.

Što to neko nije rekao, ne menja na stvari.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Helena said:

Ne znam da li je rekao, ne sećam se da ni da je pobedio te godine, ali ako je bilo tako, verovatno te godine kad je Milman skino Feda, očistio mu se.

Što to neko nije rekao, ne menja na stvari.

Da li se nekom očistio žreb ili nije to je subjektivno pitanje i mogu postojati različiti pogledi na kvalitet preostalih protivnika. Ja lično mislim da se Novaku odlično otvorio žreb, da bolje nije moglo da bude, i to žreb koji je od početka bio ne može biti bolji. I ovo treba iskoristiti. Praktično će, ako nije totalna dileja pa izgubi pre finala, imati samo jedan ozbiljan meč za slem.

 

Naravno, sve ovo ne znači da je u redu da se javno kaže da se nekome otvorio žreb, to se jednostavno ne priča iako svi znaju i prate. Time se omalovažavaju protivnici koji su dobili te "jake" karike u žrebu. Stvarno se ne sećam da je neko pre Alkarasa izjavio tako nešto, samo je Rafa jednom ili par puta rekao u šali (ali svi znaju da je i istina) da bi očigledno želeo da igra protiv nekog drugog osim Đokovića. Sa druge strane Alkaraz je par puta u skorije vreme, pa i na ovom USO, izjavio da bi želeo Novaka u finalu jer želi da se takmiči protiv najboljih. Sklon sam i da poverujem u to, iako je sa druge strane ljudski želeti da za titulu da igrate protiv slabijeg protivnika.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...