Jump to content

LIVE - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Kako bre, Yabusele je počeo vrhunski pa kad je izašao da odmori stručnjak ga više nije ni vraćao.


Meni je enigma kako drze Colleta svih tih godina na klupi - citao sam par puta da je zbog fantasticnog odnosa sa kljucnim igracima ali lebe mekani ozbiljan trener bi napravio od njihovog materijala masinu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Kako bre, Yabusele je počeo vrhunski pa kad je izašao da odmori stručnjak ga više nije ni vraćao.

 

Govorim uopšteno u ove dvije utakmice protiv Kanade i Letonije. Yabusele usporava igru, nakon što primi loptu napad mora da se organizuje ispočetka, dok je defanzivno užasno trom, čovjek je nabacio ne mali broj kilograma u odnosu na Evroligu. Lessort donosi borbenost i atletiku, posebno na ofanzivnom skoku, plus je kod Željka naučio još ponešto, od rolanja do pravovremenog pasa. Defanzivu ne bih ni poredio, takođe mi se čini da bolje pasuje uz Gobert-a - mada je za to premali uzorak odigranih minuta.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ječmendo said:

 

Govorim uopšteno u ove dvije utakmice protiv Kanade i Letonije. Yabusele usporava igru, nakon što primi loptu napad mora da se organizuje ispočetka, dok je defanzivno užasno trom, čovjek je nabacio ne mali broj kilograma u odnosu na Evroligu. Lessort donosi borbenost i atletiku, posebno na ofanzivnom skoku, plus je kod Željka naučio još ponešto, od rolanja do pravovremenog pasa. Defanzivu ne bih ni poredio, takođe mi se čini da bolje pasuje uz Gobert-a - mada je za to premali uzorak odigranih minuta.


Znaci jednom recenicom - Yabusele je francuski Guduric 😄 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ječmendo said:

 

Govorim uopšteno u ove dvije utakmice protiv Kanade i Letonije. Yabusele usporava igru, nakon što primi loptu napad mora da se organizuje ispočetka, dok je defanzivno užasno trom, čovjek je nabacio ne mali broj kilograma u odnosu na Evroligu. Lessort donosi borbenost i atletiku, posebno na ofanzivnom skoku, plus je kod Željka naučio još ponešto, od rolanja do pravovremenog pasa. Defanzivu ne bih ni poredio, takođe mi se čini da bolje pasuje uz Gobert-a - mada je za to premali uzorak odigranih minuta.

Kako bre bolje pasuje uz Goberta kad obojica mogu da daju koš samo ako je zicer, to im je domet. Yabusele je mnogo bolji igrač od Lessorta i ovako a posebno za poziciju 4 koja je Yabuseleu prirodna a Lessortu nije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Brate, je li ti uopšte gledaš košarku?

Naravno. Ali zamisli da ne gledam pa mi objasni sta je u kvotu pogresno. Franc Vagner je prebrutalan igrac na obe strane terena. Bukvalno Stojakovic tip i skoro taj nivo.

2 minutes ago, DameTime said:

 

Na EP Francuzi su bili blizu 40% za 3, na prethodnim OI na oko 37%. 

I sad su stariji i losiji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

I sad su stariji i losiji.

 

Bravo za argumente Meče, video si da igraju Lessort, Yabusele i Gobert pa si im roknuo "granicu" na 32% za 3 pts. To što igraju i Fournier, Batum, Cordinier, De Colo itd. je nebitno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kako bre bolje pasuje uz Goberta kad obojica mogu da daju koš samo ako je zicer, to im je domet. Yabusele je mnogo bolji igrač od Lessorta i ovako a posebno za poziciju 4 koja je Yabuseleu prirodna a Lessortu nije.

 

Yabusele izgleda zapušteno ili makar rezervisano, a Francuzima ne fale poeni spolja već upravo iz reketa gdje bi trebalo da su najjači. Jednostavno, moraju dio igre da prebace unutra ako misle išta da naprave. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Bravo za argumente Meče, video si da igraju Lessort, Yabusele i Gobert pa si im roknuo "granicu" na 32% za 3 pts. To što igraju i Fournier, Batum, Cordinier, De Colo itd. je nebitno. 

Igrali su i protiv Kanade pa su imali 20%.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Naravno. Ali zamisli da ne gledam pa mi objasni sta je u kvotu pogresno. Franc Vagner je prebrutalan igrac na obe strane terena. Bukvalno Stojakovic tip i skoro taj nivo.

Dobar je Franc ali mislim da ga precenjuješ, bar u odnosu na SGA. Nema Franc taj smoothness u igri, što nije ni čudo - pošto je SGA završio na jebenom petom mestu u NBA MVP glasanju.

 

2 minutes ago, McLeod said:

Igrali su i protiv Kanade pa su imali 20%.

Malo je teže kada te na perimetru jure Dort, Brooks, SGA and NAW. Mada je i meni Francuska osrednja ekipa.

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Dobar je Franc ali mislim da ga precenjuješ, bar u odnosu na SGA. Nema Franc taj smoothness u igri, što nije ni čudo - pošto je SGA završio na jebenom petom mestu u NBA MVP glasanju.

Ne znam kakve to veze ima sa jacinom timova i duzinom klupe. Jedan Vestbruk je bio MVP, ima valjda najvise tripl dablova ikad pa je i u tom zver modu bio nabijac statistike bez kosarkaskog IQa. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Naravno. Ali zamisli da ne gledam pa mi objasni sta je u kvotu pogresno. Franc Vagner je prebrutalan igrac na obe strane terena. Bukvalno Stojakovic tip i skoro taj nivo.

I sad su stariji i losiji.

 

Wagner je super igrač ali mora još dosta popare da pojede da bi bio na all nba nivou na kom je SGA trenutno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Igrali su i protiv Kanade pa su imali 20%.

 

Bez ljutnje, ali stvarno deluje da dvaput godišnje uključiš neki stream da pogledaš basket - kad je NBA finale i neko međunarodno takmičenje. I onda se iščuđavaš kako i zašto je SGA igračina, ili Francuzima stavljaš "granicu" na 32% za 3 pts, verovatno zato što imaju Lessorta i Goberta kao dva panja, a zaboravljaš da imaju i Batuma koji u NBA recimo ima oko 40% za 3 pts u prošloj sezoni. Sa timskim statsima koje imaju sa prethodnih takmičenja i priprema, pre je tih 20% anomalija nego ovo danas. 

Edited by DameTime
slovce
Link to comment
Share on other sites

Ko se iscudjava sto je SGA igracina? Vi uopste ne citate sta ja pisem ocigledno. Na stranu to sto vecina vas ovde nije napisala nista da pokaze da gleda i zna vise kosarke od mene. Znaci ne slazes se, super, dokazi. Ne pobijaj nesto sto nisam ni napisao.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Ne znam kakve to veze ima sa jacinom timova i duzinom klupe. Jedan Vestbruk je bio MVP, ima valjda najvise tripl dablova ikad pa je i u tom zver modu bio nabijac statistike bez kosarkaskog IQa. 

Ma garant si pukao zbog SGA na kladži pa sada ne možeš da ga smisliš :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...