Jump to content

LIVE - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

12 minutes ago, Jurgen said:

 

Zato sto je SP kvalifikacioni turnir za OI.

 

Ako neki kontinent recimo daje jednu reprezentaciju na OI a na SP igraju 4 reprezentacije sa tog kontinenta i sve 4 ispale nakon prve faze , mogu nakon toga u međusobnom sučeljavanju da odrede ko će da bude ta jedna reptezentacija koja će da ide na OI.  Koju motivaciju i razlog ima Francuska da igra ponovo ove grupe nakon što je ispala nakon prve faze kad ide sigurno na OI, ili Novi Zeland koji zna da sigurno ne ide na OI. Glupa FIBA. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skyglider said:

 

Ako neki kontinent recimo daje jednu reprezentaciju na OI a na SP igraju 4 reprezentacije sa tog kontinenta i sve 4 ispale nakon prve faze , mogu nakon toga u međusobnom sučeljavanju da odrede ko će da bude ta jedna reptezentacija koja će da ide na OI.  Koju motivaciju i razlog ima Francuska da igra ponovo ove grupe nakon što je ispala nakon prve faze kad ide sigurno na OI, ili Novi Zeland koji zna da sigurno ne ide na OI. Glupa FIBA. 

 

 

 

Evo na primer iz Afrike je ispalo svih 5 reprezentacija. Mislis da je bolji sistem da igraju round robin njih 5?! Ovako je postenije i raspored se unapred zna. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Jurgen said:

 

Evo na primer iz Afrike je ispalo svih 5 reprezentacija. Mislis da je bolji sistem da igraju round robin njih 5?! Ovako je postenije i raspored se unapred zna. 

 

Da, bolji sistem je da igraju round robin njih 5 pa ko bude najbolji taj neka ide na OI. Tako je najpoštenije.  Ovo je skroz besmisleno pogotovo za reprezenracije kojima ništa ne znači, da ne pričam o tome kako neko može da se povredi i ugrozi svoju karijeru u potpuno besmislenoj i beznačajnoj utakmici za njegovu reprezentaciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Idiotski potez sudija na mecu NZ-Meksiko. Kiviji su u minusu i igraju presing, igrac Meksika pokusava da baci pas saigracu pri cemu loptu palcem zakaci protivnik i promeni pravac ali sudije dodeljuju loptu ekipi NZ. Naravno Meksikanci se bune, trener trazi celendz da bi sudije gledale situaciju iz najlosijeg moguceg ugla pa potvrdjuju svoju odluku i pride dodeljuju tehnicku klupi Meksika.

 

Ipak Meksiko je na +10 na oko 1:30 do kraja

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fedor said:

Spelmana na dijetu i u Partizan, ne znam sta se ceka, ako krene sutra do oktobra ce se dovesti u red 😄

 

Kod takvih igraca koji su bas tako propali u crnu rupu i sa 25 godina izgledaju kao da imaju 40, ne verujem da ista pomaze. Bukvalno znamo svi ljude od 40+ koji su se samo rekreativno bavili sportom a spremniji su, zdraviji, bolje izgledaju od njega a 20 godina vise imaju. Muka mi je da ga gledam.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, McLeod said:

 

Kod takvih igraca koji su bas tako propali u crnu rupu i sa 25 godina izgledaju kao da imaju 40, ne verujem da ista pomaze. Bukvalno znamo svi ljude od 40+ koji su se samo rekreativno bavili sportom a spremniji su, zdraviji, bolje izgledaju od njega a 20 godina vise imaju. Muka mi je da ga gledam.


Njegov problem je psihicke prirode, kada bi nasao motiv, zar, neku novu strast koja bi ga podigla vratio bi se ocas posla. Problem je sto je tim klincima u americi "liga" jedini cilj i motiv i onda kada odatle ispadnu i ne uspeju da se vrate iz par pokusaja udju u "gubitnik" fazu, pogube se i smuci im se kosarka. Onda odu zbog dobre love u neku tako egzoticnu ligu gde mogu da igraju sa 20 posto mogucnosti i prepuste dopaminskim uzicima, svako nekim svojim, a njegov je ocigledno hrana. 

Ja sam ubedjen da ga agent odvede u neku evropsku ekipu sa jakom domacom publikom, sa pritiskom i motivom da bi decko esplodirao, jer potencijala ima i te kako, a tek mu je 26. On je i do pre godinu i po dana izgledao poprilicno dobro fizicki. 

A i Partizan je EL uzeo sa bratom Stevanovicem, glupo je da kvarimo tradiciju da uzimamo titulu sampiona evrope bez "teskasa" u ekipi. 

Edited by fedor
Link to comment
Share on other sites

Pa sam kazes, njegov jedini motiv je NBA, kako bi nasao kompetitivan motiv u EL? Ako je on sebi ovo dozvolio u najboljim godinama, stvarno cisto sumnjam da mu je razlika da li igra kinesku, filipinsku, portorikansku ili evroligu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

Kinezi pobediše Angolu a Južni Sudan vodi protiv Filipina dvocifrenom razlikog u trećoj. Vreme je i da i mi održimo stopostotni rekord naše grupe sutra.


Mogli bi i Portorikanci da ispreskacu Dominikanu, uradili su to i pre 20tak dana, doduse mislim bez KAT-a

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, fedor said:


Mogli bi i Portorikanci da ispreskacu Dominikanu, uradili su to i pre 20tak dana, doduse mislim bez KAT-a

Moguće je. U svakom slučaju, mislim da njih moramo zveknuti da bi smo bili prvi u grupi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...