Jump to content

LIVE - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

5 minutes ago, DameTime said:

Francuska je vicešampion Evrope, svakako su podbacili ovde i morali su odigrati bolje. Tu je glavni krivac Collet, koji nije imao nikakvu ideju šta da radi sa visokima koje je poveo na prvenstvo, a ni sa ostalim igračima kad smo već kod toga. Nije tu bilo neke vizije i zamisli, što je najpre pokazao guranjem Lessorta na poziciju 4.

 

Pa dobro sad...Francuzima nedostaje spoljna kreacija i nju ne bi ni Phil Jackson stvorio. Generalno su u godinama, njihova tkzv. moćna centarska linija nije game changer u FIBA i vredni delovi takvog skupa poput Okoboa se raspadaju a la Micić. Nedostaje ovde i igračkog kvaliteta a ako na to dodamo da im nosioci igre nisu glavne karike u svojim timovima je već jako upitno kako da se iz toga izvuće rezultat. Na trojke Bertansa sa 9 i po metara iz dotrčavanja nema nekog recepta ali da ugušiš plejeve od 1.80m ima a za to ti treba i igrački materijal. Koji nemaju u ovom sastavu za igru u oba smera. Don't like conclusions like overrated ali generalno je to to. Njima dolazi horda mladih sposobnih igrača ali Francuzi nikad nisu imali identitet i na tome treba da rade. Inače će epilog uvek biti isti.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Pa dobro sad...Francuzima nedostaje spoljna kreacija i nju ne bi ni Phil Jackson stvorio. Generalno su u godinama, njihova tkzv. moćna centarska linija nije game changer u FIBA i vredni delovi takvog skupa poput Okoboa se raspadaju a la Micić. Nedostaje ovde i igračkog kvaliteta a ako na to dodamo da im nosioci igre nisu glavne karike u svojim timovima je već jako upitno kako da se iz toga izvuće rezultat. Na trojke Bertansa sa 9 i po metara iz dotrčavanja nema nekog recepta ali da ugušiš plejeve od 1.80m ima a za to ti treba i igrački materijal. Koji nemaju u ovom sastavu za igru u oba smera. Don't like conclusions like overrated ali generalno je to to. Njima dolazi horda mladih sposobnih igrača ali Francuzi nikad nisu imali identitet i na tome treba da rade. Inače će epilog uvek biti isti.

 

Opet ću reći - i takvi su vicešampioni Evrope, dok smo se mi sa dva MVP igrača glavna u svojim klubovima propisno obrukali protiv moćne Italije. Nisu bili overrated, nije kao da ih je neko stavio za 1. favorite za osvajanje zlata. Ali da je ovaj sastav mogao (i morao) bolje od ovoga - ispadanja u prvoj grupi - jeste. Treba im novi selektor koji će preuzeti rad sa tim nadolazećim igračima i podmladiti reprezentaciju. Francuzi se uvek tu nekako šunjaju, još se sećam polufinala SP protiv nas 2014. i koliko to nije bila lagana utakmica... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Opet ću reći - i takvi su vicešampioni Evrope, dok smo se mi sa dva MVP igrača glavna u svojim klubovima propisno obrukali protiv moćne Italije. Nisu bili overrated, nije kao da ih je neko stavio za 1. favorite za osvajanje zlata. Ali da je ovaj sastav mogao (i morao) bolje od ovoga - ispadanja u prvoj grupi - jeste. Treba im novi selektor koji će preuzeti rad sa tim nadolazećim igračima i podmladiti reprezentaciju. Francuzi se uvek tu nekako šunjaju, još se sećam polufinala SP protiv nas 2014. i koliko to nije bila lagana utakmica... 


Kakav je to argument? Francuzi su se prosunjali u finale ovako: 1/8 protiv Turske koja se bukvalno samoubila i koja je imala pobedjenu utakmicu koju samo Turska moze izgubiti - ali bukvalno samo Turska kao sto je izgubila protiv SAD 2019 - luzerska ekipa, 1/4 - Fontekio masi 4 bacanja - da je pogodio 1 ne bi bilo produzetaka za Francusku, 1/2 Poljska. Jesu vicesampioni Evrope, ali im se otvorilo i mislim da su se svi slozili da su zavrsili tamo a da nisu zasluzili. Ni drugi treneri ne bi sa ovom ekipom uradili nista vise. Jednostavno ovo nije ekipa za veci domet. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Pa dobro sad...Francuzima nedostaje spoljna kreacija i nju ne bi ni Phil Jackson stvorio. Generalno su u godinama, njihova tkzv. moćna centarska linija nije game changer u FIBA i vredni delovi takvog skupa poput Okoboa se raspadaju a la Micić. Nedostaje ovde i igračkog kvaliteta a ako na to dodamo da im nosioci igre nisu glavne karike u svojim timovima je već jako upitno kako da se iz toga izvuće rezultat. Na trojke Bertansa sa 9 i po metara iz dotrčavanja nema nekog recepta ali da ugušiš plejeve od 1.80m ima a za to ti treba i igrački materijal. Koji nemaju u ovom sastavu za igru u oba smera. Don't like conclusions like overrated ali generalno je to to. Njima dolazi horda mladih sposobnih igrača ali Francuzi nikad nisu imali identitet i na tome treba da rade. Inače će epilog uvek biti isti.

@uini oces ti da objasnis ovo oko kreacije i PJaxa?😀

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ako cemo o 2014. - mi smo ih tada 35min dominirali. Batum i Heurtel su krenuli u sve ili nista i palo je nekoliko teskih trojki. Tako su se vratili u egal. Pred zadnju cetvrtinu smo vodili (ako se ne varam) 14 razlike i imali totalnu kontrolu utakmice. Bio sam na tekmi, nista nije mirisalo na dramu. Danas procitah izraz "hail marry kosarka" - eto to su igrali protiv nas da bi nas stigli. Ne znam koje veze to ima sada sa ovom diskusijom ali cisto da se nadovezem na to. Modza i ima, nekoliko igraca iz tadasnje ekipe za njih jos uvek igra. 

Morace u Parizu da promene dosta toga ali sumnjam da ce moci da uzmu medalju. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Kakav je to argument? Francuzi su se prosunjali u finale ovako: 1/8 protiv Turske koja se bukvalno samoubila i koja je imala pobedjenu utakmicu koju samo Turska moze izgubiti - ali bukvalno samo Turska kao sto je izgubila protiv SAD 2019 - luzerska ekipa, 1/4 - Fontekio masi 4 bacanja - da je pogodio 1 ne bi bilo produzetaka za Francusku, 1/2 Poljska. Jesu vicesampioni Evrope, ali im se otvorilo i mislim da su se svi slozili da su zavrsili tamo a da nisu zasluzili. Ni drugi treneri ne bi sa ovom ekipom uradili nista vise. Jednostavno ovo nije ekipa za veci domet. 

 

U pravu si tebra, evo ispali Francuzi pa kaži "esamvamreko". A ove priče o tome kako se kome otvorilo, šbbkbb da je ovaj promašio ovo ili ono su smešne - osvojili su to srebro. Smešno je još i zato što se nama sad lepo "otvara" :)))

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

@Problem sa licnim greskama ko je srebrni sa poslednjih OI?


Obozavam sugestivna pitanja i rado cu odgovoriti - imam iskustva u odgovaranju na ista, dugo sam u braku 😄 


Nije samo OI, i 2019. na SP su imali odlicnih sekvenci i npr. pobedu protiv Amera i pre OI. Ja uprkos svemu smatram da je ova ekipa i generacija potrosena i gotova. RIP i da moraju u bolan korak iz pocetka. Ni manje ni vise. A da ima materijala za buducnost, ima. Ja sam i pre ovog SP rekao da oni ni na papiru a ni u praksi nisu tako dobri i niko mi nije verovao - ja ih ne mrzim ili ne hejtujem, sto bih? Jednostavno mislim da ce se nastaviti njihova kriza rezultata i sledece godine i da ovo nije toliko veliko iznenadjenje kao sto deluje na prvi pogled. 

2 minutes ago, DameTime said:

 

U pravu si tebra, evo ispali Francuzi pa kaži "esamvamreko". A ove priče o tome kako se kome otvorilo, šbbkbb da je ovaj promašio ovo ili ono su smešne - osvojili su to srebro. Smešno je još i zato što se nama sad lepo "otvara" :)))

 

Uvek kada ti nedostaje argumenata se sve na kraju svodi na ovakav upis 😄 

Ali dobro, sve u zaru borbe. Mocna bila, mocna sahranjena. (Francuska, ne centarska linija ;-)) Ni prva, ni zadnja. Okrecemo se nasima.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

U pravu si tebra, evo ispali Francuzi pa kaži "esamvamreko". A ove priče o tome kako se kome otvorilo, šbbkbb da je ovaj promašio ovo ili ono su smešne - osvojili su to srebro. Smešno je još i zato što se nama sad lepo "otvara" :)))

Pu pu pu🤦‍♂️ pstttt

@Problem sa licnim greskama nije sugestivno pitanje nego konkretno? Jel Francuska izgubila od Amera u borbi za zlato?

 

Znaci finala i na OI ina EP. Danas se mora reci da su sudije pogurale Letonce. Ono da se nama desilo sa Nandom De Colo, pa objesili bi te sudije. To je prelomilo utakmicu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Obozavam sugestivna pitanja i rado cu odgovoriti - imam iskustva u odgovaranju na ista, dugo sam u braku 😄 


Nije samo OI, i 2019. na SP su imali odlicnih sekvenci i npr. pobedu protiv Amera i pre OI. Ja uprkos svemu smatram da je ova ekipa i generacija potrosena i gotova. RIP i da moraju u bolan korak iz pocetka. Ni manje ni vise. A da ima materijala za buducnost, ima. Ja sam i pre ovog SP rekao da oni ni na papiru a ni u praksi nisu tako dobri i niko mi nije verovao - ja ih ne mrzim ili ne hejtujem, sto bih? Jednostavno mislim da ce se nastaviti njihova kriza rezultata i sledece godine i da ovo nije toliko veliko iznenadjenje kao sto deluje na prvi pogled. 

 

Uvek kada ti nedostaje argumenata se sve na kraju svodi na ovakav upis 😄 

Ali dobro, sve u zaru borbe. Mocna bila, mocna sahranjena. (Francuska, ne centarska linija ;-)) Ni prva, ni zadnja. Okrecemo se nasima.

 

Koje argumente ti želiš kad njihovu srebrnu medalju "analiziraš" iz perspektive šbbkbb? Sa sve pričom da se svi ovde slažemo kako su tamo došli nezasluženo (???) Pogotovo jer ti je čitava poenta od starta ove rasprave "esamvamreko" u vezi Francuske. I onda kad te podsetim na njihove rezultate kreće undermining i da to zapravo nisu zaslužili. U pravu si tebra je sve što mogu da ti kažem.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Da li je prelomilo, ne znam. Da je pogrešna odluka, sigurno jeste.

Inače sam navijao danas za Francusku 😄

Ja mislim da je prelomilo, +9 i napad za Francuze i posle toga preokret odnosno iskljicenje De Coloa i iz toga 4 bacanja. 

 

Ta odluka je i dovela da gledamo onog mucenika Francisca koji umislio da je Tony Parker. 

 

Meni jedino zao zbog Batuma, svi ostali su antipaticni ali Batum je legenda evropske kosarke, bas ono igrac za pozeljeti imati ga u timu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Ja mislim da je prelomilo, +9 i napad za Francuze i posle toga preokret odnosno iskljicenje De Coloa i iz toga 4 bacanja. 

 

Ta odluka je i dovela da gledamo onog mucenika Francisca koji umislio da je Tony Parker. 

 

Meni jedino zao zbog Batuma, svi ostali su antipaticni ali Batum je legenda evropske kosarke, bas ono igrac za pozeljeti imati ga u timu.

 

Meni je njihova ekipa generalno simpatična sem De Koloa. Čak sam i Jabuselea gotivio do scena u playoffu EL. Ali će otići u zaborav dosta zbog ovog neuspeha. Slično kao naš krah 2019

 

Link to comment
Share on other sites

Citava ova francuska ekipa mi je odvratna otkako su postali relevantni. Prosto je bilo uzivanje gledati svaki put kad su ih Spanci pravili budalama sa sve onim njihovim poganlukom, vrhunac ono Pauovo gasenje kompletne Francuske u Lilleu 2015.. Opet ne treba se previse brinuti za njih, doci ce njima dovoljno kvalitetnih igraca da opet budu itekako relevantni. Batum, Evan i Nando vjerovatno idu dogodine nakon OI. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To sto su Spanci i Francuzi igrali finale, osvojila je i Nadja Higl svetsko zlato pre 20 godina niotkuda i nestala. Splet okolnosti i iznenadjenja u sportu se desavaju. To ne znaci da su dobra ekipa, mozda su drugi podbacili. Oni realno trenutno nisu ekipa koja je izvan esalona Letonije, favoriti jesu bili, ali ne izraziti i ispali su. Sa nama to nema veze jer svakako sa te strane ima bar 4 ekipe koje bi pre stigle do nas, tako da je nebitno.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, McLeod said:

To sto su Spanci i Francuzi igrali finale, osvojila je i Nadja Higl svetsko zlato pre 20 godina niotkuda i nestala. Splet okolnosti i iznenadjenja u sportu se desavaju. To ne znaci da su dobra ekipa, mozda su drugi podbacili.

 

ova francuska ekipa nije jednom napravila dobar skor i nestala, pa ti poredjenje nije na mestu.

 

osim sto su finalisti evropskog turnira, takodje su i finalisti proslog svetskog prvenstva na kojem su izbacili amere u 1/4finalu

 

nekada su igrali ispod svog renomea, nekada su pravili pozitivna iznenadjenja ali imaju kontinuitet igranja za medalje.

 

ja bih rekao da su im rezultati taman tu gde zasluzuju; uglavnom u vrhu, nikad najbolji (ne racunam evropsko tozla sa tony parkerom, davno je bilo i nije ista ekipa).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Presli su zenit, a poenta je bila da Francuzi objektivno nisu druga ekipa Evrope (iako zvanicno jesu), vec su druga liga, malo bolji od te Letonije, pa zbog toga ovo uopste nije sok. Drugo, ne igra svako u istom sastavu svako takmicenje, sto je ocigledno, dodaj nama Jokica i to su drugi univerzumi.

 

Nemci su u ovom trenutku (i na ovom takmicenju) bas vidno najbolja ekipa u Evropi. Da li ce to kapitalizovati sada ili na sledecem Evropskom ostaje da se vidi, ali to ko osvaja koju medalju cesto nema mnogo veze sa kvalitetom, a mnogo vise sa spletom okolnosti i trenutnim rosterom.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

opet dajes neke ultra-precizne kategorizacije. bili su u cca 6 najjacih ekipa prvenstva, tu negde sa spanijom i australijom, sigurno malko jaci od nas i po imenima i po kilometrazi

 

prosle godine su bili drugi jebiga, ko je bio bolji, pa se sjeb'o, sta da se radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

ova francuska ekipa nije jednom napravila dobar skor i nestala, pa ti poredjenje nije na mestu.

 

osim sto su finalisti evropskog turnira, takodje su i finalisti proslog svetskog prvenstva na kojem su izbacili amere u 1/4finalu

 

nekada su igrali ispod svog renomea, nekada su pravili pozitivna iznenadjenja ali imaju kontinuitet igranja za medalje.

 

ja bih rekao da su im rezultati taman tu gde zasluzuju; uglavnom u vrhu, nikad najbolji (ne racunam evropsko tozla sa tony parkerom, davno je bilo i nije ista ekipa).

 

Nisu bili finalisti 2019. jer su ispali od Argentine u polufinalu. Argentinci su ih odvalili kao nas.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

a pardon, treci su bili.

nebitno, igrali su za medalje dovoljno puta u cca deceniju

 

Jesu i svaka cast na uspesima.

 

To ne osporava niko. Ali to nije ista ekipa kao tada. Nije igracki kvalitetna kao tada.

 

Njima ne gine teska odluka da li da drasticno podmlade ekipu pred domace OI a to nece uraditi zbog pritiska javnosti i rezultata. I najebace ga zbog toga opet. U to sam ubedjen i pored domaceg terena.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...